Oostende – Sint-Truiden 1:2 (kon.) | Mouscron – Mechelen 2:3 (kon.) | Leuven – Westerlo 5:1 (kon.)
Waasland-Beveren – Standard 0:0 (kon.)
Waasland-Beveren
0:0 (0:0)
Standard Lutych
Sobota 05.12.2015, 20:30 • Freethiel-Stadion, Beveren-Waas • Belgická Jupiler Pro League • 18. kolo

Hlavní rozhodčí ukončil dnešní zápas, ve kterém si oslabený Lutych bez vyloučeného Arslanagice rozdělil body s Waaslaandem. Oba týmy si po přestávce vytvořily jednu obrovskou šanci, nejprve na straně hostů nebezpečně pálil z pravé strany šestnáctky na přední tyč Knockaert a brankář Goblet jeho střelu fantastickým zákrokem na rohový kop, stejně jako na opačné straně brankář Hubert hlavičku obránce Scholze, který si málem vstřelil vlastní gól. Hubert neuvěřitelným reflexivním zákrokem na brankové čáře míč zastavil, a tak utkání na Freethiel-Stadionu gól nepřinesl, přesto se bylo na co dívat. Konečný výsledek. KV Red Star Waasland 0 Standard Lutych 0. (22:25:17)

90+2

90+2
    Žlutou kartu dostává Van Damme (Standard Lutych).

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byla nastaveny 2 minuty.

90
    Utkání se blíží ke svému konci a s největší pravděpodobností se v něm gólu nedočkáme.

89
    Waasland postrádá ve finální fázi klid a dopouští se nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát.

88
    Jedno je potřeba říci, Standard Lutych hraje více než 45 minut v oslabení, přesto má v závěru utkání více ze hry.

87
    Do konce zápasu zbývají necelé čtyři minuty. Dočkáme se rozhodující branky?

86
    Knockaert je dnes hodně vidět a zatím měl také na kopačce největší šanci Standardu Lutych.

85
    Hra se přelévá ze stranu na stranu, stále ovšem bez gólové tečky.

84
    Závěr zápasu je hodně otevřený.

83
    Knockaert napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která zamířila metr vedle pravé tyče.

82
    Knockaert sice obstřelil zeď, jeho následná střela ale zamířila vedle levého horní rohu.

81
    Fotbalisté Waaslandu faulovali téměř na hranici šestnáctky a Standard Lutych má k dispozici volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

80
    Knockaert se snažil po pravém křídle proniknout do šestnáctky a byl mu odpískán útočný faul.

79
    Brankář Hubert si došel pro centr z levého křídla a stáhl míč ze vzduchu.

78
    Oba týmy třináct minut před koncem využily všechny možnosti střídání.

77
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází M'Sila, přichází Lumanza.

77
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Emond, přichází B. Tetteh.

76
    Na lavičce Standardu Lutych už je připraveno střídání.

75
    Žlutou kartu dostává Myny (KV Red Star Waasland).

75
    Dossevi se dostal u pravé tyče k hlavičce po centru z pravé strany, jenže jeho pokus zamířil mimo.

74
    Tedy alespoň co se týče šancí, při nichž střela zamířila na bránu.

73
    Na obrovské šance je to vyrovnané 1:1.

72
    Z rohového kopu už žádné nebezpečí nepřišlo a Standard Lutych se ubránil.
    71. Obránce Scholz si málem vstřelil hlavou vlastní gól.

71
    Scholz si málem vstřelil po centru z pravého křídla vlastní gól, když se míč od jeho hlavy odrazil přesně k pravé tyči, brankář Hubert ale předvedl úžasný reflexivní zákrok a jeho pokus vytáhl na rohový kop!

70
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Langil, přichází Vanzo.

69
    Na opačné straně napřáhl zpoza šestnáctky k technické střele Yatabaré, jeho přízemní pokus ale zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
    68. Knockaert se ocitl v obrovské šanci po krásném uvolnění.

68
    Knockaert se skvěle uvolnil v šestnáctce po zpětné přihrávce svého spoluhráče a poté pálil přesně k pravé tyči, brankář Goblet ale jeho pokus fantastickým zákrokem vytáhl na rohový kop!

68
    Je to jen můj názor, ale myslím si, že vzhledem k vývoji zápasu by byl Standard Lutych s bodem spokojen.

67
    Střídající Jorge Texeira skvěle přikryl míč před dotírajícím M'Silou tělem a vybojoval odkop od brány.

66
    Přestože Standard Lutych hraje o desíti snaží se o vstřelení gólu, což je velice sympatické.

65
    Další útok Lutychu vzápětí zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Knockaert.

64
    Standard Lutych na levém křídle v blízkosti půlící čáry obstaral dlouhé autové vhazování, do zakončení se ale vzápětí nedostal.

63
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Milosevic, přichází Myny.

62
    Waalsand rozehrál rohový kop nakrátko a po odvráceném centru napřáhl zpoza šestnáctky ke střele Marić, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.

61
    Langil pronikl na levém křídle do šestnáctky mezi dvěma protihráči a vybojoval pro Waasland rohový kop.

60
    To byla obrovská šance, která volala po gólu.

59
    Už to vypadalo, že Waasland vstřelí po krásné kombinaci na levém křídle gól, střela jednoho z jeho fotbalistů ale zamířila z levé strany šestnáctky těsně vedle levé tyče!

58
    Hlavní rozhodčí si pozval na kobereček M'Silu, aby mu domluvil.

57
    Standard Lutych vybojoval na pravém křídle rohový kop, do zakončení se ovšem po jeho rozehrání nedostal.

56
    Následoval odkop od brány Red Staru Waasland.

55
    Knockaert se nedokázal na levém křídle prosadit.

55
    Žlutou kartu dostává Knockaert (Standard Lutych).

54
    Standard Lutych se dostal v pokutovém území k hlavičce, která zamířila těsně nad.

53
    Moulin posílal na vzdálenější tyč z pravé strany dobrý centr, jeden z obránců Standardu Lutych ho ale hlavou usměrnil do náruče brankáře Huberta.

52
    Oba brankáři jsou zatím bez výraznější práce a nemuseli čelit nějaké velké šanci soupeře.

51
    Milosevic vypálil zpoza šestnáctky, jeho tvrdá střela ale zamířila vysoko nad.

51
    Buatu se ale rychle zvedl zpět na nohy a v zápase bude bez problému pokračovat.

50
    Jonathan Buatu zůstal ležet na hrací ploše po souboji s protihráčem.

50
    Následný centr byl příliš dlouhý a domácí se po rozehrání rohového kopu do zakončení nedostali.

49
    Waasland vzápětí rozjel útok po levém křídle a vybojoval rohový kop.

48
    Moulin rozehrál na pravém křídle standardní situaci, fotbalisté Lutychu ale následný centr zvládli odvrátit do bezpečí.

47
    Hned po výkopu druhého poločasu jsme se konečně dočkali také nějaké fotbalové akce.

46
    Yatabaré se dostal k přízemní střele zpoza šestnáctky, ta ale postrádala razanci a brankář Goblet byl včas u své levé tyče.

46

První poločas žádný gól nepřinesl, přesto ale v jeho závěru nebyla o rozruch nouze. Ostrým zákrokem se o něj postaral Arslanagic, který u postranní čáry zajel oběma nohama napřed do Moulina a okamžitě byl vyloučen. Skóre po prvním poločase. KV Red Star Waasland 0 Standard Lutych 0.

45+1

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45+1
    Útočnou akci Waaslandu na levém křídle zastavil útočný faul a hra byla přerušena.

45
    Waasland je u míče a kombinuje ve středu hřiště.

44
    Žlutou kartu dostává Moulin (KV Red Star Waasland).

43
    Moulin zastavil rychlý protiútok taktickým faulem, za který musí vidět žlutou kartu.

42
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Badibanga, přichází Texeira.

41
    Blíží se závěr prvního poločasu a fotbalisté Standardu Lutych budou dohrávat více než 45 minut v oslabení.

40
    Waasland se dostal ke střele zpoza šestnáctky, ta ale byla opět nepřesná a zamířila vysoko nad.

39
    Absolutně zasloužená červená karta, zbytečný faul a ještě k tomu na polovině soupeře.
    38. Arslanagic a jeho ošklivý faul, po kterém byl vyloučen.

38
    Arslanagic tvrdě zajel oběma nohama napřed do Moulina a po nechutném zákroku byl vyloučen!

37
    Červenou kartu dostává Arslanagic (Standard Lutych).

36
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých deset minut. Waasland hraje se Standardem Lutych stále bez branek 0:0.

35
    Vzápětí na opačné straně Waasland napřáhl ze střední vzdálenosti k táhlé střele, která o pořádný kus minula pravý horní roh brány.

34
    Milec skvěle odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější tyči se snažil jeden z jeho spoluhráčů hlavičkovat, do zakončení se ovšem nedostal.

33
    Milosevic fauloval u postranní čáry Emonda, který zůstal ležet na hrací ploše.

32
    Brüls nakonec není schopen v zápase pokračovat a místo něj vyběhl na hřiště Enoh.

31
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Brüls, přichází Enoh.

30
    Brüls si utřel nos a vypadá to, že je připraven k návratu na hrací plochu.

29
    Brüls si za to ale může sám, protože se na srážku s protihráčem nepřipravil a sledoval pouze míč. Jeden z hráčů Waaslandu poté stál a Brüls do něj nalétl jako parní lokomotiva.

28
    Brüls už odchází za doprovodu lékařů za postranní čáru a nevypadá to s ním příliš dobře.

27
    Brüls byl nepříjemně sražen v blízkosti šestnáctky k zemi a zůstal ležet na hrací ploše.

27
    To samé ovšem platí i o snaze Standardu Lutych.

26
    Waasland si během posledních minut vytvořil územní převahu, jeho útoky jsou ale zatím bezzubé.

25
    První poločas se přehoupl do své druhé poloviny. Waasland hraje na svém hřišti se Standardem Lutych ve vyrovnaném zápase bez branek 0:0.

24
    Waasland se vydal do útoku po levém křídle, jeho následnou akci ale zastavila nepřesná finální přihrávka.

23
    Waasland rozjel pěknou kombinaci na levém křídle, ta ale měla jepičí život.

22
    M'Sila se opět snažil prosadit na pravém křídle, kde byl tentokrát odpískán faul jemu samotnému.

21
    Věřme, že se jí brzy dočkáme.

20
    Dnešní zápas se odehrává především mezi oběma šestnáctkami a marně čekáme na nějakou šanci.

19
    M'Sila byl u rohového praporku faulován a domácí měli k dispozici standardní situaci, kterou rozehráli nakrátko a následný centr do šestnáctky byl příliš dlouhý.

18
    Pokud to byla střela v podání domácího týmu, tak hodně mizerná.

17
    Útok Waaslandu zastavila nepřesná finální přihrávka či příliš slabá střela a brankář Hubert mohl v klidu rozehrát.

16
    Waasland se prodíral do šestnáctky soupeře, těsně na její hranici ale o míč přišel.

15
    Dossevi poslal na vzdálenější levou tyč od rohového praporku dobrý centr, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.

15
    Standard Lutych začíná být aktivnější a na pravé straně vybojoval rohový kop.

14
    Knockaert vypálil zpoza šestnáctky levačkou, jeho následná střela ale byla zablokována.

13
    Útok Standardu Lutych nic nepřinesl, stejně jako akce Langila na straně Waaslandu.

12
    Lutych je u míče a snaží se vydat směrem vpřed.

11
    Je za námi úvodních deset minut, během kterých jsme zatím ani na jedné straně šanci neviděli.

10
    Jonathan Buatu zkontroloval cestu míče do zámezí a vybojoval odkop od brány.

9
    Yatabaré se snažil uprchnout po pravém křídle po zisku míče, skvěle se mu ale vložil do cesty Jonathan Buatu.

8
    Oba týmy se střídají v držení míče a v úvodu zápasu sledujeme velice vyrovnané utkání.

7
    Jeden z fotbalistů Standardu Lutych odcentroval z pravého křídla, jeho centr byl ale příliš prudký a prolétl do zámezí.

6
    Demir na levém křídle vybojoval míč, jenže si v hlavičkovém souboji s protihráčem pomohl rukou a byl mu odpískán faul.

5
    Domácí fotbalisté se levém křídle rozhodli raději pro zpětnou přihrávku a do hry se zapojil i brankář Goblet.

4
    Waasland je v úvodu zápasu častěji u míče, zatím se ovšem nedostal do žádné šance.

3
    Waasland nastoupil do dnešního zápasu v žlutých dresech, zatímco Lutych hraje v červeném.

2
    Langil se snažil prosadit na levé straně šestnáctky, skvěle ho ovšem odstavil od míče Milec.

1
    Hlavní rozhodčí dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Standardu Lutych.

1

Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše a zápas může začít.

KV Red Star Waasland: Goblet – Buatu, Jans, Demir, Langil – Milosevic, Coulibaly, Marić – Gano, Moulin, M'Sila. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Henkinet, Moren, Destorme, Vanzo, Van Dooren, Myny, Lumanza. Trenér: Stijn Vreven.

Standard Lutych: Hubert – Milec, Scholz, Arslanagic, Van Damme – Yatabaré, Knockaert, Brüls (31. Bruls) – Dossevi, Emond, Badibanga (42. Texeira). (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Jorge Teixeira, B. Tetteh, Enoh, Lejoly, Fiore, Andrade, Dimata. Trenér: Yannick Ferrera.

Rozhodčí: Nicolas Laforge. Asistenti: K. De Rocker, N. Ponsar. Čtvrtý rozhodčí: B. Put.

Standard Lutych v posledním ligovém utkání zvítězil těsně 3:2 na hřišti Zulte-Waregemu, jenže přišel o dva hráče, kteří viděli červenou kartu. Andrien Trebel byl po hodině hry a necelých čtyřech minutách vyloučen po druhé žluté kartě, zatímco jeho spoluhráč Reginal Goreux viděl čtyři minuty před koncem červenou kartu rovnou. Mimo hru je také suspendovaný Tetteh.

KV Red Star Waasland

Waasland prohrál dva zápasy ve všech soutěžích v řadě, když nejprve nestačil v lize na Kortrijk a v ligovém poháru poté na Mechelen. Waasland prohrál oba dva zápasy na hřišti soupeře a v obou dvou dokázal vstřelit jeden gól. Waasland v lize prohrál tři z posledních pěti zápasů a nachází se na 11. místě.

Oslabený Standard Lutych v sobotu večer zavítá na hřiště Waaslandu, kde se bude snažit získat tři body a přiblížit se skupině nejlepších šesti týmů bojujících o titul. Zápasem z Freethiel-Stadionu Vás s velkou radostí a potěšením provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.