IFK Helsinky – Zug 1:4 (kon.) | TPS – Liberec 3:1 (kon.) | Davos – Djurgården 3:1 (kon.)
Linköping – JYP 4:3 (kon.)
Linköpings HC
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
JYP Jyväskylä
Pátek 02.09.2016, 20:00 • Saab Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina K

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Skupinová fáze hokejové ligy mistrů je v plném proudu a dnes je pro vás připraven onlajn přenos z duelu skupiny K, ve kterém se střetne švédský celek Linköpings HC proti finskému týmu JYP Jyväskylä.

Švédský tým z Linköpingu se představí v rámci skupiny K ve svém třetím zápase.

V tom prvním si nejprve připsali hubené vítězství 2:0 na ledě francouzského Rapaces de Gap, když se prosadil Ken Andre Olimb a z přesilovky Broc Little.

Následně dokázali vybojovat 3 body na ledě právě dnešního soupeře JYP Jyväskylä. Postupně se trefili Henrik Tornqvist, dvakrát Broc Little a další zásah přidal Kristian Nakyva1:4.

Finský celek odehraje v rámci skupiny taktéž již třetí zápas.

V úvodním zápase letošní sezony CHL se Jyväskylä představila na ledě francouzského Rapaces de Gap. O vítězství finských hokejistů 4:1 rozhodly zejména 3 slepené góly v rozmezí 87 vteřin, které se jim podařilo vstřelit zkraje 2. třetiny. Góly si připsali postupně Robert Rooba, Mikko Kalteva, Juuso Pulli a Ossi Louhivaara.

V nedělním utkání se Jyväskylä představila domácím fanouškům právě proti Linköpings HC a jak již bylo zmíněno, vítězství 4:1 si připsal švédský celek. Jediný zásah Finů obstaral Antti Suomela.

Vzájemné zápasy:

28.8.2016 Jyväskylä – Linköping 1:4
    15.8.2013 Linköping – Jyväskylä 2:5
    7.9.2012 Jyväskylä – Linköping 3:5

Linköpings HC: Högberg (Johansson) – Björkman, Näkyvä, Forsling, Larsson, Lundgren, Hansson, Karlsson – Törnqvist, Persson (C), Little – Karlsson (A), Gallo, Bergfors – Sylvegård, Fogström, Karterud – Gordon (A), Westerlund, Rodensjö. Trenér: Dan Tangnes.

JYP Jyväskylä: Tuokkola (Vehviläinen) – Vainio, Vaakanainen, Pulli, Uotila, Kalteva (A), Niku, Yonkman – Hytönen (C), Tavi, Louhivaara (A) – Löfman, Salmio, Saari – Nätinen, Tuppurainen, Suomela – Pihlman, Kolehmainen, Kanninen – Rooba. Trenér: Marko Virtanen.

Rozhodčí: Pehr Claesson (SUI), Daniel Stricker – Orjan Ahlen, Jimmy Dahmen (všichni SWE).

Za mírné favority utkání jsou považování hokejisté Linköpingu. Povede se jim tuto prognózu naplnit? Sledujte náš onlajn přenos!

00:01

00:27
    Hosté se zatím drží na puku a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

00:43
    Po 43 vteřinách hry tady máme první přerušení. K žádnému ohrožení branky zatím nedošlo.

01:15
    Bergfors se zkoušel obtočit kolem pravé tyče, puk ale nedokázal zasunout za záda brankáře.

02:20
    V útočném pásmu nyní kombinují hostující hráči. Na vážnější ohrožení branky ale stále čekají.

02:58
    Broc Little (LIN) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění. Dobrá příležitost pro hosty.

03:09
    Domácím se ihned daří vyhodit puk přes všechny čáry.

03:48
    Finští hokejisté svírají Linköping v jejich pásmu. Ke střele se zatím nedostali.

04:01
    Linköping se znovu osvobozuje. Hosté zatím v přesilovce nic nevymysleli.

04:28
    Naopak na druhé straně se ke střele dostal Gallo. Stav ale zůstává stále 0:0.

05:22
    Nepřesnou střelou z pravého kruhu se prezentoval hostující Pihlman.

05:46
    Snažení švédských hokejistů nyní brzdí čárový rozhodčí – ofsajd. Zatím jsme svědky rychlého hokeje, kdy se hra přelévá ze strany na stranu. Výrazněji ohrozit branku se ale ani jednomu týmu nepodařilo.

06:15
    Po levé straně se prodíral Löfman a dokázal také prověřit pozornost brankáře Högberga.

07:11
    Louhivaara nyní u mantinelu ostře atakoval jednoho ze švédských hokejistů.

07:40
    Linköping právě vstřelil branku!
    Po závaru před brankou Linköpingu se k puku dostal Niklas Persson, který posunul puk na BROCA LITTLEA. Ten pláchl hostující obraně a střelou k levé tyči nedal brankáři Tuokkolovi šanci – 1:0! Asistence: Niklas Persson, Kristian Näkyvä.
    07:40 LITTLE - 1:0

09:48
    Domácí se nadále drží v pásmu Jyväskyly a snaží se něco vymyslet.

10:34
    Broc Little opět potvrzuje, že dres Cramo Top Scorer nenosí náhodou. Dokázal se prosmýknout až do pásma soupeře, přesně nahrát. Poté se ale k puku dostává opět finský celek.

11:08
    Po delší době šance Jyväskyly. Závar před brankou Högberga však řeší jeden z obránců Linköpingu a osvobozuje svůj tým.

12:18
    Karterud se dostal až do útočného pásma. Jeho snažení je ale zbrzděno obráncem Jyväskyly.

12:42
    Bekhendovým nahozením z pravého kruhu to teď zkoušel Hytönen. Jeho pokus branku míjí.

13:37
    Juuso Pulli (JYP) si odsedí 2 minuty za hákování. Zabránil tím velké šanci domácích.

14:52
    Tak to byla nádherná přesilovková akce, na jejímž konci stál kdo jiný, než BROC LITTLE! Ten dostal nádhernou křižnou přihrávku od Niclase Bergforse na pravé křídlo a dokázal puk usměrnit do branky – 2:0! Asistence: Niclas Bergfors, Kristina Näkyvä.
    14:52 LITTLE - 2:0

15:34
    Jyväskylä rozehrává kotouč zpoza branky a dostává se až do útočného pásma. Tam přichází nahození obránce Vainia, které Högberg bez problémů kryje.

16:31
    Po vypíchnutí puku se napadat vydal Suomela. Tvrdě atakoval švédského obránce u mantinelu a puk dokázal vybojovat.

16:53
    JYP právě vstřelilo branku!
    Za nynější aktivitu jsou finští hokejisté odměnění! Henri Kanninen dokázal nahrát puk do mezikruží, kde si pro něj sjel MIKKO KALTEVA a ten dokázal kotouč zvednout až nad rameno brankáře Högberga! Asistence: Henri Kanninen.
    16:53 KALTEVA - 2:1

19:05
    Dobrý pokusem od modré to zkoušel Björkman. Jeho střela skončila v náruči brankáře Tuokkoly.

19:34
    Obránce Forsling se po levé straně dokázal dostat až hostujícího před brankáře. Jeho slabý pokus neměl šanci na úspěch.

19:52
    Icing domácích. Jyväskylä potřebuje k ohrožení branky nutně vyhrát buly.

19:56
    A to se ji daří! Puk se poté dostal až na jednoho z obránců, který ale nemířil přesně.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:54 .

První třetina je za námi. Byli v ní aktivnější domácí, kteří se díky dvěma brankám Broca Littlea dostali do pohodlného vedení. Hokejisté Jyväskyly však dokázali, že do Švédska nepřijeli nadarmo a zvýšili aktivitu. Ta přinesla kýžené ovoce v podobě snižující branky, kterou zařídil obránce Mikko Kalteva. Linköping si do kabin odnáší jednobrankové vedení 2:1.

Střely na branku po 1. třetině:

Linköping – Jyväskylä 12:8

20:01

20:13
    Ihned po začátku 2. třetiny se domácí vinou nepřesné rozehrávky dostávají do svého obranného pásma – icing.

21:09
    Persson ztratil puk za vlastní brankou a Jyväskylä tak může pokračovat v napadání.

21:37
    Po hrubici obránce Linköpingu přichází vyrovnání! Puk se díky nepřesné rozehrávce domácích dostal až k ANTTIMU SUOMELOVI a ten vymetl levý horní roh Högbergovy branky! Bez asistence.
    21:37 SUOMELA - 2:2

22:37
    Akci domácích brzdí hlavní sudí, píská se přihrávka rukou.

22:57
    Pokud jsme v 1. třetině mohli říci, že je aktivita spíše na straně domácích, nyní jsou o něco aktivnější hosté. V rohu útočného pásma kombinovali Kolehmainen s Kannienem, ke střele se nedostali.

24:11
    Teď ale 2 nadějné šance Linköpingu! Obě nebezpečné střely s problémy zastavuje Tuokkola. Stříleli Little a následně Persson. Halou to jen zahučelo!

25:31
    S jednoduchou střelou Kaltevy si věděl domácí brankář rady. Puk kryje ve své náruči.

26:02
    Vainiovo nahození od modré blokuje napadající útočník Linköpingu. Puk se poté dostává do středního pásma.

26:53
    Fogström dostal pěknou přihrávku do mezirkuží a nebezpečně pálil z první. Střelu Tuokkola kryje a stav zůstává nezměněn!

28:02
    Se střelou Nättinena z pravého kruhu si Högberg poradil. Nutno podotknout, že k puku se Jyväskylä dostala opět po chybě domácích. Vysunutý forčeking hostujících dělá Linköpingu velké problémy!

28:08
    Tuomas Pihlman (JYP) se ihned po vhazování v útočném pásmu provinil hákováním a odsedí si 2 minuty na trestné lavici.

28:28
    Domácí nastěhování v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou kombinaci.

29:09
    Na levé křídlo dostal nabito Bergfors. S touto křižnou přihrávkou hostující brankář počítal a včas byl na své pozici.

29:38
    Jyväskylä se osvobozuje a ukrojuje tak další vteřinky z početní nevýhody.

30:58
    Otěže zápasu opět přebírají domácí hráči a jsou v posledních chvílích lehce aktivnější.

31:46
    Louhivaara dokázal v útočném pásmu vybojovat puk. Ten ale ztratil dříve, než se rozmyslel, komu přihraje a vymýšlet další akci tak mohou opět domácí.

32:40
    Micke Saari dostal od Salmia krásně nabito mezi kruhy a střílel z první. Pro Högberga bylo štěstí, že hráč Jyväskyly nedokázal puk usměrnit a trefil jej přímo do břicha!

33:08
    Suomela zkoušel najít před branku najíždějícího Nättinena, jeho přihrávka naslepo však nenašla svůj cíl.

33:29
    Juuso Vainio se nyní po nenápadném střetu u mantinelu těžce zvedá z ledu. Za pomocí kustoda odchází do kabiny.

34:11
    Od modré to teď dvakrát nahozením zkoušel Larsson. Ačkoliv Tuokkola nic neviděl, střely šly mimo tři tyče a on nemusel zasahovat.

34:42
    Tuomas Pihlman (JYP) opět oslabuje svůj tým. Odsedí si 2 minuty za hrubost.

35:21
    Domácí si přesilovku dlouho neužili. Za nedovolené bránění je vyloučen Petter Hansson (LIN).

37:14
    Janne Tavi se dokázal po pravé straně protáhnout kolem domácí obrany a dokázal i zakončit! Zasunout puk až za záda brankáře Högberga se mu ale nepodařilo!

38:27
    Hra se teď odehrává za brankou Linköpingu, kde je u mantinelu natlačeno až 5 hráčů. Sudí puk ale vidí a hru nepřerušuje.

39:08
    Suomela se úplně sám s pukem na holi octl před domácím brankářem. Oba protihráči v obraně jej ale včas tvrdě zastavili a nedovolili mu vystřelit.

40:00

Další třetina začne přibližně v 21:45.

Střely na branku po 2. třetině:

Linköping – Jyväskylä 19:17

Ve 2. třetině jsme opět byli svědky útočného hokeje. Jak domácí, tak hosté se prezentují výborným forčekingem a nedávají svému soupeři nic zadarmo. Ačkoliv je Linköping mírně aktivnější, brzdí jej poměrně četné nepřesné rozehrávky a další chyby v obraně, díky čemuž se hráči Jyväskyly snadněji dostávají ke kotouči. Jedinou branku v prostřední části hry zaznamenal hostující Antti Suomela, který tak určil, že se do třetí periody půjde za vyrovnaného stavu 2:2.

40:01

40:48
    Löfman se natlačoval před branku a dokázal i vystřelit, jeho střela nadělala Högbergovi velké problémy a ten puk raději přikryl.

41:32
    Další snažení hostujících hráčů zastavuje pískaný ofsajd.

41:56
    EMIL SYLVEGÅRD stál před Tuokkolou úplně osamocen a to moc dobře viděl přihrávající Jørgen Karterud, který mu poslal z rohu kluziště puk přímo na hůl. Sylvegård se následně dokázal obtočit kolem vlastní osy a bekhendovou střelou po ledě překonat Tuokkolu! Asistence: Jørgen Karterud.
    41:56 SYLVEGÅRD - 3:2

43:48
    Nyní sledujeme pasáž hry, která je bez vážnějších ohrožení branek. Týmy se v držení kotouče střídají.

45:08
    Rooba se snažil obtočit kolem branky, v tom mu ale zabránil jeden z domácích hráčů, který vyvezl kotouč z obranného pásma. Rooba měl následně co dělat, aby dobruslil rodící se přečíslení.

46:48
    Broc Little opět čaruje! Poté, co našlápnul na pravé straně a dostal se za obranu hostů, dokázal i vystřelit! Jeho bekhendový pokus končí na boční síti. Halou to opět jen zahučelo!

47:36
    Hansson to zkoušel od modré. Jeho střela nebyla nebezpečná a Tuokkola sráží puk do ochranné sítě.

47:58
    Nättinen na druhé straně zkoušel svým pokusem, ale i po této šanci zůstává stav nezměněn.

48:21
    Karterud svou přihrávkou před bránu nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Puk následně vyváží Kalteva.

49:53
    Na ledě je opět Littleova lajna a v obraně Jyväskyly je vyhlášen stav pohotovosti.

50:27
    Persson zkoušel hostujícího brankáře překvapit bekhendovou střelou. Byl sice v dobré pozici, ale branku netrefil.

51:17
    Od začátku druhé třetiny jsme mohli říci, že Jyväskylä postupně svou hrou dokonale narušuje strategii domácích. Nyní se jí ale opět nedaří přecházet střední pásmo a ohrozit tak brankáře Högberga.

52:51
    Karlsson v rozhodující chvíli na modré čáře zlomil hůl a jediné štěstí pro něj bylo, že se napadající hráč nezorientoval dřív a nevydal se do protiútoku.

53:30
    Lundgren na modré čáře švihnul tak, že se Tuokkola pouze ohlédl! Střela domácího obránce navíc zřejmě lehce lízla levou tyč!

54:31
    Po delší době se usadili v pásmu i hráči Jyväskyly. Tvrdou střelou se prezentoval Kalteva, jehož střelu schytal do hrudi jeden z bránících hráčů.

55:19
    A opět ten Little! Americký útočník se dokázal prosmýknout mezi dvěma bránícími hráči a následně se dostat až na hranici pravého kruhu, odkud nebezpečně pálil! Tuokkola s problémy vyráží.

55:43
    A další velká šance! Do brejku se dostal Gallo. Tuokkola ale jeho střelu mířící do levého horního rohu vytěsnil lapačkou!

57:29
    Jyväskylä nyní kombinuje ve svém útočném pásmu a my se můžeme těšit na závěr zápasu, který bude ještě určitě zajímavý.

58:18
    Karterud nahodil kotouč, který následně sám dobruslil a šetří tak cenné vteřinky.

58:45
    Suomela to neudělal vůbec špatně! Poté, co našlápl v obranném pásmu se dokázal prosmýknout kolem 3 hráčů a dostal se až k zakončení z levé strany, se kterým si ale brankář Linköpingu poradil!

58:45
    Hosté si vzali oddechový čas, po němž nastupují na led se 6 hráči. Brankář Tuokkola zůstává na střídačce!

59:14
    Ačkoliv se hráči Jyväskyly dokázali držet v útočném pásmu, museli se potýkat s vynikajícím napadáním domácích hráčů. To mělo za důsledek vypíchnutí puku, o které se postaral Eddie Larsson a dokázal posunout puk na NIKLASE PERSSONA, který se dokázal dostat do úniku a zakončit do prázdné branky pro něj nebyl problém! Zřejmě je rozhodnuto! Asistence: Eddie Larsson.
    59:14 PERSSON - 4:2

59:32
    Pozor, ještě není konec! ROBERT ROOBA ukázal, že se jeho tým ještě nevzdává! Poté, co obdržel kotouč na levé straně, se dokázal pomocí stahovačky dostat přes domácího obránce až do střelecké pozice a zakončit do horních pater Högbergovy branky! Asistence: Juha Uotila, Urho Vaakanainen.
    59:31 ROOBA - 4:3

Zápas končí výsledkem 4:3 pro Linköping!
    Za domácí se postupně prosadili 2x Broc Little, Emil Sylvegård a do prázdné branky Niklas Persson.
    Z hostujícího týmu zaznamenali úspěch Mikko Kalteva, Antti Suomela a v poslední minutě Robert Rooba.

Byli jsme svědky pohledného hokeje plného útočných akcí. V 1. třetině byli o něco lepší domácí. Jyväskylä měla velké problémy s forčekingem Švédů, což mělo za následek časté ztráty puku.
    Ve 2. třetině jsme ale sledovali úplně jiný obraz hry! Trenér Virtanen v kabině svým hráčům naordinoval úplně jinou strategii, která přinášela ovoce. Finský tým nutil obranu domácích k chybám a místy byli lepší právě hosté.
    Ve 3. třetině jsme byli opět svědky vyrovnaného hokeje se strhujícím závěrem, kdy v poslední minutě nejprve dokázali skórovat domácí, aby se následně o drama postaral hráč Jyväskyly.

Linköping si touto výhrou zajistil prvenství ve skupině K.

Střely na branku v zápase:

Linköping – Jyväskylä 26:23

To je ode mne pro tuto chvíli vše a u některého z dalších onlajn přenosů na počtenou! (22:39:12)

Vojtěch Filipiec

Branky a nahrávky: 8. Little (Persson, Näkyvä), 15. Little (Bergfors, Näkyvä), 42. Sylvegård (Karterud), 60. Persson (Larsson) – 17. Kalteva (Kanninen), 22. Suomela, 60. Rooba (Uotila, Vaakanainen)