Banská Bystrica – Trenčín 1:3 (kon.) | Košice – Martin 4:2 (kon.) | Piešťany – Zvolen 2:5 (kon.)
Nitra – Poprad 1:2 (po pr.) | Žilina – Skalica 5:4 (kon.)
HK Nitra
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
HK Poprad
sk Pondělí 28.12.2015, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa stretnutie, v ktorom Poprad prvýkrát v sezóne zdolal Nitru. Kamzíci vyhrali v Nitre po predĺžení, kedy o výhre hostí 1:2 rozhodol v 65. minúte Ondrej Rusnák. Nitra tak stráca prvú pozíciu v tabuľke, na ktorú sa dostali Košice. (20:08:43)

Najlepším hráčom hostí je vyhlásený brankár Matúš Kostúr, z domáceho mužstva je najlepším hráčom zápasu Dušan Milo.

64:48 RUSNÁK - 1:2

64:48
    Poprad dal gól!
    Nitra zaváhala na útočnej modrej čiare, po ľavej strane unikol ONDREJ RUSNÁK, zbavil sa brániaceho Milama a z uhla prekonal brankára domácich. Bez asistencie.

63:31
    Ordzovenského tečovaný pokus skončil na ochrannej sieťke a vhadzuje sa pred Kostúrom.

62:40
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

62:21
    Kasíkova strela od modrej narobila problémy domácej obrane.

60:50
    V prvom náznaku príležitosti Nitra, hostia sa ubránili.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V záverečnej časti hry sme gól nevideli a v Nitre budeme svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:48
    Krotákova tvrdá strela tesne minula domácu bránku.

58:00
    Paločko minul odkrytú domácu bránku, Poprad bol blízko ku gólu.

57:48
    Ofsajd Nitra.

57:10
    Obrovská šanca domácich, v ktorej sa ocitol Bajtek po skvelej Kutálekovej prihrávke spoza bránky. Kostúr vytiahol famózny zákrok.