Omsk – HC Slovan 5:3 (kon.) | Barys – Záhřeb 6:1 (kon.) | Toljatti – Jokerit 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (1:0 po s.n.) | Kazaň – Riga 2:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:2 (po pr.)
Soči – Ufa 7:5 (kon.)
Lada Toljatti
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Jokerit Helsinky
Sobota 05.12.2015, 14:00 • Arena Lada • KHL

Hostující tým byl po celou dobu utkání lepším, a tak zcela po zásluze vyhrát. Finský tým o svém triumfu rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 2:0, celkově pak raduje z výhry 3:1. Děkuji za pozornost. (16:07:55)

59:53
    Zakázané uvolnění domácích.

59:20
    Ohlaama nahazuje do útočného pásma tak, aby domácí nemohli hrát bez brankáře.

58:42
    Od závěrečné sirény nás dělí necelá minuta a půl.

58:06
    Helsinky tento zápas dotáhnou do vítězného konce.

57:21
    Lada má puk pod kontrolou. Ve středním pásmu.

57:00
    Poslední tři minuty.

56:47
    Togliatti se snaží s výsledkem něco udělat. Tato snaha se jeví jako poněkud marná.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině.

55:27
    Zakázané uvolnění Jokeritu.

54:41
    Čas vymezený pro třetí třetinu se blíží ke konci a domácí stále ztrácí na svého soka dvě branky. No, nezávidím jim tuto pozici, protože prosadit se proti konstantní defenzivě Helsinek není nic snadného.

53:38
    Lada má puk sice pod kontrolou, ale na špatné lokaci. Tedy za vlastní brankou.

53:24
    Domácí zahráli pouze na icing, buly v jejich obranném pásmu.

51:29
    Alexei Mastryukov se proháčkoval mezi kruhy, z dobré střelecké pozice pálil do horní části branky a trefil jen lapačku brankáře Helsinek.

51:16
    Domácí fanoušci povzbuzují hlasitě svůj tým, ale i ti největší fandové ví, že dnes by to vyjít nemuselo..

50:27
    Togliatti se nemůže prosadit přes dobře hrající obranu hostů. Nyní ovšem ze středního pásma vystřelil Bumagin, a tak musel Karlsson zasahovat.

50:01
    Komerční přestávka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. Bumagin (Gurkin) – 12. Regin (Lajunen), 14. Jormakka (Lajunen, Jaakola), 31. Hagman (Wirtanen)

Lada Toljatti: Masalskis (Semyonov) – Vorobyov, Romanov, Gurkin, Viklund, Malenkikh, Bolshakov – Shenfeld, Belousov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Streltsov, Streltsov, Bocharov – Nikitenko, Mastryukov, Guryanov
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Kulda, Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa – Jormakka, Kapanen, Olimb – Joensuu, Kozun, Regin – Hagman, Wirtanen, Poysti – Todd, Rita.

Rozhodčí: Anisimov, Goshilov – Maitak, Proskikh