Břeclav – Mohelnice 3:2 (kon.) | Prostějov – Vyškov 3:2 (kon.) | Hlučín – HFK Olomouc 3:0 (kon.)
Hulín – Vítkovice 2:1 (kon.)
MSK Břeclav
3:2 (0:2)
FK Mohelnice
Sobota 14.05.2016, 16:30 • Lesní 10, Břeclav-Poštorná • Moravskoslezská fotbalová liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezké sobotní odpoledne při sledování online přenosu z utkání 26. kola MSFL, v němž poměří síly MSK Břeclav a FK Mohelnice.

Fotbalisté Břeclavi se nacházejí v nezáviděníhodné situace. Tým kolem kouče Ivana Dvořáka se nachází na poslední příčce tabulky se ztrátou čtyř bodů na předposlední HFK Olomouc. Z dosavadního průběhu jarní části sezony vydolovali Břeclavané pouhé tři body a to po výhře právě nad svým rivalem v boji o záchranu Olomoucí. Hráči MSK tedy nutně potřebují sbírat body, jestli ještě chtějí boj o záchranu alespoň zdramatizovat.

Dnes však na břeclavské fotbalisty nečeká lehká mise. Do jihomoravského města totiž přijíždí rozjetí fotbalisté Mohelnice. Strach příliš nebudí jejich postavení v tabulce – celek se nachází na 10. příčce tabulky – ale spíše aktuální forma. Mohelnice vyhrály tři z posledních čtyřech zápasů, přičemž v tom dosud posledním odehraném si vyšláply na vedoucí Prostějov, který přehráli přesvědčivě v poměru 3:0.

MSK Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda, Hloch, Simandl (K), Sycha, De Carvalho Serra, Světlík, Vojtěšek, Wallisch, Radkovič.
    Náhradníci: Lešňovský – Presl, Pohanka, Presl, Motyčka, Horčička, Lapin

FK Mohelnice: Hora – Kovář, Seibert, Pinkava (K), Fiala, Žák, Fišara, Hapal, Heidenreich, Bača, Weinlich
    Náhradníci: Večeř – Kopa, Svoboda, Kotůlek, Bzirský

Rozhodčí: Ogrodník – Tomanec, Hanáková.

1

1
    Hned v úvodních pasážích utkání rozhodčí odpískal faul jednoho z hráčů Břeclavi.

2
    Carvalho De Serra měl spoustu času i prostoru k zakončení, to mu ovšem vůbec nesedlo. Střela brazilského útočníka sotva doplachtila k Horovi, jenž neměl se zásahy sebemenší problémy.

3
    Dlouhý nákop celku z Mohelnice si pohlídal Kunický a rozehrál hru.

3
    A následně další dlouhý nakopávaný míč, u něhož byl jako první Kunický, načež byl faulován hráčem Mohelnice.

5
    O první vyloženou šanci zápasu se postarali hosté. Hapalovu dobrou střelu zpoza šestnáctky vyrazil Kunický před sebe, břeclavský gólman vzápětí vychytal i dorážejícího Žáka zblízka.

6
    Hosté byli kolem šestnáctky Břeclavi dosti nebezpečný, k dalšímu přímému ohrožení Kunického se ovšem nedostali.

7
    Následně se snažili o útočnou aktivitu domácí, ale na dostřel Hory se nedostali. Brankář Mohelnic zatím musel zasahovat jen proti nevýrazné střele Carvalha z druhé minuty.

10
    Wallisch poslal dlouhý nakopávaný míč k hranici šestnáctky, ovšem Světlík nevyhrál osobní souboj s Pinkavou a hosté uklidnili hru.

11
    Simandl se rovněž snažil vybídnout k brejku Světlíka, jeho nakopávaný míč byl ale příliš dlouhý.

12
    Nebezpečná situace u Hory. Radkovič nacentroval míč do šestnáctky přímo na hlavu Seiberta, který ale paradoxně svou hlavičkou ohrozil vlastního gólmana. Hora poté musel zvítězit vzdušný souboj o míč s několika dotírajícími hráči Břeclavi.

14
    Mohelnice právě vstřelila branku! Hosté otevírají skóre utkání. Při protiútoku Žák vnikl do šestnáctky a poslal míč před bránu, odkud se hlavou prosadil VLASTIMIL FIALA.

16
    Hosté jsou vstřelenou brankou evidentně povzbuzeni a aktuálně drží míč na svých kopačkách.

17
    Domácí se ale také ocitli kolem šestnáctky soupeře. Carvalho De Serra dostal na pravé straně spoustu času i prostoru, naběhl si do pokutového území, ovšem následně mu vůbec nevyšla přihrávka pod sebe.

20
    Hosté mohli navýšit vedení. Bača uvolnil Žáka, který měl v šestnáctce volný prostor, ale jeho pozemní střela zamířila těsně mimo pravou tyč brány Dominika Kunického.

21
    Wallisch zahrával z blízkosti půlící čáry standardní situaci. Nakopávaný míč do šestnáctky si ale pohlídal Fiala.

22
    Další útok břeclavského celku zakončoval Sycha, jemuž střela zpoza šestnáctky nesedla a zaplachtila hodně mimo bránu.

23
    Na druhé straně pálil z voleje Fišara. Míč poslal vysoko nad břevno.

26
    Domácí obléhali šestnáctku soupeře a Radkovič vyslal z úhlu překvapivou střelu k bližší tyči, proti které musel Hora vytáhnout kvalitní reflexivní zákrok.

27
    Následně se sice ocitl Carvalho sám před Horou, ale celé situaci předcházel ofsajd, takže brazilský útočník zakončovat nemohl.

28
    Sycha nahrával od postranní čáry do "ohně". Míč si pohlídal Hora. Domácí jsou v těchto pasážích hry aktivnější.

29
    Následně Simandl poslal ze standardní situace kvalitní míč do šestnáctky, ale na jeho pobídku nedokázal zareagovat žádný z jeho spoluhráčů. Míč odhlavičkoval Fiala.

31
    Hosté zahrávali rohový kop, na míč si počíhal Světlík, který jej poslal volejem daleko z vlastní šestnáctky.

33
    Po špatné rozehrávce Kunického se míče chopil Žák, předložil jej Bačovi, který se z dobré pozice neprosadil.

34
    Košut se snažil uvolnit Carvalha. Do jeho záměru vložil nohu Fiala, který tak zhatil rodící se šanci Břeclavi.

36
    Mohelnice právě vstřelila branku! Tak to byl nádherný fotbalový moment. JAN FIŠARA vyslal z patnácti metrů přesnou střelu, která zapadla pod břevno. Kunický se natahoval marně.

37
    A už to mohlo být 3:0. Proti vyložené šanci Žáka však vytáhl kvalitní zákrok Kunický.

39
    Domácí zahrávali rohový kop, který rozehrával Simandl. Na jeho centrovaný míč si vyskočil Carvalho, který poslal míč mimo bránu.

41
    Domácí sice překonali Horu, když Hloch posadil míč na hlavu Wallische. Problém tkvěl v tom, že břeclavský hráč se nacházel v době zakončení v ofsajdu.

41
    Na druhé straně hlavičkoval mimo bránu Bača.

44
    Závěr první půle se odehrává především na polovině Mohelnice. Domácí se ale nedokážou dostat do zakončení.

45

Po první půli odcházejí do šaten podle předpokladů spokojeněji hosté. Ti byli v útoku nebezpečnější než domácí celek, přičemž dokázali proměnit dvě ze svých šancí a ujmout se dvoubrankového vedení. Domácí se sice poměrně často objevovali v blízkosti soupeřovy šestnáctky, ale do vyložených šancí se dostávali minimálně. Druhý poločas začne přibližně v 17:35.

46

46
    Hapal se snažil dostat do brejku, to se mu nakonec nepovedlo, ale vybojoval rohový kop.

47
    Břeclavská obrana si rohový kop pohlídala a dostala míč daleko od brány.

48
    Carvalho De Serra si naběhl na hranici šestnáctky a odtud vystřelil. Zakončení mu příliš nesedlo a Hora neměl problém se zásahem.

50
    Fiala se snažil vysunout po křídle Žáka, ale ten se nacházel v ofsajdu.

52
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Tak to je zajímavá zápletka tohoto utkání. Při rychlém protiútoku uvolnil Světlík LUCASE DE CARVALHA SERRU, který poslal míč kolem vybíhajícího Hory. Domácí tak docílili kontaktní branky.

54
    Hosté zahrávali rohový kop. Nebezpečí v šestnáctce zažehnal z pohledu Břeclavi Sycha.

55
    Sycha dostal míč do šestnáctky, následně mu ale nevyšla přihrávka.

56
    Bača uvolnil Žáka, jehož ale do zakončení nepustil Radkovič.

57
    Bača mohl zakončovat z hodně výhodné pozice. To by jej ovšem chvíli předtím nesměl zastavit hvizd rozhodčího z důvodu ofsajd.

58
    Bača se i přes odpískaný ofsajd odhodlal k zakončení, přičemž obdržel žlutou kartu.

60
    To jsou věci! Domácím se povedlo během několika minut smazat dvoubrankové manko. PAVEL SIMANDL dostal přihrávku k pravé tyči a nabídnutou šancí nepohrdl, míč poslal neomylně pod břevno.

62
    Střídání v týmu FK Mohelnice: ze hřiště odchází Weinlich, přichází Kopa.

63
    Hra se momentálně prakticky rovnoměrně přelévá ze strany na stranu bez zakončení.

63
    De Carvalho Serra dostal na levé straně spoustu času i prostoru, nakonec se mu povedlo obehrát Pinkavu, jenž zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil brazilského útočníka ve službách Břeclavi. Za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.

65
    Po souboji Světlíka s Pinkavou musela na hřiště přiběhnout ošetřovatelka. Kapitán Mohelnic byl totiž po daném souboji viditelně otřesen. Vše však proběhlo v rámci pravidel a rozhodčí nepískal faul.

68
    Následně se střetli v osobním souboji Sycha a Kovář, přičemž rozhodčí tentokrát odpískal faul břeclavského hráče.

70
    V posledních minutách jsou aktivnějším celkem domácí, po vstřelení vyrovnávací branky se však nedokážou dostat na dostřel Hory.

71
    Radkovič nahrál ve vápně pod sebe na Carvalha De Serru, který mohl střílet z luxusní pozice, Brazilcovi ale zakončení vůbec nevyšlo a míč poslal ze své kopačky pánu Bohu do oken.

72
    Carvalho De Serra byl při rychlostním souboji o míč zatažen za dres posledním bránícím hráčem Mohelnic. Výhodná standardní situace pro MSK.

73
    Exekuce se ujal Simandl, jenž se rozhodl pro přímé zakončení. Míč poslal mimo bránu.

74
    Střídání v týmu MSK Břeclav: po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Radkovič, jenž musel hřiště opustit za asistence dvou svých spoluhráčů. Trenéři domácího celku neváhali a sáhli ke střídání. Radkoviče na hřišti nahradí Motyčka.

75
    Obrat dokonán! Domácímu celku se vzhledem k aktuální situaci povedl husarský kousek.Sycha vyslal od brankové čáry pozemní centr do vápna do míst, kam si nabíhal JAROMÍR MOTYČKA, jenž hned ve druhé minutě svého pobytu na hřišti zaznamenal branku.

78
    Střídání v týmu FK Mohelnice: ze hřiště odchází Kovář, přichází Bzirský.

79
    Situace na hřišti je nyní hodně nervózní. Je patrné, že domácí chtějí udržet tříbodový zisk, hosté zase nechtějí ze hřiště posledního celku tabulky odjíždět s prázdnou.

80
    Hapal se nacházel v ofsajdu. Odkop od brány domácího celku.

81
    Střídání v týmu FK Mohelnice: ze hřiště odchází Seibert, přichází Kotůlek.

83
    Košut podrazil pronikajícího Baču, za což obdržel žlutou kartu.

84
    Domácím se v těchto chvílích daří držet míč daleko od Kunického. Uvidíme, zda se hostům povede rozvinou závěrečný tlak.

84
    Nyní se to na hřišti jen hemží nedovolenými zákroky. Rozhodčí odpískal faul hráče hostujícího celku.

85
    Spíše hokejový brejk dva na jednoho v podání dvojice De Carvalho Serra a Světlík gólem nekončil. Druhý jmenovaný si zasekl v šestnáctce míč a vystřelil, Hora zakročil.

87
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Světlík, přichází Lapin.

87
    Po faulu MSK zahrávali hosté od půlící čáry standardní situaci. Bača posílal míč do vápna, kde ovšem fauloval jeden z hráčů Mohelnice, a domácí tak budou odkopávat od brány.

89
    Tohle vypadá pro Břeclav dobře. Košut byl podražen a domácí budou zahrávat přímý volný kop.

89
    Simandl zahrál na krátko na De Carvalha Serru, který zanedlouho přišel o míč.

89
    Žlutou kartu dostává De Carvalho Serra (MSK Břeclav).

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90+1
    De Carvalho Serra ušetřil cenné vteřiny pro břeclavský celek, když dostal míč k rohovému praporku a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.

90+1
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází De Carvalho Serra, přichází Pohanka.

90+2

Utkání končí i vzhledem k průběhu první půle naprosto překvapivým výsledkem. Poslední Břeclav se dokázala ve druhém poločase vzepnout i přes dvoubrankovou ztrátu k výbornému výkonu. V rozmezí osmi minut se domácím povedlo srovnat na 2:2 a v 75. minutě dokonal obrat Jaromír Motyčka. Fotbalisté MSK pak naprosto bez problémů kontrolovali své hubené vedení a dokráčeli ke druhé výhře v jarní části sezony. Svěřenci trenéra Ivana Dvořáka tak udrželi naději na záchranu třetiligové příslušnosti. Naopak fotbalisté Mohelnic budou odjíždět od řeky Dyje se značně rozpačitými pocity. Zatímco minulý týden přehráli lídra tabulky, dnes padli s posledním mužstvem.

To je ode mě všechno. Z Břeclavi přeji příjemný zbytek víkendu. (18:27:26)