Finsko – Slovensko 6:2 (kon.) | Německo – Česko 1:5 (kon.)
Finsko
6:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Slovensko
sk Pondělí 28.12.2015, 15:30 • Sportzentrum Zuchwil • Reprezentace do 18 let

Je dobojované. Fínska reprezentácia do osemnásť rokov zdolala slovenských rovesníkov pohodlne 6:2 a po víťazstve nad Českom v pomere 4:1 si na konto pripísali ďalšie víťazstvo. Pre Slovensko je to už druhá prehra na turnaji z troch duelov. Najbližšie sa naši reprezentanti predstavia zajtra o 15:30, keď si sily zmerajú s národným tímom Nemecka. Pre našich hráčov to bude zároveň posledné vystúpenie na turnaji. Na Fínov zajtra o dvanástej hodine čaká duel so Švajčiarskom. (17:04:47)

57:48
    Slovensko dalo gól!A Slovensko strieľa svoj druhý gól v zápase. Nepriaznivé skóre koriguje presnou strelou JAKUB LACKA.
    Asistencie: bez asistencie

56:57
    Slováci v závere zápasu môžu skorigovať nepriaznivé skóre. Na trestnú lavicu si sadá Eetu Pylkkänen za držanie.

50:00
    Do konca zápasu ostáva posledných desať minút. Fínsko pohodlne vedie 6:1 a s istotou dnes dokráča za víťazstvom.

48:32
    Fínsko dalo gól!
    A Fínsko vedie už o päť gólov! Šiesty gól Suomi v dnešnom zápase strieľa Henri Jokiharju.
    Asistencia: Otto Mäkinen

47:55
    Rastislav Václav si teraz dopomohol nedovoleným bránením a už putuje na trestnú lavicu.

46:17
    Ďalšia nevyužitá presilová hra Slovenska. Fínsko odolalo slovenskej početnej výhode a v hre sa tak pokračuje v hre 5 na 5.

44:17
    Za držanie si na trestnú lavicu sadá Urho Vaakanainen. Podarí sa Slovákom streliť druhý gól v zápase?

42:00
    Slováci nedokázali využiť presilovú hru. Fíni hrajú s piatimi hráčmi a naďalej vedú 5:1.

40:15
    Tretia tretina sa začala. Slovensko bude mať k dispozícii ešte 109-sekundovú presilovú hru.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po 40 minútach Fínsko vedie nad Slovenskom 5:1. Suomi sú jednoznačne lepším mančaftom, čomu zodpovedá aj skóre dnešného duelu. Tretia tretina sa bude zrejme už len dohrávať. Mimoriadne kvalitný celok vedený koučom Jussi Ahokasom má pohodlný štvorgólový náskok, čo vzhľadom k doterajšiemu priebehu zápasu možno označiť za priepastný rozdiel.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:49
    Slováci si zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu si sadá za faul kolenom Sami Moilanen. Početná výhoda sa našim reprezentantom zrejme prenesie aj do záverečného dejstva. Do konca druhej tretiny ostáva len jedenásť sekúnd.

39:15
    A Slováci aj v druhej tretine inkasujú gól do šatne. Tentoraz sa strelecky presadzuje JOONA KOPPANEN. Fínsko vedie už o štyri góly.
    Asistencia: Sami Moilanen

38:16
    No po vyše minúte sa početná výhoda Fínov končí. Na lavicu hanby putuje za nedovolené bránenie Henri Jokiharju.

37:08
    Na trestnú lavicu si za hrubosť sadá Tomáš Hedera. Fíni majú dokonalý príležitosť navýšiť skóre a odskočiť súperovi na rozdiel štyroch gólov.

Dávid Lech

Branky a nahrávky: 2. Heiskanen (Tuulola), 18. Räsänen (Tuulola, Heiskanen), 20. Mäkinen (Kuokkanen, Räsänen), 40. Koppanen (Moilanen), 49. Jokiharju (Mäkinen) – 9. Ružička (Vybíral, Krivošík), 58. Lacka

Finsko: Halonen – Salo (C), Jokiharju, Heiskanen, Vaakanainen, Kotkansalo, Pylkkänen, Almari, Turkulainen – Mäkinen (A), Oksanen, Kuokkanen – Vesalainen, Tuulola, Räsänen – Moilanen, Jääskä, Koppanen – Sihvonen, Nurmi, Koivula.
    Slovensko: Sklenár (20. Kožiak) – Fehérváry, Bodák (A), Kmec, Rajnoha, Krempaský (A), Hedera, Hílek – Smolka, Roman, Buček (C) – Ružička, Vybíral, Krivošík – Šmída, Václav, Lacka – Krištofovič, Marcinek, Urbanek, Liška.

Rozhodčí: Boujon, Grossen – Betschart, Haag