Magnitogorsk – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 3:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Záhřeb 1:4 (kon.)
Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 13.01.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Československá stopa v utkání:

Lukáš Krajíček (DMN) 0+8, +/- -11 (22:03:23)

Jakub Sedláček (DRG) 58 min., 14 zák., 2 góly, 87,5%
    Dominik Furch (AVG) 60 min., 33 zák., 1 gól, 97,1%
    Martin Erat (AVG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:07
    Michal Kempný (AVG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 25:50
    Vladimír Sobotka (AVG 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:33

O osudu utkání v Areně Riga rozhodla druhá třetina, ve které Avangard Omsk dvěma góly otočil stav utkání a potvrdil, že patří mezi tři nejlepší týmy letošní sezóny KHL. Na vítězství Avangardu se podílel asistencí Michal Kempný, zatímco Dominik Furch odchytal v braně skvělé utkání. Konečný výsledek. Dinamo Riga 1 Avangard Omsk 2.

59:42
    Avangard mohl pojistit své vítězství, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale jeden z domácích hráčů vleže srazil mimo a v dnešním utkání už se zřejmě nic nestane.

59:16
    Střela Dinama Rigy na pravém křídle od modré čáry byla zablokována.

58:46
    Avangardu Omsk se podařilo vyhodit puk do středního pásma a ušetřil cenné sekundy.

58:26
    Mikelis Redlihs vypálil z levého křídla, jeho střela ale byla sražena mimo.

58:09
    Dinamo Riga si vyžádalo oddechový čas a vhazovat se bude po jeho skončení před bránou Dominika Furcha. Domácí hráči už nemají na co čekat a brankář Jakub Sedláček je na střídačce!

58:09
    Andris Dzerins vypálil z levého křídla a Dominik Furch jeho střelu v leže zastavil.

57:46
    Dinamo Riga pouze nahodilo puk do útočného pásma a jeho hráči odjeli střídat. Na ledové ploše je to nejlepší, co domácí hráči mají.

57:23
    Stačí jeden jediný gól a Dinamo Riga pošle zápas do prodloužení, momentálně jsme ale od této situace daleko.

56:43
    Ilija Mikajev měl na holi obrovskou šanci, jeho střela před pár okamžiky ale skončila na břevně a výsledek zápasu zůstává stále otevřený.

56:01
    Blíží se samotný závěr zápasu a oba týmy hrají v plném počtu. Ve třetí třetině se zatím ani jednou nevylučovalo.

55:31
    Před bránou Dominika Furcha se poté strhla další potyčka, rozhodčí se ale stejně jako poté předchozí vylučovat nerozhodli.

55:14
    Dinamo Riga nebezpečně vypálilo od modré čáry a jeho střela směřovala pod horní tyč, Dominik Furch ale předvedl svou mrštnost a skvělým akrobatickým zákrokem jeho pokus zneškodnil!

55:07
    Avangard se dostal do přečíslení dva na jednoho, které Ilija Mikajev zakončil sám a jeho následná střela z pravého kruhu pro vhazování se od horní tyče odrazila zpět do hry!

54:51
    Tim Sestito na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela směřovala mezi betony Dominika Furcha, ten byl ale opět včas na ledě a jeho pokus zastavil!

53:43
    Avangard mohl pojistit své vedení, střela hostujících hráčů z levého kruhu pro vhazování ale nenadělala Jakubovi Sedláčkovi problémy, když ji v pohodě vyrazil do rohu ledové plochy.

52:53
    Domácí hráči nahodili puk z levého křídla od modré čáry na bránu a Dominik Furch ho po snadném zákroku ukryl v lapačce.

52:12
    Oskar Cibulskis nebezpečně vypálil z vrcholu prostoru kruhů pro vhazování a Dominik Furch jeho střelu směřující mezi jeho betony po včasném zakleknutí vyrazil!

51:26
    Kaspars Saulietis se na pravém křídle řítil do šance, jenže byl v útočném pásmu úplně sám a jeho následný pokus byl sražen mimo.

50:40
    Poslední část dnešního zápasu se přehoupla do své druhé poloviny a Dinamo Riga stále marně usiluje o vstřelení vyrovnávací branky.

49:45
    Jeden z hráčů Dinama Rigy na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela letící těsně nad ledem o vlásek minula přední tyč! Kdyby takhle střela směřovala na bránu, tak by s ní Dominik Furch měl obrovské starosti.

49:20
    Ve třetí části zatím sledujeme stále pouze náznaky šancí. Utkání by určitě pomohla přesilová hra.

48:38
    Dinamo Riga v rychlém sledu dvakrát vypálilo od modré čáry, ani jedna ze střel ale na Dominika Furcha neprošla.

47:46
    Jakub Sedláček poté poprosil jednoho ze spoluhráčů, aby mu utáhl pásku na masce a hra po větším prodlení mohla opět pokračovat.

47:24
    Na opačné straně ledové plochy zastavil Jakub Sedláček nahození od modré čáry a ukryl puk v lapačce.

47:13
    Lauris Darzins se u levé tyče ocitl ve skvělé šanci, jenže jeho střela z blízkosti zamířila pouze do hrudi připraveného Dominika Furcha, který jeho pokus vyrazil.

46:54
    V poli dnes sledujeme tři české hráče a z trojice Michal Kempný, Vladimír Sobotka a Martin Erat bodoval zatím pouze první jmenovaný.

46:19
    Další nahození domácích hokejistů z levého křídla, která u své pravé tyče zastavil holí Dominik Furch.

45:58
    Dinamo Riga na levém křídle pouze nahodilo puk za bránu Avangardu.

45:20
    Ve třetí třetině se zatím nehraje nikterak strhující hokej a nezbývá nic, než věřit, že se to brzy změní a dočkáme se ještě nějaké branky.

44:55
    Anton Burdasov u pravé tyče hledal některého ze svých spoluhráčů zpětnou přihrávkou, před bránu Dinama Rigy ale nebyl žádný z hokejistů Avangardu, který by se dostal ke střele.

44:14
    Jakub Sedláček vzápětí ukryl nahození Avangardu v lapačce a hra byla přerušena.

43:59
    Avangard Omsk nebezpečně vypálil od modré čáry a Jakub Sedláček střelu hostujících hráčů pravým betonem vyrazil do rohu kluziště.

43:44
    Maxim Kazakov si sjel na pravém křídle před bránu, jeho střela z blízkosti pravé tyče ale zamířila mimo.

43:17
    Ani na jedné straně se nevylučovalo a pokračujeme ve hře pět na pět.

43:06
    V rohu útočného pásma Avangardu Omsk se strhla velká potyčka, kterou začal háčkem Martin Erat, a poté se do ní zapojil i Vladimír Sobotka.

42:49
    Dominik Furch velice rychle vyjel ze své brány, aby puk směřující na jeho bránu přikryl na ledě lapačkou.

42:14
    Mikelis Redlihs se v těsné blízkosti brány snažil dostat k dorážce, Dominik Furch ale ukryl puk ve své výstroji.

41:26
    Dinamo Riga během obou dvou třetin vyslalo na bránu Dominika Furcha devět střel, celkem tedy osmnáct, zatímco Avangard Omsk dohromady pouze 13, přesto ale vede.

40:58
    Miks Indrasis nahodil puk na bránu a pozorný Dominik Furch ho v pohodě ukryl v lapačce.

40:47
    Skvělé utkání dnes hraje Denis Paršin, který se asistencí podílel na obou dvou brankách Avangardu Omsk.

40:03
    Avangard Omsk vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, do které vstupuje s jednobrankovým vedením.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 20:09.

Avangard Omsk si šel ve druhé třetině za vyrovnáním a již po necelých pěti minutách se mu ho podařilo dosáhnout, když Denis Paršin naznačil střelu a Anton Burdasov po jeho přihrávce u levé tyče uklidil puk do prázdné brány. Velice zajímavá situace nastala v polovině zápasu, když se Nikolaj Lemťogov v obranném pásmu pustil do potyčky s Timem Sestitem, který chtěl shodit rukavice, ty mu ale zůstaly na rukou, a poté schytal od Nikolaje Lemťogova pořádný políček do obličeje. Lemťugov poté dostal dvouminutový trest za hrubost a osobní trest deset minut za nesportovní chování. Omsk však přesilovou hru přečkal a necelých pět minut před koncem druhé třetiny v ní sám udeřil, když se po krásné kombinaci prosadil Pjotr Chokrajakov. Skóre po 40 minutách. Dinamo Riga 1 Avangard Omsk 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    Jeden z domácích hokejistů se snažil v blízkosti pravé tyče propasírovat puk za záda Dominika Furcha, ten u ní ale skvěle ucpal prostor a jeho střelu vyrazil za bránu.

39:00
    Do konce druhé části zajímavého zápasu v Areně Riga zbývá odehrát jedna minuta.

38:44
    Pjotr Chokrajakov skvěle objel bránu a po sražené střele Denise Paršina se v blízkosti pravé tyče dostal k dorážce, ta ale zamířila mimo a skončila v ochranné síti.

37:32
    Vladimír Sobotka na levém křídle vypálil od modré čáry a Jakub Sedláček si připsal další úspěšný zákrok.

37:26
    Blíží se závěr druhé třetiny, která zatím vychází Avangardu Omsk dokonale a po nepříznivém stavu 1:0 nyní vede 1:2 z pohledu domácího Dinama Rigy.

36:44
    Avangard Omsk se na dostal k nahození, které pozorný Jakub Sedláček zastavil a ukryl ve své výstroji.
    Pjotr CHOKRAJAKOV - 1:2

35:30
    Avangard právě vstřelil branku!
    PJOTR CHOKRAJAKOV využívá přesilovou hru a krásnou střelou otáčí vývoj dnešního zápasu na stranu Avangardu Omsk!! Pjotr Chokrajakov si sjel před brankoviště na skvělou přihrávce Antona Burdasova zpoza brány a střelou po ledě bez přípravy zamířil přesně k pravé tyči, přičemž druhý gól Pjotra Chokrajakova je od nerozeznání od úvodní branky Edgarse Kuldy. Góly obou týmů se liší pouze přihrávkou. Asistence: Anton Burdasov, Denis Paršin.

34:43
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga: Maris Jass dostal menší trest, 2 minuty hákování.

34:40
    Hráči Avangardu Omsk dlouho obléhali bránu Dinama Rigy a Jonas Ahnelöv napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla sražena mimo.

33:42
    Mezitím vypršel dvouminutový trest Nikolaje Lemťugova a Avangard hraje v plném počtu.

33:27
    Mikelis Redlihs se v pravém kruhu pro vhazování ocitl ve skvělé střelecké pozici, jeho následná rána ale s největší pravděpodobností skončila na tyči, od které se odrazila do ochranné sítě! Rána Mikelise Redlihse byla tak prudká, že to šlo jen stěží postřehnout. Každopádně pokud tam nebyla teč, tak si Dominik Furch připsal fantastický zákrok.

33:08
    Dinamo Riga dvakrát nebezpečně vypálilo od modré čáry, ani jedna ze střel ale houštinu těl před Dominikem Furchem nepropálila.

32:37
    Dinamo Riga se sice snaží, zatím se ale během přesilové hry nedostalo k žádné střele na Dominika Furcha.

31:55
    Tim Sestito sice inkasoval pěst do obličeje, ale vybojoval pro svůj tým přesilovou hru. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré.

31:25
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Nikolaj Lemťugov dostal menší trest, 2 minuty hrubost, plus osobní trest, 10 minut nesportovní chování.

31:25
    Nikolaj Lemťogov se v obranném pásmu pustil do potyčky s Timem Sestitem, který chtěl shodit rukavice, ty mu ale zůstaly na rukou a poté schytal od Nikolaje Lemťogova pořádný políček do obličeje!

31:15
    Tim Sestito se mezi kruhy pro vhazování ocitl v dobré střelecké pozici, jeho následná rána ale směřovala pouze doprostřed brány a Dominik Furch ji vyrazil.

30:29
    Nikolaj Lemťugov si z pravého křídla vybruslil před bránu a u přední tyče poté vypálil bekhendem, Jakub Sedláček byl ovšem připraven a připsal si snadný zákrok.

30:10
    Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání.

29:29
    Martin Erat se na modré čáře pomazlil s pukem a poté napřáhl ke střele zápěstím, která zamířila vedle levé tyče do rohu kluziště.

29:13
    Avangard Omsk se vydal na pravém křídle do útoku, Denis Paršin byl ale v útočném pásmu příliš rychle a akci hostujících hráčů zastavilo postavení mimo hru.

28:39
    Jakub Sedláček vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Avangardu a rozehrál. Hráči Omsku mezitím odjeli střídat.

27:43
    Dinamo Riga se mohlo vrátit zpět do vedení, jenže jeden z jeho hráčů pálil v blízkosti levé tyče pouze do Dominika Furcha, který si vzápětí poradil i s jeho dorážkou!

27:23
    Dinamo Riga vyhrálo první třetinu na střely 9:7, v té druhé jsou ale střelecky aktivnější hráči Avangardu.

26:56
    Anton Burdasov nahodil puk z pravého křídla a ostrého úhlu na bránu a jeho následné zakončení se zřejmě od oblouku brány odrazilo do ochranné sítě.

26:32
    Střela Andrise Dzerinse z pravého křídla byla sražena do ochranné sítě a hra byla přerušena.

25:57
    Avangard vstřelený gól pochopitelně nabudil a snaží se dobré rozpoložení rychle využít k otočení výsledku na svou stranu.

25:27
    Hokejisté Avangardu Omsk sice nevyužili ani jednu z přesilových her, krátce po té druhé se mu ale podařilo vyrovnat stav utkání na 1:1.
    Anton BURDASOV - 1:1

24:04
    ANTON BURDASOV se sice neprosazuje v přesilové hře, ale vyrovnává na 1:1!! Denis Paršin na vrcholu levého kruhu pro vhazování naznačil po přihrávce Michala Kempného střelu a poté přihrál volnému Antonovi Burdasovi, který z blízkosti u levé tyče zamířil střelou po ledě do odkryté brány. Asistence: Denis Paršin, Michal Kempný.

23:51
    Druhá přesilová hra Avangardu Omsk se chýlí ke konci a hosté se zatím k ničemu nedostali.

23:07
    Dinamo Riga se v oslabení dostalo do přečíslení dva na jednoho, které po přihrávce z pravého křídla zakončoval v blízkosti levé tyče Andris Dzerins, mezi betony Dominika Furcha se mu ale zamířit nepodařilo a po fantastickém zákroku brankáře Avangardu byla posunuta brána!

22:28
    Ivan Lekomcev napřáhl na modré čáře k jedovaté střele s příklepem, která letěla přesně k pravé tyči, Jakub Sedláček ale vytáhl skvělý zákrok a lapačkou ji vytěsnil mimo tři tyče!

22:06
    Avangard neuspěl na pravém křídle na vhazování a domácím hráčům Rigy se okamžitě podařilo puk vyhodit.

22:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga: Tim Sestito dostal menší trest, 2 minuty hákování.

21:47
    Hokejisté Avangardu kroužili během brány Jakuba Sedláčka jako supi, opět se ale do zakončení nedostali.

21:13
    Avangard Omsk se na několik sekund usadil v útočném pásmu, bránu Jakuba Sedláčka ovšem jeho hráči neohrozili.

20:48
    Dinamo Riga vstoupilo do druhé části dnešního zápasu skvěle.

20:36
    Tim Sestito vypálil na levém křídle z úhlu, Dominik Furch byl ale u své pravé tyče připraven a po zakleknutí puk zastavil hrudí.

20:13
    Dominik Furch ukryl v lapačce nahození Mikse Indrasise z pravého křídla a přerušil hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:16 .

Avangard Omsk si sice během první třetiny nevytvořil žádnou obrovskou šanci, herně byl ovšem aktivnější. Velmi dobrou úvodní část odehráli Denis Paršin a Nikolaj Lemťugov, kteří na pravém křídle oba dva pálili ke vzdálenější levé tyči, Jakub Sedláček ale jejich pokusy pravým betonem vyrazil mimo. Avangard své šance neproměnil a v závěru první třetiny za to byl potrestán, když se po krásné přihrávce Vitalijse Pavlovse prosadil z blízkosti Edgars Kulda, na jehož branku mohl osmnáct sekund před první sirénou odpovědět Denis Paršin, který tentokrát pálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování k pravé tyči, opět ale našel pouze beton skvěle chytajícího Jakuba Sedláčka. Ještě před závěrečnou šancí Avangardu se dostal do samostatného úniku Edgars Kulda, který mohl vstřelit rychle druhý gól, nadvakrát ale pozorného Dominika Furcha nepřekonal. Skóre po první třetině. Dinamo Riga 1 Avangard Omsk 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Riga přečkala nebezpečné střely Avangardu a v první třetině už se nic nestane.

19:42
    Denis Paršin mířil z vrcholu mezikruží přesně k pravé tyči, brankář Jakub Sedláček k ní ale skvěle vymrštil svůj levý beton a nadvakrát jeho nebezpečnou střelu zastavil!

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

18:27
    Avangardu se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a jeho hráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

17:43
    Edgars Kulda je po vstřelení úvodní branky při chutí a nyní se mezi dvěma hráči Avangardu protáhl do samostatného úniku, na dvakrát ale u levé tyče skvělého Dominika Furcha překonat nedokázal! To byla obrovská šance.
    Edgars KULDA - 1:0

17:15
    Riga právě vstřelila branku!
    EDGARS KULDA otevírá v závěru první třetiny skóre dnešního zápasu a posílá Dinamo Rigu do vedení!! Vitalijs Pavlovs na levém křídle skvěle zavezl puk do útočného pásma a poté před bránou našel přihrávkou mezi dvěma hráči Avangardu najíždějícího Edgarse Kuldu, který střelou po ledě a bez přípravy zamířil přesně ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Vitalijs Pavlovs, Steven Seigo.

16:56
    Dinamo dokázalo udržet útočné pásmo a z pravého křídla jeho hokejisté nahodili puk směrem na bránu, jejich nahození ale bylo zablokováno.

16:10
    Oba brankáři zatím chytají velice spolehlivě a vypadá to, že úvodní část dnešního zápasu skončí bezbrankovou remízou.

15:16
    Andris Dzerins si z levého křídla skvěle vybruslil do prostoru kruhů pro vhazování a poté vypálil, Dominik Furch byl ale pozorný a jeho střelu vyrazil.

15:00
    Do konce úvodního dějství zbývá odehrát přesně pět minut a domácí fanoušci začínají být hodně hlasití.

14:52
    Denis Paršin nedosáhl na přihrávku svého spoluhráče z obranného pásma a Avangard Omsk vyhodil puk opět na zakázané uvolnění.

14:00
    Avangard Omsk se s blížícím se závěrem první třetiny začíná zahřívat, na překonání Jakuba Sedláčka to ale stále nestačí.

13:10
    Hokejistům Avangardu se nepodařilo rozehrát a jejich útočnou akci zastavilo zakázané uvolnění.

12:31
    Nikolaj Lemťugov napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nepříjemné střele s příklepem, která směřovala přesně k levé tyči, Jakub Sedláček se ale včas přesunul a jeho pokus pravým betonem vyrazil!
    Který z českých brankářů dnes bude úspěšnější?

Česká bitva brankářů v KHL! V brance Dinama Riga se dnes představil Jakub Sedláček, a do hostující svatyně se postavil...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 13. leden 2016

11:26
    Jakub Sedláček vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Avangardu a poté rozehrál, zatímco hostující hráči odjeli střídat.

10:28
    V Areně Riga se hraje velice svižný hokej, stále ale bez nějaké větší příležitosti, která by mohla prolomit bezbrankový stav utkání.

09:45
    Dinamo Riga začalo utahovat šrouby a jeden z domácích hokejistů si z levého rohu útočného pásma drze vybruslil před bránu, zakončit se mu ale přes stínícího protihráče nepodařilo.

08:58
    Oskars Cibulskis v blízkosti modré čáry napřáhl v útočném pásmu ke tvrdé střele s příklepem, do té se ovšem obětavě položil Nikolaj Lemťugov a v leže ji srazil do pravého rohu ledové plochy.

08:49
    Nikolaj Lemťugov si z pravého křídla sjel před bránu a v její těsné blízkosti vypálil bekhendem, jeho zakončení ovšem bylo nepřesné a skončila na ochranném skle.

07:38
    Hokejisté Avangardu vytvořili před bránou Jakuba Sedláčka závar a v jeho těsné blízkosti se dostali do zakončení, střela jednoho z hostujících hráčů ze vzduchu ale zamířila vedle pravé tyče.

07:00
    Dinamo Riga přečkalo úvodní přesilovou hru Avangardu Omsk a nyní se snaží vstřelit úvodní gól zápasu, zatím ovšem marně.

05:28
    Ivan Fiščenko si na pravém křídle vybruslil do rohu pro vhazování a jeho následná střela zamířila mimo.

05:08
    Týmový trest Rigy za příliš mnoho hráčů na ledě skončil a domácí hokejisté hrají v plném počtu.

05:00
    Denis Paršin nabral na pravém křídle velkou rychlost a poté pálil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Jakub Sedláček ale předvedl skvělý zákrok a pravým betonem jeho pokus vyrazil!

04:18
    Nikolaj Lemťugov vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho střela zápěstím ale obranný val Dinama Rigy nepropálila.

03:59
    Avangard Omsk má v úvodu utkání k dispozici přesilovou hru a po několika sekundách se mu konečně podařilo usadit v útočném pásmu.

03:07
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga: týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

02:44
    V úvodu zápasu se přelévá hra ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké nebezpečné šance.

01:59
    Dnešní utkání bude soubojem dvou českých brankářů. Na straně Dinama Rigy chytá již zmiňovaný Jakub Sedláček, zatímco bránu Avangardu na opačné straně hájí Dominik Furch.

01:22
    Maxim Kazakov vypálil na pravém křídle od modré čáry a český brankář Jakub Sedláček ukryl puk v lapačce.

00:52
    Dinamo Riga se po prvním neúspěšném útoku obránilo a poté nahodilo puk za bránu Avangardu, aby jeho hráči mohli odjet střídat.

00:03
    V Areně Riga právě začalo utkání mezi Dinamem Rigou a Avangardem Omskem. Úvodní vhazování vyhráli hráči domácího Dinama a nahodili puk do útočného pásma.

00:01

Místní hlasatel poprosil všechny diváky, aby se postavili, po nástupu obou týmů na ledovou plochu zazní Arenou Riga ruská a poté lotyšská národní hymna.
    Myslíte, že Dominik Furch za mlada také takhle tancoval na střídačce? :-)

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Sevsenko, Sotnieks (C), Seigo, Galvins, Jass, Cibulskis – Skvorcovs, Dzerinks, Indrasis – Darzins, Sestito, Meija – Saulietis, Redlihs, Pavlovs – Berzins, Kulda, Toluzakov.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Pěrvyšin, Alexandrov, Lekomcev, Ahnelöv, Gasjev, Vasiliv – Sobotka (C), Paršin, Erat – Chokrajakov, Pjanov – Lemťugov, Kazakov, Gluchov, Burdasov – Černikov, Lauta, Mikajev, Fiščenko.

Rozhodčí: Antti Boman, Daniel Konc – Dmitry Goljak, Gleb Lazarev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk:

Avangard Omsk se nachází ve fantastické formě, když vyhrál tři zápasy v řadě a na ledě Dinama Rigy bude pokračovat ve svém tripu, který zahájil výhrou nad Ladou Togliatty a poté na ni navázal proti Ak Barsu Kazaň. Avangard vyhrál poslední tři zápasy v řadě a navíc během nich ani jednou neinkasoval.

Dinamo Riga:

Riga se po dvou venkovních zápasech vratí zpět domů, kde ve velice náročném zápase změří síly s Avangardem. Riga vyhrála pouze jeden z posledních pěti zápasů a po výhře v Podolsku prohrála těsně 2:1 na ledě Minsku. V dobré formě se nachází Gunars Skvorcovs, který během posledních pěti zápasů zaznamenal tři body za dva góly a jednu asistenci.

Dinamo Riga přivítá ve středu večer na svém ledě vedoucí tým východní konference Avangard Omsk, který se veze na dobré vítězné dráze a proti Rize ji bude chtít prodloužit. Zajímavým zápasem, v němž není o favoritovi pochyb, Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. Kulda (Pavlovs, Seigo) – 25. Burdasov (Paršin, Kempný), 36. Chokrajakov (Burdasov, Paršin)

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Sevsenko, Sotnieks (C), Seigo, Galvins, Jass, Cibulskis – Skvorcovs, Dzerins, Indrasis – Darzins, Sestito, Meija – Saulietis, Redlihs, Pavlovs – Berzins, Kulda, Toluzakov.

Rozhodčí: Antti Boman, Daniel Konc – Dmitry Goljak, Gleb Lazarev