Břeclav – Mohelnice 3:2 (kon.) | Prostějov – Vyškov 3:2 (kon.) | Hlučín – HFK Olomouc 3:0 (kon.)
Hulín – Vítkovice 2:1 (kon.)
FC Hlučín
3:0 (2:0)
1. HFK Olomouc
Sobota 14.05.2016, 16:30 • Městský fotbalový stadion • Moravskoslezská fotbalová liga • 26. kolo

Skončilo utkání 26. kola MSFL, ve kterém domácí
    FC Hlučín poráží 1. HFK Olomouc jednoznačně 3:0. Od úvodních minut byli aktivnějším týmem domácí. Do vedení je poslal v patnácté minutě Radek Sasín. Ještě v prvním poločase se trefil Jakub Mac a do kabin se šlo za výsledku 2:0. V druhém poločase Heinik neproměnil penaltu, to ale nemuselo domácí mrzet, neboť si celé utkání pohlídali a ještě přidal Martin Foltýn uklidňující třetí branku. Hlučín si tak připisuje do tabulky tři body. Hosté z Holice budou muset bojovat v posledních kolech o udržení se v Moravskoslezské fotbalové lize. (23:45:53)

90+1

90+1
    Centr do vápna hostí nenašel nikoho a poslední akce zápasu je za námi.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.

89
    Žlutou kartu dostává Hudeczek (FC Hlučín).

89
    Šteigl střílel k tyči, Hlaváč jeho střelu vyrazil do bezpečí.

88
    Hudeczek fauloval a jedna z posledních standartních situací pro hosty.

85
    Badalyan našel hlavu Foltýna, ten branku netrefil.

84
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Sasín, přichází Jančík.

82
    Střídání v týmu 1. HFK Olomouc: ze hřiště odchází Schmidt, přichází Pezzotti.

81
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Štefek, přichází Krivčík.

80
    Bořil protáhl Hlaváče, je tu rohový kop pro hosty.

78
    Domácí jsou při chuti a opět jsou na polovině soupeře.

77
    Žlutou kartu dostává Heinz (1. HFK Olomouc).

76
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Hlučín se dostal do zajímavé šance, Štefek poslal míč na MARTINA FOLTÝNA, který z hranice vápna krásnou střelou prostřeluje Muchu! – 3:0.

75
    Hlučín kontroluje utkání a drží momentálně míč.

72
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Talián, přichází Lukáš.

72
    Štefek se dostal k odraženému míči, branku ale přestřelil.

71
    Rohový kop pro Hlučín.

70
    Míč na polovině hřiště.

69
    Heinz trefil zeď, bude z toho alespoň rohový kop.

68
    Přímy kop pro hosty z hranice velkého vápna.

67
    Hlaváčovi centrovaný míč nadělal problémy, naštěstí mu ale obránci pomohli a odklidili míč do bezpečí.

66
    Heinik si krasně naběhl na centr od Dostála, branku ale hlavou těsně přestřeluje!

65
    Rohový kop pro domácí.

64
    Dostál vběhl do vápna a předložil míč do dobré pizice Sasínovi, Mucha ale záměr vystihl a znemožnil zakončení.

63
    Šteigl si ukopl míč a zakončení nebylo úspěšné.

62
    Badalyan branku zhruba o metr přestřeluje.

61
    Žižka faulovaný na hranici velkého vápna a zajímavý přímý kop.

60
    Domácí tým zůstává u míče, Sasín faulovaný na polovině soupeře.

58
    Mucha směr vystihl a míč za svá záda nepustil. Kuriózní situace byla v tom, že hlavní rozhodčí penaltu opakovat nechtěl a pískal nepřímý kop pro Olomouc, pomezní rozhodčí ale správně zareagoval a poradil hlavnímu.

57
    Heinik penaltu proměnil, ale Štefek vběhl do vápna dřív a gól není uznán! Druhou penaltu ale Heinik neproměnil a stav je stále 2:0!

54
    Žlutou kartu dostává Krumpolc (1. HFK Olomouc).

54
    Byla nařízena penalta pro Hlučín!

53
    Dostál z rohu točil míč přímo do branky, nakonec je pískán útočný faul.

52

49
    Souboj dvou kapitánů u rohového praporku, Heinz fauloval Žižku a standartní situace pro Hlučín.

47
    Šteigl se hned v úvodu dostal do šance, míč ale netrefil ideálně a prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

46
    Střídání v týmu 1. HFK Olomouc: ze hřiště odchází Přikryl, přichází Bořil.

46

První poločas je u konce, domácí tým může být spokojenější, neboť vede po gólech Sasína a Mace 2:0. Výsledek mohl být výraznější, ale Mucha je proti. Druhý poločas začne v 17:35.

45+1

45+1
    Sasín z malého vápna netrefuje prázdnou branku!

45

44
    Rychlý útok domácích, Badalyan dělovkou branku těsně přestřeluje.

42
    Na druhé straně si na střed navedl míč Šteigl, mířil však vedle.

41
    Foltýn z hranice vápna branku přestřeluje.

39
    Další chyba a domácí šli do brejku, Talián přesným centrem našel Badalyana, který hlavičkoval přesně k tyči, Mucha ale fantastickým zákrokem vyrazil míč na roh!

38
    Kotouč si pohlídal celou situaci a Pyclík může do útoku.

35
    Na druhé straně v záklonu nepřesně zakončil Sasín.

34
    Schmidt mířil přímo vysoko.

33
    Rohový kop pro hosty.

31
    Střídání v týmu 1. HFK Olomouc: ze hřiště odchází Fočić, přichází Šteigl.

31
    Sasín šel skoro od poloviny sám na branku, Mucha byl ale v tomto souboji úspěšnější a třetí gól za svá záda nepustil.

30
    Buček opět přetáhl centr a míč mají domácí.

29
    Domácí zvyšují stav utkání! JAKUB MAC si počkal na ofsajdové hranici na přihrávku a poté tváří v tvář neměl problém Muchu prostřelit! – 2:0.

28
    Talián utekl po pravé straně, jeho nahrávku do šestnáctky na poslední chvíli odklidil obránce na roh.

27
    Buček nenacentroval přesně a Hlaváč bude odkopávat od své branky.

26
    Fočić faulovaný a přímý kop pro hosty.

25
    Badalyan přihrávkou pod sebe našel pouze připraveného Muchu.

23
    Domácí jsou i nadále aktivnějším týmem.

21
    Neskutečné, co nyní domácí zahodili! Dostál se hnal s míčem na Muchu, těsně před ním poslal míč na lépe postaveného Sasína, který mu míč ještě vracel. Obránce míč zblokoval pouze k Foltýnovi, který netrefil míč idealně a prázdnou branku netrefil!

19
    Tři rohy za sebou, ani jednou Hlaváč nepustil míč za svá záda a uvede míč do hry odkopem od své branky.

18
    Celou situaci si hosté zopakují.

17
    Rohový kop si vyzkouší i hosté.

15
    Domácí se zaslouženě dostávají do vedení! RADEK SASÍN dostal přesný míč do vápna a střelou na vzdálenější tyč překonává Muchu! – 1:0.

14
    I nyní se hosté ubránili a jdou do útoku.

13
    Hlučín bude zahrávat už pátý roh.

11
    Heinik hlavičkoval pouze do rukavic brankáře.

10
    Hlučín má k dispozici další roh.

8
    Na druhé straně střílel Dostál těsně vedle levé tyče Muchy.

7
    Pyclík v dobré pozici nedokázal hlavičkovat mezi tři tyče.

5
    Přikryl si navedl míč do středu a vystřelil, trefil ale pouze hlavu Heinika.

4
    Útočný faul zastavuje útočné snažení Hlučína.

3
    Další rohový kop pro domácí.

2
    Domácí rozehráli dnešní utkání a hned měli k dispozici rohový kop, ze kterého ale nic nevytěžili.

1

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Hlučín: Hlaváč – Heiník, Žižka, Badalyan, Sasín, Dostál, Hudeczek, Mac, Foltýn, Štefek, Talián
    Náhradníci: Hampel – Rychnovský, Jančík, Malík, Krivčík, Lukáš, Massaniec

1. HFK Olomouc: Mucha – Buček, Krumpolc, Schmidt, Fočić, Kotouč, Pyclík, Přikryl, Marek, Srnec, Heinz
    Náhradníci: Snášel – Šteigl, Kostorek, Bořil, Pezzotti

Rozhodčí: Bernatík Tomáš – Batík Tomáš, Škrobák Lukáš.

Poslední vzájemný zápas:
    V Říjnu se oba týmy potkaly v Holicích, kde si oba týmy po vyrovnaném zápase rozdělily body.

1. HFK Olomouc 1:1 (1:1) FC Hlučín
    Branky: 45. Halaška (vl.) – 3. Kraut

FC Hlučín
    Dnešní domácí tým se momentálně nachází na 6. místě tabulky, na kterém má při bilanci 10-8-7 celkem 38 bodů. Hlučín v posledních dvou kolech zajížděl na půdu soupeřů, nejprve na Slovácko, kde s tamním béčkem prohráli 0:3. Následně Hlučín zavítal do Zlína, kde béčku podlehl 0:1. V posledním domácím zápase ale Hlučín neponechal nic náhodě a poradil si s Líšní. Tři body bral za výhru 2:0. Tým Milana Valachoviče patří mezi nejlepší na domácí půdě, při bilanci 8-2-2 získal Hlučín celkem 26 bodů. Nejlepším střelcem je Dominik Kraut s patnácti přesnými zásahy.

Tým z Holice se momentálně nachází na 15. místě tabulky, na kterém má při bilanci 4-7-14 celkem 19 bodů. V posledním kole se Olomouc utkala na domácím hřišti s Hulínem, s kterým brala bod za remízu 1:1. Poslední venkovní zápas se ale HFK nepovedl, neboť v poslední Břeclavi prohráli 1:2. Celkově tým z Holice nezískává body na hřišti soupeřů, momentální venkovní bilance je 1-2-9 při skóre 9:28. Nejlepšími střelci jsou Marek Heinz a Jan Šteigl, který mají na kontě po sedmi brankách.

26. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy má na program zápas FC Hlučín – 1. HFK Olomouc, který vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.