Olomouc – Slavia 2:3 (kon.) | Jihlava – K. Vary 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Kladno 2:6 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Třinec – Chomutov 6:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 0:1 (po pr.)
Berani Zlín
2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Rytíři Kladno
Sobota 12.12.2015, 12:30DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Máme za sebou utkání, ve kterém bylo úspěšnější hostující Kladno. Zápas nabídl poměrně zajímavý hokej. Utkání gólově otevřel Janeček. Rozhodl ale začátek druhé třetiny, kdy Kladenští vstřelili ve třech minutách tři branky a odskočili na 4:0. Zlín ještě dvakrát snížil, ale nakonec prohrál 2:6. (17:04:06)

59:25
    Zápas se dohrává především ve středním pásmu.

58:38
    Kladno má puk za brankou a nemusí se nikam hnát.

56:46
    Hajný pronikl po levém křídle a chtěl překvapit Barvíka kličkou na bližší tyči, ale neuspěl.

55:55
    Zlín se snaží z jiskřičky naděje vykřesat plamen, konkrétně Hořanský se tlačil do brány, ale Ptáček je dnes jistý.

54:38
    Zlín právě vstřelil branku!
    Na druhé straně ukázal gólový čuch MICHAEL HLAVÁČ a rázem je rozdíl mezi oběma mužstvy zase čtyřgólový. Bez asistence.

54:18
    Kladno právě vstřelilo branku!
    FRANTIŠEK MATULA se dostal na pravém kruhu ke kotouči a měl před sebou volnou dálnici k bráně. Udělal Barvíkovi kličku a pohodlně zasunul puk do brány. Bez asistence.

53:28
    Zlín vyřešil potíže v obranném pásmu dlouhým vyhozením na zakázané uvolnění.

53:00
    Kladno má chuť a kombinuje v útočném pásmu.

50:40
    Kosorin s nasazením vlastního zdraví zblokoval střelu Hajného a kulhá na lavici.

49:36
    Janeček si vybruslil před bránu a v dobré šanci nezvedl puk nad rameno Barvíka.

48:28
    Hladišovy následně ujely nervy a je vyloučen za útočný faul – hákování.

48:16
    Stiksa a Hladiš teď zatápěli obraně Kladna, ale Ptáček svůj tým podržel.

46:47
    Přesilovka Zlína zatím ovoce nenese. Kladno brání přesně tak, jak potřebuje.

45:11
    Horvátha sestřelil Havlůj a odpyká si dvě minuty za faul loktem.

44:52
    Zlín je sice častěji v útočném pásmu než hosté, ale jeho pokusy nejsou pro Ptáčka nebezpečné.

44:24
    Hra nemá stejné tempo a nasazení jako ve druhé třetině.

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 39. Kolařík (Hlaváč, Procházka), 55. Hlaváč – 11. Janeček (Chládek), 22. Kaprál (Patyk), 23. Miura (Janeček), 24. Kružík (Keszi, Patyk), 35. Keszi (Hajný), 55. Matula

Berani Zlín: Haloda (24. Barvík) – Kosorin, Váňa, Stuchlík, Schmied, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Strmiska, Hladiš, Hořanský.
    Rytíři Kladno: Ptáček (Jiroušek) – Havelka, Malý, Chládek, Bunda, Matula – Piovarči, Slánský, Patyk, Čermák, Borkovec, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Lukš.