Slovensko – Česko 0:2 (kon.) | Švédsko – USA 1:0 (kon.) | Rusko – Finsko 6:4 (kon.)
Kanada – Dánsko 6:1 (kon.)
Kanada
6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Dánsko
Pondělí 28.12.2015, 19:00 • Helsinki Ice Hall • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na shledanou. (21:24:44)

Nejlepším hráčem Dánska byl vyhlášen brankář Mathias Seldrup. Na kanadské straně jím je Mathew Barzal. Nyní se hraje kanadská hymna na počest vítězů.

Kanada v dnešním zápase potvrdila roli favorita. I když tým javorového listu inkasoval jako první, dokázal se okamžitě oklepat a ve druhé třetině rozstřílel Dány čtyřmi góly, kteří se už nevpamatovali. V posledních minutách hra již ztrácela na tempu a bylo vidět, že se Kanaďané šetří na další, těžší zápasy.

59:14
    Ještě jedno dánské zakázané uvolnění.

58:42
    Krásný zákrok teď předvedl Seldrup. Barzal se před ním octil nehlídaný, ale i proto, že byl blízko, si ho dánský brankář vyčekal a jeho střelu do horního rohu líbivým zákrokem lapačkou zneškodnil.

57:24
    Dánové teď měli nějaký problém u střídačky, ale nakonec se vše obešlo bez vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:14
    Sanheim vypálil od modré a Seldrup si připsal další zákrok. Tentokrát ukryl puk v lapačce.

55:24
    I když je prakticky rozhodnuto, nepolevují kanadští hráči v úsilí vstřelit další branky.

54:43
    Žádná střela na McDonalda z dánských holí nepřilétla a i proto končí tato přesilová hra neúspěšně.

53:41
    From se snažil vzít věci do svých rukou a projet kanadskou obranou, což se ukázalo jako velmi smělý nápad, který neměl dlouhého trvání.

52:50
    Marner uprostřed kluziště hrubě srazil jednoho z dánských hráčů a půjde na dvě minuty vychladnout.

52:37
    Marner si rychlým pohybem najel mezi kruhy, kde však byl odzbrojen hned třemi bránícími hráči.

51:48
    Barzal si udělal na levé straně dobrý den z jednoho z Dánů, ale Stralbota nyní nepřekonal.

50:57
    A další vyloučení podobného typu. Už unavený True moc podebral kotouč a poslal ho přes mantinel mezi diváky.

50:12
    Chartier se v přečíslení tři na dva snažil zakončovat sám, což se ukázalo jako špatné řešení, když vůbec netrefil bránu.
    49:32 STROME - 6:1

49:32
    DYLAN STROME pěkně prokličkoval absolutně nečinnou dánskou obranou a střelou zápěstím a od tyče překonal pošesté Stralbota, který se za pukem pouze odhlédl! Asistence: Brayden Point

48:28
    Olsen se pošťuchoval s jedním kanadským hráčem a je vyloučen.

Vojtěch Vávra

Branky a nahrávky: 14. Beauvillier (Barzal, Chartier), 22. Quenneville (Marner, Point), 26. Barzal (Chabot, Hicketts), 26. Crouse (Konecny), 32. Marner (Strome, Point), 50. Strome (Point) – 13. True (From)

Kanada: McDonald (Montembeault) – Hicketts (A), Chabot, Fleury, Hickey, Sanheim, Dermott, McKeown – Marner, Point (C), Quenneville – Strome, Perlini, Virtanen – Barzal, Chartier, Beauvillier – Gauthier, Konecny, Crouse (A)
    Dánsko: Seldrup (Lillie) – Krogsgaard (C), Mieritz, Adamsen, Knudsen, Weichel, Jensen Mo. – From, Krag-Christensen, True (A) – Jensen K., Rondbjerg, Nielsen – Olsen, Korsgaard, Holmberg – Jensen Ma., Boysen, Kristensen (A)

Rozhodčí: Konc, Wiegand – Kaderli, Nieminen