Ufa – Minsk 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:1 (kon.) | Kazaň – Viťaz 3:2 (2:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Soči – Vladivostok 6:5 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.)

59:38
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:08
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Domácí odvolali brankáře, nyní to zkouší v šesti.

57:58
    Domácí neproměnili další početní výhodu, hostující celek hraje v plném počtu.

56:32
    Alexandr Lazušin kryje další domácí střelu. Hra je přerušena, buly před jeho brankou.

56:15
    Domácí hráč dostal kotouč na modrou čáru, jeho střela minula branku asi tak o metr.

55:58
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., vražení na hrazení).

55:00
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části třetí třetině, dvoubrankové manko domácích stále platí a je aktuální.

54:35
    Hostující celek těžkou pozici zvládl. Dokázal ubránit přesilovou hru soupeře. Dinamo Moskva tak hraje v plném počtu. Domácím už mnoho času na snížení a případné vyrovnání nezbývá.

53:00
    Další přesilová hra pro domácí celek. Díky vyhranému vhazování se rychle Nižněkamsk dostal do útočného pásma, kde roztáčí kolotoč.

52:35
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Konstantin Gorovikov – 2 min., hákování).

51:23
    Hostující celek hraje nyní dobře takticky, kontroluje hru a nedává soupeři prostor pro zakončení.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Pokud by padla branka, hra by dostala nový náboj, který by byl opravdu vhodný.

47:32
    Celkem v pohodě se hostující celek ubránil, nyní hraje v plném počtu. Neftěchimik bojoval, snažil se, ale přesilovku proměnit nedokázal.

47:00
    Přesilovou hru nehrají domácí špatně, ale do zakončení se ne a ne dostat.

45:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Konstantin Gorovikov – 2 min., nedovolené bránění).

44:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Zároveň ale není k vidění mnoho střel či zajímavých akcí.

43:00
    Tři minuty hry ve třetí třetině jsou pryč. Na ledě nesledujeme atraktivní hokejové představení.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Berezin (Sexton) – 2. Karpov (Dugin), 18. Karpov (Karsums, Makljukov), 40. Karpov (Dugin)

Neftěchimik Nižněkamsk: Chakimov (Lisutin) – Lekomcev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ljamin, Ščitov, Fazylzjanov, Ogurcov – Sexton, Gynge, Sallinen – Koňkov, Jakimov, Polygalov – D. Makarov, P. Kulikov, K. Makarov – Chajrullin, Kitarov, Stas.
    Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – A. Osipov, I. Nikulin, Robinson, Barancev, Makljukov, Hietanen – A. Galimov, Gorovikov, Tarasov – Kokujov, Rybakov, Sopin – Karsums, Dugin, Karpov – Podšendjalov, Cvetkov, Fjodorov.

Rozhodčí: Andris Ansons, Viktor Gashilov – Pyotr Alyoshin, Alexander Nesterov