Porto – Boavista 4:0 (kon.) | Arouca – Guimarães 2:2 (kon.) | Tondela – Coimbra 2:0 (kon.)
Setúbal – FC Ferreira 0:0 (kon.) | União Madeira – Rio Ave 1:2 (kon.) | Belenenses – Estoril 2:1 (kon.)
FC Arouca
2:2 (0:2)
Vitória SC Guimarães
Sobota 14.05.2016, 19:00 • Municipal de Arouca, Arouca (kapacita: 7.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 34. kolo

Arouca po brankách Cafúa a Paola Hurtada prohrávala po přestávce o dvě branky, jenže osm minut před koncem vrátil domácí tým zpět do hry Walter González a fantastický comeback dokonal v první minutě tříminutového nastavení Adilson Goiano. Oba soupeři si na závěr sezóny body rozdělili. Konečný výsledek. Arouca 2 Vitória Guimarães 2. (20:54:08)

90+3

90+2
    Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minut, z nichž téměř dvě už jsou pryč a vypadá to, že oba týmy si nakonec body rozdělí.

90+1
    Arouca právě vstřelila branku!
    ADILSON GOIANO vyrovnává v prvním minutě nastavení na 2:2 a domácí fanoušci jsou k nevytržení!! Ivo Rodrigues poslal do šestnáctky přízemní centr, po kterém si krásně našel prostoro na bližší tyči Adilson Goiano a z otočky poslal míč do sítě.

90
    Střídající Ivo Rodrigues chtěl založit rychlý útok Aroucy, jenže jeho přihrávka byla nepřesná a domácí fotbalisté o míč přišli.

89
    Za malou chvíli se rozeběhne poslední minuta utkání a Arouce už nezbývá příliš mnoho času na vyrovnání.

88
    Žlutou kartu dostává Miguel (Vitória SC Guimarães).

86
    Nuno Valente rozehrál rohový kop po nebezpečném centru a dobrém obranném zákroku Guimarãese, jeho centr ovšem žádné nebezpečí vzápětí nepřinesl a hosté se ubránili.

84
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Ricardo Valente, přichází Areias.

83
    Žlutou kartu dostává Walter González (FC Arouca).

82
    WALTER GONZÁLEZ rozradostnil osm minut před koncem domácí fanoušky a vrací Aroucu zpět do zápasu!! Nuno Valente vyvolal v pokutovém území hostů obrovský zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Walter González a přesnou trefou rozvlnil síť za brankářem Miguelem Silvou.

81
    Ricardo Valente na opačné straně napřáhl ke střele, ta ovšem byla nepřesná a brankář Rui Sacramento mohl zůstat absolutně klidný.

80
    Žlutou kartu dostává Albín (FC Arouca).

80
    João Teixeira se dokázal uvolnit přes Gegého, který se nechal trochu hladce oklamat, a poté napřáhl ke střele, která skončila těsně mimo!

79
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází João Vigário.

75
    Vzápětí mohli udeřit hosté, jejich hlavička z ostrého úhlu ovšem skončila mimo a Rui Sacramento zasahovat nemusel.

74
    Žlutou kartu dostává Paolo Hurtado (FC Arouca).

74
    Maurides se po pěkné spolupáci s Nunem Coelhem na malém prostoru ocitl v šanci, jeho následná střela ovšem zamířila mimo!

73
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Zequinha, přichází Ivo Rodrigues.

Tomáš Reiner

Branky: 82. González, 90+1. Goiano – 15. Cafú, 31. Hurtado

Karty:   42. Nelsinho (ARC), 74. Hurtado (ARC), 80. Albín (ARC), 83. González (ARC) – 88. Miguel (GUM)

FC Arouca: Rui Sacramento – Albin, Jubal, Gegé, Nelsinho – Alex Azevedo (50. Maurides), Nuno Coelho, Nuno Valente – Jorginho Intima (51. Adilson Goiano), Walter González, Zequinha (73. Ivo Rodrigues). (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Bracali, Hugo Basto, Lucas Lima, Mateus. Trenér: Lito Vidigal.

Vitória SC Guimarães: Miguel Silva – João Afonso, Cafú Phete, Pedro Henrique – Licá, João Teixeira, Cafú, Dalbert – Otavinho (66. Arrondel) – Ricardo Valente (84. Areias), Hurtado (79. João Vigário). (rozestavení 3-4-1-2)
    Náhradníci: Douglas, Luís Rocha, Oriol Rosell, Victor Andrade. Trenér: Sérgio Conceição.

Rozhodčí: André Moreira. Asistenti: Nuno Pereira, Rui Freire. Čtvrtý rozhodčí: António Nobre