Ottawa – Florida 2:0 (kon.) | Tampa – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Vancouver – Toronto 3:2 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Detroit 5:3 (kon.) | Arizona – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Colorado – Dallas 0:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Montreal 4:5 (2:3 po s.n.)

Martin Hanzal (ARI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:42
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:47 (05:23:29)

Tři hvězdy utkání

1. Mike Smith (ARI) 58 zák., 2 góly, 96,7%
    2. Alexander Wennberg (CBJ) 1+0
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 34-60; Zablokované střely: 18-19; Vhazování: 53%-43%; Hity: 32-22; Přesilové hry: 1/5-0/5; Trestné minuty: 16-14.
    Klíčová postava dnešního utkání brankář Arizony Mike Smith.

Mike Smith dělal v bráně vše, co mohl, na vítězství to ale i přes řadu jeho spektakulárních zákroků nestačilo. V samostatných nájezdech se prosadili jako jediní dva hráči Columbusu a vítězný gól jde na vrub Cama Atkinsona. Konečný výsledek. Arizona Coyotes 2 Columbus Blue Jackets 3 po nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je CAM ATKINSON.
    Sam GAGNER

2. série
    0:2
    Sam Gagner mohl rozhodnout samostatné nájezdy v případě, že promění, a také tak učinil. Gagner skvěle z mezikruží zamířil nad lapačku Mike Smithe, který vzápětí chtěl holí vzteky praštit o horní tyč své brány, nakonec to ale neudělal, protože si zřejmě uvědomil, že v dnešním utkání udělal pro výhru svého týmu všechno a byl jeho nejlepším hráčem.

2. série
    0:1
    Radim Vrbata zápěstím mířil mezi betony Curtise McElhinneyho, ten se ale na švestkách nachytat nenechal.

1. série
    0:1
    Cam Atkinson to provedl úplně stejně s tím rozdílem, že puk dokázal zasunout do brány.

1. série
    0:0
    Anthony Duclair před bránou krásně zamíchal s pukem a poté orazítkoval z blízkosti levou tyč!

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení i přes velké množství šancí obou týmů a tří samostatných úniků o vítězi nerozhodlo a na řadu přichází samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Arizona Coyotes 2 Columbus Blue Jackets 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

62:26
    Alexander Wennberg se na opačné straně ledové plochy také dostal do samostatného úniku a z mezikruží mířil střelou zápěstím do pravého horního rohu brány, Mike Smith ale vytáhl úžasný zákrok lapačkou a navíc dokázal ještě rychle rozehrát!

61:46
    Curtis McElhinney předvedl spektakulární zákrok proti dorážce Connora Murphyho, kterou dokázal vleže vyrazit lapačkou!

61:44
    Shane Doan se z obranného pásma po propadnutí Blue Jackets v útočném pásmu řítil do samostatného úniku a mohl přihrávat svému spoluhráčovi, který by puk uklízel do prázdné brány, jenže se rozhodl pro střelu zápěstím, kterou Curtise McElhinneyho mezi betony propálit nedokázal!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Vrbata (Ekman-Larsson, DeAngelo), 32. Doan (Michael Stone) – 1. Jenner (J. Johnson, D. Savard), 58. Wennberg (Saad, N. Foligno), rozh. náj. Atkinson

0:2   Sam Gagner (CBJ)

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson (A), C. Murphy, Goligoski, Michael Stone, Connauton, DeAngelo – Domi, Hanzal (A), Vrbata – Rieder, Martinook, Doan (C) – J. McGinn, Dvorak, Duclair – Crouse, Gaudet, White.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, J. Anderson, W. Karlsson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Kelly Sutherland. Čároví: Brandon Gawryletz, Ryan Gibbons

Diváci: 11287