Los Angeles – New Jersey 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Toronto 2:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 2:5 (kon.) | Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | Ottawa – Florida 1:4 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Arizona – San Jose 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 3:1 (kon.)
Vancouver – Chicago 3:4 (po pr.) | Washington – Columbus 2:3 (kon.) | Carolina – Winnipeg 3:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 20.11.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se nyní podíváme na utkání mezi týmy Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks.

Domácí tým je momentálně na šestém místě Pacifické divize, když v osmnácti odehraných zápasech nasbíral pouhých 15 bodů. Do dnešního utkání ale nastoupí povzbuzen výhrou, neboť se po debaklu od NY Rangers dokázal Vancouver otřepat a po prodloužení zdolat Arizonu 3:2. Ta sice vedla o dva góly, ale Sutter s Danielem Sedinem zvládli vyrovnat a v prodloužení rozhodl Hutton. Tato výhra by mohla mužstvo nakopnout, jestli tomu tak skutečně bude, na to si musíme počkat do ranních hodin.

Brandon Sutter 10 (4+6)

Hosté jsou lídrem Centrální divize, když v osmnácti utkáních získali 26 bodů a mají pětibodový náskok na druhé St. Louis. Pro tým to bude třetí zápas ze sedmizápasového tripu a zatím má Chicago padesátiprocentní úspěšnost. Ve Winnipegu tým prohrál, ale v Calgary, odkud Chicago přijíždí, vyhrálo 3:2, když se o góly postarali Hartman, Seabrook a Hossa.

Michal Rozsíval (CHI) 1 (0+1)

Zápas v Rogers Areně začne ve čtyři hodiny ráno, tak si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, nyní jsou na řadě hymny USA a Kanady.

Vancouver Canucks: Markström (R. Miller) – Stecher, Edler, Gudbranson, B. Hutton, Trjamkin, Sbisa – Brandon Sutter, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Horvat, Baertschi – Eriksson, Chaput, Markus Granlund – Megna, B. Gaunce, Skille.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Rozsíval, Seabrook, Kempný – P. Kane, Toews, Schmaltz – Hossa, Anisimov, Panarin – Hartman, Krüger, Pánik – Hinostroza, Rasmussen, Motte.

Rozhodčí: Leggo, StPierre – Galloway, Murchison.

00:01

00:49
    Burrows nahodil do útočného pásma, tam ale byli aktivnější hosté a Chicago už míří do protiútoku.

01:30
    Motte se prohral do střelecké pozice, Markström byl ale u své levé tyčky připraven.

02:02
    Přes obránce se pokoušel vystřelit domácí Skille, puk mu ale nesedl ideálním způsobem a Darling ani nemusel zasahovat.

02:35
    Nyní už ano, zprava na něj poslal nepříjemný puk Stecher.

03:03
    Od modré nebezpečně vystřelil Hjalmarsson, jeho ránu Markström vytěsnil do rohu. Zatím to byla asi nejnebezpečnější střela zápasu.

03:57
    Markström opět v akci, nyní dostal do druhé vlny nabito Panarin a domácí gólman jeho dělovku raději schoval ve výstroji.

04:03
    Parádní Markströmův zákrok! Ihned po buly se puk dostal mezi kruhy, opět k Panarinovi a ten mířil do horního růžku. Lapačka domácího gólmana ale švihla vzduchem a skryla prudce vystřelený puk!

05:35
    Keith se trochu riskantně obtáčel kolem Suttera, ale tento manévr v obranném pásmu nakonec zvládl a rozehrál.

06:14
    Schmaltz přihrál na modrou Keithovi a ten ihned pálil. Markström vyrazil do rohu.

07:38
    Nyní si musí dávat pozor Darling, domácí krouží v jeho pásmu, zatím ale nepřichází žádné vážnější střely.

08:40
    Skille dorážel u brankoviště, nejprve ránu od modré čáry, poté se sám uvolnil a snažil se o překonání hostujícího gólmana střelou z bekhendu. Darling kryl a přerušil hru.

09:10
    Nyní bylo k vidění několik neúspěšných pokusů o přechod do útoku, obrany byly nepropustné.

10:04
    Po buly vystřelil z pravé strany Sbisa, Darling toho moc neviděl, přesto zvládl puk srazit mimo svou branku.

10:36
    Zakázané uvolnění Vancouveru, dra se stěhuje před Markströma, vhazovat se bude po jeho pravici.

11:18
    Menší zmatky v pásmu Vancouveru, domácí pak vyhodili na další zakázané uvolnění.

12:17
    H. Sedin úřadoval za brankou, hledal, komu přihrát. Nakonec se puk dostal na modrou, odkud pálil Sutter. Darling si s touto tvrdou ránou poradil.

12:35
    Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Dvě minuty za hákování dostal Michal Rozsíval.

13:07
    Stecherovi utekl puk do středního pásma, domácí musí rychle vyčistit to útočné.

13:29
    Baertschiho střelu z levé strany vytěsnil Darling svým betonem.

13:49
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Přesilovka je ale nakonec využitá. Střelu z vrcholu kruhu sice ještě Darling zvládl vyrazit, ale pouze na hůl LOUIE ERIKSSONA a ten zblízka pohodlně dorazil puk za brankovou čáru. Asistence: Sven Baertschi, Ben Hutton.
    13:49 Loui ERIKSSON - 1:0

14:49
    Chicago se pokusilo o rychlý přechod do útoku, hráče ale zastavil hvizd čárového – postavení mimo hru.

15:31
    Vancouver teď úspěšně napadá rozehrávku soupeře, hosté mají docela velký problém se vůbec dostat do kloudné akce.

16:03
    Zápěstím to zkusil Panarin, jeho rána byla sražena mimo branku Vancouveru.

16:36
    Domácí se dostali do protiútoku, Burrows si dokázal udělat prostor na střelu, jeho radost ale utlumil Darling rychlým zásahem svou lapačkou.

17:35
    Kr§ger vyjel zpoza branky a našel před brankovištěm Rasmussena. Ten sice ihned vystřelil, ale ztroskotal na Markströmovi.

18:28
    Domácí se po menším tlaku soupeře osvobodili vyhozením do středního pásma.

18:59
    Kempného rána od modré nevypadala zle, puk mířil do chumlu hráčů před gólmanem, nakonec ale skončil mimo.

19:41
    Už se zase hrálo v pásmu Chicaga, hosté poté pouze posunuli puk do středního pásma, bez hrozby případného zakázaného uvolnění.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu a domácí jdou do šaten s těsným vedením 1:0. O zatím jedinou branku utkání se ve 14. minutě postaral Loui Eriksson dorážkou Baertschiho střely a využil tak přesilovou hru. Chicago se snaží, ale zatím naráží na výborně chytajícího Markströma, který se blýskl hlavně dvěma zákroky proti Panarinovi.

20:25
    Schmaltz hledal křížnou přihrávkou Keitha, jeho rána z první skončila mimo.

21:02
    Kane si vyjel zpoza branky a snažil se zasunout puk za Markströma. Ten ale pokryl všechny mezírky a protivníka vytlačil.

22:20
    Eriksson při svém průniku do útočného pásma podklouzl a docela tvrdě narazil do mantinelu. Okamžitě se ale zvedl a pokračuje ve hře.

23:30
    Hinostroza ztratil na útočné modré puk, pustil Megnu do úniku a ten se snažil natlačit před Darlinga. Seabrook jej na posledních chvíli zastavil čistým zákrokem.

24:51
    Panarin objel celé pásmo, hledal prostor na střelu a když jej nenašel, tak zpoza branky přihrál Campbellovi. Jeho střelu z mezikruží Markström vytěsnil.

25:26
    Kempného přihrávku za branku Vancouveru domácí vystihli a ihned vyrazili do protiútoku.

25:49
    Kane vložil hůl do střely z levého křídla, puk však pouze tečoval mimo hrací plochu.

25:52
    Druhá přesilovka pro Vancouver, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Marcus Krüger.

26:29
    Akci Vancouveru zastavil hvizd rozhodčích, domácí se provinili postavením mimo hru.

27:12
    Až nyní se domácí usadili v pásmu a snaží se rozjet kombinaci.

27:20
    Granlundovu střelu z pravé strany pokryl pozorný Darling.

27:52
    Krüger je už sice na ledě, ale Vancouver pokračuje v náporu a na Darlinga létá jedna střela za druhou.

28:26
    Vynikající Darling! Před ním se objevil zcela volný Eriksson, ale gólman Chicaga vytáhl dva skvělé zákroky, kdy zejména ten druhý z polohy vleže musel Erikssona hodně zdrtit. Darling nastavil lapačku a zabránil puku v cestě do branky!

29:42
    Motteho střela byla schovaná za hráče, ale i tak si Darling poradil a tak i nadále drží svůj tým.

30:46
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do brejku dvou na jednoho, Hartman se ale na modré sám zbrzdil kličkou a nakonec o puk přišel.

31:51
    Hjalmarssonovu dělovku od modré zastavil Markström, domácí už jdou dopředu.

32:15
    Na druhé straně si připsal úspěšný zákrok Darling a to proti nepříjemné ráně Gudbransona.

33:03
    Darling má za sebou další zákrok, nyní proti nepříjemnému nahození od modré čáry. Puk skončil v rohu.

33:27
    Obrovská šance hostů na srovnání. Do brejku se dostal Toews, položil si i Markströma, následná střela ale zacinkala o brankovou konstrukci!

34:52
    Chicago se opět snažilo o rychlý přechod do útoku, nyní to ale skončilo nepřesnou přihrávkou.

35:27
    První přesilovku v utkání si zahraje hostující Chicago. Dvě minuty za hákování dostal Michael Chaput.

36:04
    Domácím se podařilo vyhodit, puk zastavil Darling a ihned rozehrál na spoluhráče.

36:29
    A opět letí puk přes všechny čáry. Chicagu tahle přesilovka nejde.

37:03
    A je to 2:0! Toews ztratil na modré puk, Campbell neudržel BO HORVATA a ten své sólo dotáhl do konce přesnou střelou. Vancouver tak skóroval ve vlastním oslabení! Asistence: Alexandre Burrows.
    37:03 Bo HORVAT - 2:0

37:27
    Přesilovka Chicaga je u konce, domácí jsou v plném počtu.

38:27
    Už je to o tři branky. Hosté opět propadli s pukem, Vancouver se dostal do kontru, H. Sedin přihrávkou vyzval BRANDONA SUTTERA a ten se střelou z první trefil naprosto přesně pod horní tyčku – Darling se nestačil přemístit. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.
    38:27 Brandon SUTTER - 3:0

39:23
    Chicago je nyní zcela mimo, naopak domácí tým hraje v naprosté pohodě a s velkým nadšením.

39:47
    Ještě jedno zakázané uvolnění, kra se stěhuje před Markströma.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po čtyřiceti minutách hry musí na straně Vancouveru panovat velká spokojenost, protože náskok je už tříbrankový. Přitom dlouho to na nárůst skóre nevypadalo, oba brankáři podávali výborné výkony a připisovali si opravdu těžké zákroky. Branky tak padaly až v úplném závěru třetiny. Nejprve na začátku 38. minuty ujel v oslabení Bo Horvat a o minutu později se střelou z první prosadil Brandon Sutter. Vancouver je tak blízko výhře a dvěma bodům do tabulky.

40:22
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po levici gólmana Markströma.

40:30
    Bude se vylučovat, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

40:47
    Už se pískalo a za hákování je vyloučen Daniel Sedin.

41:16
    Hostům vyskákal puk z útočného pásma, zatím Chicagu přesilovka moc nejde.

41:33
    Od modré vystřelil Seabrook, Markström si pokrytím této dělovky připsal další úspěšný zákrok.

41:43
    Teď měl gólman Vancouveru i trochu štěstí, když už byl po Hossově tvrdé ráně překonán, ale zastoupila jej tyčka!

42:30
    Sbisa zblokoval další střelu hostů a Eriksson vyhodil puk přes všechny čáry.

42:53
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí už sice byli v plném počtu, ale Chicago ještě úspěšně kombinovalo v útočném pásmu. ARTEMIJ PANARIN si vyměnil puk s Kanem a poté tvrdou ranou nedal Markströmovi žádnou šanci. Asistence: Patrick Kane, Brian Campbell.
    42:53 Artemij PANARIN - 3:1

43:45
    I nadále pokračuje aktivní hra Chicaga, je vidět, že je gól povzbudil.

44:06
    No vida a už je to jen o gól! VINNIE HINOSTROZA si zprava najel do pásma, Markström sice jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku už byl gólman Vancouveru krátký. Asistence: Michal Kempný.
    44:06 Vinnie HINOSTROZA - 3:2

45:08
    Chicago je najednou v drtivém tlaku, domácí neví, kam dřív skočit.

45:59
    Hossa už hledal Panarina, domácí na poslední chvíli kombinaci přerušili.

46:35
    Edlerovo nahození mířilo k tyčce, kde navíc stál D. Sedin, Darling si nakonec poradil a puk za svá záda nepustil.

47:28
    Po Rozsívalově nahození a posunutí puku mezi kruhy se k dělovce napřáhl Kempný a Markström jen tak tak zasáhl svou lapačkou!

48:22
    Seabrookovi odskočil puk od hokejky a najednou tu byla šance Vancouveru. Rána Markuse Granlunda skončila kousíček nad brankou.

49:01
    Na druhé straně cinkala branková konstrukce, Markström měl proti Hossově pokusu velké štěstí.

50:38
    Hinostroza opět našlápl k individuální akci, nyní byl ale zastaven už ve středním pásmu.

51:26
    O něco podobného se pokusil i Kane, prokličkoval se do střelecké pozice, Markström ale jeho pokus z bekhendu vyrazil.

52:25
    Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:52
    Po velkém náporu v podání Hossy a Panarina se domácí dopustili faulu a Chicago si tak zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jayson Megna.

53:51
    Keith se daleko se svým individuálním průnikem nedostal, jeho spoluhráči už byli úspěšnější. Chicago je usazeno v pásmu.

54:20
    Vancouver vyhodil přes všechny čáry.

54:42
    A znovu. Přesilovka hostů se už chýlí ke svému konci.

54:52
    Megna je zpátky na ledě, Vancouver hraje v plném počtu.

55:46
    Hosté definitivně smazali náskok soupeře a je srovnáno. Po rychlém přechodu do útočného pásma mohl Hinostroza sám střílet, ale počkal si na nejlepší okamžik, přihrál do druhé vlny a RYAN HARTMAN tvrdou ranou propálil Markströma. Asistence: Vinnie Hinostroza.
    55:46 Ryan HARTMAN - 3:3

56:55
    Vancouver se teď pouze brání, hosté jsou aktivní a pokouší se o dokonání obratu.

57:31
    Nebyli tomu daleko, když po pravé straně unikl Kane a nebezpečně vystřelil. Markström se štěstím vyrazil.

57:59
    Zakázané uvolnění domácích, hra se tak vrátí před Markströma.

58:39
    Vancouver už pouze brání, Sutter vyhodil z pásma tak, aby z toho nebylo další zakázané uvolnění.

59:06
    Tvrdou Seabrookovu ránu od modré vyrazil Markström svým betonem, třetí třetina vrcholí.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, byť po druhé třetině vedli domácí o tři branky! Jenže Chicago v poslední části zabralo, předvedlo útočnou smršť a náskok Vancouveru se postupně rozplynul. O branky se postarali Artemij Panarin, Vinnie Hinostroza a Ryan Hartman. Stav 3:3 znamená jediné – prodloužení.

60:01

60:31
    Hosté sice dali gól, když se po Kaneově průniku trefil Toews, ale domácí trenér si vzal challenge, nechal prozkoumat přechod hostů do útočného pásma a uspěl – Chicago se provinilo postavením mimo hru. Takže pokračujeme.

61:07
    Panarinovu střelu Markström vyrazil a domácí se mohou vydat do rychlého protiútoku.

61:20
    Ten skončil na Darlingovi, který se roztáhl na brankovišti a zasáhl betonem.

62:07
    Tohle je naprosto šílené prodloužení, nyní se do sóla dostal Kane, Markström jej ale vychytal!

62:54
    Panarin krouží pásmem, hledá si nejlepší pozici na střelu.

63:20
    Další únik, nyní v podání domácího Erikssona. Položil si Darlinga, puk za jeho záda ale nezasunul!

63:45
    Horvat stál před Darlingem, mířil však mimo.

64:04
    Tak a teď je už vážně rozhodnuto. Do útočného pásma si najel MARIÁN HOSSA a střelou přes obránce zamířil přesně k tyčce. Asistence: Duncan Keith, Vinnie Hinostroza
    64:04 Marián HOSSA - 3:4

Je za námi utkání, které přineslo velký obrat. Chicago po dvou třetinách ztrácelo tři góly, ale dokázalo srovnat a v pekelném prodloužení dokonat obrat. Branka Toewse ještě pro těsný ofsajd neplatila, ale na začátku poslední třetiny napřáhl Marián Hossa a rozhodl o tom, že prémiový bod poputuje do Chicaga. Konečný výsledek je 3:4.

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:38

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:57:49)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Eriksson (Baertschi, B. Hutton), 38. Horvat (Burrows), 39. Brandon Sutter (H. Sedin, D. Sedin) – 43. Panarin (P. Kane, B. Campbell), 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman (Hinostroza), 65. Hossa (Keith, Hinostroza)

Vancouver Canucks: Markström – Stecher, Edler, Gudbranson, B. Hutton, Trjamkin, Sbisa – Brandon Sutter, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Horvat, Baertschi – Eriksson, Chaput, Markus Granlund – Megna, B. Gaunce, Skille.
    Chicago Blackhawks: Darling – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Rozsíval, Seabrook, Kempný – P. Kane, Toews, Schmaltz – Hossa, Anisimov, Panarin – Hartman, Krüger, Pánik – Hinostroza, Rasmussen, Motte.

Rozhodčí: Leggo, StPierre – Galloway, Murchison

Diváci: 18 865