Magnitogorsk – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 2:1 (2:0 po s.n.) | Ufa – Viťaz 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – HC Slovan 0:1 (1:2 po s.n.) | Riga – N.Novgorod 1:4 (kon.)

Milan Jurčina (MDV) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:42

(Pavel Francouz do utkání z pozice náhradníka nezasáhl.) (17:52:38)

O osudu utkání mezi Traktorem Čeljabinskem a Medveščakem Záhřeb nakonec po remíze 1:1 rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní domácí hokejisté Anton Glinkin a Maxim Jakuceňa, zatímco hosté neproměnili ani jeden. Konečný výsledek. Traktor Čeljabinsk 2 Medveščak Záhřeb 1 po nájezdech.

Anton GLINKIN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Autorem vítězné branky je ANTON GLINKIN.

2. série
    2:0
    Maxim Jakuceňa předvedl skvělý blafák a poslal puk nad ležícím Danny Taylorem pod horní tyč.

2. série
    1:0
    Colby Genoway se snažil u levé tyče poslat puk do brány, pozorného Vasilije Demčenka ale překonat nedokázal.

1. série
    1:0
    Anton Glinkin proměňuje samostatný nájezd po krásné stahovačce a střele přesně k levé tyči!

1. série
    0:0
    Radek Smoleňák nabral dobrou rychlost, jeho blafák do bekhendu mu ale příliš nevyšel a Vasilij Demčenko jeho střelu levým betonem zastavil.

Samostatné nájezdy začínají.

Filip Novák mohl rozhodnout prodloužení v první minutě, když od modré čáry napřáhl ke střele, která směřovala přesně k levé tyči, Danny Taylor ji ale pravým betonem dokázal vyrazit, a tak o osudu utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Colby Genoway si na levém křídle vybruslil k levé tyči a poté mezi kruhy pro vhazování našel zpětnou přihrávkou Tuukku Mantylu, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány a Vasilij Demčenko si připsal dobrý zákrok.

64:24
    Colby Genoway nahazoval puk před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů a puk zamířil do rohu ledové plochy.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 60 sekund.

63:07
    V prodloužení se hodně přerušuje a vypadá to, že o osudu utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

62:31
    Útok Traktoru Čeljabinsk zastavilo na pravém křídle postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.

61:58
    Skvělá akce Vjačeslava Osnovina gól nepřinesla, a tak prodloužení stále pokračuje.

61:33
    Vjačeslav Osnovin vybojoval v obranném pásmu puk a poté se na levém křídle protáhl kolem jednoho z hráčů Záhřebu do útočné třetiny a ke střele, kterou ukryl ve výstroji připravený Danny Taylor.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Quint (Gubarev, Rybakov), rozh. náj. Glinkin – 56. Mantyla (Gysbers, Saarinen)