Králův Dvůr – Jablonec 1:1 (5:3 po pen.) | Slovácko – Opava 3:4 (po pr.)
1.FC Slovácko
3:4 (1:0)
Slezský FC Opava
Úterý 11.10.2016, 18:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora • MOL Cup • 3. kolo

Slovácko nakonec po přestřelce prohrává po prodloužení s druholigovou Opavou 3:4. Domácí celek šel do vedení Havlíkem, hostům se podařilo stav zápasu otočit dvě brankami. Mezi střelce se zapsali Žídek a Jurečka. Svěřenci trenéra Levého ještě do konce hrací doby vyrovnali Ťokem a Hlúpik mohl v 90. minutě rozhodnout ale lob nasměřoval do tyče. V prodloužení padla už jedna branka, která rozhodla o postupu. Schaffartzik proměnil penaltu a Slovácko už do konce zápasu nenašlo na tuto branku odpověď. (20:31:44)

120

120
    Realizační tým Opavy už u postranní čáry netrpělivě postává a přeje si ukončení zápasu.

120
    Utkání spěje do závěrečné minuty prodloužení a vypadá to, že Opava bude postupovat do osmifinále.

120
    Kryštof Lasák viděl žlutou kartu za zdržování hry.

119
    Z levé strany šel centr do pokutového území, odražený balon se dostal k Daníčkovi, kterému se vůbec nepovedla střela na branku Opavy.

117
    Zajíc centrovalm z pravé strany, hostující Žídek hlavičkoval nechtěně na svoji branku, gólman Lasák byl však na svém místě a balon si pohlídal.

115
    V pokutovém území zakončoval akci Opavy Machálek střelou do boční sítě.

114
    Domácí diváci se zlobí na rozhodčího Jelínka. Zajíc byl faulovaný na pravé straně, sudí Jelínek nechal hru pokračovat

113
    Slovácko už vsází všechno na jednu kartu. S nákopem Rady do pokutového území si hráči Opavy poradili.

111
    Jan Schaffartzik byl potrestaný žlutou kartou.

109
    Po centru Šimka, mohl vyrovnat Zajíc, ale jeho střelu na poslední chvíli v malém vápně zblokoval hostující obránce, Lasák poté míč chytil.

107
    Havlík nacentroval míč do pokutového území. Opava situaci s přehledem zvládla.

106
    Domácí hráči mají posledních patnáct minut na to, aby aspoň posunulu utkání do penalt.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První prodloužení skončilo.

104
    Opava právě vstřelila branku!
    JAN SCHAFFARTZIK proměňuje penaltu doprostřed branky. Brankář Heča skákal na pravou stranu. Opava tak otačí stav skóre ve svůj prospěch bláznivého zápasu.

103
    Tomáš Rada dostal za strkanici se Žídkem žlutou kartu.

103
    Opava vybojovala rohový kop. Zapalač nacentroval do pokutového území, kde Košút stáhl Žídka a hosté budou kopat penaltu.

102
    A máme opět vyrovnáno. Zapalač nadherně odcentroval na volného TOMÁŠE JURSY, který se položil do centru a balon po jeho hlavičce zamířil k levé tyči.

101
    Konec prvního prodloužení se odehrává na polovině Opavy.

96
    V prodloužení Opava vystřídala. Jakuba Janetzkého vyměnil Radim Grussmann.

96
    Agilní Hlúpik šel středem hřiště do přečíslení, jenže dal moc dlouho přihrávku Havlíkovi, kterého zahnal k rohovému praporku, odkud centroval na zadní tyč, Zajíc už se chytal na volej, jenže bránící hráč hlavou balon posunul mimo Zajíce.

94
    Vzápětí Machálek zpoza vápna vystřelil táhlou střelu, který šla dva metry vedle levé tyče.

92
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    FILIP HLÚPIK si spravuje chuť brankou v prodloužení. Šimko krásně nacentroval na hlavu HLÚPIKA, který se dostal před svého strážce a hlavou k tyči rozvlnil síť.

91
    Začal první poločas prodloužení.

90+2
    Opava ještě kopala rohový kop. Domácí hráči poslední standardku v normalní hrací době si pohlídali a sudí Julínek ukončil druhou půli.

90+2
    Slovácko mělo další šanci z rohového kopu, když slabě zakončoval z malého vápna Košút jen do míst, kde stál Lasák.

90+1
    Filip Húpik měl na kopačce postup Slovácka do dalšího kola. V pokutovém území přeloboval vybíhajícího Lasáka, míč mířil k tyči, a nakonec se o brankovou konstrukci otřel, dobíhající Žídek jako správný kapitán vyhlavičkoval balon na roh.

90
    Sudí Jelínek bude nastavovat ve druhém poločase dvě minuty. Pokud branka nepadne, bude se prodlužovat.

88
    Po centru z levé strany hlavičkoval za malým vápnem Jursa, branku však netrefil.

87
    Domácí celek vyrovnává krásnou brankou TOMÁŠE ŤOKA, který vystřelil z třiceti pěti metrů, balon vypadal, že jde nad břevno, ale ve vzduchu zaplaval a zapadl pod břevno opavské branky.

85
    Střídání Opavy. Na poslední minuty se na hřiště podívá Tomáš Machálek místo Nemanji Kuzmanoviče.

85
    Šimko měl míč na dlouhou nohu a situaci u brankové čáry řešil jednoduchým nákopem do vápna, kde sklepl míč Hlúpik na Havlíka, který se sním otočil a levou nohou vystřelil slabou střelu doprostřed branky.

83
    Třetí střídání domácího celku. Stanislava Hofmanna vystřídal Tomáš Ťok.

81
    Hbitý Kuzmanovič šel s míčem po levé straně z ostrého úhlu se snažil prostřelil Heču, ten reflexivně vyrazil, odražený míč šel mezi nohami Jurečky, který by jinak zakončoval balon do brány.

79
    Zajíc posunul míč zpět Chvátalovi, který nacentroval do náruče brankáře Lasáka.

78
    Opava je dále při chuti a drží míč ve své moci.

76
    Slovácko inkasuje velice lacinou branku. Brankář Heča neudržel střelu ze střední vzdálenosti, k odraženému míči měl nejblíže volný VÁCLAV JUREČKA, který udělal Hečovi kličku a dával míč do prázdné branky.

73
    Slovácko získává územní převahu. Zajíc posunul míč napravo, kde byl Hlúpik a ten odcentroval, přihrávka se mu moc nepovedla, ale na levé straně výpna stál Tetteh, který sklepl míč na Daníčka, ten se však proti hráči Opavy neprosadil a balon skončil u Lasáka.

71
    Slovácko mohl jít do vedení 2:1! Tetteh krásně obešel protihráče narazil si se spoluhráčem v pokutovém území a vypálil na přední tyč a rozezvučel brankovou konstrukci.

69
    Hráči v bílých dresech se dostali na polovinu Opavy, centr z pravé strany si v pohodě stáhl Lasák.

67
    Petr Zapalač zastavil nedovoleně na polovině hřiště Tetteha a viděk za to žlutou kartu.

66
    Dobrá příležitost Opavy, zpětnou přihrávku domácí obrana stačila ještě zblokovat k Jursovi, který nártem se snažil prostřelit vše co mu stálo v cestě, naštěstí pro domácí celek nastřelil Daníčka.

65
    Zapalač viděl dva nabíhající spoluhráče Jurečku s Janetzkým, kteří mohli jít od přečíslení. Naštěstí pro domácí obranu šel centr o kousel dále než sprintovali hostující hráči a brankář Heča jej chytil do rukavic.

63
    Opava vystřídala. Václava Mozola vyměnil Tomáš Jursa.

61
    Slovácko je brankou trochu rozhozeno, hosté právem vyrovnali, v druhém poločase jsou aktivnějším mužstvem.

59
    Po obdržené brance Slovácko podruhé střídá. Dnes dohrál Francis Koné a na jeho místo nastupuje Tomáš Zajíc.

58
    Kapitán JAN ŽÍDEK se ve své duhé šanci dočkal branky. Z rohového kopu balon proletěl až k zadní tyči, domácí obránci nezachytili pohyb ŽÍDKA, který ranou zblízka pod břevno vyrovnal. Hostující hráč šel za vyrovnávající brankou tak vehementně, že málem svým pohybem protrhl síť.

55
    Nyní se hra zpomalila, jelikož se více kombinuje ve středu hřiště. Slovácko spoléhá na nakopávané míče na Koného, který je v souboji velmi silný.

52
    Tetteh sice si zpracoval perfektně míč, stál však v době přihrávky v ofsajdu a sudí tak musel přerušit hru.

50
    Žlutou kartou byl napomínán hráč Opavy Simerský.

49
    Domácí obrana si nepohlídala opavského hráče, který hlavičkoval k tyči, brankář Heča balon vyrazil, sudí také odpískal přestupek hlavičkujícího svěřence trenéra Skuhravého, kouč Levý se na své svěřence zlobí.

48
    Ani druhá šance nevyzněla jako šance, hosté budou mít tak třetí možnost.

47
    Hned Opava bude zahrávat po rozehrání rohový kop. Balon šel na přední tyč, Heča jej vyboxoval do zámezí a hostující celek si zopakuje situaci ze stejného místa.

46
    Kouč Levý se rozhodl o přestávce ke střídání. Do druhého poločasu nastoupil Filip Hlúpik misto Jaroslava Diviše.

46

45

45
    Slovácko se ze standardní situace neprosadilo, poté sudí Julínek ukončil první půli.

45
    Také Slovácko nezůstává v šancích pozadu. Do otevřené obrany mířil Havlík, který přihrál nalevo Tettehovi, který si obhodil protihráče a vystřelil směrem k levé tyči. Gólman Lasák vytáhl skvělý zákrok a balon vyškrábl na roh.

42
    Také už mohl na světelné tabuli svítit stav 1:1. Mozol nebezpečné odcentroval na malé vápno, kde hlavičkoval jeho spoluhráč, míč však do bránky doťukl Schaffartzik, který stál v ofsajdu a branka nemohla být uznána. Velké varování pro Slovácko.

41
    Rada přišlápl kopačku u postranní čáry Zapalačovi, Opava bude tak zahrávat standardní situaci.

40
    Z velké dálky to zkoušel Košút, rána nártem skončila nad brankou Opavy.

38
    Na velké šance je to 1:1. Havlík centroval z rohu na hlavu Diviše, ten balon trkl k tyči, brankář Lasák předvedl pěkný zákrok a míč vyrazil.

37
    Na dnešní pohárové střetnutí dorazilo odhadem kolem pětseti diváků. Hosté nejsou na stadioně sami, fotbalisty přijela podpořit skupina padesáti fanoušků.

34
    Teď se předvedla nová posila Tetteh, domácí záložník vypálil zpoza vápna na vzdálenější tyč, jeho pokus šel tak dva metry do levé tyče.

33
    Slezský celek však hrozí i dále. Z pravé strany vyjlel s míčem Hrabina, který přesně z lajny vápna vypálil, rána byla zblokována, balon zapadl za břevno slovácké branky. Z náledného rohu se hosté neprosadili, situaci řešil dlouhým odkopem Havlík.

31
    Opava zahrávala volný přímým kop pět metrů od středové čáry, tradičným exekutorem Kuzmanovičem, který to s razancí přehnal a kulatý nesmysl skončil vedle branky. Jeho spoluhráči tak nabíhali na centr zbytečně.

30
    Na druhé straně se snažil kontrovat Kuzmanovič, který vystřelil zpoza vápna těsně vedle branky.

28
    Jak je fotbal jednoduchý ukázal MAREK HAVLÍK, který šel nestrážený středem hřiště, místo přihrávky do strany volil na kluzkém terénu střelu k tyči, která před gólmanem Lasákem skočila a skončila až v síti, hostující gólman se natahoval marně.

27
    Diviš ze své kopačky vyslal jemnoučky centr na zadní tyč, kde si nabíhal Tetteh, ale před ním hlavou odvrátil opavský obránce.

25
    Domácí hráči drží míč i nadále ve své moci a kombinují na své polovině

24
    Koné se nenechal ve středu hřiště odstavit od míče Simerským a byl faulován.

22
    Velká šance Opavy! Kapitán Žídek dostal přesnou přihrávku na hlavu, v pokutovém území nebyl natěsno bráněn a hlavou orazítkoval pravou tyč Hečovy branky.

20
    Opava bude zahrávat rohový kop, když Zapalačův centr raději mimo hru poslal hlavou Šimko.

19
    Modrobílí se usadili na polovině slezského mužstva, ale zatím si nevypracovali vážnější šanci.

17
    Diviš dostal pěknou přihrávku k pravé lajně, nezvládl však centr do šestnáctky, míč mu sjel z kopačky.

16
    Po delší době se Slovácko dostalo nadostřel branky Opavy, Tetteh přistrčil balon Šimkovi, jehož centr netrefil dobře Havlík, balon se dostal k Divišovi, kterého zradilo na kluzkém terénu zpracování.

13
    Po faulu hráče Slováck zahrávala Opava volný přímý kop. Zapalač míč posadi na hlavu kapitána Žídka, který však mířil mimo tři tyče.

12
    V sychravém počasí se hraje velmi slušný fotbal z obou stran, Opava je živějším týmem, Slovácko většinou kombinuje na své polovině.

10
    Opava se dostala do velice slibné šance, ale domácí brankář zkušeně střelu chytil.

9
    Jurečka šel s míčem k pokutovému území, přes dvojici Daníček – Šimko se do vápna ale nedostal.

8
    Košút nakopl míč na Havlíka, který míč posunul hlavou na levou stranu, ale Tetteh se přes svého strážce neprosadil.

6
    Kuzmanovič šel středem hřiště a před pokutovým územím přihrál Zapalačovi, jehož centr odvrátila domácí obrana.

5
    Diviš kombinoval na pravé straně s Chvátalem, obránce Slovácka musel si pomoct nakonec přihrávkou dozadu na Hofmanna.

4
    Do utkání aktivně vstoupili hosté, kteří více drží míč na svých kopačkách.

2
    Zapalač nacentroval míč do pokutového území, ten se odrazil od Rady k Janetzkému, který ostře vypálil, rána byla sražena hloučkem hráčů před malým vápnem.

2
    Jurečka byl faulovaný na levé straně Košútem a Opava bude kopat první standardku.

1

-1
    Rozhodčí Julínek přivádí základní sestavy na zelený pažit. Slovácko bude hrát v ve svých bílých kompletech, Opava černo-červené kombinaci.

-10
    Hráči odcházejí do kabin se připravit na dnešní pohárové střetnutí.

1.FC Slovácko: Heča – Chvátal, Rada, Hofmann, Diviš, Šimko, Tetteh, Havlík, Košút, Koné, Daníček
    Náhradníci: Daněk – Reinberk, Kerbr, Zajíc, Ťok, Kalouda, Hlúpik

SFC Opava: Lasák – Simerský, Helebrand, Žídek, Hrabina, Kuzmanovič, Schaffartzik, Zapalač, Jurečka, Janetzký. Mozol
    Náhradníci: Fendrich – Grussmann, Jursa, Radič, Čelůstka, Machálek

Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina.

-34
    Oba dva týmy jsou již na hrací ploše a pomalu se rozcvičují.

-42
    V Uherském Hradišti je velice sychravé počasí, momentálně prší, dá se očekávat, že v dnešním nepřátelském počasí moc diváků nedorazí.

Slovácko v minulém kole vyhrálo na půdě třetiligového Uničova 1:3, když se trefili postupně Zajíc, Civič a Havlík. Také Slezský FC Opava neměl v minulém zápase problém, porazil divizní Šumperk na jeho hřišti 1:4. O branky se postarali 2x Jurečka, Radic a Kuzmanovič. Opava v prvním zápase vyhrála v Petřkovicích brankou Jursy 1:0.

Příjemný úterní podvečer z Uherského Hradiště. Před víkendovým kolem ePojistovna.cz ligy sehraje 1. FC Slovácko třetí kolo MOL Cupu, ve kterém bude hostit na svém stadionu SFC Opava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Kučera

Branky: 28. Havlík, 87. Ťok, 92. Hlúpik – 58. Žídek, 76. Jurečka, 102. Jursa, 104. Schaffartzik (pen.)

Karty:   103. Rada (SLO), 111. Schaffartzik (SLO) – 50. Simerský (OPA), 67. Zapalač (OPA), 120. Lasák (OPA)

1.FC Slovácko: Heča – Chvátal, Rada, Hofmann (83. Ťok), Diviš (46. Hlúpik), Šimko, Tetteh, Havlík, Košút, Koné (59. Zajíc), Daníček

Slezský FC Opava: Lasák – Simerský, Helebrand, Žídek, Hrabina, Kuzmanovič (85. Machálek), Schaffartzik, Zapalač, Jurečka, Janetzký (96. Grussmann), Mozol (63. Jursa)

Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina