Charleroi – Gent 1:1 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 0:0 (kon.) | Westerlo – Eupen 1:2 (kon.)
Genk – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
KVC Westerlo
1:2 (0:1)
KAS Eupen
Sobota 13.08.2016, 20:00 • Het Kuipje • Belgická liga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný fotbalový večer při sledování zápasu 3. kola Belgické ligy mezi domácím KVC Westerlo a KAS Eupen. Tento souboj týmů z doplních pater tabulky začne ve 20:00.

Fotbalisté Westerlo začali ligu domácím zápasem se St. Lutychem, který nakonec skončil remízou 2:2. Druhý duel se jim už přílieš nevydařil a na hřišti Lokerenu prohráli 0:3. S jedním bodem a skórem 2:5 jim prozatím patří 12. místo v tabulce soutěže.

KAS Eupen
    Eupen je na tom hůře než jeho dnešní protivník, hned v prvním kole obdrželi tři branky na hřišti Waregemu a v druhém duelu, který hráli naopak na domácím hřišti podlehli KV Mechelenu 0:2. Se skórem 0:5 jim zatím patří až poslední 16. pozice.

KVC Westerlo: Van Langendonck (C) – Apau, Daems, Henkens, Acolatse, De Ceulaer, Hyland, Ruyssen, Molenberghs, M'boussy, Matthys.
    Náhradníci: Van Hout – Lanini, Annys, Mustoe, Schuermans, Heymans, Manias.

KAS Eupen: Van Crombrugge – Shanin, Diagné, Amani, García (C), Florian, Sylla, Onyekuru, Blondelle, Ocansey, Hackenberg.
    Náhradníci: Niasse – Suárez, Bassey, Dufour, George, Cases, Timmermans.

1

1
    Rozehrávku obstarali hráči Eupenu a gólman domácích Van Langendonck měl hned v první minutě co dělat, když zlikvidoval velice nadějnou šanci hostů.

2
    Domácím fotbalistům se podařilo dostat míč do sítě, ale byl odmáván ofsajd.

4
    Oba celky jsou hned od úvodu utkání aktivní, hra se přelévá ze strany na stranu.

6
    Obránce dokázal obrat Laniniho o míč, poslal ho ale pouze na rohový kop.

10
    Eupen právě vstřelil branku!
    Hosté se poměrně rychle ujímají vedení po akci vedené po pravé straně, Onyekuru nahrál míč na hranici malého vápna na FLORIANA TAULEMESSEHO a ten zakončoval přesně mezi tři tyče.
    10. Florian TAULEMESSE - 0:1

12
    Wasterlo se vydalo do útoku, zatím ale pouze kombinují ve střední vzdálenosti od branky, nedaří se jim dostat ke střele.

14
    Onyekuru byl u pravé postranní čáry v souboji o míč nedovoleně sražen k zemi, o malé chvíli se zvedl a může se pokračovat.

15
    Rohový kop pro hostující mužstvo, rozehraj ho od pravého praporku García.

17
    Eupen je zatím střelecky aktivnější, nyní pálil nepřesně z velkého vápna z první Ocansey.

19
    Hostující obrana pracuje velni dobře, nepouští svého soupeře do zakončení.

20
    Ocanseyovi střela levačkou vůbec nesedla, jeho pokus skončil deset metrů od branky.

22
    Další střelu v podání hostů vypálil z hranice velkého vápna Amani, i jeho pokus byl však nepřesný.

23
    Útočné akce Westerlo zatím ztroskotávají stále na obraně hostujícího celku, nedaří se jim probojovat se do zakončení.

25
    Již dvě minuty domácí kombinují na útočné polovině, k ničemu to ale zatím nevede.

26
    Až nyní se dostal ke střele ze středu hřiště Acolatse, ale přestřelil branku.

28
    Centrovaný míč v podání domácích končí v zámezí, další akci bude rozehrávat gólman Van Crombrugge.

29
    Mamadou Sylla byl na pravé straně při snaze získat míč atakován nedovoleným způsobem, rozhodčí odpískal faul a bude následovat rychlá rozehrávka hostů.

30
    Po rychlé rozehrávce se dostal ke střele z první z vápna Ruyssen, ale nasměřoval míč přímo na golmana.

32
    Hraje se na středu hřiště, kde se oba celky přetahují o balón.

35
    Za ukázový šlapák vidí první žlutou kartu zápasu Khaleem Hyland (KVC Westerlo).

36
    Domácí se domáhali penalty, rozhodčí však zůstal v klidu a ihned se do rychlého protiútoku vydal Eupen.

38
    Amani se nedokázal protlačit ke střele, pouze po souboji s obráncem zamířil na trávník, ale byl to čistý zákrok.

40
    Blíží se konec první půle a stále jsou aktivnějším mužstvem hosté.

41
    Domácím se dvakrát podařilo odvrátit míč od branky, ale ne dostatečně daleko, nyní si Eupen vybojoval roh z levé strany.

43
    Luis García zatáhl za záchrannou brzdu a poslal k zemi pronikajícího De Ceulaera, domácí budou rozehrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti z levé strany.

44
    Benjamin De Ceulaer (KVC Westerlo) se provinil útočným faulem ve velkém vápně při snaze dostat se k míči, za což dostává žlutou kartu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1

První půle je u konce a vyzněla lépe pro hostující Eupen, který se již v 10. minutě dostal do vedení zásluhou Taulemesseho a i ve zbytku poločasu byl aktivnější než domácí, kteří budou muset přidat, pokus chtějí pomýšlet na body z tohoto střetnutí.

46

46
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Molenberghs, přichází Michalis Manias.

47
    Ke střele se dostal jediný střelec utkání Florian, měl míč ale na dlouhou nohu a nedokázal zamířit přesně.

49
    Westerlu zatím ani střídání příliš nepomohlo, zatím je stejně jako v první půli aktivnější Eupen.

51
    Střídající Michalis Manias se při snaze vybojovat míč provinil útočným faulem.

52
    Hostující mužstvo se už radovalo z druhé vstřelené branky, jenže radost jim překazil rozhodčí, který odmával velice těsný ofsajd.

54
    M'boussy se sice odhodlal ke střeleckému pokusu, ten mu ale vůbec nesedl, málem přestřelil i tribunu.

56
    Henry Onyekuru už nezastihl míč na hřišti, rozehrávat od své branky tak bude domácí gólman Van Langendonck.

58
    Eric Ocansey nejprve prošel mezi dvěma hráči, navedl si míč více do středu hřiště z pravé strany a následně vypálil, jenže mířil příliš vysoko.

59
    Hostující Eupen si zatím své vedení hlídá a nepouští svého soupeře do vážnějších šancí.

61
    Hylandův centr v pokutovém území žádného z jeho spoluhráčů nenašel a prolétl až do autu, vykopávat bude hostující gólman a mezitím se chystá další střídání domácích.

62
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Henkens, přichází Annys.

64
    Útočnou akci mužstva KAS Eupen zastavil odpískaný ofsajd.

65
    Tvrdě byl poslán k zemi Florian a jen těžce se zvedá.

67
    Za cenu nedovoleného zákroku alespoň na chvíli přerušil útočné snažení hostů Ruyssen, z rozehrávky míč nejspíše zamíří přímo do pokutového území.

68
    Tentokrát nařizuje rozhodčí standardní situaci na druhé straně, domácí budou rozehrávat z lepší pozice než před malou chvílí jejich soupeř.

69
    Daems se pokusil obstřelit zeď a přímo zamířit na branku, jenže poslal balón příliš vysoko.

70
    Z pravé strany rozehrál rohový kop kapitán Eupenu Luis García, míč mířící do pokutového území domácí odvrátili do bezpečí.

72
    Hosté dlouho váhali se střelou na hranici velkého vápna, nakonec byli o balón připraveni.

75
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Acolatse, přichází Eric Lanini.

77
    Westerlo se nevzdává a snaží se jít za vyrovnáním, Eupen však dobře brání.

78
    Van Crombrugge raději odkopáví míč daleko od své branky.

78
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Mamadou Sylla, přichází Jeffren Suárez.
    79. Michalis MANIAS - 1:1

79
    Westerlo právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Prodloužený dlouhý nákop se dostal až k MICHALISU MANIASOVI, který z pravé strany vypálil na bližší tyč, kterou si gólman příliš nepohlídal a míč prošel až do sítě.

81
    Hosté si berou své vedení rychle zpět! HENRY ONYEKURU dostal přesný pas od Amaniho mezi obránce, čehož využil a zakončil přesně k pravé tyčce, obránce ani skluzem už nestihl zabránit střele.
    81. Henry ONYEKURU - 1:2

84
    Po dvou rychle po sobě jdoucích brankách se hra trochu uklidnila, Eupen má míč v moci ve středu hřiště.

85
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Fahad Shanin, přichází Timmermans.

87
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Florian Taulemesse, přichází Cases.

88
    Hra je přerušena, jeden z hostující hráčů zůstává po souboji ležet na trávníku a nevypadá to s ním příliš dobře, zřejmě bude muset být odnesen na nosítkách.

90
    Domácí fotbalisté okupují prostor před brankou Eupenu a asnaží se ještě v závěru vstřelit vyrovnávací branku.

90+2
    Míč se dostal k De Ceulaerovi, jenž ihned pálil z velkého vápna, ale poslal míč vysoko nad, z čehož není příliš nadšený.

90+4
    Rozhodčí nyní chybně odpískal ofsajd, když mohl jít hostující útočník do úniku, to ho ale příliš mrzet nemusí, jelikož si jeho celek jde pro vítězství.

90+5
    Probíhá již pátá minuta nastavení, Eupen drží míč na útočné polovině.

90+6

Fotbalisté Eupenu se radují, podařilo se jim totiž poprvé v sezóně zvítězit. Skóre otevřel již v 10. minutě Taulemesse, v 79. minutě se sice Maniasovi podařilo vyrovnat, jenže dvě minuty poté vstřelil rozhodující branku a vrátil vedení zpět na stranu hostů Onyekuru.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, na počtenou. (21:54:07)