Vsetín – Poruba 3:2 (kon.) | Opava – Vítkovice 2:12 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 0:2 (kon.) | Sparta – Chomutov 6:4 (kon.) | Třinec – Havířov 6:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kometa Brno 2:8 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 7:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:3 (kon.)
Liberec – Jihlava 6:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.)
HC Motor České Budějovice
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 05.12.2015, 12:30Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobré sobotní poledne, dnes spolu budeme sledovat zápas 26. kola mezi domácím Motorem a hosty z Karlových Varů.

Domácím se absolutně nedaří. Teprve při včerejším duelu s Kladnem se jim podařilo prolomit sérii proher, která se jich držela od desátého října, kdy vyhráli 3:0, shodou okolností právě s dnešním soupeřem. I tak ale jejich skóre od zmíněného data je 31:61 a v tabulce jsou tak poslední.

Soupeř z lázeňského města je na tom lépe. Hraje víceméně vyrovnaný hokej, což odpovídá i pátému místu v tabulce osmi týmů. Nedávno se mu podařilo prolomit sérii proher, opět shodou okolností při zápase s týmem pod Černou věží.

03:29
    Motor i ve čtyřech aktivně napadá a jsou v poném počtu.

09:17
    Nátlak Budějovic končí na brankáři Beranovi.

09:51
    Pavel Šimon (CEB) – 2 minuty – vražení na hrazení.

11:21
    Přesilovku hrály oba týmy obstojně. 5/5

12:18
    Alen Hadžič (CEB) – 2 minuty – sekání 4/5

12:44
    Motor se tentokrát nenechává uzavřít v obranné třetině a útočí na branku hostů.

14:19
    5/5

15:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A máme tu první gól zápasu! Energie využila svého jména, rozjela se přes celé hřiště, Jan Tlačil nahrál a MICHAL HORKÝ zasunul puk za pravý beton Hausera. Asistence: Jan Tlačil

16:50
    Domácí Sigmund teď zakládá akci v útočné třetině.

17:27
    Střelu Matěje Tomana zblokoval obránce a puk končí v obranné třetině.

18:23
    Motor se snaží vyrovnat, jak to jde, karlovarský Beran ale puk za sebe nepustí.

18:33
    Martin Kašper (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

19:33
    Obránce Motoru se odvážně položil těsně před brankáře Hausera a nechal do sebe mlátit hlava nehlava.

20:00

První třetina byla vizuálně lepší pro Karlovy Vary, kteří daly čest svému jménu a po ledě se proháněly s neutuchající energií. To také vyústilo v gól Michala Horkého a hosté tak odcházejí do kabin o gól šťastnější.

Další třetina začne přibližně v 13:17.

20:01

20:34

21:15
    Motor se drží v útočné třetině, ale nemůže se dostat k brance.

22:49
    Motor se snaží vyrovnat, co se dá a brankář Beran má co dělat.

23:25
    Beran vytahuje další a další zákroky proti střelám domácích.

24:26
    Pavel Vápeník (KVA) – 2 minuty – sekání 5/4

25:06
    Stanislav Dosek se ukázal střelou z modré, kterou nikdo včetně brankáře Berana neviděl a ta těsně minula tyč.

26:15

27:00
    Divácký ochoz dnes rozhodně nezeje prázdnotou.

28:14
    Radek Prošek (KVA) – 2 minuty – sekání 5/4

29:17
    Budějovice uzavřely Vary v obranné třetině, ale gólman Beran zatím velkou práci nemá.

30:14
    5/5

30:40
    Energie je i v této třetině viditelně aktivnější. Berou puky, tlačí se do útoku a střílejí na Němce ze všech stran.

32:18
    Krátký nátlak domácích končí postavením útočníka v brankovišti.

33:35
    Motoru se nedaří dostat se ke střele. Puk jim vždy sebere některých z obránců Energie.

34:54
    Matěj Kurfürst (KVA) – 2 minuty – hákování 5/4

36:10
    Motor nechává Karlovy Vary střílet na branku z bezprostřední blízkosti i v oslabení.

36:52
    Martin Kašper (CEB) – 2 minuty – krosček 4/4

36:54

37:45
    Energii se přesilovky daří výrazně lépe než Motoru. Brankář Hauser se pořádně protahuje.

38:52

40:00

V závěru druhé třetiny se nic nestalo a i skóre zůstává stejné. Energie je stále tím aktivnějším týmem, domácím se nedaří ani přesilovky, ani přihrávky a dokonce ani vystřelit na brankáře. Většinu čas puk sebere někdo ze zelenočerných obránců.

Další třetina začne přibližně v 14:00.

40:01

40:11
    Motor hned od začátku střílí na branku hostů.

41:14
    Hra se přesouvá z jednoho pásma do druhého.

42:17
    Josef Kaňkovský (KVA) – 2 minuty – vysoká hůl 5/4

42:28
    Brankář Energie teď dostal nepříjemně přes helmu a musel si zkontrolovat hlavu. Je v pořádku a hra pokračuje.

44:00
    Domácí se snaží, ale pořád jim to nejde.

44:17
    5/5

45:47
    Hraje se převážně na polovině Varů, dokonce se Motor dostává ke střelbě.

47:04
    Karlovarští zavřeli Motor v obranné třetině a dávají obraně zabrat.

49:28
    Hra se zpomalila, Motor nevypadá, jakoby je skóre trápilo.

51:38
    Energie je o krok dál ke třem bodům! Uzavřela Motor v obraně a po přihrávce Jana Bečky nakonec RADEK PROŠEK přidává gól ke skóre. Asistence: Jan Bečka

54:39
    Domácí konečně začali tlačit, otázkou je, jestli není pozdě.

56:08
    Alen Hadžič (CEB) – 2 minuty – hrubost 4/5

57:16
    Vary ostřelují Hausera ze všech pozic střelami tak tvrdými, že lámou hokejky.

58:08

58:30
    Oddechový čas pro hosty.

58:30
    Budějovice jdou do hry bez gólmana.

Ani hru bez brankáře nedokázaly Budějovice využít a tak opět končí bez bodu. Od druhé ledové plochy Vám přeji příjemný zbytek víkendu. (14:31:12)