Chabarovsk – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Vladivostok – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.) | Kunlun – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Riga – Soči 2:3 (0:1 po s.n.) | Minsk – N.Novgorod 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Toljatti 3:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Dinamo Riga
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Soči
Pátek 21.10.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes na svém ledě představí Dinamo Riga, proti které se postaví hokejisté HK Soči. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:30, tak u toho buďte s námi.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Mullen, Pujacs, Cibulskis, Galvinš, J. Redlihs, K. Redlihs, Zile – M. Redlihs, Gillies, Shugg – Meija, Sestito, Indrašis – E. Kulda, Sčastlivyj, Jelisejevs – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Fantenberg, Mamkin, S. Kuzněcov, Alexandrov, Děrljuk, Gorochov – O'Dell, I. Zacharčuk, Padakin – Levickij, Ignatuškin, Krikunov – Dělnov, Točickij, Ščegolkov – Morozov, Jacenko, Tolpeko.

Rozhodčí: Baluska, Kulakov – Šalagin, Šišlo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:25
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale tam se příliš dlouho neohřáli.

01:41
    Barulin musel zasahovat proti pokusu Indrašise. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího gólmana.

02:37
    Na druhé straně se dostal do šance O´Dell, který v dobré pozici trefuje Kalninše pouze do hrudi.

02:49
    Soči právě vstřelilo branku!
    Na úvodní branku jsme nemuseli čekat příliš dlouho. JEGOR MOROZOV přejel modrou, vyhl se svému soupeři a přesnou ranou otevírá střelecký účet dnešního utkání. Asistence: Oscar Fantenberg.
    02:49 Jegor MOROZOV - 0:1

03:31
    Hráči Soči jsou na koni a nyní se dostal do zakončení Meija, ale tentokrát nalezl jen Barulinův beton.

04:20
    Akce hostujících byla až příliš rychlá. Dělnov se ocitl v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:58
    Po delší době se dostali ke kotouči na delší dobu také domácí, ale s kotoučem nic světoborného nevymysleli.

05:32
    Kalninš zalehl raději kotouč, který se dostal na brankoviště. Hráči Soči jsou při chuti.

06:27
    O kotouč bojují oba celky ve středním pásmu.

07:27
    Hraje se dlouho bez přerušení. Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, kde kombinují. Barulin však ještě nemusel zasahovat.

08:53
    Gorochov je s kotoučem za svou vlastní brankou a nechává zklidnit hru.

10:32
    Nepřesná rozehrávka domácích. Kotouč skončil na holi Galvinše, který se snažil o rychlé rozehrání protiútoku.

11:06
    Levickij zavel kotouč do pásma, ale tam o něj po chvíli proti přesile přišel.

12:02
    Ignatuškinovu rodící se šanci zastavil ofsajd, který čárovým neunikl. Vhazování bude ve středním pásmu.

12:38
    Ignatuškin byl opět v akci. Ani tentokrát však nevyzrál na českého gólmana.

13:20
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté špatně rozehráli. Kotouč vystihl jeden z domácích hráčů, který kotouč poslal na KASPARSE SAULIETISE, jenž se mezi kruhy nemýlil. Asistence: Gunars Skvircovs, Maris Bičevskis.
    13:20 Kaspars SAULIETIS - 1:1

14:33
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, avšak narazili na připraveného Sedláčka.

14:47
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Tim Sestito – 2 min., hákování).

15:34
    Domácí se zatím brání bez větších potíží. Hráči Soči se nemohou usadit v útočném pásmu.

16:01
    Mamkin se již napřahoval ke střele, ale nakonec kotouč jeden z domácích obránců dokázal trefit ze vzduchu a ten poté poslal do středního pásma.

16:47
    Domácí hrají v plném počtu.

17:39
    Tempo hry je ke konci periody poněkud vlažnější.

18:30
    Jen co jsem to napsal, tak se do samostatného úniku dostal Zacharčuk, který tváří v tvář na Sedláčka nevyzrál. Hostující centr trefil pouze beton českého gólmana.
    18:30 Únik Zacharčuka

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, kterou začali mnohem aktivněji hosté a po zásluze se dostali ve třetí minutě do vedení zásluhou Morozova. Soči mělo kotouč více na hokejkách, avšak domácím se podařilo ve čtrnácté minutě vyrovnat. Po chybě v hostující obraně propálil Barulina Saulietis. Do druhé periody tak půjdeme za stavu 1:1.

20:01

20:37
    Domácí začali druhou část aktivněji a ihned se hnali do útočného pásma, tam se však ke střele nikdo v červeném nedostal.

21:41
    Domácí i nadále drží kotouč na svých hokejkách a hostům ze Soči ho nepůjčují.

22:02
    Nyní však chyboval Sedláček za brankou a málem za to byli domácí potrestáni. Šegolkovovi se však nepodařilo objet branku a zasunout kotouč za záda Sedláčka.

22:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., podražení).

22:48
    Domácí se ihned nastěhovali před branku Barulina, ale nikdo v červeném se zatím ke střele neodhodlal.

24:20
    Hosté hrají v plném počtu.

25:15
    V dobré pozici se ocitl Levickij, který přijal přihrávku na pravý kruh a ihned vypálil. Sedláček byl ovšem připravený a kotouč chytil do své výstroje. Vhazovat se bude po levé ruce českého brankáře.

26:23
    Hokejisté Soči dlouho svírali svého soupeře. Tlak hostujícího mužstva ukončil úspěšný zákrok Jakuba Sedláčka po střele Tolpeka.
    Maximální soustředění na svůj výkon! (y)

26:27
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kaspars Saulietis – 2 min., vysoká hůl).

27:40
    Hosté jsou v oslabení velmi aktivní. O´Dell nyní bekhendem netrefil odkrytou klec Dinama! V poslední chvíli zasáhl holí jeden z domácích obránců.
    27:40 Velká šance hostů

28:27
    Saulietis je zpět na ledě a Dinamo hraje v plném počtu.

29:24
    Hosté jsou znovu natlačeni u branky Rigy. Domácí jsou velmi pasivní a pouze se brání.

29:48
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Ščegolkov – 2 min., podražení).

30:06
    Ihned po buly se hráči Dinama usadili v pásmu a Barulin musel krýt tvrdou ránu od modré.

30:41
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až za branku Sedláčka.

31:08
    Barulin musí být neustále v pozoru. Domácí totiž kombinují velmi blízko domácí brance.

31:48
    Soči hraje v plném počtu.

32:18
    Gorochov je s kotoučem za svou brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči dostřídají.

33:16
    Dinamo je opět ve svém obranném pásmu, ovšem s kotoučem na vlastních holích. Domácí půjdou dopředu.

34:04
    Nakonec se Shugg dostal na pravé straně do šance. Kanadský hokejista objel branku a snažil se kotouč poslat u levé tyče za záda Barulina. Ten se však stihl přesunout.

34:45
    TIM SESTITO dostal kotouč na pravý kruh, udělal s ním pár kroků a následně vypálil nechytatelnou ránu do horní poloviny hostující branky. Dinamo tak otáčí dosavadní průběh utkání na svou stranu. Asistence: Gints Meija.
    34:45 Tim SESTITO - 2:1

35:25
    Vyloučení v týmu HK Soči (Roman Děrljuk – 2 min., hákování).

35:50
    Dinamo se rozestavilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

36:36
    Hostům se podařilo kotouč vyhodit ven, avšak o pár vteřin později se Dinamo dostalo opět do pásma. Barulin musí být neustále ve střehu.

37:25

37:31
    Po odpískání se před brankou Soči strhla menší strkanice mezi Cibulskisem a Padakinem. Vylučovat se však nebude.

37:54
    Jekabs Redlihs se dostal sám před Barulina, ale vracející se obránci znepříjemnili domácímu obránci v pořádné zakončení.
    37:54 Pohledná akce Domácích

38:34
    Po delší době se dostali do útoku také hosté, ale nic velkého tam nevymysleli.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., hrubost).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je již svou historií. Dinamo hrálo úplně jinak, než-li v první třetině. Domácí se dostávali do šancí a přehrávali svého soupeře. V pětatřicáté minutě přetavil převahu Dinama ve vedoucí branku Sestito. Soči bude muset ve třetí třetině něco vymyslet, jelikož jejich hra na Dinamo vůbec nestačí.

40:01

40:34
    Třetí třetina nám začali ve čtyřech na obou stranách. U kotouč jsou hosté, ale nikam s ním nespěchají.

40:54
    Indrašisovu akci po levé straně zastavila píšťalka rozhodčího, jednalo se o ofsajd.

41:35
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

42:07
    Bičevskisova formace slušně zatopila obraně Soči. Barulin byl mimo branku a jen málo scházelo, aby někdo v červeném dorazil kotouč do branky.

43:17
    Na druhé straně se hnal do šance Padakin, po jehož akci musel zasahovat Sedláček, po jehož levé ruce se bude následně vhazovat.

44:10
    Shugg žabičkou vybídl Gilliese, jemuž v poslední chvíli sjel kotouč z čepele a bylo rázem po šanci Dinama.

45:17
    Kotouč je na hokejkách hostů, ale ti ho mají za svou vlastní brankou a nikam se s ním příliš neženou.

46:48
    Po jemné teči jednoho z hostujících hráčů skončil kotouč v hledišti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Soči.

47:13
    Dinamo se usadilo v pásmu hostů, kde hráči Rigy kombinovali, nikdo v červeném se ovšem ke střele nedostal a následně hosté dokázali kotouč vyvést do středního pásma.

48:31
    Vhazovat se bude před Sedláčkem poté, co domácí špatně rozehráli a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

49:29
    Meija se snažil na hraně brankoviště otočit s kotoučem a poslat ho ke druhé tyči na svého spoluhráče. Tam se však kotouč nedostal a Barulin si mohl oddechnout.

50:19
    Je před námi necelých deset minut, dočkáme se vyrovnání?

51:13
    Galvinš hledal komu by mohl přihrát. Nakonec si vybral Kuldu, ovšem přihrávka byla příliš dlouhá a skončila na zakázaném uvolnění.

51:54
    Ignatuškin nahazoval kotouč obloučkem za branku Sedláčka, ale tam byla dříve obranná dvojice Dinama, která kotouč dostala ihned ven z pásma.

52:33
    Barulin nyní předvedl dva výborné zákroky po střelách Meiji a následně také Sestita. U kotouče jsou hosté, kteří se následně derou dopředu.

54:14
    Jacenko pálil ihned poté, co přejel útočnou modrou. Sedláček kotouč vyrazil pouze do rohu, kde k němu měli blíže hráči Soči. Hosté se rozestavili v útočné třetině.

55:08
    Je před námi posledních pět minut třetí třetiny. Hosté budou muset přidat, zda-li pomýšlí v dnešním utkání o nějakém tom bodovém zisku.

56:17
    Krikunov se snažil mezi kruhy trefit skákavý kotouč. To se mu ovšem nepovedlo a domácí obrana poslala kotouč ven z pásma.

57:31
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče až k Barulinovi. Dinamo brání střední pásmo v pěti hráčích.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:17
    Hosté to zkouší se šesti bruslaři na ledě. Barulin je na střídačce!

58:58
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů).

58:58
    Oddechový čas pro HK Soči.

59:05
    Je vyrovnáno! Hostům trvalo jen chvíli, aby využili přesilovou hru. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde se do kotouče opřel MICHAIL MAMKIN, který tvrdou ránou propálil vše, co bylo před ním.
    59:05 Michail MAMKIN - 2:2

59:32
    Dinamo chtělo okamžitě odpovědět, ale domácí zastavil ofsajd.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách jsme vítěze dnešního utkání nepoznali. Ve třetí třetině jsme se žádné větší akce nedočkali. Hosté dostali při závěrečné power play možnost přesilové hry a to ihned využil Mamkin střelou od modré. V dnešním utkání tak uvidíme prodloužení, popřípadě nájezdy.

60:01

60:50
    Domácí jsou v útočném pásmu, ovšem u kotouče jsou hosté, kteří se s kotoučem nikam neženou.

61:20
    Ignatuškin hledal před brankou Krikunova, který lehce nahodil na brankovišti na Sedláčka, který si však poradil a kotouč schoval ve své výstroji.

62:13
    Saulietis se dostal do útočné třetiny, ale tam nikoho v červeném nenašel a o kotouč přišel.

63:28
    Hokejisté Rigy se dostali do pásma, kde svého soupeře drželi pod tlakem, ale Barulin si zatím dokázal poradit bez větších potíží.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení nám o vítězi dnešního duelu nerozhodlo. Ten tedy vzejde ze samostatných nájezdů, které začnou za několik okamžiků.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Shugg zkusil vypálit k levé tyči, ale jeho úmysl Barulin vystihl a betonem kotouč vykopl.

1. série
    0:0
    Ani na druhé straně se neprosadil Levickij. Ten nenašel mezeru mezi betony Sedláčka.

2. série
    0:0
    Jelisejevs se sám dostal do těžkého úhlu, odkud nepřekonal Barulina.

2. série
    0:1
    Jegor Morozov udělal nádhernou kličku do forhendu, Sedláčka poslal na druhou stranu a zakončil do odkryté klece!

3. série
    0:1
    Saulietis zkusil blafák do bekhendu, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
    Autorem vítězné branky je JEGOR MOROZOV.
    Jegor MOROZOV - 2:3

Je konec. Dinamo dnes prakticky ztratilo dva body. Po čas celého zápasu byli domácí lepší, avšak minutu před koncem základní hrací doby domácí špatně střídali a poskytli hostům přesilovou hru. Tu v power play využil Mamkin a poslal utkání do prodloužení. V tom jsme branku neviděli a tak museli o vítězi rozhodnout nájezdy. V nich se trefil pouze Morozov, který tak druhý, bonusový bod získal pro své Soči. S konstatováním, že Dinamo Riga na svém ledě prohrálo 2:3 po samostatných nájezdech, se s Vámi loučím. (21:05:23)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 14. Saulietis (Skvorcovs, Bičevskis), 35. Sestito (Meija) – 3. Morozov (Fantenberg), 60. Mamkin, rozh. náj. Morozov