Lipt. Mikuláš – Michalovce 8:3 (kon.) | Bardejov – Topoľčany 5:4 (po pr.) | Nové Zámky – Senica 1:2 (kon.)
Detva – Prešov 3:1 (kon.)
HK Detva
3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Stav série: 1:1
HC Prešov
sk Pátek 12.02.2016, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Play-off prvej hokejovej ligy sa začala. V prvý hrací deň sa zrodilo jasné víťazstvo Bardejova. Nové Zámky sa na domácom ľade vytrápili so Senicou a vyhrali len v predĺžení. Liptáci sa museli skloniť hlavy pred Michalovcami a aj Detva doma prehrala. Po remíze 1:1 rozhodol v v 70.min po veľmi prísnom vylúčení Hajnika skúsený Obšut. Podobný začiatok mala Detva aj v minuloročnom play-off, keď prvé domáce stretnutie nezvládla v sérii s Trnavou a nakoniec sa tešila z prvenstva v lige. Možno sa história bude opakovať. Necháme sa prekvapiť.

Detva v prvom zápase začala veľmi dobre. Ujala sa vedenia po strele Husseya dostal puk do brány Pakrhouse. Potom mali domáce šance na zvýšenie svojho stavu, čo však nevyužili. Hostia sa začali ozývať na konci prvej tretiny, ale Polc si poradil. Druhá tretina patrila hosťom. Ako povedal domáci tréner Ihnačák "chlapcom odišli nohy. Prestali sme korčuľovať". Hostia zásluhou Dancsáka vyrovnali. Do konca tretiny sa hralo viacej pre Polcom a domácim nešli ani presilovky. V tretej tretine sa čakalo kto prvý urobí chybu. Nespravilo ju ani jedno mužstvo, aj keď obaja brankári mali, čo robiť. Zápas sa skončilo 1:1. V predĺžení to bolo už bolo viac menej o šťastí. V 69. min. rozhodca Vojtek prísne posúdil zákrok Hajnika a poslal ho na dva minúty. Podobných faulov počas stretnutia však bolo na oboch stranách oveľa viacej a rozhodca sa v tých prípadoch len pousmial. Tréner Prešova pred presilovkou reagoval oddychovým časom a po ňom sa podarilo hosťom zásluhou skúseného Obšuta poslať puk do brány.

Prešov si tak na svoje konto pripísal prvé víťazstvo a v sérii sa ujala vedenia 1:0.

Je tu však nový deň a nový zápas. Uvidíme, čo nám prinesie tento duel. Domáci budú robiť všetko preto, aby na prvé stretnutie zabudli a sériu vyrovnali. Lenže bude to veľmi náročné proti ním stojí mladé húževnaté mužstvo.

Začína sa však opäť od 0:0, takže sa máme na čo tešiť.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Polc (Orčík) – Sládok (A), Zorvan, Predajniansky, Busilko, F. fFekiač, Devečka, Mačkovič, Balko – Gašpar, Srnka (C), Říha – Graham, Hussey, Parkhouse – Síkela, V. Fekiač, Hajnik – Buda, Šechný, P. Fekiač (A). Tréner: M. Ihnačák.

HC Prešov Penguins: Marton (Němec) – Obšut (A), Hriňa, Tkáč, Novický, Popela, Nitriansky, Pitka, Horvát – Kohutiar, Prokop (C), Kubiš – Haláš, Nagy, Chalupa – Dancsák (A), Bylina, Milý – Schroner, Kivader, Podsedlý. Tréner: A. Bartanus.

Rozhodca: Majling – Holienka, Valo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:14
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!

Hneď z prvej šance sa radujú hostia z gólu, keď sa presadil IGOR HALÁS.
    Asistencie: Martin Tkáč, Gleb Bylina.

01:38
    Postavenie mimo hry domácich ocitol sa v ňom Devečka.

02:02
    Strelu Sládka zablokovali hokejky hráčov.

02:39
    Strelu Srnku zneškodnil Marton v lapačke.

03:12
    Čistým spôsobom zastavil pri mantineli Predajniansky Halása.

04:37
    Hralo sa hore – dolu, ale bez nejakej šance. Hru prerušilo postavenie mimo hry hostí.

04:57
    Dnes už na konci piatej minúty sa zaplnila trestná lavica domácich. Za napadnutie dve minúty pre Jozefa Sládka.

05:30
    Domáci zatiaľ veľmi dobre bránia v oslabení. Hostia sa vystavili zakázanému uvoľneniu.

06:45
    Veľmi dobre hrá domáci celok v tomto oslabení. Nedovolili súperovi vystreliť na Polca.

06:58
    Detva je v plnom počte.

08:11
    Marton teraz zázračne zachránil po šanciach Grahama a s Parkhouseho.

08:38
    Šarvátka pred Martonom, ale všetko vrámci normy.

09:34
    Polc bez hokejky, ale Halás netrafil poloprázdnu bránu.

09:58
    Detva dala gól!

Nepremenená tutovka Halása môže hostí mrzieť o to viacej, keď na druhej strane vyrovnala domáci kapitán BRANISLAV SRNKA.
    Asistencie: Lukáš Říha, Adrián Mačkovič.

10:21
    Detva si nerozumela s rozohrávkou. Puk poslala ešte spred červenej čiary.

11:44
    Hostia v prečíslení 3 na 2, ale Prokop trfil len presúvajúcejho sa Polca.

12:52
    Aj na strane hostí sa zaplnila trestná lavica. Za podrazenie dostáva dve minúty Samuel Chalupa.

14:12
    Domácim sa nedarí prestreliť hradbu tiel pred Martonom. Strely Predjanianského sú zablokované.

14:53
    Prešov je v plnom počte.

15:03
    Prešov poslal puk na icing aby si hráči po domácom tlaku vydýchli.

16:00
    F. Fekiač odzbrojil jeden na jedného Halása od puku.

17:34
    Nagy preveril Polca, ktorý si však dal pozor.

18:11
    Následne sa Podsedlý zbavil Sládka a trafil presne do lapačky domáci brankára.

18:55
    Hráč hostí spracoval puk vysokou hokejkou.

19:01
    Začala sa posledná minúta prevej tretiny.

19:05
    Hosťujúci Lukáš Popela dostáva dve minúty za podrazenie.
    Domáci Bradnen Parkhouse dostáva dve minúty za údery.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Je tu záver prvej tretiny a po 20. min je stav nerozhodný 1:1. Vedenia sa ujaôi hostia už v druhej minúte, keď sa presadil najproduktívnejší hráč Halás. Domácim sa podarilo vyrovnať v polovici druhej tretiny zásluhou kapitána Srnku.

21:55
    F. Fekiač vystrelil od modrej čiary. Marton nevedel, kde má puk a ten mu poskakoval pred mantinelmi.

22:58
    Dve poslala puk v krátkom čase na druhé zakázané uvoľnenie.

23:14
    Obšut poslal nepríjemný vysoký puk na Polca, ktorý s nim mal veľké problémy.

24:03
    Domáci Matt Hussey dostáva dve minúty za hákovanie.
    Hosťujúci Juraj Prokop dostáva 2 + 10 min. za údery a nešportové spávanie.

25:18
    Ďalší vylúčený hráč hostí. Erik Nitriansky dostáva dve minúty za bránenie.

25:24
    Po prihrávke Říhu na Gašpara puk skončil za chrbtom domáceho hráča.

26:05
    Domáci si v plnom počte. Hostia sú v štvorici.

26:14
    Strele Síkelu skákala v bránkovisku, ale minula bránu.

26:56
    Graham nedokázal využiť, že Marton bol vonku z brány.

27:19
    Hostia sú v plnom počte.

27:54
    Ani Buda a poňom Balko nedokázal dostať puk do brány.

28:07
    Na opačnej strane prerušil hru Polc.

28:30
    Osamotený Srnka nemal nikoho prd bránou a tak sa pokúsil sám prekvapiť Martona. Ten však je pripravený.

28:50
    Znovu Polc prerušuje hru.Puk skončil v jeho výstroji.

30:05
    Strela švihom od Zorvana končí pod lapačkou Martona.

30:20
    Polc opäť bez hokejky je úspešný po koncovke Schronera.

30:28
    Tečovaná strela Gašpara skončila na ochrannej sieti.

31:04
    Bomba Busilka skončila pod nohami ležiaceho Martona.

31:09
    Následne po buly od modrej pálil do betónov brankára hostí Mačkovič.

32:08
    Kombinácia hostí na jeden dotyk končí nepresným zakončením.

32:56
    Gašpar vystrelil Marton jeho puk vyrazil pred Srnku, ale ten trafil len pod jeho telo.

34:33
    Po súboji Balka s Kohutiarom v rohu klziska sa rozbilo plexisklo a tak rozhodcovia poslali hráčov do kabín. Druhú tretinu budeme dohrávať spolu s treťou tretinou.

Všetko je pripravené dohrať druhú tretinu.

35:00
    Srnka mieri len do zadného mantinelu.

35:19
    Parkhouse sám pred Martonom trafil bekhednom len jeho betón.

36:17
    Strelu Chalupu zneškodnil Polc. A kapitánovi hostí Prokop skončil osobný trest.

36:40

Detva sa dostáva do vedenia, keď Buda našiel osamoteného LUBORA BALKA a ten prekonal Martona.
    Asistencia: Slavomír Buda.

37:39
    Puk sa dostal do výstroja Polca, ktorý ho chcel rozohrať, ale nedokázal ho dostať spod výstroja.

38:08
    Prokop bekhendom nahodil puk na Polca, za ktorý korčuľoval Kohutiar, ale k dorážke sa nedostal.

38:35
    Chalupa osamotený pred Polcom netrafil bránu.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:33
    Gleb Bylina v závere druhej časti dostáva dve minúty za podrazenie.

39:50
    Graham prihral puk Husseymu a ten bekhendom zakončil len do Martona.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je tu koniec druhej tretiny a po minútovej pauze sa začne tretia časť bez úpravy hracej plochy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:58
    Stelu Gašpara sa snažil do brány usmerniť Srnka, ale puk trafil veľmi slabo a tak Marto puk zachytiť v lapačke.

41:34

41:42
    Parkhouse sa ocitol v postavení mimo hry.

42:20
    Bylinou pokus pod hornú tyčku dokázal Polc zraziť pred seba a následne ho domáci upratali do bezpečia.

43:12
    Schroner vypálil tesne nad domácu bránu.

43:38
    A máme tu kurióznu situáciu, ale aj tá patrí k hokeju. Rozhodcu Majlinga poslal puk k ľadu a rozhodca využije ošetrenie domácej lekárky.

Dnešné stretnutie sleduje 560 divákov.

44:13
    Strela Popelu skončila na ochrannej sieti a hraj je vykázaná do stredného pásma.

45:30
    Hra sa momentálne prelieva z jednej strany na druhú, ale bez streleckých pokusov.

46:25
    Husseyho pokus je zablokovaný a puk končí na ochrannej sieti.

48:00
    Halás obišiel bránu domácich. Puk prihral popred bránkovisko. Našťastie pre domáci celkom tam nebol nik v žltom drese Prešova.

48:46
    Parkhouse v tutovke sám pred Martonom tesne minul bránu súpera.

49:25
    Busilko radšej podržal puk pod nohami a prerušil tak hru.

50:45
    Nepresné domáce prihrávky vo vlastnom pásme držia súpera pred Polcom.

51:33
    Po ďalšej tutovke Parkhouseho odpískal hlavný rozhodca Grahamovi postavenie v bránkovisku.

52:33
    Kubiš bekhendom dokázal zakončiť následne chcel dobiedzať do Polca, ale nedovolil mu to Devečka a ani Frederik Fekiač.

54:00
    Detva drží útočné pásmo.

54:06
    Graham sám pred Martonom neprestrelil brankára hostí.

54:49
    Veľmi pekná samostatná akcia Frederika Fekiača, ktorej chýbalo kúsok šťastia, aby puk skončil v bráne.

55:00
    Po strele Zorvana v poslednej chvíli, keď už chcel Srnka zakončil sa pokĺzol na ľade a do strely nedal presnosť a razanciu.

55:49
    Následne Hussey prestrelil bránu.

56:13
    Momentálne domáci celok zavrel súpera pred jeho bránu nedovolí mu sa dostať do stredného pásma.

56:48
    Brejk Prešova a Dancsák mohol vyrovnať, ale mierol veľmi nepresne.

58:01
    Začali sa záverečné dve minúty tretej tretiny.

59:05
    Domáci sa bránia záverečnému náporu hostí, ktorý začína.

59:05
    Oddychový čas hostí.

59:05
    Hostia odvolávajú Martona idú to skúsiť v šestici.

59:10
    Pokus Srnku do prázdnej brány je slabý a Obšut ho zachytil.

59:23

Lenže Obšut prihráal puk rovno na hokejku domáceho kapitána BRANISLAVA SRNKU a ten poslal puk do prázdnej brány.

Je tu záver stretnutia, kde domáca Detva poráža v druhom vystúpení hokejistov Prešova 3:1.

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07Orin Detva): "Dnes sme mali veľmi zlý štart do stretnutia. Hneď pri prvom striedaní sme inkasovali gól. Začali sme sa ako zaspatí, prišli chyby a spomenutý gól. V polovici prvej tretiny sme sa vyrovnávajúcim gólom dostali do zápasu. Chlapci si to dnes od makali. Chlapci hrali veľmi zodpovedne a to splnili. Ďakujeme naším priaznivcom za ich podporu. V Prešove minimálne raz chceme uspieť a boli by sme radi ak by sme sériu tam aj ukončili. Verím, že divákom sa za ich podporu sa odvďačíme ďalšími súbojmi na domácom ľade."

Anton Bartánus (tréner HC prešov Penguins):" Úvod stretnutia bol podobný ako v prvom zápase. Len sme však očakávali, že budeme efektívnejší v zakončení. Mali sme na to aj gólové šance. Trošku nás z rytmu vyviedlo rozbité plexisklo, čo bolo na škodu veci. Potom sa domáci ujali vedenia a už si to aj ustrážili. Doma budeme chcieť hrať podobný hokej ako sme ho hrali tu a verím, že po využití šancí budeme úspešní." (22:29:51)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 10. Srnka (Říha, Mačkovič), 37. Balko (Buda), 60. Srnka – 2. Halás (Tkáč, Bylina)

HK Detva: Polc (Orčík) – Sládok (A), Zorvan, Predajniansky, Busilko, F. fFekiač, Devečka, Mačkovič, Balko – Gašpar, Srnka (C), Říha – Graham, Hussey, Parkhouse – Síkela, V. Fekiač, Hajnik – Buda, Šechný, P. Fekiač (A). Tréner: M. Ihnačák.
    HC Prešov: Marton (Němec) – Obšut (A), Hriňa, Tkáč, Novický, Popela, Nitriansky, Pitka, Horvát – Kohutiar, Prokop (C), Kubiš – Haláš, Nagy, Chalupa – Dancsák (A), Bylina, Milý – Schroner, Kivader, Podsedlý. Tréner: A. Bartanus.

Rozhodčí: Majling – Holienka, Valo