Buffalo – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Minnesota 4:2 (kon.) | Washington – NY Islanders 3:2 (kon.)
Toronto – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Edmonton 2:7 (kon.) | Florida – Detroit 6:3 (kon.)
St. Louis – San Jose 1:3 (kon.) | Nashville – Philadelphia 3:6 (kon.) | Colorado – Dallas 3:4 (po pr.)
Arizona – Chicago 4:5 (po pr.) | Vancouver – Columbus 1:2 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Anaheim 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Pátek 05.02.2016, 01:35 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Já se s vámi rozloučím. Děkuji za pozornost a přeji krásný vstup do pátečního dne. (04:26:34)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) – 1+0, čas na ledě 20:05

Tři hvězdy utkání

1. Jordan Eberle (EDM) – 2+1
    2. Lauri Korpikoski (EDM) – 0+2
    3. Leon Draisaitl (EDM) – 1+1

Utkání je u konce! Ottawa se musí smířit s další porážkou a pomalu a jistě se může připravit na to, že play-off bude bez nich. Pokud to tak bude samozřejmě pokračovat. Oilers ve třetí třetině přidali další tři branky, čímž potvrdili svou aktivitu v celém utkání. Trefil se slovenský obránce Andrej Sekera, branku poté dal také Leon Draisaitl a na konci utkání dokonal dílo Davidson.

59:49
    Domácí si mohli připsat ještě jeden malý úspěch. Před brankou se snažil jeden z hráčů Ottawy zakončovat, ale ten branku z otočky netrefil.

59:13
    Obránce domácích, Wiercioch si najel po levé straně do střelecké pozice, odkud se mu ale nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře.

58:33
    Kombinace domácích hokejistů nebyla úspěšná a skončila jen na zakázaném uvolnění.

57:50
    Utkání se nyní bude spíše jen dohrávat. Mark Letestu posílal puk zpoza vlastní branky jen do středního pásma, kde jsou domácí hráči.
    56:56 DAVIDSON - 2:7

56:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Ale tak přeci jen padá sedmá branka. Nynější stav je takový, jako poslední střetnutí v minulém roce. Puk na modrou čáru dostal BRANDON DAVIDSON, jehož střela skončila pod víkem! Třetí přesilovka končí třetím gólem, úžasné. Asistence: Iiro Pakarinen, Lauri Korpikoski.

56:29
    Tato přesilovka není tak dobrá, jako ty předchozí. Nejspíše v tom ale hraje roli současný stav a to kolik zbývá do konce utkání.

55:58
    Taylor Hall se po levé straně prodíral před branku a puk poslal jen do lapačky brankáři Hammondovi. Při jeho snažení se zlomila další hokejka.

55:30
    Po vyhraném buly se ovšem domácím hokejistům povedlo puk vyvést z obranného pásma a následně jej poslat za branku.

55:21
    Chris Wideman dostává dvouminutový trest za hrubost. Edmonton bude moci ukázat svojí přesilovku, která je dneska opravdu skvělá.

55:21
    Connor McDavid unikal do útočné třetiny, ale byl mu odpískán ofsajd. Mladý útočník postupoval dále za branku, kde byl mimo hru poslán na zem obráncem Widemanem.

55:00
    V momentě, kdy končila přesilovka, poslal puk pryč z obranné třetiny takovým obloučkem Mark Letestu.

54:36
    Tvrdou střelu z levé strany vyslal obránce Wideman. Přízemní pokus ovšem obětavým zákrokem zblokoval Lauri Korpikoski.

54:16
    Purcell nyní hodně dobře a aktivně otravuje rozehrávku Ottawy, která se nemůže dostat do útočné třetiny. V tento moment je ovšem jasné, že utkání nejspíše nevyrovná.

David Panuška

Branky a nahrávky: 15. Hoffman (Karlsson, Ryan), 27. Stone (Karlsson) – 5. Fayne (Hendricks, Korpikoski), 6. Eberle (McDavid, Pouliot), 12. Eberle (McDavid, Pouliot), 33. Kassian (Gryba, Draisaitl), 43. Sekera (Eberle, Letestu), 46. Draisaitl (Hall, Purcell), 57. Davidson (Pakarinen, Korpikoski)

Ottawa Senators: Anderson (12. Hammond) – Karlsson, Methot, Cerci, Borowiecki, Wiercicoch, Wideman – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Stone, Pageau, Smith – Chiasson, Lazar, Dziurzynski – Neil, McCormick, Prince
    Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Gryba, Davidson, Schultz, Nurse – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Yakupov, Letestu, Kassian – Pakarinen, Hendricks, Korpikoski

Rozhodčí: Pochmara, Pollock – McElman, Murchison

Diváci: 18 564