Česko – Švédsko 2:3 (kon.) | Rusko – Finsko 3:0 (kon.)
Rusko
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Finsko
Středa 13.01.2016, 01:30 • Meridian Centre, St. Catharines, Kanada • Mistrovství světa žen do 18 let • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Chvíli po úvodní čtvrtfinálové bitvě Česka se Švédskem, která pro nás dopadla velkým zklamáním, přichází na světovém šampionátu juniorek na řadu další zajímavý souboj. Stejně jako loni se mezi Ruskem a Finskem rozhodne o tom, kdo ve čtvrtečním semifinále vyzve Kanadu! Sborná, jakožto obhájce bronzu, jde do zápasu v roli favorita. Jenže to samé platilo i před rokem v Buffalu a málo chybělo, aby splakala nad výdělkem...

Loňské čtvrtfinále: Rusko hasilo požár za pět 12

Pojďme si tedy hezky zčerstva připomenout loňský zápas mezi stejnými soupeři ve stejné fázi. Většina fanoušků si myslela, že to budou mít Rusky jasné, jenže po první třetině prohrávaly 0:3! Finky se pak ovšem stáhly.

Snížení sborné obstarala ve 34. minutě skvělá Anna Šochinová a třetí třetinu si dokonale vyhradila druhá tahounka Fanuza Kadirovová. Nejdřív asistovala u kontaktní branky, v 52. minutě vyrovnala na 3:3 a rozhodnutí si nechala na čas 59:57! To už Finsko opravdu nemělo nárok odpovědět. Rusky zažehnaly pohromu a nakonec si zaslouženě došly pro bronz.

Jak se ve skupinách vedlo oběma soupeřům?

Letošní šampionát má pro oba soupeře hodně podobný průběh jako ten předchozí. Rusky skončily třetí ve skupině A, když po porážkách 2:5 s Kanadou a 0:6 se Spojenými státy porazily českou reprezentaci 3:2. O vítězství se postaraly hlavně ve druhé třetině, po níž vedly 3:0. Náš nápor pak stačil jen ke zmírnění výsledku na 3:2.

Finky obsadily druhou příčku v níže postavené skupině B. Sehrály dva hodně povedené zápasy a jeden nepovedený. Do první kolonky patří výhry 11:1 nad Francií a včerejší 3:1 nad Švédskem. Naopak prostřední souboj se výběru Suomi nevydařil, když Švýcarsku podlehl 0:2.

O umístění ve skupině následně rozhodla minitabulka mezi Švédskem, Finskem a Švýcarskem. Stejně jako loni a se stejným pořadím!

Rusko: Tarakanovová (Merkuševová) – Pirogovová, Lobovová, Zuboková, Sederinová, Klimkinová, Těrjoškinová, Puginová, Novikovová – Kadirovová "C", Běloglazovová, Vodopjanovová – Lichačevová, Zenčenková, Dobrodějevová – Dorofejevová, Šatalovová, Senčukovová – Bolgarevová, Kulišovová, Faljachovová. Trenér: Alexandr Uljankin.

Finsko: Pajarinenová (Oksmanová) – Karjalainenová, Savanderová, Kahraová, Lehtopeltová, Karppinenová, Siiraová, Tohilaová, Ukkolaová – Nieminenová, Melotindosová, Säkkinenová "C" – Nylundová, Nousiainenová, Reinikainenová – Sahlströmová, Klemolaová, Keromaaová – Lappiová, Katajamäkiová, Uddová. Trenér: Jari Risku.

Rozhodčí: Grisonová – McGurryová (obě CAN), Torribio Rousselinová (FRA).

00:01

00:28
    Rusky v prvním střídání rozjely dvě akce, neúspěšně. Kadirovová vyslala po levém hrazení Vodopjanovovou, ta ale o puk přišla.

01:07
    Ruská kapitánka protáhla své střídání a málem se prokousala až k zakončení. Mezi Finkami ale nakonec neuspěla.

01:37
    Sborná je podle očekávání na začátku aktivnější. Zenčenková hledala od pravého mantinelu spoluhráčku, jenže ta byla pokrytá.

02:19
    A poprvé se do útoku dostaly také Finky. Karppinenová obdržela zpětný pas na modré čáře a vypálila, kotouč těsně minul ruskou branku.

02:47
    Rusky se dopustily útočného faulu a jdou poprvé do čtyř. Darja Běloglazovová (RUS) je vyloučena za hru tělem.

03:17
    Säkkinenová s Melotindosovou se v přesilovce netradičně dostaly do přečíslení. Druhá jmenovaná ale nezpracovala přihrávku od své spoluhráčky.
    03:17 Melotindosová nezpracovala přihrávku spoluhráčky a tak z možného přečíslení Finek nic kloudného nevzešlo.

03:46
    Finský pokus od pravého hrazení neprošel na branku, hra je přerušena a vhazuje se před Tarakanovovou.

04:22
    Ruské juniorky se osvobodily, jejich obránkyně pak vyhrála souboj jedné proti jedné a Finkám se nic dalšího nedaří.

04:53
    Rusko je kompletní a elitní útok už zase pílí dopředu.

05:42
    Fanuza Kadirovová přišla v rohu o kotouč, ovšem její spoluhráčky zase otočily hru do útoku. Vůbec mě nepřekvapuje, jak si ruská kapitánka protahuje svá střídání.

06:13
    Nousiainenová byla v útočné třetině sama, její střelu snadno zlikvidovala Tarakanovová vyrážečkou.

06:39
    Na druhé straně přišlo nahození Senčukovové od červené čáry, které přistálo v náručí finské gólmanky Tiii Pajarinenové.

06:58
    Dobrodějevová si nebezpečně sjela až mezi kruhy, ale svůj bekhend na finskou branku neprotlačila.
    06:58 Bekhend Dobrodějevové z prostoru mezi kruhy skončil jen těsně vedle finské svatyně!

07:26
    Je tady první početní výhoda ruského výběru. Petra Nieminenová (FIN) je vyloučena za faul loktem.

07:50
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Ruská přesilovka trvala jen 24 sekund a favoritky se po šťastném gólu ujímají vedení! Dělovka Pirogovové šla mimo, ovšem od zadního hrazení se odrazila ke druhé tyčce, kde číhala DARJA BĚLOGLAZOVOVÁ. Rychle dokázala zasunout puk do prázdné brány a je to 1:0. Asistence: Nina Pirogovová, Jelena Vodopjanovová.
    07:50 Darja BĚLOGLAZOVOVÁ - 1:0

08:25
    Další pohroma pro finský tým se možná blíží. Aino Karppinenová (FIN) je vyloučena za podražení uhánějící Kadirovové, ale tenhle faul si rozhodčí vymyslely.

09:22
    Velký nápor sborné, která střílí ze zadních pozic. Pajarinenová už musela několikrát zasahovat.

10:12
    Zenčenková si prohodila puk mezi bruslemi, ale její spoluhráčka byla před brankovištěm hlídaná. Jenže s faulem!

10:12
    Eve Savanderová (FIN) – 2 minuty za podražení. Rusky mají krátkou přesilovku pět na tři.

10:31
    K odraženému kotouči se dostala Kadirovová, ale dorážka jí moc nesedla a Pajarinenová se dokázala přesunout! Finky hrají ve čtyřech.
    10:31 Kadirovová se dostala k dorážce, proti jejímu backhandovému pokusu se ale Pajarinenová stačila včas přesunout!

10:53
    Finky ale taky hodně obětavě blokují střely, teď to byla Karjalainenová. Kadirovová se na pravém puntíku opírala do puku z první, dnes už poněkolikáté.

11:34
    Nyní už se severským hokejistkám daří držet hru od nebezpečných pozic, ale bránit se musí soustavně.

12:02
    Pirogovová si sjela na přihrávku Kadirovové, ta byla ale moc prudká a prakticky nešla zpracovat.

12:26
    Finská reprezentace hraje v plném počtu. Rusko je při chuti a zatím svého soupeře jasně přehrává.

13:08
    Zenčenková předvedla na pravé straně úžasnou kličku a nabídla puk střílenou přihrávku Lichačevové. Ta ale tečuje puk těsně vedle!
    13:08 Skvělou práci Zenčenkové s pukem nedokázala Lichačevová přetavit ve vedoucí branku ruské sborné!

13:39
    Rusky předvádějí úžasné individuální schopnosti, hrají skvěle! Teď to Zenčenková zkoušela téměř z nulového úhlu, neuspěla.

14:17
    Tak už se Finky zmátořily, jedna z útočnic nebezpečně pronikala z pravé strany před branku. Tarakanovová to ale nakonec zvládla.

14:59
    Hraje se opravdu v neskutečném tempu bez přerušení. Hokejistky v bílomodrém se skutečně oklepaly a vymanily z tlaku.

15:38
    A pozor! Průbojná kapitánka Sara Säkkinenová se rvala na brankovišti, kde dokázala šťouchnout do puku. Tarakanovová, vůbec nejvyšší hráčka šampionátu, ovšem měla prostor na ledě pokrytý.
    15:38 Säkkinenová se statečně rvala na hranici brankoviště, puk se jí však za záda Tarakanovové dostat nepodařilo.

16:21
    Nyní se o puk trochu víc bojuje, Finky se snaží něco vytěžit ze svého narostlého sebevědomí.

16:47
    Místo toho ovšem přišel zase první útok Rusek a dělovka Kadirovové. Seveřanky jí do střely obětavě lehly.

17:19
    A ruská kapitánka pak okusila ve středovém krohu, jak chutná tvrdý finský chlebíček v podání Miisy Klemolaové. Tu si pamatuji i z loňského šampionátu v inline hokeji v Argentině.

18:12
    Jelizaveta Zenčenková hraje ve velké pohodě, teď se pokoušela protlačit středem hřiště. Ale finská obránkyně jí nepustila do gólovky.
    18:12 Zenčenková hraje v první třetině skvělou partii a po jejím dalším průniku nechybělo mnoho, aby Pajarinenová lovila puk ze své branky podruhé!

19:13
    Vynikající první třetina mohla skončit vyrovnaným skóre, před ruskou gólmankou se po puku natáhla Reinikainenová. Bekhend jí ale Tarakanovová vytěsnila do rohu!
    19:13 Bekhend Reinikainenové dokázala ruská gólmanka vytěsnit do rohu kluziště!

20:00

24 minut. Ano, úvodní část se hrála neuvěřitelných 24 minut, a díky velkému tempu se bylo rozhodně na co dívat! Rusky na úvod přestály oslabení bez větších problémů, pak spustily velký tlak. Samy naopak první přesilovku využily a vzápětí dostaly ještě dvě, stav 1:0 byl pro Finsko v té chvíli hodně milosrdný.

Seveřanky se ale postupem času oklepaly, a to jsme v posledních čtyřech a půl minutách neviděli žádné přerušení. Pokud dokáží ve své aktivní hře pokračovat, můžeme se dočkat zajímavého výsledku. Ale Rusky jsou opravdu neuvěřitelně šikovné. Ať je to Kadirovová, Zenčenková, nebo třeba autorka gólu Běloglazovová.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:09.

Střely na branku v 1. třetině:

Rusko – 8
    Finsko – 3

20:01

20:19
    Säkkinenová nabíjela od začního hrazení Nieminenové, která střílela z první. Rusky ale její kotouč zblokovaly.

20:47
    Na druhé straně to zkusila individuálně Běloglazovová, která vtrhla do pásma sama. Střelu z levé strany zachytila Pajarinenová na hrudi.

21:07
    Kotouč dojel z ruské poloviny až za finskou branku, severské hokejistky to musí zkusit znovu.

21:39
    Jenže Finky měly velké problémy s ruským forčekingem, a to rezultuje v jejich čtvrté oslabení! Minni Lehtopeltová (FIN) zadržela doráždející Faljachovovou a pyká za hákování.

21:59
    Kotouč se zajímavě odrazil do pravého kruhu, ale naštěstí pro Finky ho Kadirovová nedokázala trefit.

22:28
    Až nyní se sborná znovu usazuje v útočném pásmu.

22:51
    Kadirovová pálila z pravého kruhu, ale Pajarinenová měla odkrytý výhled. O chvíli později její spoluhráčky puk vyhodily.

23:12
    A teď Finky znovu dostaly hrací předmět až k brankářce Tarakanovové.

23:23
    Obránkyně Karppinenová zblokovala ruský pas na střídačku, vhazuje se ve středovém kruhu.

23:35
    Landyš Faljachovová to zkusila sama, vyjela z velkého úhlu a bekhendem zkusila trefit místo u tyčky. Na brankářku ovšem nevyzrála.
    23:35 Faljachovová vyjela z rohu kluziště a zkusila sama zakončit, leč neuspěla.

24:02
    Finsko zvládlo své oslabení velmi dobře a už hraje v plném počtu.

24:05
    A už zase ne. Zenčenková si obhazovala Sini Karjalainenovou (FIN), která si ji naložila na záda jak uhlí do vagónu. Menší trest za nedovolené bránění, další přesilovka pro favorita.

24:38
    Poprvé ve druhé třetině musí zasahovat ruská gólmanka. A ostrá rána od modré čáry ji rozhodně nenechala chladnou.

25:02
    Už je tu nápor sborné. Zkoušela to Lobovová, minula, ale kotouč se zase nebezpečně odrazil od zadního mantinelu.

25:29
    Petra Nieminenová namazala puk ruské hráčce na hokejku, ale pak k ní na hraně faulu stihla přistoupit a svou chybu napravila!
    25:29 Jedna z ruských hráček nedokázala využít zaváhání Nieminenové při rozehrávce.

26:17
    Finky jsou kompletní a právě Nieminenová na konci oslabení spěchala dopředu. Obránkyně s pomocí gólmanky ji ovšem zabránily v bekhendové kličce, ke které se chystala.

26:28
    Ne, Finky nehrají vůbec špatně, musí se vyhnout faulům. A teď si naopak vyzkoušejí přesilovku Darja Seredinová (RUS) pyká za držení.

27:27
    Karjalainenová vystihla špatné ruské vyhození a neotálela s ostrou bombou na branku. Pokud se nepletu, nastřelila vlastní spoluhráčku Nieminovou. Smůla.

28:06
    Další chvilku si vyhradila kapitánka Sara Säkkinenová, jež vykroužila do střelecké pozice. Její spoluhráčka ale před brankou prohrála souboj, proto Tarakanovová na puk viděla a vyrážečkou ho poslala do ochranné sítě.

28:28
    Nebyla to marná finská přesilovka, ale teď už je minulostí. Jak dlouho vydrží hra pět na pět?

29:01
    Fanuza Kadirovová si počkala na dlouhý pas a dopředu uháněla sama! neměla však rychlost a soupeřka jí dojížděla, tak musela pálit brzo. O fous přestřelila finské břevno!
    29:01 Kadirovová dostala perfektní pas do brejku, jenže branku Finek ve stoprocentní pozici přestřelila!

29:23
    Další pokus už šel na branku, ale připravená Tiia Pajarinenová bez větších potíží přerušila hru.

30:08
    Jenniina Nylundová vzala puk v neutrální zóně a vydala se do útoku. Ruska ji ovšem zvládla vytlačit zase pěkně zpátky.

30:21
    O chvíli později se sborná dopustila zakázaného uvolnění.

30:44
    Dopředu uháněla aktivní Faljachovová. Bylo to hezké, ale když vaše kličky nebo průniky skončí v rohu a za brankou soupeře, obvykle vám to ke štěstí nestačí.

31:42
    Finky zbrzdil singalizovaný ofsajd, přesto pak stihly znovu dobruslit situaci a forčekující Sahlströmová znepříjemnila své soupeřce život. Další icing sborné.

31:55
    Hned po vhazování přišla prudká střela Finek z pravé strany. Tarakanovová má zatím jenom šest zásahů, ale nemůžu říct, že by měla čas odpočívat.

32:40
    Nejlepší finské hráčky Nieminenová se Säkkinenovou se dostaly do šance, druhá jmenovaná ale z dorážky sama před gólmankou neuspěla!
    32:40 Säkkinenová se dostala k dorážce střely Nieminenové, jenže ani ona neuspěla!

32:43
    Lasička Nieminenová si aspoň vynutila přesilovku! Anna Klimkinová (RUS) – 2 minuty za hru tělem.

33:18
    Kadirovová vypíchla Finkám puk, ale Karjalainenová ji zvládla zastavit. Chválil jsem dvě finské útočnice, za dnešní výkon musím pochválit i tuto obránkyni s dvojkou na zádech.

33:55
    Rusky vybojovaly puk za brankou, ale jejich vyhození bylo nedůrazné a Finky se dostaly ke dvěma střelám od modré. Obě se zastavily o obětavý ruský blok!

34:25
    A teď už to byla zase Nieminenová, kdo mezi kruhy číhal na svou šanci jak hladový žralok na kořist. Kotouč nakonec doskákal k Tarakanovové.

34:56
    Rusko už hraje v plném počtu, ale skvělá první formace Finek pokračovala v náporu. Petra Nieminenová střílela z velkého úhlu a Tarakanovová máchla lapačkou, puk v ní ovšem neměla. Naštěstí pro ní skončil vedle branky.
    34:56 Tarakanovová máchla lapačkou po střele Nieminenové naprázdno, puk naštěstí pro Rusky skončil mimo.

35:13
    S dalším útokem přispěchala Johanna Siiraová. Ruská hráčka však odvedla výbornou práci, pohlídala si tělo soupeřky a nechala puk jen doklouzat do náruče pohledné ruské brankářky Tarakanovové.

35:57
    Po delší době jsme se dočkali ohrožení ze strany Kadirovové. Ta se prosmýkla středem pole a pak vybídla k teči Běloglazovovou, ovšem její zakončení skvěle vytáhla betonem Pajarinenová!
    35:57 Kadirovová vybídla k teči Beloglazovovou, tu ovšem vychytala betonem Pajarinenová

36:29
    Další těžká práce pro finskou gólmanku. Proti střele Lobovové to neměla snadné, ale co bylo klíčové, zasáhla už napoprvé.

36:41
    Melotindosová hledala v přečíslení Nieminenovou, ovšem ruská obránkyně dokázala přihrávku zblokovat.

36:57
    Po útočném buly vybojovala na Finkách kotouč Kadirovová, z úhlu vyjela před branku a pak chtěla vrátit puk k první tyčce jako Peter Forsberg! Ale tahle úchvatná kulišárna skončila těsně vedle.
    36:57 Kadirovová zkusila zakončení á la Peter Forsberg, jenže chyběl malý kousek!

37:43
    Tak co ještě uvidíme? Kadirovová je na ledě. Zase. Pořád.

38:15
    Petra Nieminenová skvěle vystihla ruskou rozehrávku a vydala se střemhlav na Tarakanovovou. Bylo to však příliš odvážné, aby prošla přes tolik ruských hráček.

38:58
    Finky odvrátily hrozící úprk po straně a dostaly se do útoku, ani ony v něm ale nevydržely dlouho.

39:28
    Seredinová znovu zaváhala v rozehrávce, pak to ale možná byla právě ona, kdo zblokoval finské nahození do bezpečných pozic.

40:00

I nadále nám oba týmy servírují nesmírně chutné večerní, chcete-li noční, menu. Je s údivem, že ve druhé třetině gól nepadl. Sledujeme především souboj elitních formací, víc teď byla vidět ta finská. Nieminenová se Säkkinenovou přidělávají sborné potíže v každém střídání! Rusky občas pod tlakem hodně chybují v rozehrávce.

Na druhé straně tradičně hrozí hlavně Fanuza Kadirovová. Každopádně Finky hrají z pozice outsidera výbornou partii, dokázaly plně navázat na včerejší výkon se Švédskem a o postup se budou prát až do posledních minut. Kdo vyhraje, jde v semifinále na domácí Kanadu, kdo padne, toho čeká boj o páté místo s českou reprezentací.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:52.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Rusko – 9 (17)
    Finsko – 8 (11)

40:01

40:17
    Rusky jako první odevzdaly puk soupeřkám, pak naopak špatně rozehrály Finky a píská se zakázané uvolnění.

40:38
    A další icing modrobílé sestavy. Pirogovová předtím vyzkoušela pozornost Pajarinenové snadným nahozením od modré.

41:32
    Melotindosová si při vstupu do třetiny málem zamotala ruce, nakonec to s pomocí spoluhráčky zvládla. Ale Finky se neudržely dlouho.

42:04
    Hra se rychle stěhuje z jedné stany na druhou, Finky napadají opravdu neodbytně. A celkem jim to přináší úspěch.

42:41
    Zase to byla Nieminenová, ke komu se dostal puk, její střela ale přeletěla ruskou branku.

43:07
    Jedna z ruských hokejistek se v souboji poroučela k ledu, píská se až vzápětí, kdy Seveřanky poslaly kotouč na zakázané uvolnění.

43:21
    Dalším technickým prohřeškem je přihrávka rukou, tentokrát v podání svěřenkyň trenéra Alexandra Uljakina, s nimiž se český tým utkal v letošní sezóně už pětkrát. Pětkrát prohrál.

43:46
    Hlavně Běloglazovová působí velké zmatky ve finské obraně, dvakrát střílela z prostoru mezi kruhy. Ale nebyly to stoprocentní šance.

44:29
    Sborná se snaží kontrolovat a zklidnit hru. Třetí třetina je o něco klidnější než ta předchozí.

44:48
    Miisa Klemolaová pronikala do pásma s kličkou, což její spoluhráčka zřejmě nestihla přečíst a odlepila brusli z modré čáry. Ofsajd.

45:24
    Zenčenková to provedla nádherně! Vrátila se s pukem kousek dozadu, aby o mantinel poslala do kličky Lichačevovou. Ta se protáhla z úhlu před gólmanku, žádné z volných místeček ale netrefila a Pajarinenová zasahuje!
    45:24 Zenčenková krásně našla Lichačevovou u finské branky, ta se sice protáhla před gólmanku Pajarinenovou, překonat ji však již nedokázala!

46:02
    Copatou obránkyni finského týmu Minni Lehtopeltovou vzápětí zastavuje ofsajd.

46:14
    No, Běloglazovová byla dvěma Finkami hlídaná mnohem líp než Kajínek na Mírově. Po sebevědomém průniku se poroučela na led, ale bez trestu.

47:13
    Teď už se však na finské straně vylučuje. Sini Karjalainenová (FIN) si odsedí dvě minuty za podražení, tedy aspoň doufá, že si je odsedí.

47:34
    Skvělou práci odvedla Säkkinenová, která se sice nedokázala z úhlu protáhnout před branku, ale aspoň ušetřila řadu cenných vteřinek.

48:21
    Parádně se Nina Pirogovová opřela do kotouče, ale finská gólmanka měla čistý výhled a vyrážečkou poslala puk do bezpečí.

48:57
    Neuvěřitelné! Petra Nieminenová se v oslabení protáhla do sóla, zkoušela bekhendovou kličku, ale nezakončila – podle mého s jasným ruským sekáním! Ale nepíská se.
    48:57 Nieminenová se utrhla do brejku při vlastním oslabení, při pokusu o kličku byla zjevně seknuta jednou z ruských hráček, píšťalka hlavní dusí však zůstala němá.

49:20
    Finky už jsou kompletní, v závěru je naopak musela podržet Pajarinenová skvělým zákrokem proti ruské dvojici z elitního útoku.
    49:20 Pajarinenová se vytáhla skvělým zákrokem proti další ruské střele!

49:51
    Na šampionátu se mi v celé řadě zápasů zdá, že rozhodčí nemají moc jasno, co chtějí pískat. Teď zase přišel krosček, který nevypadal v rámci pravidel.

50:43
    Sborná nyní relativně kontroluje hru, nepouští Finky do šancí. Ta v podání Nieminenové byla velkou výjimkou.

51:42
    Eve Savanderová nahodila puk do pásma, její spoluhráčky ho vybojovaly, a tím začala Ruskám těžká pasáž. Zakončovala ji dělovkou Johanna Siiraová a Tarakanovová měla plné ruce práce.

52:47
    Jako bych Finky vyburcoval, teď se navezly do ruského brankoviště a klepaly na aktuální stav. Chybí jim jednom jeden gól.

53:21
    Nieminenová už mohla zařídit vyrovnání! Krásně se protáhla přes celé útočné pásmo, ale obrovitá Tarakanovová ji vystínovala a zasahuje.
    53:21 Nieminenová své sólo přes celé pásmo do gólového konce nedotáhla, Tarakanovová si s ní zkušeně poradila!

53:55
    Teď naopak zesílil ruský tlak, o který se hodně postarala obránkyně Nina Pirogovová. Musím říct, že finská gólmanka působí celý zápas skvělým dojmem.

54:34
    A zase ta Nieminenová, znovu protancovala po pravé straně, ale s ruskou brankářkou si neví rady!
    54:34 Další průnik Nieminenové po pravé straně rovněž končí finským neúspěchem, ruská gólmanka stále drží těsné vedení svého týmu!

55:04
    Reakce přichází z hokejky Jelizavety Zenčenkové. Proti jejímu průniku musela Pajarinenová vykopnout pravý beton, pak jí spoluhráčky pomohly odclonit dorážející soupeřky.

55:43
    Obě dvě brankářky dneska chytají vynikající zápas! Melotindosová z pravé strany posílala puk do brankoviště, ale Tarakanovová ho vytáhla špičkou pravého betonu.

56:33
    Nieminenová založila další tlak, potom střílela Lehtopeltová. Rusky zvládly její pokus zblokovat.

56:58
    Strhující bitva pokračuje, Rusky teď drží kotouč na útočné polovině.

57:21
    Konkrétně ho podržely u finské střídačky, což jim v tuto chvíli plně vyhovuje.

57:34
    Ovšem tohle mladice ze Sibiře neudělaly dobře, dopustily se zakázaného uvolnění.

57:34
    Finská střídačka si vybírá oddechový čas.

57:34
    Není na co čekat, Finky se pokusí vyrovnat v power-play bez brankářky!

57:44
    Tarakanovová už byla překonaná, ale žádná z Finek nedokázala puk dorazit do branky.
    57:44 Tarakanovová již byla překonána, jenže puk v ruské brance ani teď neskončil!

57:58
    No a zdá se, že známe jméno posledního semifinalisty! Chytře vyhozený puk Běloglazovové dojela FANUZA KADIROVOVÁ, která dokázala i z velkého úhlu neomylně trefit prázdnou branku – 2:0! Asistence: Darja Běloglazovová.
    57:58 Fanuza KADIROVOVÁ - 2:0

58:10
    To by nebyla ruská kapitánka, aby nám neukázala ještě víc! Chviličku po vhazování zůstala FANUZA KADIROVOVÁ volná mezi finskými obránkyněmi, nakopla torpédo a byla sama před brankářkou. Zakončila sice do tyčky, ale od té se puk odrazil do zad Pajarinenové a pak smolně za čáru – 3:0!
    58:10 Fanuza KADIROVOVÁ - 3:0

59:07
    S tímhle už finské juniorky nedokáží nic udělat, to je jasné. A můžou toho hodně litovat.

Skvělé čtvrtfinále je minulostí a postup mezi nejlepší čtyřku stejně jako loni slaví Rusky! Po celý zápas dokázaly udržet vedení po gólu Darji Běloglazovové, obě brankářky musely předvést své umění.

Finky se dlouho držely ve hře, druhou třetinu odehrály výborně, v té třetí sice byly horším týmem, ale měly aspoň několik zavánějících přečíslení. Jenže z toho nic nebylo a pak dvěma góly rozhodla Fanuza Kadirovová, nejlepší hokejistka Evropy v kategorii do 18 let.

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny obě gólmanky – Valeria Tarakanovová a Tiia Pajarinenová. Bylo by vybírat i koho dalšího, Nieminenová hrála skvěle, ale určitě s volbou musím souhlasit.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Rusko – 16 (33)
    Finsko – 6 (17)

Teď už tedy víme, co nás ve čtvrtek po volném dni na MS hokejistek do 18 let čeká. Od 12 hodin (18 českého času) uvidíme druhý zápas o udržení mezi Francií a Švýcarskem a v hale Meridian Centre bitvu o konečné páté místo mezi Českem a Finskem. Potom přijdou na řadu semifinále USA – Švédsko a následně Kanada – Rusko.

Ode mě je to pro dnešek vše. Držte našim děvčatům palce, ať vybojují aspoň tu pátou příčku, a těšte se na atraktivní souboje o medaile. Dobrou noc! (03:32:58)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Běloglazovová (Pirogovová, Vodopjanovová), 58. Kadirovová (Běloglazovová), 59. Kadirovová

Rusko: Tarakanovová (Merkuševová) – Pirogovová "A", Lobovová, Zuboková, Sederinová, Klimkinová, Těrjoškinová, Puginová, Novikovová – Kadirovová "C", Běloglazovová, Vodopjanovová – Lichačevová, Zenčenková, Dobrodějevová – Dorofejevová "A", Šatalovová, Senčukovová – Bolgarevová, Kulišovová, Faljachovová. Trenér: Alexandr Uljankin.
    Finsko: Pajarinenová (Oksmanová) – Karjalainenová "A", Savanderová, Kahraová, Lehtopeltová, Karppinenová, Siiraová, Tohilaová, Ukkolaová – Nieminenová "A", Melotindosová, Säkkinenová "C" – Nylundová, Nousiainenová, Reinikainenová – Sahlströmová, Klemolaová, Keromaaová – Lappiová, Katajamäkiová, Uddová. Trenér: Jari Risku.