Benátky n/J – Slavia 2:3 (po pr.) | Litoměřice – Frýdek-M. 0:1 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 9:3 (kon.)
Přerov – Most 5:1 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:2 (po pr.) | Havířov – Kladno 2:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Frýdek-Místek
Pátek 09.09.2016, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 2. kolo

Tak tohle je pro domácí opravdu hořká pilulka. Stadion měl nad svým soupeřem v závěrečných minutách drtivou převahu, ale z prvních bodů se radují hosté z Frýdku-Místku. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a klidný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:18:02)

59:59
    Sekundu před koncem se ke střele dostal Švagrovský na hranici brankoviště, ale Šimboch se dnes překonat prostě nenechá!

59:53
    Sedm sekund do konce, hosté se dopouští icingu.

59:27
    Šimboch teď znovu zastavil neuvěřitelnou šanci domácích! Gólman Frýdku je rozhodně nejlepším hráčem dnešního zápasu.

59:00
    Šindelář míří na střídačku, Stadion to zkusí v šesti hráčích!

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

58:24
    Nedvídek se dostal ke kotouči na hranici brankoviště, ale ani tato střela Šimbocha nezaskočila!

56:56
    Švagrovský objel bránu hostí a namazal Veselému, jeho střelu obětavě zblokoval Miloš Roman. Frýdek je tři minuty od historicky prvního vítězství v druhé nejvyšší české hokejové soutěži.

55:57
    S pukem na holi do útočného pásma míří Filip Hanták, uvidíme, co nováček v litoměřické sestavě vymyslí.

54:16
    Po dlouhé době své útočné schopnosti předvedli také hosté, Petr Kanko nastřelil beton Filipa Šindeláře z levého kruhu.

53:49
    Frýdek si do statistik připisuje další zakázané uvolnění, hra se po krátké pauze tak vrátí před bránu hostí.

52:25
    Stadion má zatím v dnešním zápase obrovskou smůlu. Od začátku druhé třetiny má nad hosty z Frýdku převahu, avšak z náskoku se raduje farma Třince, kterou nad vodou drží neskutečné výkony Juraje Šimbocha.

51:26
    Šulcova dělovka se od Adámkovy brusle odrazila až do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:02
    Zeleňák nahrál dozadu na Beránka, jehož střela se málem od Šimbocha odrazila až do sítě! Hra čtyři na čtyři zatím vyhovuje hlavně domácím.

48:54
    Matúš Paločko se sám vydal na výlet do útočného pásma a povedlo se mu si k sobě stáhnout všechny čtyři hráče soupeře. Ti ho nakonec společnými silami odzbrojili.

48:26
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., krosček).

48:22
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ján Sýkora – 2 min., hákování).

47:23
    Publikum v Kalich Areně ožilo a žene kališníky za vyrovnávací brankou. Po první brance se většina hry odehrává ve středním pásmu, bojuje se o každý centimetr kluziště.

46:38
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Po čtyřiceti šesti minutých je tu první gól! Tlak kališníků vyšel vniveč, první se prosazují hosté z Frýdku-Místku. Chaosu před litoměřickou svatyní využil DAVID KLIMŠA, který tak otevírá střeleckou tabulku dnešního zápasu. Asistence: Ondřej Kovařčík, Tomáš Káňa.

46:11
    Na druhé straně oprášil lapačku Filipa Šindeláře rychlou střelou z kruhu Tomáš Káňa..

45:52
    Paločko našel na modré připraveného Šulce, dělovka litoměřického beka končí na betonu Juraje Šimbocha.

44:50
    Ve vlastním oslabení se kališníci protlačili do útočného pásma a dopracovali se i ke střele, Smetana ale na slovenského gólmana ve službách Frýdku-Místku nevyzrál.

43:44
    Luka nabídl kotouč Ciencialovi, který zamířil vysoko nad klec domácích.

43:15
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Radek Pilař – 2 min., držení protihráče).

41:38
    Veselý se nevzdává a Šimbocha se pokouší ohrozit znovu, stále však bezúspěšně.

40:33
    Pletkův pass na Nedvídka zachytil Ondřej Kovařčík, útočná akce Litoměřic je tak ta tam.

40:01

Druhá část patřila domácím kališníkům, frýdečtí hokejisté nepředvedli zrovna dvakrát atraktivní výkon. Nad vodou je drží pouze Juraj Šimboch, který dnes předvádí opravdu neskutečné zákroky. Uvidíme, zda-li se kališníkům povede nápor přenést i do poslední části.

Další třetina začne přibližně v 19:41.

40:00

38:41
    Úspěšnost Jana Veselého proti Šimbochovi je stále nula procent, strážce frýdeckomístecké klec předvádí neskutečný výkon. Nebýt jeho, skóre zápasu by momentálně vypadalo opravdu jinak...

36:19
    Beránek bojoval o kotouč za svatyní hostujícího celku s neodbytným Jeníkem, nakonec frýdeckému bekovi musel pomoci jeden ze spoluhráčů. Hosté se tak vydávají na exkurzi do útočného pásma.

35:39
    Hosté se dopouští dalšího icingu, Stadion opět začíná mít ze hry o něco víc.

35:03
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu, atraktivní šanci už jsme nějakou dobu neviděli.

34:23
    Icing Frýdku.

33:22
    Veselý obral ve vlastním oslabení Ciencialu a znovu se rozhodl proklepnout relfexy Juraje Šimbocha! Beton slovenského gólmana byl pak o něco rychlejší, než zakončení domácího útočníka.

32:48
    Frýdek začíná kombinovat, dotěrná litoměřická obrana jim však nenechává ani centimetr ledu bez boje.

31:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (René Piegl – 2 min., nedovolené bránění).

31:22
    Paločko nahrál Janu Veselému, který pronikl přes frýdeckou obranu! V souboji muže proti muži s excelentně chytajícím slovenským gólmanem ale neuspěl!

30:53
    Polovina zápasu za námi, na první branku se stále čeká. Sledujeme poměrně kvalitní podívanou, více ze hry momentálně mají domácí.

29:33
    Ke slovu se nyní znovu dostal René Piegl, pozemní střela od modré však k Šimbochovi ani nedojela.

28:11
    Sýkora vyváží puk ven z obranného pásma, oslabení Frýdku je u konce.

27:22
    Hra v početní výhodě zatím Stadionu vůbec nevychází, hosté mají průběh oslabení plně pod kontrolou.

26:22
    Švagrovského střela od modré se odrazila od Nedvídkovy brusle mimo frýdecké brankoviště. Hosté se záhy osvobozují.

26:14
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Miloš Roman – 2 min., nedovolené bránění).

26:10
    Stadion se znovu usadil v útočném pásmu a aktivitou přinutil hosty faulovat, uvidíme druhou přesilovku kališníků v dnešním zápase.

25:38
    Kania se u trestných lavic tvrdě srazil s Milanem Valáškem, oba hráči končí na zemi. Zdá se ale, že střet přežili bez zranění.

24:06
    Piegl našel v mezikruží nikým nehlídaného Jana Veselého, kterému ale přihrávka vůbec nesedla.

23:14
    Z levého kruhu vystřelil směrem na Šimbocha ostřílený veterán Václav Pletka, skóre na světelné tabuli v Kalich Areně je ale stále 0:0.

22:26
    Odpískáno zakázané uvolnění, hra se přesune do litoměřické částí kluziště.

21:15
    René Piegl se chopil kotouče na modré a vypálil, Juraj Šimboch je však stále stoprocentní. Stadion prožívá velmi solidní vstup do prostřední dvacetiminutovky.

20:36
    Druhou část jsme zahájili ve třetině Frýdku-Místku, kališníci znovu tlačí. Hosté si mohou od náporu na chvílí odpočinout za cenu zakázaného uvolnění.

20:01

První třetina dnešního střetu mezi Litoměřicemi a Frýdkem končí nerozhodně 0:0, přičemž obě strany si v průběhu úvodních dvaceti minut vypracovali několik velmi slušných šancí. Ke konci dějství však měli o něco málo navrch domácí, kterým se ale nepodařilo využít přesilovku po vyloučení Tomáše Franka.

Další třetina začne v 18:51.

20:00

19:16
    Franek je zpět na ledě.

18:37
    Šimbocha nyní dvakrát z prakticky stejného místa ohrozil Ondřej Smetana, ani jednou však neuspěl. Frýdečtí se osvobozují.

17:32
    Přesilovkové komando kališníků rozjíždí kombinaci, střelu jsme zatím neviděli.

17:16
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Tomáš Franek – 2 min., hákování).

15:54
    Litoměřičtí teď na klec hostů vyvíjejí velký tlak, strážce frýdecké svatyně se v posledních několika sekundách musel hodně otáčet, aby všechny akce kališníků vykryl.

15:00
    Z první části zbývá posledních pět minut, ke slovu se znovu dostali domácí. Pilař se chopil kotouče a z levého kruhu vypálil na Šimbocha, který odražený puk pro jistotu schovává pod rukavici. Vhazovat se bude po jeho pravici.

13:16
    Veselý znovu projel do útočného pásma jako nůž máslem, jeho přihrávka se od holeně jednoho z hostů odrazila na hůl Martina Bači. S jeho zakončením si slovenský gólman ve službách třinecké farmy poradil.

12:13
    Pilař střelou z mezikruží Šimbocha nijak nepřekvapil.

11:00
    Slezští hokejisté se dopouští prvního ofsajdu dnešního střetu.

10:43
    Frankova střela z téměř devadesátistupňového úhlu pouze prosvištěla kolem Šindeláře.

09:35
    Jeník drží kotouč za vlastní bránou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Uvidíme, co hosté vymyslí dál.

08:41
    Tomáš Káňa se dostal do úniku, avšak na poslední chvíli mu v ohrožení litoměřického brankáře zabránil dojíždějící Matěj Bažant!

08:15
    Po kratší pauze kališníci znovu míří do útočného pásma, jejich útok je však rychle zlikvidován dotěrnou frýdeckou obranou.

06:49
    Nedvídek si vybruslil až před Šimbocha a pokusil se kotouč protlačit mezi betony slovenského brankáře, ten však stihl k sobě srazit nohy včas.

05:36
    Schylovalo se k prvnímu vyloučení, na trestnou měl odjet jeden z hráčů Frýdku. Hlavní sudí Svatopluk Kopeček však nakonec trest odvolává, hraje se dál v pěti hráčích na obou stranách kluziště.

05:03
    Litoměřičtí hokejisté se dopouští dalšího icingu.

04:15
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, obě strany mají za sebou několik slušných šancí. Poslední velkou příležitost otevřít skóre měl Vladimír Luka, Šindelář ale byl připraven.

03:25
    Švagrovský se pokusil Šimbocha překvapit střelou z levého kruhu, strážce frýdecké svatyně puk schoval v lapačce.

02:22
    Ondřej Kovařčík našel v mezikruží připravého Klimeše, kterému ale přihrávka vůbec nesedla. Slaboučký pokus pouze projel kolem levé tyče litoměřické svatyně.

01:53
    Kopta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Filipa Šindeláře.

01:02
    Veselý vybruslil do útočného pásma a okamžitě po překročení modré čáry poslal dělovku směrem na Juraje Šimbocha. Ta však klec slovenského gólmana úplně minula.

00:26
    Z úvodního vhazování odjeli úspěšnější domácí hokejisté.

00:01

Hráči obou týmů se již řadí na modrých čarách, utkání začne do nevidět.

Ještě jednou vám přeji příjemný dobrý večer z litoměřické Kalich Areny, která se pomalu zaplňuje diváky. Začínáme za několik málo minut, zůstaňte s námi!

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Rybár) – Smetana, Šulc, Bača, Bažant, Piegl, Jebavý, Zeleňák – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Pletka, Nedvídek, P. Beránek – Kopta, Hanták, Švagrovský (C) – Safin, Pilař, Valášek.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Adámek, Zahradníček, Roupec, Jeník, Michal Roman, Jaroš, Matyáš – Luka, Cienciala, Kanko – Chmielewski, M. Kovařčík, J. Sýkora – R. Meidl, Miloš Roman, Franek – O. Kovařčík, T. Káňa (C), Klimša.

Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák.

Kdo si tedy po dnešním utkání připíše do tabulky první body? Budou to domácí kališníci, nebo se z historicky první výhry v druhé nejvyšší soutěži budou radovat hosté z Frýdku-Místku? Začínáme v 18:00!

Frýdek-Místek

Ani nováček WSM Ligy za sebou nemá nejlepší vstup do základní části. Po slušném výkonu v přípravě, ve které vyhrál šest zápasů ze sedmi, ve čtvrtek poměrně překvapivě padl na ledě Kadaně. V desáté minutě Trhači vedli už 2:0, odpověď přišla až o dvě minuty později z hole Jakuba Matyáše. Domácí v úvodu druhé části znovu odskočili do dvoubrankového náskoku, ale o minutu a půl později znovu snížil Petr Kanko, načež v polovině zápasu dokázal Tomáš Franek dokonce srovnat! Pak se už ale radovali pouze domácí fanoušci... Kadani se povedlo Danečka prostřelit ještě třikrát, jedinou trefu Slezanů přidal už jen znovu Tomáš Franek.

Poslední zápas:
    1. kolo, 8. 9. 2016
    SK Kadaň – HC Frýdek-Místek 6:4
    Branky a nahrávky: 6. Havel (Veselý, Berger), 10. Chrpa (Trefný, Hejcman), 23. Vaněk (Osmík, Šimek), 40. Veselý (Tejnor), 45. Kůs (Chrpa), 54. Kůs (Hejcman) – 12. Matyáš (Klimša), 24. Kanko (Kania, Luka), 31. Franek (Klimša, Roupec), 59. Franek (Káňa).
    Vyloučení: 7:6
    Využítí: 1:1
    Střely na branku: 37:28

Litoměřice

Litoměřické hokejisty v prvním kole čekala cesta do více než čtyři stovky kilometrů vzdáleného Havířova. Na ledě K&K PNEU Arény pak dvě třetiny s domácím celkem drželi krok -- skóre sice otevřel ve třinácté minutě Daniel Štumpf, avšak v závěru druhé části srovnal stav utkání na 1:1 Ondřej Kopta. Severočeši však nezvládli třetí třetinu, ve které inkasovali hned třikrát a ze Slezska se tak vrátili domů bez bodu.

1. kolo, 7. 9. 2016
    AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 4:1
    Branky a nahrávky: 13. Štumpf (Pechanec, Maruna), 43. Sztefek (Haas), 56. Pechanec (Štumpf, Petran), 58. Gřeš (Kotala) – 37. Kopta (Hanták, Švagrovský).
    Vyloučení: 4:9
    Využití: 2:0
    Střely na branku: 43:22

Z litoměřické Kalich Areny vám přeji krásný páteční večer, domácí Stadion dnes čeká první domácí zápas letošní sezóny. V něm se kališníci představí proti dravému nováčkovi z Frýdku-Místku. Pojďme si na dnešní soupeře posvítit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.