Magnitogorsk – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 3:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Záhřeb 1:4 (kon.)
Riga – Omsk 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
HC Slovan Bratislava
Středa 13.01.2016, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký podvečer všem hokejovým příznivcům. Srdečně vás vítám u sledování dalšího duelu Kontinentální hokejové ligy. Silný SKA Petrohrad dnes od 17:30 ve svém Ledovém paláci přivítá HC Slovan Bratislava, tak buďte s námi u toho!

Dnešní soupeři jsou sousedy v tabulce Západní konference – obhájce titulu z Petrohradu je až sedmý, zatímco Slovanu patří osmá příčka. Na tu se svěřenci Miloše Říhy probojovali v posledních dnech a týdnech, Bratislavští totiž přepisují klubové rekordy a drží sérii sedmi výher v řadě!

To svěřencům bývalého výtečného zadáka Sergeje Zubova podávají nevyrovnané výkony a pravidelně střídají výhry s porážkami. Z posledních pěti zápasů Petrohradští zvítězili pouze dvakrát, a to nad Viťazem a Medveščakem Záhřeb. Kovalčuk a spol. se naopak museli sklonit před Ufou a moskevskými celky CSKA a Dinamem.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Jakovlev, Bělov, Kutějkin, Chafizullin, Judin, Chudinov, Rukavišnikov – Kovalčuk, Kadějkin, Bučněvič – Lindström, Moses, Koskiranta – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Širokov, Kablukov, Ketov – Ďergačjov.

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Kundrátek, Barker, Sersen, Mihalik, Švarný, Starosta, Luža – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Paré.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Sadovnikov, Zacharenkov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:12
    Michael Garnett, jenž dnes v brance Slovanu nahradil Barryho Brusta, pro jistotu ukryl nenápadné nahození z pravé strany ve své výstroji.

00:39
    Tičar s Jegličem se vydali napadat rozehrávku svěřenců Sergeje Zubova, zadáci SKA si však nakonec poradili.

01:16
    Na druhé straně se ke kotouči dostal Steve Moses, nejlepší střelec loňského ročníku KHL ale bekhendem nemířil přesně.

01:34
    Tečovaná střela jednoho z hostujících hráčů vyletěla až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před Mikkem Koskinenem.

01:54
    Lužovo nepříliš přesné nahození skončilo na holích hráčů v modrých dresech, Judin se Šipačjovem už míří do protiútoku.

02:19
    První jmenovaný dokonce vypálil, z pravého kruhu však Judin Garnettovu svatyni přestřelil. Domácí jsou nadále na puku.

02:47
    Petrohradští si poprvé zahrají v početní převaze, dvě minuty za držení vyfasoval Vladimír Mihalik (SBA).

03:05
    Koskiranta si nedokázal zpracovat Kovalčukův prudký pas a svěřenci Miloše Říhy poté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

03:20
    Garnett před dotírajícím Mosesem přerušil hru, vhazovat se bude po pravé ruce strážce bratislavské svatyně.

03:44
    Přihrávka na Ilju Kovalčuka nebyla vůbec přesná a domácí hokejisté se sami vyhnali až ke Koskinenovi.

04:11
    Joakim Lindström to vzal na sebe a z vrcholu pravého kruhu vypálil, lapačka Michaela Garnetta však byla na svém místě.

04:36
    Zadák Kutějkin si šikovně sjel na levý kruh a obdržel ideální přihrávku, následnou bombu hráče s pětačtyřicítkou na dresu ale Garnett nadvakrát eliminoval!

04:47
    Vladimír Mihálik je zpět na ledě, Slovan tak první přesilovku soupeře nakonec ubránil.

05:17
    Šťastný ve středním pásmu zaváhal a do rychlého protiútoku se vydal Sergej Širokov, jehož nahození z ostrého úhlu ale Garnetta neohrozilo.

05:45
    Žiga Jeglič pronikl středem kluziště do útočného pásma, jeho následná střela z vrcholu kruhů ale mířila vysoko nad.

06:08
    Slovan poprvé vystrčil růžky a před Koskinenem vznikla trma-vrma, ale Andrej Šťastný se nakonec ke střele ani nedostal.

06:41
    Hostům byl odpískán ofsajd, do Ledového paláce se vrátíme po komerční přestávce.

07:04
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

07:18
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Obhájce titulu se dostává poměrně rychle do vedení! Šipačjov našel rozjetého JEVGENIJE DADONOVA, jenž po pravém křídle pronikl do útočného pásma a rychlou střelou švihem nedal Garnettovi šanci. Asistence: Vadim Šipačjov, Dmitrij Judin.
    Jevgenij DADONOV - 1:0

07:59
    Václav Nedorost zaškobrtl a domácí z toho mohli těžit, Lukáš Kašpar se ale poctivě vrátil a nepustil hráče v modrých dresech do další šance.

08:36
    Žiga Jeglič z ostrého úhlu nahodil touš do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu a Chafizullin už zakládá protiakci SKA.

09:08
    Z ní však nic kloudného nevzniklo. Vladimír Mihalik vyčkává za svou svatyní na to, než jeho parťáci vystřídají. Svou pětici v tuto chvíli mění i Kovalčuk a spol.

09:51
    Mihalikovi ale rozehrávka příliš nevyšla, kotouč se stal snadnou kořistí petrohradského zadáka Rukavišnikova.

10:27
    Rychlík Jevgenij Dadonov po pravém křídle pronikl až před Garnetta, ale Ivan Švarný (SBA) zatáhl za záchrannou brzdu a nedovolil mu zakončit. Hostující zadák tak usedne na trestnou lavici za držení.
    Tomáš Kundrátek zatím předvádí v dresu Slovanu dobré výkony! Dokáže se dnes český bek prosadit?

Tomáš Kundrátek po angažmá v lotyšském Dinamu zakotvil do Slovanu Bratislava! Český bek stihl zatím odehrát sedm utkání,...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 13. leden 2016

10:48
    Lukáš Kašpar takovým volejbalovým způsobem odpálil černou pryž do středního pásma, ale domácí se posléze vrátili do prostoru před Garnettem.

11:45
    Kovalčuk nakonec puk na modré čáře neudržel, domácí o pásmo přišli, aniž by Garnett musel zasahovat.

12:12
    Michal Sersen teď navíc vyhodil puk přes všechny čáry a zdá se, že Slovan i toto oslabení ubrání.

12:37
    Vadim Šipačjov dostal ideální pas do mezikruží a bez přípravy vypálil, Garnett ale reflexivně ránu ruského reprezentanta vyrazil!

13:15
    Hra je pro další ofsajd petrohradských hokejistů přerušena, k buly ve středním pásmu ale dojde až po dalším komerčním brejku.

14:04
    Cam Barker od modré nahodil puk směrem ke Koskinenovi, ale Andrej Šťastný ho nedokázal tečovat podle svých představ.

14:21
    Ilja Kablukov (PET) vyhodil puk až do ochranné sítě, za zdržování hry tak usedne na lavici hříšníků.

14:39
    Česká spolupráce málem přinesla Slovanu vyrovnání, Lukáš Kašpar ale po Nedorostově přihrávce nemířil přesně.

15:05
    Mikko Koskinen na puk vystřelený Barkerem vůbec neviděl, nakonec ale se štěstím černou pryž vyrazil.

15:39
    Domácí se osvobodili, ale Cam Barker posléze projel do útočného pásma jako nůž máslem. Jeho pokus však byl ztečován do ochranné sítě.

15:44
    Starostova rána nebyla přesná a kotouč následně vyletěl ze hřiště, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

16:21
    Svěřenci Iljy Zubova hrají v plném počtu, Kablukov už je zpět na ledě.

16:38
    Nepovedená rozehrávka Petrohradských ale skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Mikka Koskinena.

17:23
    Svěřenci Miloše Říhy se na chvilku usadili v pásmu, ale z jejich chvilkového tlaku se zrodil jen nepříliš nebezpečný pokus Michela Miklíka z ostrého úhlu.

17:29
    Ihned po buly zkusil od modré čáry štěstí Ivan Švarný, finský strážce petrohradské svatyně ale předvedl další jistý zákrok.

17:43
    To pokus Francise Parého z ostrého úhlu vypadal o něco nebezpečněji, ale Koskinen proti bývalému hráči Magnitogorsku či Čeljabinsku bez problémů zasáhl.

18:26
    Domácí jednoduše nahodili puk do pásma a po nepovedené Garnettově rozehrávce se k němu dostal Steve Moses.

18:48
    Právě americký útočník Moses to vzal nakonec na sebe, jeho pokus ale nebyl pro Garnetta vůbec nebezpečný.

18:57
    Minutu před první sirénou měl svůj druhý gól na holi Jevgenij Dadonov, jenž si ale z bezprostřední blízkosti na Garnetta nepřišel!

19:24
    Aktivní Dadonov si prodloužil střídání, v rohu kluziště obelstil Švarného a poté přesně našel Vadima Šipačjova, ten si ale puk nedokázal zracovat podle svých představ.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Petrohradští hokejisté byli jednoznačně aktivnějším týmem a díky trefě Jevgenije Dadonova z osmé minuty navíc zcela zaslouženě vedou. Náskok svěřenců Sergeje Zubova mohl být ještě vyšší, ale Garnett ve svatyni Slovanu předvedl několik skvělých zákroků.

Druhá třetina začne v 18:19.

20:01

20:24
    Rozjetý Václav Nedorost si nedokázal zpracovat puk, ale hráči Slovanu se navzdory tomu usadili v útočném pásmu.

21:02
    Před Koskinenem bylo pořádné rušno a Marek Viedenský se pokusil překvapit domácího gólmána nečekanou střelou z otočky, beton strážce petrohradské svatyně byl ale na svém místě!

21:35
    Šipačjovovi se ve středním pásmu nepodařilo zpracovat puk, hosté následně vytlačili SKA až před Koskinena.

22:07
    Čudinov našel luxusním pasem přes celé hřiště nikým nehlídaného Jevgenije Dadonova, jehož tvrdou ránu ale Garnett dokázal výtečně polapit!

22:18
    Nejméně stejně nebezpečná byla i rána Rukavišnikova z vrcholu kruhů, nicnetušící Garnett totiž vyrazil puk maskou!

22:30
    Kapitán Slovanu Tomáš Surový zabojoval a rukavicí si stáhl kotouč do své moci, vzápětí o něj ale zase přišel.

23:19
    Šance i na druhé straně! Tomáš Kundrátek se zničehonic zjevil před Koskinenem, Kašparovu nabídku na teč ale těsně minul!

23:57
    Už se hraje dlouho bez přerušení, sledujeme parádní hokej se šancemi na obou stranách.

24:56
    Je tu další přesilovka pro Petrohrad, na dvě minuty za sevření puku rukou půjde pykat Andrej Šťastný (SBA).

25:41
    Ilja Kovalčuk vypálil od modré a před Garnettem byla ještě tečována, puk ale nakonec proletěl těsně nad!

26:22
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, všichni hráči kromě petrohradského kapitána Kovalčuka odjeli vystřídat.

26:56
    Svěřenci Miloše Říhy ubránili i toto oslabení, Šťastný už je zpět na ledové ploše.

27:19
    Nebezpečný Jevgenij Dadonov znovu vypálil, ale s jeho pokusem z vrcholu kruhů si Michael Garnett bez problémů poradil.

28:13
    V petrohradském Ledovém paláci panuje skvělá atmosféra, spokojený domácí kotel dokonce poskakuje.

28:37
    Rychlonohý Nikita Gusev se po levém křídle prokousal až před Garnetta, skákavý kotouč se mu ale následně nepodařilo trefit podle jeho představ.

29:25
    Garnett si pod tlakem troufl rozehrát na svého krajana Cama Barkera, jehož rozehrávka ale za moc nestála a domácí se díky Kablukovovi usadili v pásmu.

30:03
    Nahození právě tísněného Kablukova vyrazil Garnett jen před sebe, Sergeji Širokovovi se ale poté nepodařilo usměrnit puk za záda hostujícího brankáře!

30:57
    Něco takového jsem už dlouho neviděl! Domácí ujížděli ve TŘECH proti ŽÁDNÉMU obránci Slovanu a Anton Bělov to vzal na sebe, z bezprostřední blízkosti se mu ale Garnetta překonat nepodařilo!

31:51
    Petrohradští opět převzali iniciativu a v posledních minutách jsou jasně lepším týmem, jejich tlak ale nyní přerušuje komerční přestávka.

32:48
    Domácím teď po delší době vůbec nevyšel přechod do útočného pásma, hráčům v modrých dresech byl odpískán ofsajd.

33:48
    No a už je to o dva góly! Jevgenij Dadonov po levém křídle pronikl do pásma a nesobecky přenechal kotouč nikým nehlídanému VADIMU ŠIPAČJOVOVI, jenž se trefil neomylně pod břevno svatyně. Ležící Garnett byl bez šance! Asistence: Jevgenij Dadonov, Nikita Gusev.
    Vadim ŠIPAČJOV - 2:0

34:28
    Po nepovedené rozehrávce Antona Bělova se ke střele dostal Francis Paré, s jeho pokusem z levého kruhu si ale Koskinen bez problémů poradil.

35:16
    Před Michaelem Garnettem vznikl další velký závar, strážce bratislavské svatyně ale nakonec dokázal ukrýt touš ve své lapačce.

36:09
    Michal Sersen zkusil štěstí okamžitě po buly, jeho projektil z vrcholu kruhů však zaduněl jen o zadní mantinel.

37:05
    Petrohradský vůdce Kovalčuk byl sice těsně bráněn Sersenem, přesto se mu ale podařilo vystřelit. Jeho bekhend však skončil přímo v Garnettově náruči.

38:01
    Francis Paré dnes po nějaké době dostal příležitost v základní sestavě Slovanu a dává o sobě hodně vědět, další pokus kanadského útočníka z ostrého úhlu ale postrádal přesnost i razanci.

38:56
    Hosté propadli na útočné modré a do rychlého protiútoku se vydal Sergej Širokov, jenž prošel jako nůž máslem do útočného pásma a povedenou zadovkou oslovil z druhé vlny si najíždějícího Rukavišnikova, ten ale nemířil přesně.

39:52
    Zdá se, že ve druhé třetině se už nic podstatného nestane...

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skutečně tomu tak je. Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji svěřenci Miloše Říhy, své šance ale nedokázali proměnit a šest minut před koncem druhé periody přišel trest v podobě gólu Šipačjova. SKA tak dvacet minut před koncem vede o dva góly, třetí třetina začne v 19:13.
    Slovan dnes zatím tahá za kratší konec .. Dokáže ještě skóre otočit?

SKA Petrohrad si zatím vede v zápase se Slovanem Bratislava velmi dobře, a po druhé třetině vede 2:0! O obě branky se...

40:01

40:28
    Slovan právě vstřelil branku!
    Tak to je raketový nástup do třetí třetiny v podání Slovanu! Z nepřehledné situace před Koskinenem se kotouč odrazil na vrchol kruhů přímo k napřaženému TOMÁŠI KUNDRÁTKOVI, jenž se trefil nechytatelně do šibenice! Asistence: Cam Barker, Lukáš Kašpar.
    Tomáš KUNDRÁTEK - 2:1

41:05
    Před Mikkem Koskinenem vznikl další závar, strážce domácí svatyně ale nakonec dokázal přerušit hru.

41:20
    Judin (PET) a Surový (SBA) vyfasovali shodné dvouminutové tresty za hrubost.

42:15
    Po Kovalčukově průniku do útočné třetiny se ke střele dostal Kadějkin, nicméně Garnett nakonec zasahovat nemusel.

42:39
    No a pozor, svěřenci Miloše Říhy dokázali během dvou minut vyrovnat! Po parádním pasu Viedenského na Bartoviče se hosté dostali do přečíslení a druhý jmenovaný přesným pasem oslovil MICHALA SERSENA, jenž se nemýlil! Asistence: Milan Bartovič, Marek Viedenský.
    Michal SERSEN - 2:2

43:20
    Oba týmy už hrají v plném počtu a vše nasvědčuje tomu, že nás čeká pořádně strhující závěrečná čtvrthodinovka.

43:58
    Hráči v bílých dresech vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak po delší době dostane před Michaela Garnetta.

44:50
    Před Koskinenem vznikl další závar a důrazný Miroslav Skalický se málem probil až do zakončení, ale nakonec se mu to nepodařilo.

45:45
    Hlasatel v petrohradském Ledovém paláci ohlásil další komerční přestávku, po níž se bude vhazovat v útočném pásmu Slovanu.

46:21
    Pavel Bučněvič to u hrazení poblíž střídačky Slovanu pořádně schytal od důrazného Ivana Švarného, zákrok slovenského zadáka však byl čistý jako lilium.

47:05
    Nikita Gusev se málem probil až ke střele a ačkoliv se mu to nepodařilo, domácí díky nepovedené rozehrávce Slovanu, která doletěla na zakázané uvolnění, zůstanou v útočném pásmu.

48:01
    Ilja Kovalčuk obkroužil útočným pásmem a zpoza branky se pokusil najít Pavla Bučněviče, ten se ale ke střele nedostal.

48:52
    Lukáš Kašpar přesným pasem našel rozjetého Václava Nedorosta, veterán ve službách belasých byl ale vytlačen ze střelecké pozice a v rohu o puk přišel.

49:45
    Rok Tičar pouze naznačil střelu a nakonec dojel až do rohu kluziště, Slovan se ale dokázal usadit v útočném pásmu.

50:31
    Sudí však vykázali hru do středního pásma, Mikko Koskinen a spol. si tak mohou alespoň na chvilku oddechnout.

51:26
    Z tribun se začíná ozývat pískot. Není se čemu divit, hráči SKA po parádních dvou třetinách podřadili minimálně o dva rychlostní stupně a rázem jsou mnohem horším týmem.

52:15
    Chafizullin to přehnal s důrazem v souboji s Markem Viedenským, ale sudí Kadyrov s Komarovem to jako nedovolený zákrok domácího zadáka neposoudili.

53:07
    Steve Moses se na vlastní modré čáře dostal pod tlak a byl nucen zadovkou vrátit puk Čudinovovi, pískot začíná postupně sílit.

53:48
    To už neplatí! Jevgenij Ketov se se stěstím prodral až před Garnetta, jeho ránu z bezprostřední blízkosti ale brankář Slovanu parádně vyrazil!

54:39
    Hra byla dosud hodně rozháraná, uklidnil jí až vracející se Lukáš Kašpar, a oba týmy tak mohou v klidu vystřídat své unavené pětice.

55:27
    Slovinský šikula Rok Tičar po pravém křídle pronikl do útočného pásma a z vrcholu kruhů vystřelil, Mikko Koskinen ale bez větších problémů ukryl touš ve své výstroji.

56:29
    Zápas se pomalu začíná chýlit ke konci a Petrohradští nabírají druhý dech. Slovan se brání jen horko těžko.

57:35
    Sergej Širokov dostal touš do sítě a aréna vybuchla nadšením, branka však pro zcela evidentní kopnutí do puku nemůže být uznána!

57:35
    Sudí si to ještě zkontrolovali u videa, branka ale samozřejmě neplatí.

58:28
    Svěřenci Miloše Říhy se brání velmi účelně, domácí se stále nemohou dostat přes pečlivě střežené střední pásmo.

59:11
    Michael Garnett pro jistotu ukryl nenápadné nahození od modré čáry ve své lapačce, v probíhající poslední minutě třetí třetiny se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.

59:18
    Lapačka brankáře Slovanu je v permanenci, další střelu totiž od modré vyslal petrohradský zadák Rukavišnikov.

59:22
    Čeká nas hra ve čtyřech na obou stranách. Širokov (PET) půjde pykat za krosček, zatímco Kundrátek (SBA) za sekání.

59:40
    Neskutečné, domácí o svém triumfu rozhodli necelou půlminutu před koncem! Kadějkin našel před ležícím Garnettem úplně volného ANTONA BĚLOVA, jemuž bekhendové zakončení sice příliš nevyšlo, petrohradský zadák si však ihned přehodil puk na forhend a uklidil ho nechytatelně pod břevno! Asistence: Alexander Kadějkin.
    Anton BĚLOV - 3:2

59:48
    Garnett upaluje na střídačku a Slovan to zkouší v šesti, ale už je nejspíš pozdě.

Skutečně tomu tak je, Petrohrad nakonec s obrovskou porcí štěstí bere všechny tři body. Slovan sice na začátku třetí třetiny dokázal trefami zadáků Kundrátka a Sersena smazat dvougólové manko, dvacet sekund před koncem se ale prosadil další obránce Anton Bělov. Sedmizápasová vítězná série Říhovy party tak končí a Bratislavští se v tabulce Západní konference svému dnešnímu sokovi nepřiblíží, ba naopak.

To je z mé strany vše. S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 11046 diváků se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. Příště na počtenou! (19:59:53)
    Slovan dnes hodně smolně prohrál, a přišel o důležité body v boji o play-off ...

Velká škoda! Slovan Bratislava dokázal ve třetí třetině velmi rychle srovnat na 2:2, nicméně rozhodující branku...

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Dadonov (Šipačjov, Judin), 34. Šipačjov (Dadonov, Gusev), 60. Bělov (Kadějkin) – 41. Kundrátek (Barker, Kašpar), 43. Sersen (Bartovič, Viedenský)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Jakovlev, Bělov, Kutějkin, Chafizullin, Judin, Čudinov, Rukavišnikov – Kovalčuk, Kadějkin, Bučněvič – Lindström, Moses, Koskiranta – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Širokov, Kablukov, Ketov – Ďergačjov.

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Sadovnikov, Zacharenkov

Diváci: 11046