Kometa Brno – Č. Budějovice 1:4 (kon.) | Jihlava – Sparta 5:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 6:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 4:2 (kon.) | Slavia – Kladno 4:0 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 11:0 (kon.)
HC Kometa Brno
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
HC Motor České Budějovice
Pátek 21.10.2016, 13:00 • DRFG Aréna • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky juniorského hokeje! Dnes se v rámci dalšího kola DHL Extraligy juniorů představí na domácím ledě HC Kometa Brno, která na před svými příznivci přivítá HC Motor České Budějovice. Zápas prvního s druhým začíná ve 13:00!

Brňané v úvodu sezóny nezažívají povedený start jen v nejvyšší kategorii, ale také v juniorské extralize. Kometa se po čtrnácti zápasech nachází na 1. místě se ziskem 29 bodů a úctyhodným skóre 69:42!

Individuálním statistkám vládne s 19 body (6+13) útočník Petr Kratochvíl, jemuž v pořadí celé soutěže patří 6. místo.

Jihočeši zažívají, stejně jako Kometa, fantastický vstup do sezóny. Momentálně jim patří druhá příčka ligové tabulky se ziskem 29 bodů, ovšem mají horší skóre, než jejich soupeř z jihu Moravy.

Nejproduktivnějším hráčem Motoru je se 27 body (17+10) Ondřej Šulek, který zároveň vládne statistkám celé soutěže!
    Klání prvního s druhým slibuje napínavou bitvu!

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký "A", Mlynář, Hroudný, Kratochvíl "C", Ferda "A", Jajcay

HC Motor České Budějovice: Patera (Němec) – Tintěra, Svoboda, Farka, Kmec, Michal "A", Benda, Radoš – Doktor "C", Bláha, Mařík, Káník, Šulek, Tjko, Vochozka, Pixa, Bárta, Kadilák

Rozhodčí: Vrba – Reich, Otáhal.

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše, utkání co nevidět začne.

00:01

00:42
    Puku se ujal hostující tým a rozjíždí útočnou akci.

00:59
    Mlynář hledal před brankou Tintěru, ten nedokázal dosáhnout na kotouč!

01:15
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Novák – 2 min., hákování).

01:27
    Domácí vyhazují kotouč a hosté musejí začít od vlastní branky.

02:50
    Škvrně výborným napadáním zdržuje akci hostí.

02:55
    Nahození od modré čáry zastavuje Dostál a přerušuje hru.

03:44
    Domácí tým v plném počtu ihned ohrožoval brankáře Pateru, ten si dokázal poradit.

03:57
    Dostál přerušuje hru.

04:10
    Ferda se výborným forčekingem protáhl mezi beky a vybojoval tak pásmo pro Kometu.

04:20
    Matěj Novák dostal pas před odkrytou branku, ale výborný Patera se stihl přesunout a vyrazil puk betonem!

05:10
    Doktor se protáhl přes domácího beka až ke střele, ale Dostálův beton byl na místě.

05:42
    Domácí nedokázali přejít přes modrou čáru a kotouč je tam v moci hokejistů z Jihočeského kraje.

06:27
    Havlát fantasticky odzbrojil hostujícího útočníka ve středu hřiště a zabránil tak útočné akci.

07:09
    Novák nabil Mlynářovi do obrovské šance mezi kruhy, ten ale trefil pouze levý beton brankáře Patery!

07:30
    Icing brněnské Komety.

07:47
    David Svoboda tvrdě, ale čistě sestřelil Mlynáře ve středním pásmu. Hosté se dostali do příležitosti, ale Dostál odolal.

08:43
    Domácí útočníci se špatně domluvili a z velké šance se tak nestalo prakticky nic.

08:45
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Šulek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:55
    Hokejisté Motoru se osvobozují vyhozením do středního pásma.

09:20
    Útočné manévry v pásmu neměli dlouhého trvání a hosté se znova osvobozují.

10:05
    Nepřesnosti v kombinaci znamenají další ztrátu útočného pásma.

10:40
    Ferda hledal Nováka ve středu útočného pásma, bohužel pro domácí výběr se mu nepovedlo zachytiti puk.

11:13

11:53
    Brňané se usadili v útočném pásmu a kombinují okolo branky Patery.

12:04
    Zvýšený tlak domácích znamená faul. Dvě minuty za podražení odsedí Michal Michal potrestán dvěma minutami za podražení.

12:33
    Domácí dokázali vyprodukovat nebezpečnou střelu a Pateru, tan ale odolal a hosté vyhazují.

13:16
    Trnkovu ránu od modré čáry vyráží do rohu kluziště hostující gólman.

13:49
    Tečovaná rána přeletěla branku Patery.

14:15
    Nedorozumění v obraně Komety znamená šanci pro hosty, naštěstí pro domácí byl Petr Slabý natolik obětavý a svým skokem zabránil ve střele!

14:51
    Po souboji u hrazení zůstává jeden z hostujících hráčů ležet na hrací ploše. Hra přerušena.

14:53
    Hra opět pokračuje a spojnici břevna a tyče trefuje od modré čáry Michal Furch! Velká šance domácích!

15:20
    Furchův pokus od modré byl těsně před Paterou tečován a hostující gólman se měl co činit, aby kotouč nepustil za svá záda!

16:13
    Jakub Čejka se pokusil přejít přes obránce, což se mu nepodařilo a hosté míří kupředu.

16:26
    Tintěrův pokus našel pouze neomylně nastavnou lapačku Dostála.

17:00
    Dostál zůstal roztažen ležet u levé tyče a hostující forvard se snažil zakončit objetím branky. Obětavá obrana Komety jej k tomu nepustila.

17:45
    Šulek si nedal pozor na modrou čáru a z možného úniku se stala pouze signalizovaná výhoda v postavení mimo hru.

19:04
    Domácí drží puk na na vlastní polovině a rozjíždí novou akci.

20:00

První třetina je minulostí, branku jsme zatím neviděli. Přinese druhá třetina první branku?

20:01

20:17
    Hráči domácích se nedomluvili a jejich rozehrávka končí Icingem.

20:52
    Kratochvílův pokus o zpětný pas nevyšel a domácí se musejí rychle vracet

21:10
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:59
    Vochozka dostal pas před odkrytou branku, ale výborný Dostál se stihl přesunout!

22:16
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    To co se nepodařilo Vochozkovi, se teď podařilo JANU BÁRTOVI! Ten dostal pas od Ondřeje Šulka a prostřelil Dostála pod rukou. Asistence: Ondřej Šulek, Tomáš Vochozka.

23:25
    Hroudný mohl srovnat, ale neporadil si s brankářem Paterou!

23:28

23:45
    Škrvně byl před Paterou zcela osamocen, bohužel pro Brno nedokázal zakončit!

24:15
    Přihrávka zpoza branky minula všechny nastavené hokejky a doklouzala do středního pásma!

24:52
    Nejprve posílal puk před odkrytou branku domácí Sedláček, o chvíli později unikal sám na Dostála Bárta! Ani jedna šance však neskončila brankou.

25:53
    Novák dostal nabito před brankoviště, ale jeho rána z voleje trefila pouze brankáře Pateru.

26:34
    Obrovský závar před brankou Patery končí faulem. Kometa si zahraje přesilovku.

26:34
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Michal – 2 min., hrubost).

27:15
    Jajcay se protáhl do středu pásma a minul horní patra branky!

27:49
    Zábranského rána minula branku hostí.

28:15
    Trma-vrma před brankou Budějovic nekončí brankou. Patera dokázal zalehnout puk.

28:41
    Nedáš – dostaneš! MICHAL MICHAL naskočil z trestné lavice, dostal přihrávku z obranného pásma a překonal brankáře Dostála střelou k tyči! Asistence: Roman Tintěra.

28:53
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Radoš – 2 min., držení protihráče).

29:25
    Hosté vyhazují.

29:53
    Pobyt Komety v útočném pásmu netrval dlouho. Hosté se opět osvobozují.

30:28
    Až teď se Kometa usadila v pásmu a kombinuje u branky Patery.

30:49
    Havlát byl zasažen vysokou holí a je poprávu vyloučen na dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

31:05
    Hosté ve čtyřech, Kometa kombinuje okolo Patery.

31:54
    Mlynář mohl dorážet do odkryté branky, ale bohužel pro domácí celek se Patera roztáhl v brankovišti a lapil kotouč.

32:25
    První dvouminutovka z trestu Farky pomalu končí a Kometě se stále nedaří překonat Pateru.

33:10
    Sedláčkovu ránu vyrazil vyrážečkou Patera

34:13
    Gajarský prověřil betony Patery.

34:25
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Michal – 2 min., podražení).

35:16
    Domácím unikl Bárta, ale tentokrát mu domácí nedali prostor k zakončení.

35:39
    Ferdova rána zblokována mimo tři tyče. Zmar Komety pokračuje.

36:26
    Hosté v plném počtu a kotouč v ochranné síti.

36:44
    Kometa stále v pásmu, ale cesta k Paterově brance stále není.

37:18
    Hosté hrají spíše na brejky, nicméně domácí obrana si již dává pozor.

37:27
    Zakázané uvolnění Komety.

37:48
    Škvrněmu při pokusu o kličku na střed utekl kotouč.

38:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nastartuje kapitán obrat? PETR KRATOCHVÍL zachytil rozehrávku hostí, udělal si kličku na střed a i když mu kotouč utekl, tak překonal brankáře Pateru! Bez asistece.

39:03
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a Kometa se brání kombinaci hostujícího týmu.

39:55
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Druhá třetina již branku nepřinese.

40:00

I druhá perioda je minulostí, Kometa tahala ve druhé třetině za kratší provaz a do třetí třetiny nastupují s jednobrankovou ztrátou.

40:01

40:36
    Kotouč opustil po střele jednoho z hostujících forvardů kluziště, hra se tak stěhuje do středního pásma.

40:53
    JAN BÁRTA dostal přihrávku na křídlo a ačkoli při kličce do středu ztratil kotouč, tak jej dokázal poslat pod víko. Asistence: Ondřej Šulek, Jan Farka.

42:23
    Jajcay se pokoušel poslat puk před branku, ale trefil pouze obránce.

43:04
    Hostující gólman zasáhl proti střele od modré a poté byl zasažen holí.

43:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Havlát – 2 min., sekání).

43:26
    Ofsajd hostujícího Motoru.

43:45
    Kometa se zatím úspěšně brání. Nicméně v tuto chvíli by potřebovala spíše útočit.

44:32
    Brnšnská Kometa opět udržela modrou čáru a vyhodila kotouč.

44:55
    Těsně před koncem vyloučení Havláta se dostal ke střele JAN RADOŠ, jehož střelu přizvedl nad rameno brankáře Dostála jeden z beků.Asistence: Jan Bárta.

45:31
    Kratochvíl udělal pověstnou kličku na modré čáře a způsobil ofsajd.

46:12
    Notnou chvíli okupovali domácí hráči Paterovu branku, ovšem bez úspěchu.

46:23
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Káník – 2 min., vysoká hůl).

46:27
    Ačkoli brněnská Kometa prohrává o tři branky, tak neskládá zbraně a snaží se zaútočit.

47:30
    Čejka se pokusil o elegantní kličku okolo bránícího hráče, ale přišel o kotouč.

47:56

48:16
    Jajcay se pokusil o přihrávku zpoza branky, nicméně nenašel nikoho v bílém dresu.

49:46
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kmec – 2 min., faul kolenem).

50:55
    Kometa se obtížně prosazuje do útočného pásma. Budějovice mají osud utkání pevně v rukou.

51:34
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., podražení).

51:56
    Hosté kombinují před brankou Dostála.

52:07
    Jan Bárta opět v šanci, tentokrát z dorážky nedokázal překonat brankáře Dostála!

52:23
    Úmyslný ofsajd Motoru CB.

52:48
    Dostál vyráží kotouč po střele z kruhu a domácí vyhazují.

53:43
    Kometa v plném počtu, dokáže tým domácích zdramatizovat dnešní duel?

54:16
    Hra se odehrává především ve střední pásmu.

54:40
    Ve středu hřiště byl tvrdě sražen Ferda, přišel o helmu a jen těžko se zvedá z ledu.

55:17
    Kometa míří vpřed.

55:50
    Patera si poradil se střelou od modré čáry a přerušil hru.

56:31
    Vochozka se hnal sám na Dostála, naštěstí pro domácí výběr se mu povedlo zastavit blafák hostujícího hráče.

57:21
    Icing hokejistů Motoru.

57:39
    Jajcay se probil do pásma, ale nedokázal překonat brankáře Pateru svou střelou.

57:58
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Patera – 2 min., vysoká hůl). Trest odpyká Radoš.

58:43
    Šulek se protáhl do středu hřiště, ale trefil pouze Dostálův beton.

59:05
    Po střele od modré čáry se před brankou Motoru strhla velká mela. Bude se vylučovat.

59:05
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ferda – 2 min., krosček).

59:33
    Novák zavezl puk do pásma, kde o něj přišel.

59:44
    Hosté vyčkávají a nikam nespěchají. Dnešní duel tak pravděpodobně skončí 1:4.

Konec zápasu. (15:04:10)

Daniel Kinc

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 39. Kratochvíl – 23. Bárta (Šulek, Vochozka), 29. Michal (Tintěra), 41. Bárta (Šulek, Farka), 45. Radoš (Bárta)

Rozhodčí: Vrba – Reich, Otáhal