Sampdoria – Sassuolo 3:2 (kon.) | Atalanta BC – AS Řím 2:1 (kon.) | Bologna – Palermo 3:1 (kon.)
Crotone – Turín 0:2 (kon.) | Empoli – Fiorentina 0:4 (kon.) | Lazio – Janov 3:1 (kon.)
AC Milán – Inter 2:2 (kon.)
Empoli FC
0:4 (0:1)
ACF Fiorentina
Neděle 20.11.2016, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 13. kolo

Massa ani po přestávce nic nenastavil a ukončil utkání, v němž Fiorentina přejela střelecky trápící se Empoli. Velký podíl na výhře hostujícího celku má Josip Iličić, který se prosadil z penalty a poté výstavní střelou zpoza šestnáctky. Skvělý zápas odehrál také Federico Bernardeschi, který stejně jako Josip Iličić vstřelil dva góly a hladkou jízdu za třemi body odstartoval. Na straně Empoli měl několik šancí Massimo Maccarone, jenže ani jednu z nich i přes skvělý výkon neproměnil. Konečný výsledek. Empoli FC 0 AFC Fiorentina 4. (16:48:31)

90

90
    Běží poslední minuta utkání a Matías Vecino zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, táhlý přízemní pokus střídajícího hráče Fioretiny ale zamířil taktéž vedle levé tyče.

89
    Sebastián Cristóforo zkusil vypálit zpoza šestnáctky a jeho následná střela zamířila po zemi vedle levé tyče.

88
    Massimo Maccarone kolmou přihrávkou uvolnil na levé straně šestnáctky Manuela Pasquala, který levačkou posílal míč pod sebe, na značce pokutového kopu ale našel pouze hráče Fiorentiny.

87
    Josip Iličić dnes odehrál skvělé utkání, když vstřelil dva góly a ten druhý byl opravdu výstavní. Na domácí straně byl hodně vidět Massimo Maccarone, střeleckou smůlu Empoli ale neprotrhl.

86
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a jsem zvědavý, zda ve druhém poločase rozhodčí kvůli střídáním a třem gólům něco nastaví, protože v prvním poločase tak neučinil.

85
    Daniele Croce byl zřejmě hráčem, který po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval do náruče Cipriana Tătăruşanua.

84
    Massimo Maccarone v blízkosti značky pokutového kopu napřáhl pravačkou k prudké přízemní střele, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde jeho pokus vyrazil Ciprian Tătăruşanu!

83
    Utkání už se dohrává jen z povinnosti a o přídělu tří bodů na stranu Fiorentiny už je dávno rozhodnuto. Borja Valero navíc mohl přidat pátý gól, jeho střela ale zamířila doprostřed brány, kde ji bez větších potíží chytil Łukasz Skorupski.

82
    Davide Astori napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné táhlé střele, která o příliš velký kus neminula levý horní roh brány!

81
    Hra se sice přelévá stejně jako v úvodu ze strany na stranu, Empoli už ovšem není po přestávce vůbec nebezpečné.

80
    Cristian Tello si nevadl míč na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která zamířila vedle pravého horního rohu brány.

79
    Fiorentina založila útok dlouhým kolmým pasem za obranu, pro který si došel Łukasz Skorupski a ukryl ho v náručí.

78
    Domácí hráči mají v letošní sezóně Serie A obrovské problémy se střílením gólů a i dnes na špatnou koncovku doplatí.

77
    Empoli v minulém kole porazilo Pescaru 4:0 a dnes zřejmě stejným výsledkem prohraje.

76
    Do konce utkání zbývá odehrát patnáct minut. Empoli prohrává na svém hřišti s Fiorentinou 0:4.

75
    Střídající Sebastián Cristóforo byl zřejmě hráčem, který na pravé straně šestnáctky napřáhl k přízemní střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Łukasz Skorupski!

74
    Domácí za současného stavu nevědí, co mají hrát. Za čtyřbrankového manka se jím ani není třeba divit.

73
    Empoli se vydalo na steč, v blízkosti šestnáctky Fiorentiny ale jeho snahu zhatila nepřesná přihrávka.

72
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Sebastián Cristóforo.

72
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Assane Dioussé, přichází José Mauri.

71
    Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut a oba dva týmy připravily střídání, ke kterým dojde co nevidět.

70
    Empoli vypálilo zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována a Fiorentina se ubránila.

69
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Guido Marilungo.

69
    Josip Iličić dnes vstřelil dva góly a mohl zkompletovat hattrick, trenér Fiorentiny se ale rozhodl ušetřit jeho síly a vystřídal ho.

68
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Matías Vecino.
    67. Josip ILIČIĆ - 0:4

67
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Borja Valero přiťukl míč JOSIPOVI ILIČIĆOVI, který si srovnal míč na pravačku a jeho spektakulární střela zpoza šestnáctky se ze vzduchu snesla přesně do pravého horního rohu brány. Asistence: Borja Valero.

66
    Donale se to potvrdilo po střele Alberta Gilardina, který přišel na hřiště z lavičky a pálil zpoza šestnáctky hodně mimo.

65
    Někdo by mohl namítnout, jak si něco takového mohu dovolit tvrdit, jenže kromě Massima Maccaroneho není na domácí straně nebezpečný vůbec nikdo.

64
    Fiorentina vede nad Empoli už 3:0 a o zápasu už je rozhodnuto, nevím co by se muselo stát, aby domácí vyrovnali. Zázrak.

63
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nenad Tomović, přichází Carlos Salcedo.

62
    Fiorentina připravila po vstřelení třetího gólu první střídání, a u postranní čáry už je připravený Carlos Salcedo.
    61. Federico BERNARDESCHI - 0:3

61
    FEDERICO BERNARDESCHI mezi dvojicí protihráčů krásně pronikl do šestnáctky a z její levé strany zamířil nádhernou střelou do bližšího levého horního rohu brány. Łukasz Skorupski si sice na míč sáhl, vyrazit ho ale nedokázal. Asistence: Hrvoje Milić.

60
    Josip Iličić se vzápětí snažil dostat k dorážce a nakonec přišla. Když do něj jeden z obránců Empoli napálil míč, který se od něho odrazil těsně vedle levé tyče.

59
    Těsně před vystřídáním na straně Empoli měl velkou šanci Cristian Tello, který přízemní střelou z pravé strany šestnáctky placírkou dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, Łukasz Skorupski ale jeho skvělým zákrokem vyrazil!

58
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Alberto Gilardino.

57
    Borja Valero fauloval u levého rohového praporku Daniela Croceho a viděl žlutou kartu.

56
    Cristian Tello byl zřejmě hráčem, který zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale zamířila mimo.

55
    Empoli to za stavu 2:0 nezabalilo a prezentuje se velice sympatickým výkonem, kterému chybí koření v podobě gólu.

54
    Riccardo Saponara zkusil na levé straně hřiště vypálit zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla hodně slabá a Ciprian Tătăruşanu si připsal další, tentokrát snadný, zákrok.

53
    Empoli se pokusili zahrozit centrem z pravého křídla, který na přední tyči v pohodě ukryl v náručí Ciprian Tătăruşanu.

52
    Bude se sice opakovat, ale Massimo Maccarone je v dnešním zápase hodně aktivní a zasloužil by si za svou práci vstřelit gól. S tím ale nesouhlasí brankář Ciprian Tătăruşanu, který ho podruhé skvěle vychytal.

51
    Massimo Maccarone napřáhl na pravé straně šestnáctky z ostrého úhlu k prudké přízemní střele, kterou Ciprian Tătăruşanu v blízkosti své levé tyče v rozštěpu vyrazil!

50
    Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily, i když, domácím by změna možná prospěla.

49
    Fiorentina vstoupila do druhého poločasu pořádně zostra a krátce po jeho začátku již vede o dva góly.

48
    Další gól mohl přidat po krásné kolmé přihrávce Nikola Kalinić, jeho střela z levé strany šestnáctky ale zamířila těsně nad!
    47. Josip ILIČIĆ - 0:2

47
    JOSIP ILIČIĆ ze značky pokutového kopu krátce po výkopu druhého poločasu nezaváhal a zamířil těsně nad zemí přesně k levé tyči.

46
    Milan Badelj byl na pravé straně šestnáctky při pokusu o průnik faulován Assanem Dioussém a Fiorentina bude kopat penaltu!

46
    Fiorentina právě obstarala výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje zásluhou Federica Bernardeschiho s vedením 1:0.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
    Fotbalisté Fiorentiny oslavující úvodní gól Bernardeschiho.

Hlavní rozhodčí Massa nakonec nad rámec velice atraktivního prvního poločasu nestavil vůbec nic a fotbalisté Fiorentiny odchází do kabin spokojenější poté, co se po necelé půlhodině hry prosadil z dorážky Federico Bernardeschi. Na domácí straně Empoli mohl několikrát odpovědět Massimo Maccarone, který byl hodně aktivní, v největší šanci ale vyprášil z blízkosti rukavice Cipriana Tătăruşanua, který drží čisté konto. Skóre po prvním poločase. Empoli 0 Fiorentina 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu, nad který zřejmě bude nastavena 1 minuta. Ještě než se tak stane, Riccardo Saponara napřáhl zpoza šestnáctky pravačkou k prudké střele, jenž zamířila vysoko nad.

44
    Nenad Tomović odvedl na pravé straně šestnáctky dobrou práci, když přízemní střelu jednoho z domácích hráčů odvrátil na rohový kop a Fiorentina následný centr na přední tyči odhlavičkovala do bezpečí.

43
    Zápas se odehrává ve vysokém tempu a uvidíme, zda stejný herní projev obou celků bude pokračovat i po přestávce, protože přece jenom takový styl hry stojí spoustu sil.

42
    Neúnavný Massimo Maccarone napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která byla zablokována, a míč skončil za pravou postranní čárou. Empoli mohlo vhazovat.

41
    Massimo Maccarone dnes hodně trápí obranu Fiorentiny, zatím se mu ale vstřelit gól stejně jako jeho spoluhráčům nepodařilo.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Fiorentina po přečkání nebezpečného volného přímého kopu v blízkosti šestnáctky stále vede 1:0.

39
    Federico Bernardeschi vyrážel po odraženém míči do rychlého protiútoku, který hned v zárodku taktickým faulem zastavil Giuseppe Bellusci. Rozhodčí neváhal a udělil další kartu.

38
    Sám faulovaný Massimo Maccarone rozehrál volný přímý kop, jeho tvrdá přízemní střela pravačkou ale skončila na zdi.

37
    Nenad Tomović po delších protestech a prodlevě ve hře viděl za faul na Massima Maccaroneho žlutou kartu.

36
    Massimo Maccarone byl těsně před hranicí pokutové území zezadu faulován Nenadem Tomovićem a Empoli bude zahrávat volný přímý kop z velice nebezpečné pozice!

35
    Cristian Tello si v souboji s protihráčem pomohl rukama a za taktický faul viděl žlutou kartu.

35
    Federico Bernardeschi napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop, následný centr ale nic nepřinesl.

35
    Empoli na levé straně hřiště rozehrálo rohový kop, následný centr ale v pokutovém území nikoho v modrém dresu nenašel a na vzdálenější pravé tyči zamířil do území nikoho.

34
    Massimo Maccarone je v dnešním zápase hodně aktivní a po dalším krásném centru z levého křídla se v blízkostí levé tyče ocitl ve velké šanci, jeho střela ale byla sražena na rohový kop.

33
    Domácím se rozehrání standardní situace příliš nepovedlo a centr mířící na vzdálenější pravou tyč Fioretina na hranici šestnáctky odhlavičkovala do bezpečí.

32
    Riccardo Saponara se snažil uniknout středem hřiště a po kose zezadu vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

31
    Úvodních třicet minut zápasu je pryč a Fiorentina vede zásluhou Federica Bernardeschiho na hřišti Empoli 1:0.

30
    Fiorentina má obrovskou převahu a fotbalisté domácího Empoli během posledních okamžiků nevědí, kam dřív skočit.

29
    Federico Bernardeschi mohl přidat druhý gól, když se před šestnáctkou krásně uvolnil a poté napřáhl levačkou k technické střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Łukasz Skorupski ale vytáhl úžasný reflexivní zákrok a míč vyrazil!

28
    Josip Iličić byl zřejmě tím hráčem, který z levého křídla během gólové akce poslal do šestnáctky nádherný diagonální centr.
    27. Federico BERNARDESCHI - 0:1

27
    FEDERICO BERNARDESCHI se po krásném přetaženém centru z levého křídla Josipa Iličiće a nepřesném zakončení Cristiana Tella, kterému míč rukou vypíchl vybíhající Łukasz Skorupski, dostal před bránou k volnému míči a z blízkosti ho uklidil do prázdné sítě. Fiorentina vede 1:0!

26
    Domácí fotbalisté neustále hledají za obranou Massima Maccaroneho, který zatím na druhou velkou šanci v dnešním zápase čeká marně.

25
    A znovu! Massimo Maccarone si nabíhal na kolmou přihrávku a málem se řítil sám na bránu, pas jednoho z jeho spoluhráčů byl ale příliš prudký, přesto domácí útočník zvedl palec nahoru.

24
    Massimo Maccarone si opět krásně zabíhal za obranu, tentokrát se ale ocitl v ofsajdu, který neunikl zraku pomezního rozhodčího.

23
    Empoli se málem ocitlo uprostřed šestnáctky po ledabylém počínání jednoho ze stoperů Fiorentiny dostalo do zakončení, hosté ale nakonec nebezpečí odvrátili.

22
    Hosté vzápětí rozehráli v rychlém sledu dva rohové kopy, ani z jedné strany se ale po centru do šestnáctky do zakončení nedostali. Empoli se definitivně ubránilo.

21
    Cristian Tello si na pravé straně šestnáctky krásně zpracoval vysoký míč do prostoru na střelu a prudkou ránou mířil do bližšího pravého horního rohu brány, Łukasz Skorupski ale předvedl skvělý volejbalový zákrok a vyrazil míč mimo!

21
    Fiorentina během dosavadního průběhu utkání vyslala na bránu soupeře více střel, jenže drtivá většina z nich byla zablokována.

20
    Empoli na levé straně hřiště vybojovalo po sražené přízemní střele zpoza šestnáctky rohový kop a následný centr byl na přední tyči odvrácen. Domácí ovšem zůstávají u míče.

19
    Fiorentina se opět pokusila zrychlit hru kolmou přihrávkou, která tentokrát skončila u brankáře Łukasze Skorupskiho, který mohl nohou v klidu rozehrát a také tak učinil.

18
    Empoli se také po zisku míče dopouští velkých nepřesností a odevzdává míč zbytečně hráčům Fiorentiny, kteří mají územní převahu.

17
    Nikola Kalinić podruhé v zápase zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela byla ale příliš slabá a Łukasz Skorupski v blízkosti pravé tyče své brány v pohodě sebral míč ze země.

16
    Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut. Empoli hraje na domácím stadionu s Fiorentinou bez branek 0:0.

15
    Fiorentina se snaží rozvíjet neustále své akce po pravém křídle, jenže se jí vůbec nedaří kombinovat.

14
    Cristian Tello si na pravém křídle nabíhal na kolmou přihrávku svého spoluhráče, míč byl ale příliš prudký a skončil za postranní čárou. Empoli mohlo v klidu vhazovat.

13
    Empoli je během posledních okamžiků hodně nebezpečné a hrozí především centry z levého křídla.

12
    Massimo Maccarone byl zřejmě tím hráčem, který se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci, z blízkosti ale výborného Cipriana Tătăruşanua nepropálil!

11
    Empoli na levém křídle vybojovalo rohový kop, do zakončení se ale po následném centru nedostalo.

10
    Utkání nabízí pohledný fotbal, během kterého se hra přelévá ze strany na stranu. Před pár okamžiky měli více ze hry hráči Fiorentiny, nyní o sobě ale dávají zase vědět domácí.

9
    Riccardo Saponara si skvěle pohlídal ofsajdovou past a do šestnáctky si nabíhal na krásný přízemní centr z levého křídla, brankář Ciprian Tătăruşanu ale skvěle vyběhl z brány proti míči a dokázal ho dopravit do bezpečí!

8
    Hosté se vydali do útoku po pravém křídle, jejich následná střela z úhlu ale byla opět zablokována. Obranný val Empoli dnes nebude zřejmě vůbec snadné překonat.

7
    Fiorentina po vlažném vstupu do utkání začíná dominovat a Empoli je často zataženo před vlastní šestnáctkou.

6
    Federico Bernardeschi se prodíral středem hřiště směrem do pokutového území a těsně před jeho hranicí napřáhl pravačkou k prudké střele, která byla zablokována.

5
    Nikola Kalinić napřáhl zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele, která postrádala razanci a zamířila vedle levé tyče.

4
    Domácí fotbalisté vstoupili do utkání velice dobře, zatím se ale do zakončení stále nedostali. Na opačné straně se pokusil o pěknou patičku v blízkosti pravé tyče po centru z pravé strany jeden z hostů, jeho zakončení ale postrádalo razanci a bylo zablokováno.

3
    Brankář Ciprian Tătăruşanu musel rychle vyběhnout z brány, aby před jedním z hráčů Empoli odkopl míč do bezpečí.

2
    Empoli vstoupilo do utkání velice aktivně, po pravém křídle se ale do šestnáctky neprodralo a navíc faulovalo.

1

Fotbalisté obou týmů přichází na hrací plochu a do výkopu zápasu mezi Empoli a Fiorentinou zbývá pár okamžiků. Dokáží domácí navázat na poslední výhru?

Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Pasqual – Krunić, Dioussé, Croce – Saponara – Maccarone, Pucciarelli.
    Náhradníci: Pugliesi, Pelagotti – Dimarco, J. Mauri, Maiello, Gilardino, Barba, Ćosić, Pereira, Marcel Büchel, Tello, Marilungo.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez, Astori – Bernardeschi, Badelj, Valero, Milić – Iličić, Tello – N. Kalinić.
    Náhradníci: Lezzerini, Drągowski – De Maio, C. Sánchez, Zárate, Vecino, Olivera, Salcedo, Cristóforo, Chiesa, Babacar.

Rozhodčí: D. Massa. Asistenti: A. Giallatini, A. Marzaloni.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Fiorentina

Fiorentina má velice nevyrovnanou formu, na druhou stranu ale během posledních pěti zápasů nepoznalo porážku. Tým z krásného italského města dokáže vyhrát, jenže vzápětí přichází remíza a ztráta bodů. V předminulém kole fotbalisté Fiorentiny zvítězili na hřišti Bologni, poté ovšem přišla remíza se Sampdorií.

Empoli

Empoli v osmi z posledních devíti zápasů nedokázalo vstřelit gól a hned čtyři jeho duely skončily bezbrankovou remízou 0:0. Domácí hráči budou chtít proti Fiorentině navázat na poslední výhru nad Pescarou, proti celku z horní poloviny tabulky ho ale nečeká nic jednoduchého a s remízou by se spokojil.

Vítejte u sledování zajímavého zápasu italské Serie A, v němž Empoli přivítá na svém hřišti Fiorentinu. Domácí fotbalisté osmkrát v řadě nedokázali vstřelit gól, v posledním zápase ovšem zvítězili 4:0 v Pescaře, zatímco hosté remizovali doma 1:1 se Sampdorií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Reiner

Branky: 27. Bernardeschi, 47. Iličić (pen.), 61. Bernardeschi (Milić), 67. Iličić (Valero)

Karty:   39. Bellusci (EMP) – 35. Tello (FIO), 37. Tomović (FIO), 57. Valero (FIO)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:13. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:12.
    Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Pasqual – Krunić (58. Gilardino), Dioussé (72. J. Mauri), Croce – Saponara (69. Marilungo) – Maccarone, Pucciarelli.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović (63. Salcedo), Gonzalo Rodríguez, Astori – Bernardeschi (72. Cristóforo), Badelj, Valero, Milić – Iličić (68. Vecino), Tello – N. Kalinić.

Rozhodčí: D. Massa. Asistenti: A. Giallatini, A. Marzaloni