Columbus – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Tampa – Philadelphia 1:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 5:2 (kon.)
Dallas – Chicago 5:2 (kon.) | Calgary – Arizona 1:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Carolina 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Buffalo Sabres
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 12.03.2016, 19:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanoušky nejslavnější hokejové soutěže světa. NHL dnes všem evropským nadšencům nabízí hned několik zápasů ve velmi přijatelném čase. My se společně zaměříme na utkání, ve kterém se nám představí hráči Buffala Sabres a Caroliny Hurricanes.

Ani letošní ročník NHL Buffalu nevychází podle představ. Sabres již dlouhodobě patří spíše k podprůměrným týmům ligy a tato sezóna to opět potvrzuje. Hráči Buffala prozatím nasbírali slabých 63 bodů, což stačí jen na předposlední místo Východní konference. Brána do play off jim tak zůstane zavřená i tentokrát. V předchozím zápase navíc svěřenci Dana Bylsmy nestačili na rovněž trápící se Montreal, kterému podlehli rozdílem jediné branky. Každopádně na svého dnešního soupeře domácí před svými fanoušky umí, což dokazuje fakt, že z ledu Sabres si ze tří posledních soutěžních utkání neodvezla Carolina jediný bod.

Nejproduktivnější hráči:

Ryan O'Reilly – 59 zápasů, 49 bodů (17+32)
    Jack Eichel – 69 zápasů, 46 bodů (20+26)
    Rasmus Ristolainen – 69 zápasů, 37 bodů (9+28)

Na straně hostů je současná situace přece jen veselejší. Carolině právě patří desátá pozice ve Východní konferenci s minimální ztrátou na osmý Detroit. Bill Peters tak bude chtít ze svých svěřenců opět dostat maximum a příblížit se pozici zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Ačkoli organizaci Hurricanes opustila hned trojice zkušených hráčů v čele s kapitánem Ericem Staalem, tak i přesto z posledních čtyř zápasů vytěžili hráči Caroliny fantastických sedm bodů, když naposledy urvali cenné vítězství z Bostonu. Z pohledu na tabulku celé konference se tak můžou Sabres jevit jako ideální soupeř na stáhnutí bodového manka, nicméně Carolina by jistě našla nějaké oblíbenější místo něž First Niagara Center.

Jeff Skinner – 68 zápasů, 42 bodů (25+17)
    Victor Rask – 66 zápasů, 40 bodů (15+25)
    Jordan Staal – 68 zápasů, 39 bodů (17+22)

Vzájemné zápasy

Z jediného vzájemného střetnutí této sezóny vyšlo vítězně Buffalo, které na svém ledě porazilo Carolinu rozdílem tří branek.

28.11.2015 Buffalo – Carolina 4:1

Československá stopa v utkání

Michal Jordán (CAR) – 28 zápasů, 1 bod (1+0)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Johnson (Lehner) – Gorges (A), Ristolainen, McCabe, Bogosian, Colaiacovo, Pysyk – Kane, Eichel, Reinhart – Foligno, Larsson, Gionta (C) – Deslauriers, O´Reilly, Girgensons – Catenacci, Legwand, Moulson.
    Hlavní trenér: Dan Bylsma

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Slavin, Hainsey (A), Hanifin, Pesce, Jordán, Murphy – Nordstrom, J. Staal (A), Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Gerbe, Nash, Terry – Woods, McClement, Malone.
    Hlavní trenér: Bill Peters

Rozhodčí: Francis Charron, Kyle Rehman – Derek Amell, Tony Sericolo.

Hlavní trenéři obou mužstev dali dnes přednost brankářům kanadské národnosti. V bráně Sabres začne Chad Johnson, na opačné straně zkušený Cam Ward.

Dnešní utkání začne o pár minut později, ale u zápasů NHL se nejedná o nic výjimečného.

00:01

00:34
    Úvodní buly zápasu vyhráli domácí, kteří se ihned dostali do útočného pásma. Od modré čáry z výborné pozice pálil McCabe, jeho střela však postrádala přesnost.

01:24
    U puku jsou hosté, konkrétně Ryan Murphy, rozehrávka se jim ale nepovedla a domácí se tak zmocnili kotouče.

01:48
    Legwand nahodil puk směrem za Wardovu bránu, hráči Caroliny ale puk dostali rychle ze své třetiny.

02:51
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Johnsonem. Ihned po vhazování vypálil Lindholm, s jeho střelou si ale kanadský brankář bez problému poradil.

04:04
    Po obrovské chybě obrany hostí se k puku dostal Eichel, který obkroužil celou bránu, jeho následné nahození však branku nepřineslo.

04:48
    Rozehrávka Buffala opět končí jen zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Johsonem.

05:22
    Evander Kane hledal v dobré pozici se nacházejícího Reinharta, pozorná obrana Hurricanes ale jeho záměř přečetla.

06:46
    Marcus Foligno dlouho držel puk za bránou Cama Warda. Po další akci Buffala se bude vylučovat. Sabres si zahrají první přesilovku.

06:46
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Pesce – 2 min., hákování).

06:49
    Po vhazování před Wardem se hosté, ihned osvobozují, Sabres tak budou muset začít ze svého pásma.

08:22
    Carolina se brání skvěle, následovaly další 2 vyhození přes všechny čáry a do konce oslabení zbývá necelých 30 vteřin.

09:05
    Střela Joshe Gorgese byla sražena jen do ochranné sítě.

09:17
    Gorges s Ristolainenem rozjeli další akci domácích, nicméně Carolina se opět bez problému ubránila a sama vyrazila do útoku.

10:21
    Podél pravého mantinelu se do útočného pásma vydal Elias Lindholm, svou střelou z velkého úhlu však Chada Johnsona překvapit nemohl.

10:33
    Larsson právě zcela nesmyslně dojel Jordana Staala a posílá svůj tým do čtyř.

11:18
    Carolina neudržela útočné pásmo, což neuniklo pozornosti rozhodčího, který správně odpískal ofsajd.

12:12
    Ani přesilovka v podání Hurricanes není to pravé ořechové, domácí se brání bez nejmenších problémů.

12:33
    Aktivní Elias Lindholm opět zkoušel své štěstí, jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.

13:02
    Hráči Caroliny se usadili na dostřel od brankáře Sabres, od modré vypálil Hainsey, který trefil tyč Johnsovy brány!

14:15
    Hraje se hokej nahoru dolů, nicméně ani jednomu z týmů se nedaří vytvořit velkou brankovou příležitost.

15:14
    Reinhart vyslal dopředu Evandera Kanea, jeho pokus o zpětnou přihrávku překazila obrana Hurricanes.

15:48
    Larsson se jako první dostal k osamocenému puku za Wardovou bránou. Následně se z rohu kluziště ke střele propracoval Marcus Foligno, jeho pokus byl však zneškodněn pozorným Wardem.

16:43
    Hráči Buffala se statečně rvali s obrannou hostů, nicméně ta byla nakonec úspěšnější a dostala puk do bezpečí.

17:27
    Nash s Terrym kombinovali za bránu Johnsona, ale ani jejich akce k bezprostřednímu ohrožení strážce svatyně Sabres nevedla.

18:02
    Po obrovské chybě Gorgese teď Johnson ustál nebezpečnou situaci, když si poradil se střelou Victora Raska.

18:35
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Staal – 2 min., podražení).

19:28
    Po individuálním průniku Evandera Kane zasahoval Cam Ward, který střelu zkrotil tak dobře, že ani nikomu z hráčů Sabres nedovolil dorážet.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Bohužel v první třetině branka nepadla. K vidění je velice vyrovnaný hokej s řadou nepřesností a bojem o střední pásmo. Ani jednomu z týmů se navíc přesilovka nepovedla podle představ, když hráči sotva ohrozili bránu soupeře. Za největší příležitost tak lze považovat nenápadnou střelu Rona Haiseyho, která skončili na tyči Johnsonovy svatyně.

Poměr střel na bránu po 1. třetině:

Buffalo: 5
    Carolina: 7

Hráči právě přicházejí z útrob stadionu na hrací plochu, 2. třetina začne co nevidět.

20:01

20:23
    Po kombinaci mezi Reinhartem a Ristolainenem se zmocnili puku hosté a posílají puk daleko pryč od své brány.

21:23
    Jeff Skinner našel svou přihrávkou na modré čáře volného Ryana Murphyho, jeho projektilu však potřebná scházela přesnost.

22:35
    Střela Bogosiana byla zblokována domácími obránci, nicméně hráči Buffala poprvé v zápase uzavřeli hosty ve své třetině.

23:48
    Jack Eichel přišel o puk, každopádně Hurricanes vyhodili jen na zakázané uvolnění, dlouhé střídání hostů tak stále trvá.

24:38
    Jake McCabe se už napřahoval ke střele, jenže trestuhodně promáchl a do útoku vyráží Carolina.

25:32
    Byl to jmenovitě Joakim Nordstrom, který neváhal a ihned prověřil domácího brankáře, ten byl však připraven a se střelou si poradil.

26:42
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina se ujímá vedení!! Do útočného pásma se nebojácně vydal Jeff Skinner, který se dostal až k Johnsonovi. Zakončit se mu však nepovedlo, nicméně k puku se poté nejrychleji zmocnil PHILLIP DI GIUSEPPE, který bekhendovou střelou překonal bezmocného brankáře. Asistence: Jeff Skinner
    26:42 Di GIUSEPPE - 0:1

27:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Vedení Hurricanes netrvalo dlouho, když rozehrávku českého beka ve službách Hurricanes vystihl kapitán domácích Brian Gionta, od něhož se puk dostal k holi MARCUSE FOLIGNA, který střelou zápěstím mezi betony Warda srovnává stav utkání! Asistence: Brian Gionta.
    27:52 FOLIGNO - 1:1

29:36
    Po inkasované brance se do zakončení propracovali hráči Hurricanes. Chad Johnson však předvedl jistý zákrok.

29:49
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kane – 2 min., držení protihráče).

30:57
    Carolina dostala příležitost zvrátit stav utkání opět na svou stranu. Jejich přesilovka je ale opět mizerná, když se hráči Hurricanes doposud neusadili v útočném pásmu.

31:24
    Jeff Skinner vybídl ke střele Ryana Murphyho. Jeho tvrdý projektil prosvištěl jen vedle levé tyče Johnsonovy svatyně.

32:32
    První formace domácích teď dlouho kombinovala za bránou Cama Warda. Zpoza ní nakonec vybruslil Evander Kane, jeho střela ale kanadského brankáře nepřekvapila.

33:20
    Deslauriers nahodil puk za bránu Warda. Z rohu pálil Carlo Colaiacovo. Ward předvedl důležitý zákrok, když puk zkrotil před dorážejícím O´Reillym.

33:32
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan – 2 min., hákování).

33:49
    V úvodu přesilovky vypálil Jack Eichel, ani on na Warda však nevyzrál.

34:38
    Nicméně ani tato přesilovka Buffala jistě není podle představ Dana Bylsmy. Carolina se bez problému osvobozuje.

35:28
    I své třetí oslabení Carolina přečkala bez úhony. Před malou chvílí se ke střele navíc dostal Elias Lindholm, nicméně i po ní stav utkání zůstává stále nerozhodný.

36:11
    Z otočky nebezpečně vypálil Jeff Skinner, jeho střelu vyrazil Chad Johnson svým pravým betonem do rohu kluziště.

37:00
    Střela Chrise Terryho z mezikruží úspěch nepřinesla. Nicméně Carolina je v posledních minutách aktivnější a nepouští domácí do svého obranného pásma.

38:29
    Bogosian zpoza brány svou přihrávkou našel jen hráče soupeře. Hra se však stěhuje před Cama Warda, neboť hosté se provinili zakázaným uvolněním.

38:54
    Nahození Marka Pysyka Ward dobře viděl a bez problému skryl kotouč ve své lapačce.

39:29
    Larsson jen nahodil puk směrem na bránu soupeře. Nicméně Ward neměl možnost na nikoho ze svých spoluhráčů rozehrát a hru proto přerušil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině je stav stále nerozhodný, nicméně byli jsme svědky dvou branek. Nejprve po odvážném průniku Jeffa Skinnera skóroval jeho spoluhráč Phillip Di Giuseppe, chvíle poté však vyrovnal Marcus Foligno po hrubé chybě obrany hostů. O vítězi zápasu se tak rozhodne až ve třetí třetině.

Poměr střel na bránu po 2. třetině:

Buffalo: 14
    Carolina: 16

40:01

40:28
    Jordan Staal si nahodil puk směrem do útočného pásma, jeho následnou snahu úspěšně eliminovala obrana Sabres.

40:59
    Marcus Foligno se pokusil zpoza brány překvapit Cama Warda, s přispěním obrany však Ward se střelou neměl problém.

41:45
    Reinhart se podél levého mantinelu řítil směrem k Wardovi jeho pokus o přihrávku na spoluhráče zneškodnil pozorný kanadský brankář.

43:02
    Ani jednomu z týmů se nedaří usadit na dostřel soupeřeovy brány, v posledních minutách tak sledujeme boj o střední pásmo.

44:26
    Marcus Foligno to měl nejlbíže směrem k Wardovi, chyběla mu však potřebná rychlost.

44:56
    Buffalo se ujímá vedení. Po skvělé kombinaci mezi Kanem a Reinhartem poslal druhý jmenovaný puk před bránu k volnému JACKU EICHELOVI, který neměl problém zasunout puk do odkryté klece. Asistence: Sam Reinhart, Evander Kane.
    44:56 EICHEL - 2:1

45:58
    Ve výborné pozici ke skórovaní se ocitl Brendan Woods. Skulinu mezi betony Chada Johnsona však nenašel.

46:30
    Catenacci poslal puk přes všechny čáry. Vhazovat se bude po levici Johnsona.

47:48
    Střelu Jaccoba Slavina obětavě zblokovala obrana Sabres.

48:09
    Bude se vylučovat! Tentokrát na straně domácích, když již podruhé se v tomto utkání provinil Evander Kane, tentokrát obdržel 2 minuty za podražení.

49:01
    Carolina Hurricanes dává gól a stav utkání je opět vyrovnaný! Nahození Rileyho Nashe od modré čáry si před Johnsonem přebral na svou hůl VICTOR RASK, který si kotouč chytře potáhl a bekhendovou kličkou překonal domácího brankáře. Asistence: Riley Nash, Elias Lindholm.
    49:01 RASK - 2:2

49:32
    Jedinečnou příležitost ke skórování právě prováhal útočník Caroliny Jay McClement na něhož zívala poloprázdná branka. Ke smůle Hurricanes, však svou šanci nevyužil.

50:02
    Carolina hrála v šesti! Rozhodčí si toho všimli a potrestají střídačku hostů 2 trestnými minutami.

50:28
    V přesilovce domácích se ke střele paradoxně propracovali Hurricanes, jmenovitě Ron Hainsey. Jeho pokus však brankou neskončil.

51:41
    Buffalo zatlačilo Carolinu a dostalo se k několika zajímavým možnostem ke skórování. Ward však stále odolává.

52:46
    Skinner se dožadoval potrestání za faul na svou maličkost, rozhodčí však zůstali klidní.

53:40
    Hra je momentálně hodně nepřesná. Brankáři obou celků si tak na chvíli odpočinuli.

54:58
    Jaccob Slavin perfektně vystihl rozehrávku domácích, po akci Caroliny se střelou prezentoval jeden z útočníků, každopádně na Chada Johnsona si nepřišel.

55:58
    Po vhazování před Johnsonem se puku zmocnil Jeff Skinner jehož střelu z vynikající pozice Chad nadvakrát zkrotil.

56:38
    Po nepříliš přesné přihrávce Marcuse Foligna se hráči Buffala ocitli v postavení mimo hru.

57:02
    Krátce na to se Carolina provinila zakázaným uvolněním.

57:30
    Přesně dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby se hra stěhuje opět před Cama Warda.

58:26
    Deslauriers přenechal kotouč O´Reillymu, tomu se nic kloudného vymyslet nepodařilo.

59:01
    Po střele kapitána domácích musel opět zasahovat Cam Ward.

59:26
    Přihrávku do fantastické pozice obrdžel Evander Kane, jeho tvrdý projektil prosvištěl jen nad bránou Warda!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

I po třetí třetině je stav nerozhodný, následovat tak bude prodloužení. Stejně jako ve 2. třetině jsme měli možnost vidět dvě branky. Do vedení se tentokrát dostali po brance Jacka Eichela domácí, zanedlouho svou trefou odpověděl Victor Rask.

60:01

60:30
    Ristolainen hledal na modré čáře volného Giontu. Pozorná obrana Hurricanes jeho přihrávku zblokovala.

61:01
    Podél levého mantinelu se dopředu hnal Evander Kane, který zavezl puk k Wardovi, tím jeho akce ale skončila.

61:23
    Střelu Bogosiana Ward viděl a svou lapačkou puk bez problému zkrotil.

62:10
    Larsson zpoza brány vyzval ke střele McCaba, ten naneštěstí pro domácí nesešteloval svá mířidla.

62:48
    U puku jsou převážně domácí, ke střele se pokusil dostat Jack Eichel. Obránce Hurricanes mu však zakončit nedovolil.

63:30
    Tentokrát se dopředu vydali i borci Caroliny, k zakončení se ale nedostali.

64:59
    To je neuvěřitelné!! Po vyložených šancích na obou stránách se v samotném závěru prodloužení dostal do samostatného úniku JACK EICHEL, který chytrou kličkou překonal Cama Warda, a sekundu před koncem tak rozhodl o vítězi dnešního zápasu. Asistence: Evander Kane.
    64:59 EICHEL - 3:2

Napinávé střetnutí mezi Buffalem Sabres a Carolinou Hurricanes dospělo až do prodloužení. V něm měli více možností ke skórování domácí, kteří také udeřili z poslední možné akce 1 sekundu před koncem. Jmenovitě to byl Jack Eichel, který se tak jistě stal hlavním hrdinou dnešního zápasu!