Anglie – Bosna 5:0 (kon.) | Kypr – Nizozemsko 1:4 (kon.) | Kazachstán – Norsko 0:3 (kon.)
Turecko – Slovensko 1:1 (kon.) | Srbsko – Slovinsko 3:1 (kon.) | Arménie – Wales 1:3 (kon.)
Bulharsko – Rumunsko 2:0 (kon.) | Litva – Itálie 0:0 (kon.) | Malta – Moldavsko 3:2 (kon.)
Dánsko – Lucembursko 4:1 (kon.) | Rusko – Finsko 1:1 (kon.) | Rakousko – Německo 1:4 (kon.)
Lichtenštejnsko – Portugalsko 1:7 (kon.) | Belgie – Lotyšsko 0:1 (kon.) | S. Makedonie – Skotsko 2:0 (kon.)
Island – Ukrajina 2:4 (kon.) | Sev. Irsko – Francie 0:3 (kon.)
Severní Makedonie
2:0 (2:0)
Skotsko
Úterý 11.10.2016, 18:45Kvalifikace ME U21 • Skupina 3

Je tu konec a domácí se mohou začít radovat. Přestože nebyli před zápasem v ideální situaci, díky výhře nad Skotskem a prohře Islandu s Ukrajinou (2:4) vyhrávají Makedonci třetí kvalifikační skupinu a přímo postupují na evropský šampionát hráčů do jednadvaceti let! (20:38:08)

90+3

90+3
    Angelov fauloval a hra je znovu přerušena.

90+1
    Druhý poločas dnešního zápasu bude nastaven o tři minuty.

90
    Islanďané v souběžně hraném zápase dokázali srovnat na 2:2, jenže o minutu později dostali od Ukrajiny gól na 2:3, takže postupu Makedonie na finálový turnaj nic nebrání.

89
    Konec dnešního zápasu se velmi rychle blíží a zdá se, že domácí oslaví postup na EURO!

88
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Jones, přichází Sammut.

88
    Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Bardi, přichází Avramovski.

85
    Kostadinov za svůj prohřešek proti pravidlům dostal navíc žlutou kartu.

85
    Po faulu Kostadinova mohou rozehrávat fotbalisté Skotska. Ani oni se ale nikam moc neženou a vzhlížejí konec zápasu.

84
    Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Radeski, přichází Gjorgjev.

81
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Hardie, přichází Macdonald.

80
    Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází David Babunski, přichází Kostadinov.

80
    Deset minut. Tolik zbývá odehrát ve druhém poločase a tolik minut dělí domácí fotbalisty od účasti na evropském šampionátu.

77
    K rohu se postavil Henderson, k ohrožení brány Makedonie to nevedlo.

76
    Cameronova střela byla zblokovaná na rohový kop.

74
    Nikolov fauloval a dostává žlutou kartu.

73
    Domácí se mohou pomalu radovat z přímého postupu na EURO! V souběžně hraném zápase právě Ukrajina vstřelila branku a na hřišti Islandu vede 2:1!

71
    Hra je často kouskovaná kvůli faulům ve středu pole. Na výraznější šanci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.

70
    Dvacet minut před koncem utkání mají domácí nadále zápas zcela pod kontrolou.

67
    Máme za sebou významnou část druhého poločasu a současné stavy zápasů nahrávají právě Makedoncům, kteří by postupovali přímo na EURO!

65
    A další střela, tentokrát se o ni postaral Velkoski, jehož pokus ale zastavila hostující obrana.

63
    Po faulu hostujícího Jonese je tady další žlutá karta.

62
    Po faulu Angelova budou rozehrávat hosté.

60
    Nyní ale pozor, v souběžně hraném zápase Island inkasoval gól na 1:1 a rázem je to tak, že by přímo na EURO postupovala Makedonie.

58
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Sheppard, přichází Ross McCrorie.

57
    Až do střelecké pozice se nyní dostal McBurnie, mířil ale mimo.

55
    Domácí fotbalisté jsou hodně u balonu, avšak zatím jen na vlastní polovině nebo v okolí půlící čáry.

53
    Druhý poločas se zatím hraje v poklidném tempu. Domácí fotbalisté zkušeně drží dvoubrankové vedení a nikam se neženou.

51
    Po faulu Markoskiho je tu první žlutá karta také pro domácího hráče.

48
    Také roh rozehrál David Babunski, následné zakončení Bejtulaie mířilo mimo.

48
    Po střela aktivního Davida Babunskiho musel znovu zasahovat Fulton. Míč vyrazil na rohový kop.

47
    Bejtulai fauloval a míč tak získávají fotbalisté Skotska.

46

Je za námi první poločas zápasu mezi Makedonií a Skotskem. Favorizovaní domácí se ujali vedení a následně přidali i druhý gól. Dělají tak vše pro to, aby si zajistili postup na EURO. Pokud ale chtějí postoupit přímo, musí čekat na zaváhání Islandu, který v souběžně hraném zápase vede 1:0 nad Ukrajinou. Pokud Island zápas vyhraje, budou Makedonci muset o postup na EURO zabojovat ještě v baráži.

45+1

45+1
    Babunski kopal ještě jeden rohový kop, následná střela Bardiho byla znovu zblokovaná.

45
    Do střelecké pozice se dostal Radeski, opět si ale vylámal zuby na brankáři Fultonovi.

43
    První poločas zápasu spěje do finále. Domácí vedou o dvě a mají otěže zápasu pevně ve svých rukou.

41
    Přímý kop domácího celku zahrával David Babunski. Rozhodl se přímo zakončit, míč ale poslal mimo.

41
    Domácí kopali Bardim nakonec rohy dva, hosté se ale dokázali v obou případech ubránit.

40
    A další šance domácích. Až do zakončení se protlačil Markoski, jenže gólman Fulton opět zasáhl a následuje roh.

38
    Jenže David Babunski penaltu neproměnil, když ho vychytal gólman Fulton.

37
    Po centru do vápna fauloval hostující Cameron ve vlastním vápně. Následuje penalta a navíc ještě žlutá karta.

37
    Teď tady je rohový kop pro domácí celek. K balonu jde David Babunski.

36
    Do velké šance se nyní dostal Nikolov a mohlo to být už 3:0! Skvěle ale zasáhl gólman Fulton.

33
    Henderson fauloval Radeskiho a je z toho první žlutá karta v dnešním zápase.

31
    Sheppard je dalším hráčem Skotska, který se dnes dopustil faulu. Míč pro Makedonii.

28
    Čas rychle plyne a máme za sebou skoro půl hodinu hry. Nic nenasvědčuje tomu, že by hosté nějak výrazně vzdorovali.

26
    Teď se ale ke střele dostal Hardie a první zákrok v zápase si připsal gólman Aleksovski.

24
    Domácí hrají v euforii a soupeři toho moc nedovolují.

22
    Makedonie právě vstřelila branku!
    Makedonci rychle navyšují své vedení! Druhou branku domácích přidává po prvním gólu ENIS BARDI!

20
    Hosté hrají nadále velmi důrazně a dalšího faulu se nyní dopustil Henderson.

18
    Domácí fotbalisté se přibližují mistrovství Evropy! Po rohovém kopu se totiž prosadil KIRE MARKOSKI a Makedonie vede nad Skotskem 1:0!

17
    Nikolovova střela byla zblokovaná a následuje roh pro Makedonii.

15
    A další faul skotských hráčů. Tentokrát pravidla porušil McBurnie.

13
    Angelov se sice dostal k míči, zároveň mu byl ale odmávaný ofsajd a hra je přerušena.

10
    Nyní se pokoušel střílet Bejtulai, míč ale opřel jen do jednoho z bránících hráčů.

9
    Domácí kopali Bardim první roh v zápase, hosté se ale dokázali ubránit.

8
    Hra je znovu přerušena. Tentokrát se faulu dopustil McBurnie a opět mohou rozehrávat domácí.

6
    A další střela domácích. Nyní pálil Bardi, jenže také on svůj pokus mezi tři tyče nenasměroval.

5
    První střelecký pokus zaznamenal domácí středopolař Markoski, jeho rána ale zamířila mimo.

3
    Jones nedovoleně zastavil Bardhiho a rozehrávat mohou Makedonci.

2
    Domácí začali s balonem na kopačkách. Hned v úvodu se ale v ofsajdu ocitl Angelov a míč tak lacino získávají hosté.

1

Náhradníci: Šiškovski – Avramovski, Murati, Petrovski, Kostadinov, Musliu

Skotsko: Fulton – Cameron, Sheppard, Jules, Iacovitti, Henderson, Jones, Burt, Wighton. McBurnie, Hardie
    Náhradníci: Hurst – Nesbitt, MacDonald, Storie, Docherty, Sammutt

Rozhodčí: Tykgaard – Rix, Hummelgaard (Dánsko).

Hezký večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu kvalifikace o EURO hráčů do jednadvaceti let mezi domácí Makedonií a hostujícím Skotskem. Zatímco Skotům v zápase o nic nejde, domácí Makedonci mohou v případě výhry a při současném zaváhání Islandu v souběžně hraném zápase postoupit přímo na EURO.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.