Bologna – Sampdoria 2:0 (kon.) | Atalanta BC – Palermo 0:1 (kon.) | Chievo – Sassuolo 2:1 (kon.)
Empoli – Inter 0:2 (kon.) | Janov – Neapol 0:0 (kon.) | Juventus – Cagliari 4:0 (kon.)
Pescara – Turín 0:0 (kon.) | AS Řím – Crotone 4:0 (kon.) | Udinese – Fiorentina 2:2 (kon.)
Bologna FC
2:0 (1:0)
UC Sampdoria
Středa 21.09.2016, 18:30 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská nejvyšší soutěž má na programu vložené páté a kolo a my budeme sledovat duel mezi Bolognou a Sampdorií. Mírným favoritem je domácí celek.

Bologna FC má zatím na svém kontě šest bodů a při skóre 5:9 se nachází na třináctém místě. Bologna v prvním kole porazilo 1:0 Crotone, pak ale prohrál 1:5 v Turíně, následně doma porazila 2:1 Cagliari a naposledy hrála s Neapolí, kde nezískala ani bod.

UC Sampdoria je na tom dost podobně. Hosté mají na svém kontě také šest bodů a v tabulce jim patří desátá pozice. Sampdoria porazila v prvním kole Empoli, pak přehrála i Bergamo, ale následně nestačila na AS a v posledním kole prohrála doma s AC.

Poslední vzájemné zápasy

Bologna – Sampdoria 3:2
    Sampdoria – Bologna 2:0
    Sampdoria – Bologna 1:1
    Bologna – Sampdoria 2:2
    Bologna – Sampdoria 1:1

Bologna FC: A. Da Costa – Torosidis, Gastaldello (C), Maietta, Masina – Džemaili, Nagy, Taïder – Verdi, Destro, Krejčí.
    Náhradníci: Ravaglia, Sarr – Morleo, Oikonomou, Pulgar, Mounier, M'Baye, Di Francisco, Donsah, Helander, Rizzo, Floccari.

UC Sampdoria: Viviano – Pereira, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – É. Barreto, Torreira, Linetty – Praet – Quagliarella, Muriel.
    Náhradníci: Puggioni, Krapikas – Amuzie, Dodô, Eramo, Fernandes, Schick, Krajnc, Palombo, Cigarini, Đuričić, Budimir.

Rozhodčí: Calvarese – Dobosz, Tolfo.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

2
    Domácí začali trpělivou kombinací a stále zatím drží míč a kombinují, ale nutno dodat, že hlavně na své polovině.

3
    Nakonec se domácí dopředu přeci jen vydali, ale dlouhý nákop k ničemu nevedl a Sampdoria se tedy v pohodě ubránila.

5
    Nyní domácí hráč zariskoval při rozehrávce, ale rozhodčí mu nakonec odpískal faul, takže vše vyřešil a na tahu jsou tedy stále domácí.

6
    Nakonec se Sampdoria ale k míči dostal, Karol Linetty odcentroval, ale míč sebral pozorný Angelo Da Costa.

8
    Výbornou práci nyní odvel Krejčí, který skvěle napadal, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí. I tak si ale český záložník vysloužil potlesk.

9
    Hosté si na polovině soupeře vůbec nerozuměli a vše skončilo nepřesnou přihrávkou, takže u míče jsou domácí fotbalisté.

11
    Sampdoria přidala a nyní je aktivnějším celkem, ale zatím se do nějaké větší šance hosté nedostali.

13
    Z dálky to vyzkoušel hostující Fabio Quagliarella, ale jeho rána přesná nebyla a od své branky bude rozehrávat Angelo Da Costa.

14
    Muriel nyní branku trefil, ale Angelo Da Costa byl na svém místě a míč vyrazil na rohový kop!

15
    A další rohový kop pro Sampdorii.

16
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a stav se tedy nemění. Nutno dodat, že diváci se rozhodně nenudí, protože se začalo ve velkém stylu.

17
    Mattia Destro se hnal za dlouhým míčem, ale nakonec ho na hrací ploše už nezastihl a na tahu jsou tedy hosté.

19
    Hostující celek je stále jasně lepší, směrem dopředu nebezpečnější a Bologna se pouze brání. Branky jsme se ale nedočkali.

21
    Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale ani jeden nakonec na míč nedosáhl.

22
    Kombinační akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

24
    Aktivní Karol Linetty se dostal do vápna domácích, ale před branku nedokázal míč procpat a ani z této akce tedy nebylo vůbec nic.

25
    Simone Verdi byl směrem dopředu hodně důrazný a nakonec mu byl odpískán faul. U míče jsou tedy opět hosté.

27
    Hráči se zatím vůbec nešetří a k vidění už bylo několik tvrdých zákroků. Zatím ale rozhodčí vše vyřešil domluvou.

28
    Nyní už ale Verdi žlutou kartu za svůj faul uviděl a je tedy prvním potrestaným hráčem v tomto zápase.

30
    Domácím se zatím směrem dopředu příliš nedaří a fanoušci už to párkrát ocenili pískotem.

32
    Po chybě šli domácí do přečíslení, ale Krejčí zvládl obejít pouze dva protihráče a třetí ho už zastavil.

34
    Na sebe to po další akci vzal Blerim Džemaili, ale jeho rána přesná nebyla a míč nakonec skončil těsně vedle levé tyče!
    34. Džemaili to nezkoušel špatně

36
    Do dobré šance se hnal Destro, který dostal zajímavý míč do vápna, ale nezvládl zpracování a o šanci se sám připravil.

37
    Rohový kop pro Bolognu.

38
    Rohový kop rozehrál Krejčí, ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

40
    Krejčí si v souboji pomohl faulem a zastavil tak akci svého celku, který přidal a je to znát v posledních minutách.

42
    Domácí jsou aktivnější a snaží se něco vymyslet. Sampdoria ale zatím velmi dobře brání.

44
    Krejčí to na levé straně udělal parádně, ale následný centr nezvládl a pro míč si došel pozorný Emiliano Viviano.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Bologna právě vstřelila branku!
    Ale pozor, protože v závěru prvního poločasu jde Bologna do vedení 1:0! Krejčí poslal do vápna parádní míči, na který si naběhl SIMONE VERDI a ten to trefil luxusně pod břevno, krásná branka!
    45. Simone VERDI - 1:0

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Začátek patřil hostům, ale pak domácí přidali a byli lepším celkem. V závěru se krásně prosadil Verdi, kterému nahrával Krejčí a Bologna tedy vede nad Sampdorií 1:0. Druhý poločas ale bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

48
    Ani jeden trenér v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku zápasu.
    O jedinou branu se zatím postaral Simone Verdi!

50
    Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a stále seh hraje na polovině Sampdorie.

51
    A druhá branka je na světě a Bologna jde do vedení už 2:0! Krejčí poslal další parádní míč před branku, kde se k němu prodral MATTIA DESTRO, který ho nakonec usměrnil za brankáře.
    51. Mattia DESTRO - 2:0

53
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Patrik Schick.

55
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Luca Cigarini.

57
    Džemaili to vyzkoušel z dálky, ale jeho dělovka přesná nebyla a hostující brankář tentokrát zasahovat nemusel.

58
    Práci měl ale Angelo Da Costa, který to ovšem zvládl a po střele z úhlu vyrazil míč na rohový kop!

59
    Z rohu ale hosté nevytěžili vůbec nic a stále tak prohrávají o dvě branky.

61
    Sampdoria má posledních třicet minut na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělala. Zatím to ale na nějaký obrat rozhodně nevypadá.

63
    Hosté drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Angelo Da Costa.

64
    Ale domácí získali míč a vydali se dopředu. Odcentroval opět Krejčí, ale tentokrát se do zakončení nikdo nedostal.

66
    Ve vápně se k míči dostal hostující Édgar Barreto, ale zakončení nezvládl a z dobré pozice branku těsně minul! Škoda pro hosty.
    66. Barreto v zakončení selhal

67
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Adam Masina, přichází Archimede Morleo.

69
    Po rychlé akci se do zakončení z hranice velkého vápna dostal Krejčí, ale míč skončil vysoko nad brankou, kterou střeží Emiliano Viviano.

70
    Žlutou kartu dostává Pedro Pereira (UC Sampdoria).

72
    Édgar Barreto nakopl protihráče a vyfasoval červenou kartu! Velká komplikace pro Sampdorii.
    72. Červená karta

74
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Federico Di Francisco.

75
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Bruno Fernandes.

77
    Hosté stále bojují a snaží se vstřelit alespoň kontaktní branku, ale Bologna se v pohodě brání a kráčí za vítězstvím.

79
    Další akci hostů ale zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

81
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Erick Pulgar.

83
    I domácí fotbalisty zastavil ofsajd, takže na tahu je opět Sampdoria, které se velmi rychle krátí čas.

85

86
    Po rohovém kopu si pro míč došel Emiliano Viviano, takže ani z tohoto rohu nic nebylo.

88
    Žlutou kartu dostává Dennis Praet (UC Sampdoria).

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Snažení hostujících hráčů skončilo útočným faulem a u míče jsou tedy domácí, kteří samozřejmě vůbec nikam nepospíchají.

90+3
    Domácí Di Francisco zajel skluzem do protihráče, nutno dodat, že hodně nekompromisním skluzem a nakonec za svůj zákrok vyfasoval červenou kartu!

90+4

Je dobojováno. Bologna zvládla domácí zápas se Sampdorií a nakonec vyhrála 2:0, když se prosadili Simone Verdi a Mattia Destro. Nutno dodat, že na obě branky nahrál Ladislav Krejčí, který dnes předvedl velmi dobrý výkon. Sampdoria bojovala, ale nakonec nezískala ani bod.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:12.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:24:14)