Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 18:51
    Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 07:19 (17:17:14)

Jekatěrinburg vyhrává na svém ledě, a tak je stav série vyrovnaný na 2:2. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž jsme viděli všechny čtyři branky. Já se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dne.

59:30
    Metallurg Magnitogorsk je v útočném pásmu, má puk pod kontrolou, ale vyrovnat už nestihne.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:34
    Hosté to pravděpodobně zkusí s šesti bruslaři, tedy bez brankáře.

58:34
    Oddechový čas pro hosty.

58:24
    Metallurg Magnitogorsk je sice v útočném pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat. Až po nějakých deseti sekundách se hosté střelecky prezentovali. Domácí brankář kryje.

57:08
    Hra nyní nenabízí mnoho zajímavých momentů, zápas se v poklidu dohrává. Evidentně hosté nemají dostatek sil na pokus o zdramatizování.

56:00
    Poslední čtyři minuty hry v základní hrací době. Magnitka stále ztrácí dvě branky.

55:27
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Buly se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:08
    Domácí fanoušci neustále fandí a podporují svůj tým. Tým, který vede o dvě branky a do konce třetiny zbývá něco málo pod pět minut.

54:32

54:13
    Přesilovka hostů se blíží ke svému konči, do žádné velké šance se nedostali.

53:41
    Přesilovou hra hraje Magnitka nevýrazně, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma. Domácí naopak brání zodpovědně.

52:32
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Trjamkin – 2 min., hákování).

51:04
    Nyní jsme zaznamenali dvě šance. Na straně domácích se dobrou střelou prezentoval Michnov, ale v zakončení nebyl dvakrát přesný. Na druhé straně Timkin a jeho tvrdá rána příklepem mířila malý kousek od tyčky.

50:00
    Polovina třetiny je pryč. Mnoho šancí nevidíme ani na jedné straně. Týmy hrají zejména ve středním pásmu a střel na branku je naprosté minimum.

48:11
    Polovina třetí třetiny se blíží a domácí stále drží dvoubrankový náskok. Naopak hostující celek by měl zlepšit ofenzivní činnost, pokud chce pomýšlet na snížení či vyrovnání.

46:47
    Domácí Pankov se proháčkoval do zajímavé střelecké pozice, z níž nedokázal přesněji vystřelit.

46:26
    Jegor Žuravljov vystřelil zápěstím od modré čáry a brankář Magnitky byl pozorný.

45:00
    Úvodních pět minut ze třetí třetiny je pryč, přesilovou hru hráli hosté, ale využít ji nedokázali.

44:15
    Sledujeme zajímavý hokej, který se zejména odehrává ve středním pásmu. Fanoušci podporují domácí tým, který stále vede o dvě branky.

43:18

42:53
    Magnitka v přesilové hře je aktivní, Filippi to nemyslel vůbec špatně, ale v zakončení mu chyběl důraz.

42:20
    Alexander Semin se dostal ke střele od modré. Mířil na vzdálenější tyč, kterou jen o malý kousek minul.

41:38
    Mozjakin znovu se dostal do šance, tentokrát už vystřelit dokázal a řádně protáhl gólmana.

41:18
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Pankov – 2 min., hákování).

40:34
    Aktivně vstoupili do třetí třetiny hosté, Mozjakin projel po křídle, v zakončení byl tísněn a nevystřelil.

40:01

Ve druhé třetině jsme se už branek dočkali. Padly hned čtyři, třikrát se prosadili domácí, jednou hosté. A tak vede Jekatěrinburg 3:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:33
    Sudí nyní zjistil, že je branka hostujícího týmu posunutá, a tak přerušil hru. Do konce třetiny zbývá necelá půlminuta.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:38
    Koukal přihrával před branku, kde byl jeho spoluhráč. Nakonec se z pasu stala docela dobrá střela, s níž měl brankář velké problémy.

38:03

37:35
    Torčenjuk dostal přihrávku do dobré střelecké pozice, pálil příliš přesně – trefil tyč.
    36:55 Alexej VASILIJEVSKIJ - 3:1

36:55
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Gól v přesilovce pět na tři a domácí vedou o dvě branky. Výborná rána ALEXEJE VASILIJEVSKÉHO končí za vzdálenější tyčkou. Asistence: Nikolaj Timašov, Petr Koukal.

36:05
    Oddechový čas pro domácí.

36:05
    Vasilijevskij v přesilovce pět na tři vystřelil od modré a hostující brankář dokázal mezeru mezi betony zavřít.

36:03
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Platonov – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Batyršin – 2 min., držení hole).

36:00
    No, že by se hrálo v rukavičkách, to rozhodně ne. Osobních soubojů přibývá a většina z nich se pohybuje na hranici pravidel.

35:38
    Timkin se dostal do skvělé střelecké pozice, Timašov si lehl na led, aby znemožnil přihrávku. Rána končí ve výstroji brankáře Ustinského.

35:00
    Finální část druhé třetiny se blíží, domácí mužstvo stále drží náskok.

34:52

34:38
    Mozjakin dostal puk do ideální pozice, ze které umí vystřelit. Nyní však svůj pokus namířil do horní části branky, kam stihl dát gólman rukavici.

34:00
    Před branku si vybruslil Semin, jehož rána byla nepřesná. Dobře myšlená akce se setkala s nepřesným provedením.

33:14
    Přihrávka před prázdnou branku domácích byla nepřesná, a tak Jekatěrinburg vyhodil přes všechny čáry.

32:52
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Torčenjuk – 2 min., podražení).

32:00
    Alexej Vesilevskij se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána ale skončila jen na výstroji maskovaného muže.

31:15
    Avtomobilist vede a na jeho hře se to projevuje tím, že se nikam netlačí a snaží se hrát zodpovědně z obrany. Hosté jsou nyní těmi, kdo musí poněkud otevřít hru a vložit značné úsilí do útočení.

30:34
    Domácí brankář nyní svůj tým podržel, proti střele Kosova vytáhl pohotový zákrok lapačkou.
    29:57 Arťjom GAREJEV - 2:1

29:57
    Gól v přesilové hře. Tak nyní domácí puk za brankovou čáru dotlačili. Buldočí důraz před brankou zužitkoval ARTJOM GAREJEV, který se prosazuje a otáčí skóre. Bez asistence.

28:43
    Domácí opět hrají velmi dobře přesilovou hru, po pohledné kombinaci se ke střele dostal Popov, který jen o malý kousek prostor vymezený třemi tyčemi minul.

28:16
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Kaletnik – 2 min., hákování).

28:03
    Blíží se polovina druhé třetiny i utkání, stav zápasu je vyrovnaný. Nejprve se do vedení dostala Magnitka a před malou chvílí domácí k velké radosti místních fanoušků vyrovnali.

27:13
    Magnitogorsk se po inkasované brance zvedá a snaží se rychle získat vedení zpátky na svou stranu. Domácí nyní zlepšili hru a soupeři nadají ani metr ledu bez řádného boje.
    26:59 Alexej VASILIJEVSKIJ - 1:1

26:59
    Petr Koukal přihrál na hůl Timašova, který našel na modré stojícího ALEXEJE VASILIJEVSKÉHO, jehož tvrdá rána končí za brankovou čárou. Gól v přesilové hře a je vyrovnáno. Asistence: Nikolaj Timašov, Petr Koukal.

25:20
    Domácí hrají přesilovou hru dobře, ale nemohou se přes obranný val Magnitky dostat do bezprostřední blízkosti branky.

24:51
    Timkin nyní hodně obětavým způsobem zblokoval dvě střely. Nejprve se položil do střely, pak proti puku položil hůl. Skvělý obranný zákrok.

24:06
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Kosov – 2 min., podražení).

23:30
    Ustinskij tentokrát podržel domácí, poradil si se střelou Mozjakina, který zakončoval po přihrávce Vladislava Koletnika.

22:40
    První gól zápasu dodal další náboj. Nyní se domácí pokouší rychle odpovědět, jejich snahu ale přerušuje postavení mimo hru. Přechod do útočné třetiny by měli domácí zlepšit.
    21:59 Alexander SEMIN - 0:1

21:59
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Gól v přesilové hře. Brankář Ustinskij se snažil, ale cestě kotouče za brankovou čáru zabránit nedokázal. ALEXANDER SEMIN se prosazuje s přispěním štěstí. Bez asistence.

21:20
    Jekatěrinburg vyhazuje kotouč přes všechny čáry, a tak musí hosté zakládat další akci od své branky.

20:50
    Hosté jsou v útočném pásmu a vystřelili od modré. Gólman Ustinskij zasahovat nemusel.

20:36
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Koukal – 2 min., vysoká hůl).

20:01

Rozhodčí už krouží po ledové ploše a za malý moment nastoupí i hokejisté.

Úvodní dějství branku nepřineslo, a tak střelecky aktivnější domácí i hosté míří do kabin za stavu bezbrankového.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Poslední sekundy třetiny, už se pravděpodobně nic nestane.

19:20
    Avtomobilist je v útočném pásmu, o které rychle přišel a z následného protiútoku pálil nepřesně Železkov.

19:00
    Přesně minutu před koncem je hra přerušena, buly se bude vhazovat ve středním pásmu.

18:17
    Úvodní dějství se blíží do svého konce, nyní mají puk na holích hosté, Zaprikin byl blízko skórování, na poslední chvílí mu puk odpálil obránce soupeře.

17:30
    Domácí hrají trpělivě, nehrají zbrkle, nýbrž pečlivě promýšlejí, kudy a jak povedou útok, Sledujeme souboj o střední pásmo.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině a na úvodní branku stále čekáme.

16:12
    Magnitogorsk zakládá akci od své branky, obránce Chris Lee měl kotouč pod kontrolou, ale špatnou rozehrávkou dostal do problémů nejen sebe, ale i spoluhráče. Nakonec Samsonov drží puk a hra je přerušena. Tak nakonec bek Magnitky zlomil hůl, a proto nemohl odehrát puk.

15:30
    Těsně před brankářem Ustinskijem tečoval kotouč jeden z hostujících hráčů, maskovaný muž dokázal puk udržet před brankovou čárou.

14:57
    Mozjakin se dostal do zajímavé šance, ale jeho rána byla tečovaná, a tak gólman zasahovat nemusel.

14:20
    Finální část první třetiny se blíží, střelecky aktivnější jsou domácí hráči, ti vystřelili již třináctkrát. Soupeř jen šestkrát,

13:49
    Šance domácího týmu končí nepřesnou přihrávkou před branku. Na druhé straně byl v zakončení tísněn Oskar Osala, a tak ani on úvodní gól nevstřelil.

Během komerční přestávky došlo v hledišti k žádosti o roku. Mladá slečna řekla svému vyvolenému "ano".

12:57
    Z ničeho nic se hosté dostali do obrovské šance hosté. Wolski nedokázal po dobré přihrávce trefit zařízení. Jeho rána postrádala přesnost.

12:12
    Po delší době se do šance dostali také hosté, domácí brankář musel zasahovat po střele od modré čáry. Z následného protiútoku se nedokázal prosadit Nikita Trjamkin.

10:48
    Hostující celek se nemůže dostat do útočného pásma, a tak to zkusil střelou z neutrální zóny. Brankář Jekatěrinburgu byl pozorný.

10:31
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí, znamená vhazování v jejich obranném pásmu. Pokus o přenesení hry rychlou přihrávkou na útočnou modrou se nepovedl.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, na úvodní branku stále čekáme. Blíže k ní měli domácí, kteří jsou aktivnější po všech směrech. Gólman Samsonov podává dobrý výkon.

09:23
    Domácí jsou střelecky aktivnější, vedou v tomto ohledu 4:2, jejich převaha je opticky větší.

08:24
    Birjukov musí uklidňovat hru hostů, v níž je obrovské množství nepřesností. Díky nim se domácí celkem snadno dostávají do útočného pásma.

07:47
    I po přesilové hře je domácí tým jednoznačně aktivnější. Nedaří se mu ale najít recept na defenzivní hru Metallurgu.

07:32

06:27
    K dobré ráně od modré se dostali domácí. Brankář Magnitky byl pozorný a dokázal se přemístit k tyčce včas.

05:46
    Tak domácí mají k dispozici přesilovou hru, kterou se pokusí proměnit. Golyšev se ale do útočného pásma dostal v nesprávný moment – postavení mimo hru.

05:32
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Antipin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

04:50
    Nyní jsou hosté v útočném pásmu. Jejich pobyt před Ustinskym byl ukončen dobrým zákrokem domácí obrany.

04:19
    Samsonov byl znovu pozorný, dokázal si poradit se střelou Michnova.

03:54
    Domácí hrají nátlakovou hru, Garajev ujel obraně soupeře po křídle a hledal spoluhráče před brankou. Jekatěrinburg se dostal k několika střelám, pak hosté vyhodili přes všechny čáry.

03:06
    Hned úvod zápasu se hraje ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu. Gólmani se rozhodně nenudí a diváci rovněž ne.

02:10
    Z ničeho nic se domácí dostali do útočného pásma a Michnov zakončil rychlou akci střelou, s níž měl brankář Metallurgu problémy.

01:35
    Domácí hokejisté kombinují ve středním pásmu a trpělivou hrou se pokusí najít recept na defenzivu Magnitky.

00:40
    Hosté jsou aktivnější, celkem jednoduše se dostávají do útočného pásma.

00:11
    Autorem první střely na branku je Viktor Antipin, domácí brankář si s jeho pokusem celkem snadno dokázal poradit.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Fomin) – Kivisto, Megalinskij, Timašov, Vasilijevskij, Žuravljov,Trjamkin, Turbin,Vlaškin – Torčenjuk, Garajev, Elo – Michnov, Golyšev, Koukal – Alexejev, Simakov, Pankov – Popov, Knjazev, Vlaškin

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipov, Birjukov, Lee, Bereglazov, Osipov, Batyršin, Chabarov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Osala, Kosov – Semin, Filippi, Potěchin – Kaletnik, Železkov, Timkin – Platonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hokej nie je len o korčuľovaní. Niekedy si tam možno aj zalietať.

Úvodní duel prohrál Magnitogorsk na svém ledě 1:2, v tom druhém soupeři porážku oplatil, vyhrál 2:0. Za vyrovnaného stavu se série stěhovala do Jekatěrinburg. Na ledě Avtomobilistu však dominivala "Magnitka", která vyhrála 6:0 a dostala se v sérii do vedení. O tom, zda povede 3:1, nebo domácí vyrovnají krok, se rozhodne právě dnes.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk. Stav série je nyní 1:2, a tak může tento duel hodně napovědět, jakým směrem se bude sérii ubírat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Vasilijevskij (Timašov, Koukal), 30. Garejev, 37. Vasilijevskij (Timašov, Koukal) – 22. Semin

Rozhodčí: Naumov, Baljajev – Lazarev, Nesterov

Diváci: 5 570