Vladivostok – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:0 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 4:2 (kon.)
Minsk – Toljatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhřeb 2:5 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Traktor Čeljabinsk
Středa 06.01.2016, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Dnešní utkání je u konce! Metallurg Novokuzněck v domácím prostředí podlehl Traktoru Čeljabinsk 2:3!

První třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej! Na první branku jsme čekali až do závěru třetiny, kdy se s trochou štěstí dokázal prosadit domácí Fjodor Poliščuk! Traktor byl však po úvodní brance velmi aktivní, a v 19. minutě dokázal vyrovnat zásluhou Vjačeslava Osnovina!

Druhá třetina bohužel branku nenabídla, nicméně jsme se rozhodně nenudili. Velmi aktivně hrál hostující Čeljabinsk, který měl své šance, avšak Karejeva nedokázal překonat. Největší šanci domácích měl ve 29. minutě Kirill Ščukin, jehož rána orazítkovala břevno!

Domácí celek se hned na začátku druhé třetiny dokázal dostat do vedení zásluhou Fjodora Poliščuka. Vzápětí však velmi rychle srovnal Filip Novák! Traktor navíc o minutu později skóre otočil zásluhou Vjačeslava Osnovina, a vedení již nepustil!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Robert Kousal (NOV) – 0+2, 2 střely, TOI – 19:37

Pavel Francouz (CLJ) – dvě obdržené branky, 28 zásahů, úspěšnost zákroků 93,33 %
    Filip Novák (CLJ) – 1+0, 2 střely, TOI – 18:39
    Martin Růžička (CLJ) – 0+1, 2 střely, TOI – 13:26

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (13:33:25)

59:54
    Americký zadák se dostal i k další střele, nicméně ta skončila mimo!

59:36
    Od modré vypálil obránce Caid Fairchild, jehož ránu však dokázala zablokovat hostující obrana!

59:19
    Karejev míří na střídačku, a domácí Metallurg to zkouší v šesti!

59:03
    Pokračuje se však v plném počtu, a Traktor navíc kombinuje v útočném pásmu!

58:42
    Vzápětí domácí Fjodor Polyščuk narazil jednoho z hostujících beků na branku Pavla Francouze, a strhla se "mela". Hlavní rozhodčí však dokázali situaci uklidnit!

58:25
    Obrovská šance domácích! Danill Jerdakov se dostal na levé straně ke kotouči, a dokázal najít před brankou volného Lebeděva, který však branku minul!

57:46
    Hosté navíc zvládají závěr zápasu skvěle, a momentálně kombinují v útočném pásmu!

57:13
    Hostující Čeljabinsk je již v plném počtu! Domácímu Metalllurg již zbývají pouze necelé tři minuty na to, aby vyrovnal!

56:54
    Na konci oslabení vyrazil dopředu obránce Arťjom Borodkin, který však svou střelu nasměroval pouze do ochranné sítě!

56:36
    Domácím se stále nedaří dostat do útočného pásma, a jejich přesilová hra se pomalu blíží ke svému konci!

56:03
    A domácí celek se zatím do zakončení ani nedostane, neboť se ke kotouči dostal Osnovin, a ten ho vyváží do středního pásma!

55:39
    Metallurg se po úvodním vyhození Kručinina dokázal usadit v útočném pásmu, a momentálně kombinuje. Zatím se však do zakončení nedostal.

55:00
    Teď už se však vylučovat bude! Na trestnou lavici míří český bek Filip Novák, který za vlastní brankou zasáhl holí do obličeje Jerdakova!

54:46
    Za brankou byl tvrdě atakován Kirill Ščukin, a domácí fanoušci očekávali, že bude odpískaný faul, nestalo se tak ...

54:09
    Metallurg se teď dokázal usadit v útočném pásmu, avšak dobře bránící hráči Čeljabinsku domácí borce nechtějí pustit do zakončení.

53:01
    Čeljabinsk zatím zvládá závěr zápasu opravdu dobře, a svého soupeře prakticky k ničemu nepouští!

52:23
    Ze středního pásma to zkoušel domácí Poluščuk, který však pouze vyzkoušel pozornost českého brankáře v brance Traktoru!

50:33
    Hráči Traktoru byli pod velkým tlakem, a tak Martjonov raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Následuje komerční přestávka!

50:06
    Domácí celek se však dokázal udržet v pásmu, a právě Zemčenko zatáhl kotouč před Francouze. Do zakončení se dostal Amirov, jehož ránu však Francouz reflexivním zákrokem vyrazil!

49:39
    Na pravou stranu dostal povedenou přihrávku Zemčenko, který si nabruslil do pásma, a nebezpečnou střelou ohrozil Francouze, ten však zasáhl!

49:01
    Domácí Metallurg je v posledních minutách hodně aktivní, což je vzhledem k současnému stavu pochopitelné. Obrana Traktoru však zatím pracuje velmi dobře!

48:09
    Metallurg se i po návratu Popova ještě dokázal udržet v útočném pásmu, avšak k žádné střele se již nedostal, a hráči Traktoru vyhodili kotouč do středního pásma!

47:12
    Čeljabinsk i nadále skvěle brání, a domácí celek se nemůže dostat do kombinace v útočném pásmu!

46:37
    Před branku dostal přihrávku Lebeděv, který se však po drsném ataku od Martjonova do zakončení nedostal. Dle rozhodčích se však o faul nejednalo!

46:06
    Metallurg se však zatím v přesilové hře příliš nedaří, a hráči Čeljabinsku zatím velmi dobře brání!

45:36
    Metallurg si však vzápětí zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Andrej popvo, který u vlastní střídačky trefil holí do obličeje Poluščuka!
    Vjačeslav OSNOVIN - 2:3

44:53
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Branka je nakonec uznána, a Čeljabinsk se dostává do vedení! Před Karejeva nabruslil Semjon Kokujov, jehož bekhendovou střelu dokázal Karejev vyrazit, nicméně kotouč se odrazil za ruského brankáře, a pohotový VJAČESLAV OSNOVIN poslal puk do branky! Bez asistence.

44:53
    Z následného tlaku se však hostům podařilo vstřelit branku, avšak celou situaci bude muset posoudit videorozhodčí!

44:36
    Danil Gubarev zatáhl kotouč do útočného pásma, a následně se pokoušel uvolnit. Hráči Metallurgu však k němu velmi dobře přistoupili!

44:06
    Na druhé straně byl opět velmi aktivní Filip Novák, který svou přihrávkou našel volného Kručinina. Jeho následnou střelu však obrana Metallurgu zablokovala!
    Filip NOVÁK - 2:2

43:13
    Čeljabinsk přispěchal s velmi rychlou odpovědí, a srovnává na 2:2! Traktor se dokázal udržet v útočném pásmu, a na pravou stranu dostal přihrávku FILIP NOVÁK. Český bek poslal kotouč před branku, a od obránce Kapotovase kotouč odrazil až za záda Karejeva! Asistence: Jegor Martjonov, Alexander Rybakov.

42:25
    Čeljabinsk se pokoušel o okamžitou odpovědi, nicméně před brankou se do zakončení nemohl dostat Glinkin, neboť byl faulovaný. Na trestnou odchází Nikita Ljamkin!
    Fjodor POLIŠČUK - 2:1

42:06
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    A domácí celek se na začátku třetí třetiny dostává do vedení! Za brankou operoval s kotoučem Robert Kousal, který následně skvěle načasoval přihrávku pro FJODORA POLUŠČUKA, který přidává svůj druhý gól v zápase, a přibližuje svůj tým vítězství! Asistence: Robert Kousal.

41:49
    Krásnou přihrávku mezi kruhy dostal domácí Robert Kousal, který svou střelu mířil k tyči, avšak Pavel Fracnouz skvěle zasáhl!

40:01

Do poslední třetiny tak půjdou oba týmy za nerozhodného stavu. Třetí třetiny začne přibližně ve 12:46!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31
    Hostující celek nakonec přesilovou hru zvládl, a Filip Novák je již zpět na ledě!

38:41
    Teď to zkoušel přes pravou stranu Roman Manuchov, nicméně těsně před ním vjel do pásma také Romanov, a je odpískán ofsajd!

38:19
    Metallurgu se však zatím vůbec nedaří se usadit v útočném pásmu, a Čeljabinsk šetří cenné sekundy!

37:28
    Pozor, tak rozhodčí nakonec vylučovat budou! Na trestnou lavici míří Filip Novák, který Poliščuka trefil holí do obličeje!

37:28
    V pravém rohu zůstal ležet Fjodor Poliščuk, který si ublížil v souboji s Glinkinem. O faul se však dle rozhodčího nejednalo!

37:06
    Velká šance Čeljabinsku! Od modré vystřelil Nikita Chlystov, jehož střelu si před Karajevem zpracoval Glinkin, avšak již nedokázal z otočky dostat kotouč za záda ruského brankáře!

36:29
    Na druhé straně se pokoušel zahrozit Quint, který si najel na pas od Pestunova. Jeho následná střela však nebyla přesná!

35:57
    Traktor se v přesilové hře opět nedokázal prosadit, a tak vyrazili vpřed domácí! Na pravé straně si udělal prostor Jerdako, jehož rána však branku Francouze minula!

34:47
    Od modré čáry to po několika přihrávkách zkusil obránce Jegor Martynov, jehož střela zápěstím však skončila v náruči Karejeva!

34:11
    Čeljabinsku se však zatím při přesilové hře příliš nedaří. Metallurg skvěle brání modrou čáru, a pro hosty je velmi obtížné se do třetiny dostat.

33:13
    O pár sekund později bylo před Francouzem opět rušno! Před českého brankáře dostal přihrávku Makarenko, který však nedokázal dostat kotouč do branky. Následně fauloval Michail Plotnikov, a Traktor si zahraje přesilovou hru!

32:59
    Na druhé straně dostal Kirill Lebeděv trochu prostoru, a hodně tvrdě vystřelil z levé strany. Pavel Francouz však jeho pokus dokázal lapit!

32:33
    Do další velké šance se dostal hostující Jakucenja, který se prokličkoval až před Karejeva. Jeho následnou ránu však výborným zákrokem vyrazil Karejev!

31:49
    Traktor opět velmi symapticky kombinoval v útočném pásmu, a Gubarev našel v mezikruží Šarova. Tomu však kotouč sjel z hokejky!

31:03
    V útočném pásmu opět úřadoval druhý útok hostujícího týmu. Jakucenja však následně ztratil kotouč za brankou, a je po šanci!

30:36
    Ilja Nekolenko se dostal při rozehrávce pod tlak, a málem o kotouč přišel. Naštěstí pro domácí však ruský bek situaci zvládl!

29:49
    Hostující Alexander Rybakov následně hodně tvrdě narazil na mantinel Artura Amirova, který zůstal ležet na ledě. Rybavko následně schytal pár ran od Makarenka, nicméně o nic velkého se nejednalo!

29:33
    Na druhé straně se mohl dostat do velké šance hostující Kručinin, který si najel mezi kruhy na přihrávku od Pestunova. Ruský útočník však promáchl!

28:44
    O další nebezpečný pokus se postaral Cade Fairchild. Nebezpečné nahození amerického zadáka proskákalo až před Francouze, který však dokázal zareagovat, a kotouč vyrazil do rohu!

28:19
    Hned poté přišla další velká šance domácího celku! Na modrou dostal přihrávku Kirill Ščukin, který se opřel do kotouče, a jeho rána orazítkovala břevno Francouzovy branky!

27:59
    První práce pro Pavla Francouze! Mezi kruhy dostal přihrávku Plotnikov, který neváhal, a vystřelil. Český brankář však předvedl jistý zákrok!

27:26
    Vjačeslav Osnovin si najel na pravou stranu pro přihrávku od Růžičky, nicméně zpracování mu nesedlo, a kotouč skončil v rohu!

27:03
    V levém rohu se dokázal uvolnil Anton Glinkin, který přesnou přihrávkou našel najetého Rybakova. Jeho pohotovou ránu však Karejev dokázal lapit!

26:33
    Teď to domácím konečně vyšlo, a dostali se do kombinace v útočném pásmu. Následná přihrávka Lebeděva na modrou však přesná nebyla, a kotouč je ve středním pásmu!

25:18
    O další střelecký pokus hostujícího celku se postaral Alexeje Kručinin, jehož střelu zápěstím však Karejev dobře viděl, a dokázal zasáhnout!

24:53
    Tentokrát se pro individuální průnik rozhodl Jakucenja, kterého však domácí obrana včas zastavila!

23:46
    Teď to udělal krásně hostující Vjačeslav Osnovin, který se přes Ljamkina prokličkoval až před Karejeva. Ruský útočník byl již však moc blízko domácí brance, a zakončit nedokázal!

23:25
    Domácí celek nedokázal přesilovou hru využít, a Kiril Semjonov je již zpět na ledové ploše!

22:09
    Hostům se tentokrát nepodařilo dostat do pásma, a je odpískán ofsjad. Do konce trestu Semjonova zbývá již pouze jedna minuta!

21:46
    Traktor sympaticky kombinoval v útočném pásmu, avšak dobře bránící Novokuzněck se dostal ke kotouči, a dostal ho do středního pásma!

21:01
    Traktor je za svou aktivitu odměněn, a zahraje si přesilovou hru! Na trestnou lavici míří domácí útočník Kirill Semjonov.

20:41
    Hostující celek vstoupil do druhé třetiny velmi aktivně, a hned v první minutě se do šance dostal Glinkin. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti však Karejev vyrazil!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 11:55!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33
    Na led se dostala první formace hostujícího celku, a v útočném pásmu bylo pořádně rušno! Od modré to zkoušel Glinkin, jehož ránu viděl Karejev na poslední chvíli, nicméně dokázal kotouč vyrazit!

19:01
    Hostující Čeljabinsk je i nadále aktivní, a pokouší se ještě v závěru třetriny dostat do vedení!

18:31
    Hostující celek však velmi rychle srovnává! Martin Růžička dokázal udržet kotouč při vjezdu do útočného pásma, a dostal puk za branku, kde se nacházel Zinovjev. Jeho skvěle načasovaná přihrávka našla VJAČESLAVA OSNOVINA, na jehož střelu byl Karejev krátký! Asistence: Ilja Zinovjev, Martin Růžička.

16:51
    Na druhé straně se pokoušel vyrovnat hostující Rybakov, který si najel do útočného pásma po levé straně. Jeho rána "cinkla" o břevno, a kotouč skončil v ochranné síti!
    Fjodor POLIŠČUK - 1:0

16:11
    A domácí celek se dostává v závěru první třetiny do vedení! Za brankou odvedl dobrou práci Lebeděv, který dokázal vrátit kotouč před branku. V tomto prostoru se nejlépe zorientoval FJODOR POLIŠČUK, jehož rána nakonec skončila za zády Pavla Francouze! Asistence: Krill Lebeděv, Robert Kousal.

15:59
    O další rozruch před Karejevem se postaral hostující Rybakov, který využil dobré přihrávky od Filipa Nováka. Jeho následnou střelu však Karejev lapil!

15:26
    Tentokrát se v útočném pásmu dostal do kombinace Jakucenja s Kručininem. Prvně jmenovaný zakončoval, a druhý tečoval. Karejev však dokázal zareagovat, a kotouč lapil!

14:49
    Vzápětí se však za brankou dostal ke kotouči Pestunov, který se rozhlédl, a hledal Jakucenju. Následná střela ruského útočníka však mířila nad branku!

13:26
    Hostům se při přesilové hře příliš nedařilo, a Manuchov je již zpět na ledové ploše!

12:16
    Hostující celek nebezpečně kombinoval v útočném pásmu, avšak kombinace hostům nevyšla, a do samostatného nájezdu se dostal Pavel Makarenko. Ruský útočník si však na Pavla Francouze nepřišel!

11:34
    Hostující Traktor si zahraje další přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Roman Manuchov, který u vlastní branky zbytečně podrazil pronikajícího Kručinina!

10:56
    Do útočného pásma tentokrát najel Andrej Popov, který dostal od obránců dostatek prostoru, a vystřelil. Jeho ránu však lapil jistý Karejev!

10:19
    Hostující celek je v posledních minutách o poznání aktivnější než Metallurg, a momentálně kombinuje v útočném pásmu!

09:31
    Do nebezpečného protiútoku vyrazil hostující celek, který táhl Glinkin. Jeho následná přihrávka našla Popova, jehož střela však přesná nebyla!

08:06
    Čeljabinsk se velmi rychle vrátil do útočné třetiny, a o další ránu se postaral opět Martjonov. Jeho pokus však lapil Karejev!

07:52
    Domácí celek se však následně dostal ke kotouči, a vyhodil jej až k brance Pavla Francouze!

07:21
    Hostující celek se dokázal usadit v útočném pásmu, a od modré vyslal nebezpečnou ránu obránce Jegor Martjonov, jehož pokus však Karejev dokázal vyrazit!

06:46
    Tentokrát si přesilovou hru zahraje také Traktor! Na trestnou lavici usedá Nikita Ljamkin za vyhození kotouče mimo hrací plochu!

06:36
    Do útočného pásma zatáhl kotouč hostující Konstantin Klimontov, jehož nahození však našlo pouze domácí hráče!

05:16
    Novokuzněck je zatím daleko aktivnější, a svého soupeře příliš do hry nepouští! Teď však Metallurg zastavil ofsajd.

04:36
    Do velké šance se dostával domácí Lebeděv, kterého před Francouzem našel Poluščuk. Český brankář však nakonec zasahovat nemusel, neboť Martjonov domácímu hráči kotouč vypíchl!

03:49
    Těsně po návratu Šarova z trestné lavice to zkoušel americký obránce Fairchild, který nahodil kotouč ze středního pásma. Pozorný Pavel Francouz však spolehlivě zasáhl!

03:23
    Na pravou stranu dostal těžkou přihrávku Artur Amirov, který dokázal kotouč zpracovat, nicméně velmi rychle byl napadán Denisovem!

02:42
    Metallurgu se však zatím při přesilové hře příliš nedaří. Novokuzněck sice kombinuje v útočném pásmu, avšak se nemůže dostat ke střele!

01:30
    Úvodní přesilovou hru dnešního utkání si zahraje domácí Metallurg! Na trestnou lavici míří hostující Pavel Šarov za podražení!

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Příjemné středeční dopoledne všem fanouškům a fanynkám dobrého hokeje! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem jedenáct utkání. My se společně zaměříme na souboj Metallurgu Novokuzněck s Traktorem Čeljabinsk. Úvodní vhazování je naplánováno v 11:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

METALLURG NOVOKUZNĚCK
    Novokuzněck patří již tradičně k nehojhorším týmům celé Kontinentální hokejové ligy. To samé platí i letos! Metallurg se momentálně nachází na poslední příčce východní konference se ziskem pouhých 42 bodů, a na účast ve vyřazovací části to již opravdu nevypadá ...

V posledních zápasech však podává Metallurg velmi dobré výkony, a ve většině případů prohrává pouze o gól! Metallurg sehrál dva zápasy na půdě soupeřů ze Západní konference. Nejprve dokázal porazit Soči 3:2 po prodloužení, ale v následujícím zápase prohrál s Lokomotivem Jaroslavl těsně 2:3. V posledním zápase se svěřenci trenéra Nikolaje Solovjova představili na domácím ledě v zápase s Nižněkamskem. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém se nakonec radovali z výhry hosté!

TRAKTOR ČELJABINSK
    Ani Čeljabinsk v letošní sezóně nepodává dobré výkony, a nachází se až na třinácté příčce tabulky se ziskem 53 bodů, což se před sezónou rozhodně nečekalo. Tým Pavla Francouze ztrácí na příčku zajištující play-off již třináct bodů, a vypadá to, že bude Traktor ve vyřazovací části letos chybět!

Traktor má za sebou sérii tři domácích zápasů, ze kterých dokázal vytěžit pět bodů! V posledním zápase se Čeljabinsk představil na půdě Sibiru Novosibirsk, který v letošní sezóně podává opět skvělé výkony. Domácí celek si nakonec dokráčel k zisku tři bodů, když vyhrál pomerěm 3:1!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 17. Poliščuk (Lebeděv, Kousal), 43. Poliščuk (Kousal) – 19. Osnovin (Zinovjev, Růžička), 44. Novák (Martjonov, Rybakov), 45. Osnovin

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Fairchild, Manuchov, Nekolenko, Ljamkin, Ščukin, Kapotov, Amirov, Skutar – Kousal, Poluščuk (A), Lebeděv – Jerdakov, Zemčenko, Plotnikov – Mitrjakov, Romanov (C), Musin – Makarenko, Semjonov, Dostojnov
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – Martjonov, Novák, Borodkin, Denisov, Klimontov, Quint (C), Petrov, Chlystov – Popov, Rybakov, Glinkin – Kručinin, Pestunov (A), Jakucenja – Gubarev, Šarov, Kokujov – Růžička, Osnovin, Zinovjejv

Rozhodčí: Bulanov, Vasiljev – Aljošin, Ivanov