Magnitogorsk – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 3:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Záhřeb 1:4 (kon.)
Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Lada Toljatti
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 13.01.2016, 16:00 • Arena Lada • KHL

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (18:25:17)

Československá stopa v utkání

Martin Zaťovič (TOG) 0+3, 3 střely, čas na ledě 18:57.

Povedený zápas má za sebou také český útočník Martin Zaťovič. Hráč Togliatti se v posledních kolech dosti trápil, za dnešní utkání má však na kontě hned tři asistence.

Lada v tomto zápase vítězí poměrně jednoznačným výsledkem 5:2. O svém úspěchu dnes rozhodla ve druhé třetině, kde si vypracovala jednobrankový náskok před soupeřem, který ve třetím dějství dokázala ještě navýšit.

59:48
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Bělusov – 2 min., hákování).

59:19
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikitěnko – 2 min., hrubost).

59:19
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Taraťuchin – 2 min., hrubost).

58:29
    Tento zápas je tak definitivně rozhodnutý. V hokeji se sice může stát všechno, vsítit tři branky během minuty a půl se však pro Jugru zdá být jako nemožný úkol.
    57:42 Vasilij STRELCOV - 5:2

57:42
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    VASILIJ STRELCOV nyní zachytil špatnou prozehrávku soupeře a v rychlosti bruslil takřka sám na branku. V zakončení se mu snažili zabránit oba dva obránci Jugry, ale Strelcov přesto dokázal přesně zakončit. Pravda, brankáře Gelašviliho překonal trochu se štěstím, když sjetý kotouč z čelepe doputoval skrze betony maskovaného muže hostů, ale i takový zásah se počítá.
    Bez asistence.

55:40
    Nachytat Masalskise se nyní snažil pálící Panov, ale ani jeho pokus misky vah v dnešním zápase nepřeváží.

54:12
    Čas hostům nyní utíká mílovými kroky, navíc se hokejistům Jugry tak úplně nedaří dostat se na dostřel branky soupeře.
    Martin Zaťovič dnes podal velmi dobrý výkon, a i díky jeho dvěma asistencím vede Togliatti 4:2!

Český reprezentant Martin Zaťovič si připsal v zápase s Jugrou již dvě asistence, a jeho Lada vede těsně před koncem 4:2!

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 13. leden 2016

52:51

51:37
    Střelecky aktivnější jsou ve třetí části hostí z Jugry, kteří již mají na svém kontě osmou střelu, ale na přesný zásah do sítě soupeře zatím stále čekají.

50:51
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Mastrjukov – 2 min., vysoká hůl).
    50:15 Alexandr BUMAGIN - 4:2

50:15
    Lada využívá v zápase již druhou přesilovku a utíká do nadějného vedení 4:2! Hlavním motorem další úspěšné akce domácích byl český útočník Martin Zaťovič, který našel mezi kruhy sjíždějícího ALEXANDRA BUMAGINA. O poslaný kotouč byla před brankou hostí velká bitva, nakonec se jej s úspěšným pokusem jako poslední trefil zmiňovaný střelec Lady.
    Asistence: Martin Zaťovič, Jefim Gurkin.

50:00
    V přesilovce Lady zahrozil se svou střelou český útočník Martin Zaťovič, ani on, ani posléze pálící Bumagin však uklidňující branku domácím nepřináší.

49:05
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Chvostov – 2 min., podražení).

45:44
    Hokejisté Togliatti ve třetím dějství stále čekají na svou první střelu na branku. Jelikož však drží v rukách vedení v zápase, nemusí je tato statistika až tolik tížit.

44:28
    Příliš velké střelecké aktivity se ve třetí části zatím nedočkáváme. Rozhodně se nedá říct, že bychom byli nyní svědky atraktivní pasáže zápasu.

43:47
    Dvakrát za sebou nyní pálil Buljanskij, který vytěžil z útočného tlaku Jugry. Ani v tomto případě se však skóre zápasu nemění.

42:32

41:15
    Hosté z Jugry mají nyní dobrou příležitost ke srovnání. V přesilovce pálil Ugolnikov a Lapenkov, ale brankář Masalskis jejich střelecký úspěch odmítl svými zákroky.

40:32
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Bělusov – 2 min., vysoká hůl).

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 16:19
    Vyhraná vhazování: 29:13
    Trestné minuty: 4:8.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Druhá třetina už rozdíl mezi oběma celky přinesla. Do dvoubrankového vedení rychle utekla domácí Lada, nakonec se však hostům z Jugry podařilo vsítit kontaktní branku, a tak je průběh hry ve třetím dějství zcela otevřený.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:39
    Nakonec se však domácím daří hru trochu zklidnit, a tak se další brankové situace do konce druhé části hry již nejspíš nedočkáme.

37:12
    Bortnikov a Buljanskij pálili na branku domácích a hokejisté Jugry se do konce druhé třetiny snaží ještě o vyrovnání.
    36:39 Ivan JATSENKO - 3:2

36:39
    Jugra právě vstřelila branku!
    Jenže také hosté rychle využívají nabídnutou přesilovku, a tak dnešní zápas může být ještě pořádné drama! Střelu od modré brankář Masalskis sice chytil, jenže jí neudržel ve své výstroji a volný kotouč okamžitě zasunul do sítě pohotový IVAN JATSENKO.
    Asistence: Stanislav Kalašnikov, Jevgenij Lapenkov.

35:44
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Bolšakov – 2 min., hákování).
    35:30 Alexandr BUMAGIN - 3:1

35:30
    Tak trochu kontroverzní situace vede ke třetí brance domácích. ALEXANDR BUMAGIN se nejprve po jednom souboji u mantinelu v leže dožadoval po sudím faulu a těžce se zvedal z ledu, když se ale volný puk dostal na hůl Martina Zaťoviče, okamžitě se zvedl a pelášil si před branku pro přihrávku. Tu také dostal a střelou mezi betony tak zvyšuje náskok domácích na dvoubrankový.
    Asistence: Martin Zaťovič.

32:51
    Jugra zvýšila na ledě tempo a tlačí se před branku soupeře. Vystřelit si opět dovolil Medvěděv, s kotoučem to zkoušel také Jašin.

31:20
    A opět ten Vorobjov. Obránce Togliatti je dnes vyloženě při chuti a opět to zkoušel se svou ránou na soupeřovu branku. V tomto případě ruce nad hlavu zvedat nemusí.

30:16
    Na druhé straně zahrozil v útočném pásmu střílející Medvěděv s Taraťuchinem. Brankář Masalskis si po delší době připisuje další zákroky.

29:41
    Střelecká aktivita domácích pokračuje dále. Za Ladu nyní pálil Gurjanov a Krysanov, brankář Gelašvili ale komplikace při jejich pokusech nepřipustil.
    28:21 Dmitrij VOROBJOV - 2:1

28:21
    Domácí hokejisté přesilovku využívají! Zasluhuje se o to opět obránce Lady DMITRIJ VOROBJOV. Ten dnes již poněkolikáté napřáhl ke střele od modré a slaví v tomto ohledu již druhý dnešní úspěch. Jeho rána byla mezi kruhy tečována vlastním obráncem Jugry, a tak už nešťastný brankář Gelašvili nestihl včas na změnu směru puku zareagovat.
    Asistencee: Georgy Bělusov.

27:31
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Mamkin – 2 min., podražení).

25:17
    Chvostov na druhé straně pálí na branku a začínají se v útočné třetině více ozývat také útočníci Jugry.

24:50
    Bělusov to hned v dalším střídání zkouší střelecky znovu, ale výsledek je i tentokrát stejný – úspěšnější je brankář Gelašvili.

23:35
    Šeležnov se propracoval s kotoučem do útočného pásma a oprášil výstroj brankáře Masalskise.

22:00
    Po něm to zkouší Bělusov, ale Gelašvili ani v tomto případě nepřipouští žádné komplikace.

21:12
    Lada vstupuje do druhé třetiny o něco aktivněji. Za domácí nyní pálil na branku Vasilij Strelcov.

Další třetina začne přibližně v 16:51.

První třetina je za námi a po úvodních 20 minutách hry není ani jeden z týmů blíže k vítězství, než ten druhý. Úvodní dvě branky si totiž oba celky rovnoměrně rozložily mezi sebou. Průběh utkání probíhá tak trochu podle předpokladů, vždyť oba celky dělí od sebe v tabulce pouze jediný bod. Jak bude probíhat druhá třetina? Na to si ještě musíte zhruba 15 minut počkat!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:54
    Bortnikov je dnes zřejmě při chuti a ke vstřelené brance hodlá přidat další. Připisuje si již druhou střelu na branku v této třetině. V tomto případě u Masalskise nepochodil.

18:03
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Buljanskij – 2 min., hákování).

17:30

16:38
    Střelu na branku si připisuje také český útočník Martin Zaťovič, ten má dnes již na kontě jeden kanadský bod za asistenci.

15:30
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Magogin – 2 min., hákování).

15:15

14:20
    Přesilovka domácím příliš nevychází, na branku si dovolil dokonce vypálit hráč Jugry Ivan Jatsenko.

13:15
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Šeležňov – 2 min., podražení).

12:13
    Úspěch neslaví ani rána Kirilla Putilova. Brankář Jugry se však v těchto momentech musí mít opravdu na pozoru.

10:47
    Domácí pochopitelně vstřelená branka psychicky nakopla a nyní je na ledě vidět trochu jiný tým. Za Ladu nyní pálil Jefim Gurkin, ale brankář Gelašvili se tentokrát nenechal načapat.
    09:50 Dmitrij VOROBJOV - 1:1

09:50
    Přestože se nedá říct, že by si domácí tuto branku stoprocentně zasloužili, daří se jim srovnat stav dnešního utkání. Autorem branky se stává DMITRIJ VOROBJOV, který napřáhl od modré k prudkému projektilu, který přes clonícího hráče před brankou rozvlnil síť za bezmocným Gelašvilim.
    Asistence: Martin Zaťovič, Alexandr Bumagin.

07:12
    Anton Shenfeld prověřuje po dlouhých sedmi minutách hry také schopnosti brankáře Gelašviliho.

06:21
    Oleg Jašin vypálil na branku a Masalskis si tak pomalu napravuje své brankářské statistiky.

05:35
    Příliš záživných momentů přítomní diváci zatím neviděli, oba týmy se spíše přetahují o puk, přičemž ke zdárné akce směrem k brance to zatím na žádné straně nevedlo.

04:40
    Obrázek hry se stále nemění a žádný úvodní tlak domácích se rozhodně nekonal. Brankář Jugry Gelašvili zatím v brance spíše mrzne.

03:26

02:13
    Přesilovka se domácím hokejistům ale vůbec nedaří, vlastně si nepřipsali ještě ani jednu střelu na branku. To naopak hosté prověřili Masalskise už v oslabení dvakrát, když pálil Mamkin a po něm hned Buljanskij.

01:26
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Ugolnikov – 2 min., podražení).
    00:11 Igor BORTNIKOV - 0:1

00:11
    Tak to je začátek jako hrom! Již po 11 vteřinách zápasu padá první branka, kterou si na svůj účet připisují hosté z Jugry. Ti sice úvodní buly prohráli, hned o pár vteřin později se však puku zmocnil Kirill Rasskazov, který se ubránil dvěma dotírajícím protihráčům a přesnou přihrávkou před branku dovolil IGORU BORTNIKOVOVI skórovat střelou z první.
    Asistence: Kirill Rasskazov.

00:01
    Nástupní brankáři: Edgars Masalskis (TOG) a Georgy Gelašvili (JUG).

00:01

Lada Togliatti: Masalskis (Semjonov) – Vorobjov, Gurkin, Viklund, Putilov, Flood, Bolšakov, Romanov – Shenfeld, Bělusov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Strelcov, Mastrjukov, Bočarov – Nikitenko, Valjuskij, Gurjanov

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Kalašnikov, Ugolnikov, Mamkin, Chvostov, Seleznjov, Želdakov, Pogorišnij – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Buljanskij, Taraťuchin, Medvěděv – Sitnikov, Jatsenko, Lapenkov – Jašin, Beljajev, Akmaldinov

Rozhodčí: Ibatulin, Safjullov – Bersenjov, Judin.
    Martin Zaťovič zatím nezažívá ideální sezónu. Jak se českému útočníkovi povede dnes?

Lada Togliatti zatím v KHL tápe, a na účast v play-off to opět nevypadá. Ani Martin Zaťovič zatím nezažívá ideální sezó...

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti

Martin Zaťovič

V týmu nepůsobí žádný Čech ani Slovák.

Jugra je na tom v tabulce Východní konference KHL dosti podobně. Na 10. místě má na svém kontě zisk 59 bodů, což je tedy pouze o bod více, než její dnešní soupeř z Togliatti.

Podobností s Ladou je ale více. Tak například i Jugra ztratila z posledních pěti zápasů hned čtyři z nich. Vyzrála pouze proti Omsku (2:1 v prodloužení). V posledním zápase Jugra o gól nestačila Severstalu Čerepovci (1:2).

Střeleckou fazónu v posledních zápasech naladil Vitalij Sitnikov, který má na svém kontě již tři přesné střelecké zásahy. Alespoň tři body má na svém kontě také Konstantin Panov (2+1) a Jevgenij Orlov (1+2).

Lada se v tabulce Východní konference KHL pohybuje na 12. nepostupovém místě, a to se ziskem 58 bodů. Na osmý Neftěchimik ztrácí 11 bodů.

Togliatti z posledních pěti zápasů vybojovalo jediné vítězství a to proti Dinamu Minsk (3:2 po náj.). Z posledních dvou utkání odcházela Lada s nepořízenou, když nestačila na Avangard Omsk (0:2) a Barys Astanu (1:4).

V útočné fázi týmu to není zrovna nejlepší, za poslední zápasy má největší formu tříbodový Dmitrij Vorobjov (1+2), ostatní hokejisté však mají za posledních pět utkání maximálně jeden bod.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Hokejová KHL pokračuje ve vysokém tempu dále, dnes tak budeme sledovat další zápas na programu dne. Proti sobě se střetne Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

David Motloch

Branky a nahrávky: 10. Vorobjov (Zaťovič, Bumagin), 29. Vorobjov (Bělusov), 36. Bumagin (Zaťovič), 51. Bumagin (Zaťovič, Gurkin), 58. Strelcov – 1. Bortnikov (Rasskazov), 37. Jatsenko (Kalašnikov, Lapenkov)

Lada Toljatti: Masalskis (Semjonov) – Vorobjov, Gurkin, Viklund, Putilov, Flood, Bolšakov, Romanov – Shenfeld, Bělusov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Strelcov, Mastrjukov, Bočarov – Nikitenko, Valjuskij, Gurjanov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Kalašnikov, Ugolnikov, Mamkin, Chvostov, Šeležňov, Želdakov, Pogorišnij – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Buljanskij, Taraťuchin, Medvěděv – Sitnikov, Jatsenko, Lapenkov – Jašin, Beljajev, Akmaldinov

Rozhodčí: Ibatulin, Safjullov – Bersenjov, Judin