Francie – Švýcarsko 0:2 (kon.) | Česko – Finsko 3:1 (kon.) | USA – Švédsko 4:0 (kon.)
Česko
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Finsko
Čtvrtek 14.01.2016, 18:00 • Seymour-Hannah Center • Mistrovství světa žen do 18 let • O 5. - 6. místo

S konstatováním, že Češky na tomto MS končí na pátém místě, se s vámi loučím. U medailových bojů turnaje v St. Catharines na shledanou. (19:58:59)

Budou oceněny i nejlepší hráčky turnaje z obou výběrů. Z českého týmu tuto trofej přebírá Hymlárová, Zíková a Patočková.

Halou v kanadském St. Catharines zní poprvé a zároveň naposledy česká hymna.

Nejlepší hráčky zápasu: Smetková (CZE) a Säkkinenová (FIN).

Je dobojováno! Češky proti Finsku udržely vedení a alespoň na závěr šampionátu si připisují výhru. Po nepovedeném čtvrtfinále si tak aspoň trochu spravily chuť a na MS končí páté. Dvě brankami se blýskla Smetková, kterou doplnila v poslední třetině Jůzková.

59:42
    Hráčkám ze Skandinávského poloostrova se nedaří vytvořit si závěrečný nápor.

59:14
    Oksmanová jde z branky. Finsko to zkouší v šesti!

59:00
    Finsko se samo dostalo ze třetiny. Hraje se ve střední třetině.

58:33
    Finský pokus o rychlé přenesení hry nevyšel – icing.

58:20
    Češky mají puk stále na svých hokejkách. Patočková se ho snaží procpat do útočné třetiny.

57:45
    Juniorky výborně napadají finskou rozehru. Finkám už moc času nezbývá.

57:06
    Smetková výborně zavezla kotouč do třetiny a vytvořila šanci pro spoluhráčku. Pátková ale před odkrytou částí branky nedokázala zakončit.

56:45
    Finsku už začíná tlačit. Češky vyhodily na zakázané uvolnění.

55:54
    Nousiainenová vedla finský útok a pokusila se nahodit. Nikdo její kotouč nedojel, a ukořistily ho tak Češky.

55:18
    Pátková zůstala ležet po hitu v rohu finské třetiny. S výpomocí se nakonec dokázala dostat na střídačku.
    Sofia SAHLSTRÖMOVÁ - 3:1

54:27
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se ještě dočkáme dramatičtější koncovky. SOFIA SAHLSTRÖMOVÁ byla ideálně postavená před brankou a dokázala tečovat nahození z modré. Zechovská měla jen velmi málo času na reakci. Asistence: Missa Klemolaová a Linnea Melotindosová.

David Soumar

Branky a nahrávky: 10. Smetková (Zedníková, Erbenová), 35. Smetková (Neubauerová), 48. Jůzková (Topolská) – 55. Sahlströmová (Klemolaová, Melotindosová)

Česko: Zechovská (Jandová) – Martinů, Zíková "A", Erbenová, Zedníková, Kosinová, Pytlíková, Holá, Bartošová – Patočková, Hymlárová, Bucifalová – Smetková, Pátková "A", Neubauerová – Mašková "C", Jůzková, Topolská – Vozdecká.
    Finsko: Oksmanová (Pajarinenová) – Karjalainenová "A", Nieminenová "A", Kahraová, Tohilaová, Karppinenová, Siiraová, Lehtopeltoová, Lappiová – Savanderová, Nylundová, Säkkinenová "C" – Melotindosová, Nousiainenová, Sahlströmová – Reinikainenová, Klemolaová, Keromaaová – Katajamäkiová, Uddová, Ukkolaová.

Rozhodčí: Picavetová – Torribo Rouselinová (obě Francie) McGurryová (Kanda)