Magnitogorsk – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 2:1 (2:0 po s.n.) | Ufa – Viťaz 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – HC Slovan 0:1 (1:2 po s.n.) | Riga – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 28.12.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na shledanou. (17:17:49)

Třetí třetina byla nejrychleji odehraná, domácí v ní hájili svůj dvoubrankový náskok, který v samém závěru pojistili gólem do prázdné brány. Obrovskou pochvalu zaslouží jejich brankář Svedberg, jenž dnes podal excelentní výkon a zaslouženě si připsal čisté konto. Jeho protějšek Sateri také mnohokrát svůj tým podržel, ale na dvě střely nestačil.

Alexander LOGINOV - 3:0

59:46
    Ufa právě vstřelila branku!
    Nyní však už branka platí, ALEXANDER LOGINOV odpálil puk z obranné třetiny a kotouč se zastavil až v hostující svatyni.
    Asistence: Andreas Engqvist.

59:38
    Domácím se podařilo vstřelit gól, ale Svedberg předtím fauloval, hodně zbytečně, a jeho tým tak ještě inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

59:30
    Na domácího gólmana střílí ze všech pozic, ale bezúspěšně.

59:01
    Hosté hrají bez gólmana.

58:59
    Další obrovská šance hostů a vynikající Svedberg, který kryje ránu z bezprostřední blízkosti ke vzdálenější tyči.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    Prochorkin byl při své individuální akci nejspíš faulován, ale hra pokračuje dál.

57:11
    Hartikainen trefil pravý beton soupeřova gólmana.

56:15
    Nyní měl hostující brankář dvakrát štěstí, nejprve tečovaný puk těsně minul jeho levou tyč, krátce na to se ke kotouči před odkrytou bránou nedostal žádný z protihráčů.

55:45
    Gončarov tečoval nahození od modré, ale Sateri nakonec zasahovat nemusel.

54:41
    Kempeho nahození Svedbergovi sice vypadlo z lapačky, ale nikdo hráčů Podolsku naštěstí pro domácí nebyl poblíž.

54:00
    Další zákrok domácího gólmana, který je opět úspěšnější a protihráče musí přivádět doslova až k šílenství.

53:23
    Puk se po střele od modré odrazil od zadního mantinelu před bránu Ufy a Svedberg jej zcela logicky raději schoval pod lapačku.

53:00
    Ránu Soina od modré drží Sateri ve své výstroji.

52:25
    Hartikainen z dobré pozice nezamířil mezi tři tyče.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 22. Arzamascev (Prochorkin, Hartikainen), 28. Majorov (Hartikainen), 60. Loginov (Engqvist)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Loginov, Lepisto, Gončarov, Derljuk, Arzamascev, Bodrov, Culygin – Omark, Engqvist, Grigorenko – Kabanov, Makarov, Lisin – Černov, Soin, Nesterov – Vorobjov, Hartikainen, Majorov – Prochorkin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Lukin, Davydov, Eronen, Berdjukov, Golovkov, Kostromitin, Vaščenko – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Afinogenov, Kempe, Makejev – Horák, Abdullin, Šitikov – Musatov, Vyglazov, Drugov.

Rozhodčí: Bukin, Sidorenko – Alex, Strelcov

Diváci: 6 129