Slovensko – Česko 0:2 (kon.) | Švédsko – USA 1:0 (kon.) | Rusko – Finsko 6:4 (kon.)
Kanada – Dánsko 6:1 (kon.)
Švédsko
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
USA
Pondělí 28.12.2015, 15:00 • Helsinki Ice Hall • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

To je z mé strany vše, hezký zbytek dnešního dne. (17:26:18)

Střely na branku:

Švédsko – 23
    USA – 46

Je dobojováno! V zajímavém zápase mezi Švédskem a USA padla pouze jedna branka, tu vstřelil Nylander a rozhodl tak o výhře evropské celku. Nutno ale dodat, že zámořský celek byl jasně lepší, ale v koncovce se mu dnes nedařilo. Navíc skvělý výkon předvedl brankář Söderström, který zlikvidoval 46 střel. Švédsko si tedy připsalo druhé vítězství, naopak USA po výhře nad Kanadou první porážku.

59:04
    Další dvě minuty pro USA, tentokrát je vyfasoval Tkachuk.

58:27
    Američané hráli v šesti, když byl ještě Nedeljkovic v brance, takže je z toho trest. Ten odpyká Borgen.

58:24
    Američané hrají v šesti, Nedeljkovic je na střídačce!

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:09
    Boeser to zkoušel z otočky, ale brankáře Švédska nakonec vůbec neohrozil.

56:00
    Tři borci ve žlutých dresech byli sami před jediným obráncem, ale ten je dokázal zastavit a Nedeljkovic ani zasahovat nemusel.

55:44
    Larsson vyzkoušel pozornost amerického brankáře, ale ten byl připraven a neměl s tímto pokusem problém.

55:00
    Posledních pět minutek třetí třetiny je před námi, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

54:20
    Akce USA skončila ofsajdem a hra se stěhuje před branku Nedeljkovice.

53:50
    Švédové se stále v pohodě brání. Nyní se navíc Američanům vůbec nedaří a jsou hodně nervózní.

52:39
    Na druhé straně to vzal na sebe Donato, ale obránce jeho ránu zblokoval.

52:21
    Málem to bylo o dvě branky! Gründström byl zcela sám před brankou, ale Nedeljkovic vytasil parádní zákrok a podržel svůj celek!