Toronto – Detroit 1:2 (kon.) | Carolina – Washington 3:2 (3:2 po s.n.) | Ottawa – Buffalo 2:4 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – Dallas 3:6 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:5 (kon.)
Boston – Philadelphia 1:0 (po pr.)
Ottawa Senators
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Buffalo Sabres
Sobota 08.10.2016, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Příprava NHL

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:15:34)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Sam Reinhart (BUF) 1+1
    2. Marcus Foligno (BUF) 1+0
    3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0

Zápas je tedy u konce a vítězství slaví hosté z Buffala. Ti sice ve třetí části ještě přidali čtvrtý zářez, když se ve 49. minutě prosadil Evander Kane, avšak nakonec se museli spokojit s dvougólovým vítězstvím. Jako poslední se totiž přibližně osm a půl minuty před koncem trefil domácí Kyle Turris. Sabres se tedy v imaginární tabulce z přípravných zápasů dostávají před svého dnešního soupeře.

59:57
    Robin Lehner (BUF) je sice trestán dvěma minutami za podražení, avšak to ho vůbec netrápí. Dnešní utkání totiž zvládl na výbornou!

59:56
    V samotném závěru to ještě zkusil Mark Stone. Zdá se však, že na skóre už se vůbec nic nezmění.

59:51
    Desetiminutový trest ještě dostává Zack Smith (OTT), který se v brankovišti pošťuchoval s Jakem McCabem (BUF). Také on dostává stejný trest.

59:51
    Velký tlak domácích! Jako první to zkoušel Brassard, poté dvakrát Hoffman a nakonec ještě Karlsson. Lehner si se všemi pokusy poradil.

59:28
    Oddechový čas pro domácí.

59:28
    Josh Gorges (BUF) poslal kotouč mezi diváky a dostává dvě trestné minuty. Ještě je tady šance pro domácí.

58:47
    Přeci jenom se Ottawa mohla dočkat snížení na rozdíl jedné branky. Kyle Turris by však nesměl trefit tyčku!

58:12
    Domácí to zkoušejí se šesti hráči! Craig Anderson právě teď zmizel na střídačce.

56:40
    Jean-Gabriel Pageau se pokusil vykřesat jiskřičku naděje. Zakončení domácího forvarda ale nesneslo nejpřísnější kritéria.

56:05
    Jeden z hostů nejprve zahrál vysokou holí a po pouhých pěti vteřinách od buly se puk ocitl na střídačce Buffala. Utkání pomalu spěje do finále a zdá se, že o vítězi je rozhodnuto.

55:45
    Domácí se řítili do přečíslení, avšak po Karlssonově postupu zakončil Smith přesně doprostřed brány. Zde byl samozřejmě připraven Robin Lehner.

54:57
    Hned po buly po komerční přestávce vyslal tvrdou dělovku Marc Methot. Lehner si ale připisuje jen další úspěšný zákrok.

54:37
    Dobře nyní v obraně zahrál Wideman, jenž nejprve zablokoval Nelsonovu ránu a poté přes sebe nepustil ani bekhend Dereka Granta.

53:40
    Přerušit tuto nevýraznou pasáž se pokusil Stone, jehož střela zápěstím však skončila sražena v rohu.

53:12
    Po rvačce Neila s Deslauriersem se hra trochu uklidnila. Ani jeden celek teď ne a ne získat převahu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 28. Pageau (Pyatt, Chabot), 52. Turris (Hoffman) – 11. Reinhart (Nelson), 24. Foligno (Eichel, Girgensons), 28. Grant (Kane), 49. Kane (Reinhart)

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Phaneuf, Methot, Ceci, Wideman, Karlsson, Chabot, Borowiecki – Turris, Ryan, Pyatt, Smith, Brassard, Kelly, Neil, Dzingel, Pageau, Stone, Hoffman
    Buffalo Sabres: Lehner (Ullmark) – Guhle, McCabe, Gorges, Nelson, Falk, Franson – Kane, Eichel, Reinhart – Nylander, Girgensons, Fasching – Ennis, Larsson, Foligno – Deslauriers, Grant, Gionta

Rozhodčí: Kowal, McIsaac – Barton, Cormier

Diváci: 14 216