Djurgården – Davos 6:0 (kon.) | Skellefteå – Kuopio 4:0 (kon.) | Frölunda – Pardubice 5:2 (kon.)
Nitra – Plzeň 2:1 (kon.) | Tappara – Lugano 1:3 (kon.) | Sheffield – HV71 2:5 (kon.)
Skellefteå AIK
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
KalPa Kuopio
Sobota 27.08.2016, 14:00Hokejová Liga mistrů • Skupina N

Domácí tým potvrdil roli papírového favorita a vyhrál 4:0. Hosté nejvíce doplatil na mnoho nepřesností a nevyužití přesilové hry. (16:23:29)

59:07

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté hrají v oslabení dobře. Za malý moment budou mít polovinu oslabení za sebou.

57:07
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Sopanen – 2 min., hrubost).
    56:53 PETTERSSON - 4:0

56:53
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    PETTERSSONOVA střela končí přesně v brance. Krásný hokejový moment. Domácí navyšují poměrně snadno své vedení.

55:54
    Dvojnásobné oslabení domácí přečkali, nyní hrají v plném počtu.

55:46
    Hansen kryje těžkou střelu Mankinena.

54:00
    Hostující hokejisté mohou snížit v přesilové hře pět na tři.

53:54
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Lindholm – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Calof – 2 min., vysoká hůl).

52:58
    Oba celky hrají v plném počtu. Zápas se blíží do své finální fáze.

51:08
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu, Sledujeme hodně bruslící hokej.

50:58
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Sebok – 2 min., nedovolené bránění).

50:36
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Pettersson – 2 min., držení hole).
    48:43 Pontus PETTERSTÖM - 3:0

48:43
    A je definitivně rozhodnuto. Domácí dávají třetí branku. Kotouč za brankovou čáru doklepl PONTUS PETTERSTRÖM. Asistence: Simon Krekula, Jimmie Ericsson.

46:40
    Domácí hrají výborně, snaží se hrát aktivně a přidat další branky.

46:01
    Petterström se dostal do výborné pozice, ale gólman jeho pokus vychytal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 40. Burström (Lindström, Möller), 42. Calof, 49. Petterstöm (Krekula, Ericsson), 57. Pettersson

Skellefteå AIK: Hanses (Lindvall) – Bustrom, Aho, Danielsson, Lindgren, Pettersson, Djuse – Lindstrom, Pettersson E., Moller – Hetta, Lindholm, Calof – Pettersson A., Wingerli, Olofsson – Petterstrom, Ericsson, Krukula
    KalPa Kuopio: Kilpelainen (Godla) – Timonen, Lyytinen, Lukka, Riikola, Mikkola, Sopanen, Ruuskanen – Rissanen, Nuutinen, Ruutta – Nikko, Mankinen, Sebok – Vainiola, Mutanen, Junnila – Pipponen, Kokkola, Hamalainen – Pitkanen

Rozhodčí: Björk, Lemerlin – Kack, Yletyienen