Chabarovsk – Soči 3:2 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 2:4 (kon.)
Novosibirsk – Novokuzněck 3:2 (po pr.) | Ufa – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Minsk – Dynamo Moskva 2:0 (kon.)
Petrohrad – Jokerit 6:0 (kon.) | Záhřeb – Čerepovec 7:3 (kon.)

Jakub Kovář (SEV) 24:50 min., 4 góly, 14 zákroků, úspěšnost zákroků 77,8%
    Vojtěch Polák (SEV) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:34 (19:38:13)

Statistiky Střely: 54-73 ; Střely na bránu: 33-40 ; Vhazování: 33-40 ; Zablokované střely: 11-16 ; Hity: 10-14 ; Fauly: 4-3 ; Trestné minuty: 16-8.

Dom Sportova v Záhřebu se zbarvil do modra a celá hala oslavuje vysoké vítězství Medveščaku, který v prvním třetině otočil vývoj utkání a na začátku té druhé poté předvedl ofenzivní smršť. Utkání vyvrcholilo nádherným okamžikem v čase 44:45, když český útočník Tomáš Mertl po přečíslení 2 na 1 zkompletoval v přesilové hře hattrick! Konečný výsledek. Medveščak Záhřeb 7 Severstal Čerepovec 3.

59:47
    Niko Hovinen třináct sekund před koncem předvedl ještě jeden zákrok, v dnešním zápase už se ale zřejmě nic nestane.

58:54
    Domácí fanoušci chorvatského týmu jsou s výkonem svých hráčů nadmíru spokojení a hlasitě jim tleskají.

58:00
    Do konce již dávno rozhodnutého utkání zbývají odehrát 2 minuty.

57:35
    Nikolaj Stasenko dobře clonil před bránou, Niko Hovinen si ale přesto dokázal najít puk a podržel ho v lapačce.

55:36
    Alexandr Jevsejenkov byl na levém křídle po nádherné stahovačce podražen, hra ale pokračovala dále a hosté napřáhli k táhlé střele, která skončila ve výstroji Nika Hovinena.

55:35
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mike Glumac – 2 min., podražení).

55:00
    Do konce velice ofenzivně laděného utkání, které nabídlo již deset branek, zbývá odehrát přesně pět minut.

54:09
    Na opačné straně pálil z levého kruhu pro vhazování jeden z hráčů Severstalu, Niko Hovinen ale puk ukryl v náručí.

53:46
    Záhřeb se v blízkosti pravé tyče dostal do zakončení, na pozorného Romana Smirjagina ale nevyzrál.
    51:25 Vojtěch POLÁK - 7:3

51:25
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH POLÁK se rozhodl sám zakončit přečíslení Severstalu 2 na 1, a přestože napoprvé z blízkosti mezi betony couvajícího Nika Hovinena puk zasunout nedokázal, z následné dorážky už byl úspěšný. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

51:05
    Dnešní utkání sleduje 4528 diváků.

50:08
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých deset minut a Záhřeb vede zásluhou Tomáš Mertla nad Čerepovcem už 7:2.

49:17
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Edwin Hedberg – 10 min. osobní trest).

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Mertl (Co. Genoway), 17. Paré, 21. Co. Genoway (Katic, Butler), 25. Mertl (A. Giroux, Co. Genoway), 26. McMillan, 28. Katic (Butler, Sauve), 45. Mertl (T. Larkin, Katic) – 11. Vovčenko (Truňov), 21. Vovčenko (Truňov), 52. V. Polák (Kagarlickij)

Medveščak Záhřeb: Hovinen – T. Larkin, Morrisonn, J. Krejčík, Bezina, Katic, Sauve, Smith – Co. Genoway, Hedberg, Mertl – Butler, McMillan, A. Giroux – Glumac, Perkovich, Paré – Arkalov.
    Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (25. Smirjagin) – Wilson, Stasenko, Jevsejenkov, Masuhr, Sizov, D. Ježov, Kudako, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Mons, Magogin, Orlov – Kazakovcev, Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Peter Gebej, Alexander Sojn. Čároví: Dmitrij Sivov, Sergej Šeljanin