Česko – Švédsko 4:1 (kon.) | Rusko – Finsko 4:3 (kon.)
konec
Rusko
4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Finsko
Neděle 18.12.2016, 15:00 • VTB Ledovyj dvarec, Moskva • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.4 5.0 6.69
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
   
  Přeji krásné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům mezinárodního hokeje! Tradiční Channel One Cup je již v samém závěru. V šestém zápase moskevského podniku se v VTB Ledovyj dvarec utká domácí Rusko s Finskem. Úvodní buly bude vhozeno v 15:00! Přeji všem hezký sportovní zážitek a příjemné počtení.
   
  Finsko

  Finové ve čtvrtek v Helsinkách porazili český výběr 4:2. Ještě ten den v noci se společně se svým sokem přesunuli do Mosky, kde v sobotu nastoupili k severskému derby proti výběru tří korunek. Zápas se svěřencům Kariho Jalonena příliš nevyšel a Suomi prohráli 2:4, když nedokázali dohnat tříbrankové manko.

  Produktivita na Channel One Cup:

  1. Miro Aaltonen – 3 body (3+0)
  2.-3. Henrik Haapala – 2 body (1+1)
  2.-3. Roope Hintz – 2 body (1+1)
   
  Rusko

  Rusové ve čtvrtek sehráli zápas s výběrem Tre Kronor. Díky brance Gavrikova vedli, ale ve zbytku zápasu skóroval pouze soupeř, který si tak připsal cennou výhru 1:3. O den později sehrála sborná zápas s českou reprezentací a toto utkání bylo plně v jejich režii a díky výhře 5:1 si připsali do tabulky tři body.

  Produktivita na Channel One Cup:

  1. Ilja Kovalčuk – 3 body (1+2)
  2. Andrei Světlakov – 2 body (0+2)
  3. Pavel Dacjuk – 1 bod (1+0)
   
  Poslední vzájemný zápas

  V listopadovém měření sil uspěli Rusové, kteří zvítězili v Hartwall Aréne 5:1. Ve čtrnácté minutě otevřel skóre Anatolij Golyšev. Na jeho trefu dokázal odpovědět po polovině zápasu Miro Aaltonen. O osudu celého zápasu rozhodla poslední desetiminutovka. V ní totiž sborná dokázala vstřelit čtyři branky.

  Branky a nahrávky: 14. Golyšev (Ničuškin, Kiselevič), 50. Světlakov (Ničuškin, Kiselevič), 54. Golyšev (Ničuškin), 59. N. Gusev (Barabanov), 60. Tkačjov – 32. M. Aaltonen (Salminen, Joensuu).

  Rusko: I. Sorokin – Antipin, Bereglazov, Ožiganov, Kiselevič, Zub, Mironov (C), Ljubuškin, Rafikov – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ničuškin, Světlakov, Golyšev – Sannikov, Tkačjov, Šumakov – Korškov, Kraskovskij, Leščenko – Okulov.

  Finsko: Koskinen – Hietanen, Virtanen, Elorinne, Ohtamaa, Lajunen, Melart, Kukkonen (C), Kivistö – Salminen, Koskiranta, Joensuu – Kuusela, I. Filppula, Savinainen – M. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Jormakka, Sallinen, Pihlström.
   
  Vítěz dnešního odpoledního zápasu na moskevském podniku získá druhé místo na turnaji. Již jistými vítězi byli před dnešním programem Švédové, kteří v prvním nedělním duelu podlehli Česku 4:1.
   
  Úvodní sestavy:

  Rusko: Šesťorkin (I. Sorokin) – J. Jakovlev, Kiselevič, A. Bělov (A), Ožiganov, Antipin, Bereglazov, Ljubuškin, Gavrikov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Barabanov, Tkačjov, Andronov – Sannikov, Šalunov, Kugryšev.

  Finsko: Ortio (Säteri) – Lepistö (C), Koivisto, Peltola, Eronen, Lehtonen, Gröndahl, Mikkola – Haapala, M. Aaltonen, Hartikainen – Pesonen, Kemppainen, Mankinen – Osala (A), Hintz, Manninen – Suoranta, J. Lajunen (A), Nättinen.

  Rozhodčí: Hodek , Hradil – Šeljanov, Śilov.
   
  Máme za sebou hymny obou zemí. Zápas začne každým okamžikem.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:02
  První buly získal Dacjuk, takže jsou to Rusové, kdo jako první zakládá útok.
   
  00:30
  Miro Aaltonen prověřil pozornost brankáře Šesťorkina. Finové získali útočné pásmo.
   
  00:46
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Mankinen vybojoval puk v rohu útočného pásma a předložil puk volnému HARRIMU PESONENOVI, jenž po 46 sekundách překonává Šesťorkina. Asistence: Sakari Manninen.
  00:46 Harri PESONEN - 0:1
   
  01:38
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Sborná velmi rychle vyrovnává! MAXIM ŠALUNOV vystřelil z velmi ostrého úhlu a trefil přesně mezírku u vyrážečky finského gólmana Ortiho. Asistence: Ilja Ljubuškin a Viktor Antipin.
  01:38 Maxim ŠALUNOV - 1:1
   
  02:38
  Výbornou práci u mantinelu odvedl kapitán sborné Pavel Dacjuk. Po jeho nahrávce střílel z první Bogdan Kiselevič, ale brankář Suomi byl připraven a udržel puk ve své moci.
   
  03:38
  Ivan Tělegin nyní clonil Ortimu, ale finský maskovaný muž puk přeci jen viděl a ukryl do své moci. Další bule před brankou Suomi.
   
  04:00
  Rusové získali útočné pásmo, neboť hráči Suomi zahráli kotouč přes všechny čáry.
   
  04:26
  Simon Suoranta vyvezl kotouč z obranné třetiny a u modré čáry hledal svou nahrávkou najíždějícího Janiho Lajunenena, jenž se ovšem k puku nedostal a sborná otáčí hru.
   
  05:25
  Teemu Hartikainen nyní vystřelil na ruskou klec, ale brankář Šesťorkin nemusel zasahovat.
   
  05:46
  Vyloučení v týmu Finsko (Niko Mikkola – 2 min., vysoká hůl).
   
  06:15
  Druhé přesilovkové formaci sborné se její střídání příliš nevydařilo, ale díky nahození mohla Dacjukova lajna pokračovat v tlaku v útočné třetině.
   
  07:00
  Dacjuk předložil puk do dobré přiležitosti Jegoru Jakovlevovi, jenž ale netrefil branku Ruska.
   
  07:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Po Kovalčukově střele neudržel Ortio puk, který zůstal volný na brankovišti a nejlépe se zorientoval JEGOR JAKOVLEV, jenž posílá sbornou do vedení. Asistence: Sergej Plotnikov.
  07:31 Jegor JAKOVLEV - 2:1
   
  08:40
  Ruská přesilovka pokračovala i po vstřeleném gólu. Velmi prudkou střelu převedl Ilja Kovalčuk, jenž střílel z téměř podobného místa jako proti českému výběru.
   
  09:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Tvrdá střele Bogdana Kiseleviče prošla finskému brankáři mezi betony, orazítkovala levou tyčku, ale za brankovou čáru ho dostal až IVAN TĚLEGIN. Asistence: Bogdan Kiselevič a Igor Ožiganov.
  09:36 Ivan TĚLEGIN - 3:1
   
  11:02
  Vyloučení v týmu Finsko (Miro Aaltonen – 2 min., vražení na hrazení).
   
  12:26
  Rusové obléhají branku Finska i ve své třetí přesilovce v dnešním zápase. Nyní se ale nepovedla nahrávka Těleginovi.
   
  13:02
  Finsko je v plném počtu.
   
  13:45
  Sborná se baví hokejem. Antipin hledal nahrávku na zadní tyči najíždějícího spoluhráče, který se ale ke kotouči nedostal, tudíž Ortio nemusel zasahovat.
   
  15:00
  Sakari Manninen našel krásnou nahrávkou úplně osamoceného Oskara Osalu, jenž sice střílel velmi rychle ale bohužel nepříliš přesně, takže nepřekonal Igora Šesťorkina.
   
  15:20
  Plotnikova zastavil jeden z Finů, ale kotouč se dostal k Jegorovi Jakovlevovi, jenž ale trefil připraveného Ortiho.
   
  17:26
  Sergej Andronov měl nyní velmi dobrou šanci, ale ještě než stihl zakončit, tak zasáhl brankář Ortio.
   
  18:15
  Joonas Kemppainen vytlačil Dmitrije Kugryševa z útočného pásma, ale ruský obránce souboj nevzdal a ještě puk získal.
   
  19:00
  Joni Ortio nyní přidržel trošku déle nahození Ilji Kovalčuka a sborná získala buly v útočné třetině.
   
  19:19
  Simon Suoranta z Pori měl velmi dobrou příležitost, když vyzkoušel pozornost brankáře Šesťorkina, ale trefil pouze horní tyčku.
   
  19:50
  Teemu Hartikainen přihrál lépe postavenému, aktuálně nejlepšímu střelci Suomi, Miro Aaltonenovi. Pětigólový útočník ale nyní nepotvrdil svou formu a Šesťorkina vůbec neohrozil.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Finové začali skvěle, již po 46 sekundách otevřel skóre Harri Pesonen, avšak ruská sborná dokázala po minutě odpovědět. Ortiho překonal Maxim Šalunov. Následně Rusové využili dvojnásobnou početní výhodu a díky brankám Jakovleva a Tělegina odskočili do vedení 3:1.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:20
  Miro Aaltonen jako první prověřil pozornost ruského brankáře ve druhé třetině, ale branku sborné přestřelil, přesto Suomi zůstávají v útočném pásmu.
   
  20:53
  Vyloučení v týmu Rusko (Anton Bělov – 2 min., vražení na hrazení).
   
  21:06
  Finský útok přerušuje odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti. Hranici si nepohlídal Harri Pesonen.
   
  21:35
  Kombinace Suomi zatím přinesla pouze střelu od Haapaly, jenže Šesťorkin si s ní poradil a sborná se osvobozuje.
   
  22:32
  Igor Šesťorkin si našel puk ve skrumáži před vlastní brankou a přerušil finský útok.
   
  22:53
  Rusové jsou v plném počtu.
   
  23:52
  Dajcuk s Kovalčukem se dostali ke kotouči v útočném pásmu, ale souhru první ruské útočné formace přerušil Osala a Ortio nemusel vůbec zasahovat.
   
  25:25
  Pesonen nahodil puk do rohu kam si za kotoučem šel Aaltonen. Celá situaci vyústila střelou Haapaly, ale Šesťorkin byl připraven a ukryl kotouč do své moci.
   
  26:09
  Ničuškinovo nahození získala finská obrana, ale hráčům Suomi se nepodařilo vyvézt kotouč pryč z obranného pásma.
   
  26:38
  Kovalčuk našel nahrávkou Dacjuka, jenž nenápadně projel až k brankové čáře, odkud vyzkoušel pozornost Ortia, jenž puk vyrazil ale následnou dorážku Plotnikova už skryl.
   
  27:15
  Roope Hintz se dostal do velmi dobré šance! Vybojoval kotouč na Dacjukovi a mířil proti Šesťorkinovi, ale střela finského útočníka, který byl v mírném tlaku domácích zadáků, nenadělala brankáři sborné větší problémy.
   
  28:16
  Alexandr Barabanov si stahovačkou obhodil finského beka Samiho Lepista, ale svým zakončením nenadělal Ortiovi větší problémy.
   
  29:11
  Těleginův pokus vyrazil Ortio zřejmě svou maskou a jeho spoluhráči mohou rychle podniknout protiútok. Celou akci připravil Těleginovi Světlakov.
   
  29:32
  Zakázané uvolnění Ruska.
   
  30:02
  Rusům nevyšla rozehrávka a opět je pískáno zakázané uvolnění.
   
  30:27
  Dacjuk připravil Haapalu o kotouč a rozjel útočnou akci svého celku.
   
  30:44
  Vyloučení v týmu Rusko (Ilja Kovalčuk – 2 min., nedovolené bránění).
   
  31:23
  Suomi kombinují v útočném pásmu a svírají ruský výběr. Velmi dobrou šanci spálil Oskar Osala, jenž stál úplně sám na brankovišti ale přihrávku od Haapaly netrefil.
   
  32:24
  Miro Aaltonen si vyměnil kotouč s Teemu Hartikainenem, ale střela střela nejlepšího finského střelce na Channel One Cupu nemířila přesně.
   
  32:35
  Teemu Hartikainen se nyní dívá do stropu, neboť nedokázal tečovat střelu od Kovista.
   
  32:44
  Domácí v plném počtu.
   
  32:53
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Vracející ILJA KOVALČUK se dostal do úniku, naznačil Ortiovi střelu i blafák a puk poslal pod horní tyčku finské branky. Pro ruského kanonýra je to druhá branka na moskevském podniku. Asistence: Pavel Dacjuk.
  32:53 Ilja KOVALČUK - 4:1
   
  33:53
  Vladimir Tkačjov nyní projel téměr celé hřiště. Nejprve rozehrál akci a následně tečoval Barabanovo nahození do betonů Ortia.
   
  34:42
  Sborná dobrým napadáním dělá problémy finské obraně, které se nepovedlo rozehrát, tak jak by si zadáci Suomi jistě přáli.
   
  35:25
  Sami Lepistö našel dlouhou přihrávkou na útočné modré Mannienena, ale jeho pokus byl zblokován.
   
  36:00
  Finové opět podnikají rychlý útok, ale Oskar Osala byl zastaven a sborná obrací hru.
   
  36:46
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Rusové se snažili udržet za každou cenu útočné pásmo, což se jim nepodařilo a do úniku ujela dvojice Hartikainen, jenž našel žabičkou hůl spoluhráče HENRIKA HAAPALY, který neměl problém poslat kotouč za záda Igora Šesťorkina. Asistence: Teemu Hartikainen a Miro Aaltonen.
  36:46 Henrik HAAPALA - 4:2
   
  38:06
  Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Plotnikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  38:25
  Suomi se v úvodu přesilovky nedaří získat útočné pásmo.
   
  38:50
  Až nyní se Finové rozestavěli v útočném pásmu a hned z toho byla střela zápěstím od Mira Aaltonena. Igor Šesťorkin byl ale pozorný a kryje puk do své moci.
   
  39:35
  Oslabení Rusům funguje a Finy zatím k ničemu nepustili.
   
  39:50
  Rozehrávku od Lepisteho vystihl Sannikov a šetří cenné vteřinky v útočném pásmu.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Máme za sebou vyrovnanou druhou třetinu. Ruské vedení navýšil Ilja Kovalčuk, jenže v 37. minutě se prosadili i hráči Suomi. Puk za Šesťorkina dostal Henrik Haapala.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:15
  Finsko právě vstřelilo branku!
  To byl fofr! Teemu Hartikainen našel nahrávkou úplně volného MIRA AALTONENA, jenž snižuje už na 3:4! Asistence: Teemu Hartikainen.
  40:15 Miro AALTONEN - 4:3
   
  41:35
  Joonas Nättinen si vyměnil kotouč Oskarem Osalou, jehož střelu Šesťorkin pouze vyrazil. Finové jsou v úvodu třetí části aktivnějším týmem.
   
  42:28
  Rusové se dostali z pásma, ale jejich útočná akce neměla dlouhého trvání.
   
  42:54
  Aaltonen vystřelil z mezikruží a trefil připraveného Šesťorkina, jenž betonem vykopl pokus finského forvarda do rohu kluziště.
   
  43:55
  Niko Mikkola našel před brankou volného Joonase Kemppainena, jenž ale nedokázal na několikrát překonat ruského brankáře.
   
  44:50
  Roope Hintz nahodil kotouč za Šesťorkinovu branku a brankář sborné rychle rozehrál. Jeho spoluhráči poté poprvé předvedli nějakou útočnou akci ve třetí třetině.
   
  46:20
  Finská pětice byla dlouho na ledě a Mikko Lehtonen nyní raději uklidňuje hru a nechává své spoluhráče odpočinout a prostřídat.
   
  46:37
  Ruské nahození kryje do své lapačky Joni Ortio. Vhazuje se po levici finského brankáře.
   
  47:03
  Barabanov předvedl pěknou kličku, snažil se přistrčit kotouč spoluhráči, ale zadáci Suomi to přečetli.
   
  47:38
  Joni Ortio přišel o kotouč za svou klecí a Stěpan Sannikov přihrával volnému Maximu Šalunovovi, jenž ale o několik centimetrů minul opuštěnou finskou klec!
   
  49:03
  Sergej Plotnikov svou střelou zápěstím zaduněl o betony brankáře Ortiho.
   
  49:40
  Henrik Haapala vybojoval puk u hrazení a přihrál ho k modré čáře na Koivisteho, jehož střela skončila v lapačce Igora Šesťorkina.
   
  50:11
  Hinz vracel kotouč do brankoviště na Joonase Nättinena, který se pokoušel protlačit kotouč na ruskou branku.
   
  52:05
  Ničuškin s Těleginem nyní operovali v útočném pásmu, ale gólmana Ortiho nepřinutili k nějakému vážnějšímu zákroku.
   
  53:00
  Bělovova pokus od modré čáry byl sice sražen ale Alexandr Barabanov mohl dát pátý gól sborné!
   
  53:27
  Rusové nyní bojovali o kotouč v rohu hrací plochy, ale finští obránci si s tím poradili a založili rychlý kontr.
   
  54:06
  Plotnikov nabil Iljovi Kovalčukovi, jehož rána trefila břevno finské branky. Joni Ortio pomalu nestačil zaregovat. Puk zamířil až mezi diváky.
   
  54:45
  První útočná vozba Rusů byla sice v útočné třetině, ale k puku se téměř nedostala.
   
  55:50
  Teemu Hartikainen měl nyní parádní akci po akci Henrika Haapaly, ale brankář Igor Šesťorkin předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým!
   
  57:07
  Mladíček ve finské sestavě Roope Hintz získal svým nahozením buly před brankářem Šesťorkinem.
   
  57:15
  Dacjuk dostal puk z obranné třetiny a Suomi musejí začít až zpoza vlastního brankáře.
   
  57:30
  Ruský kapitán Dacjuk připravil velkou šanci Těleginovi, který ovšem Ortio nepřekonal.
   
  58:01
  Započaly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
   
  58:28
  Suomi svírají Rusy v útočném pásmu. Nakonec z tlaku vzešla zblokovaná střela obránce Peltoly.
   
  58:35
  Oddechový čas pro finskou reprezentaci. Zkusí to Suomi v šesti mužích?
   
  58:35
  Je to tak! Joni Ortio již je na střídačce vedle kolegy Harriho Säteriho.
   
  58:50
  Lepistö trefil Plotnikova a Finové přicházejí o útočnou třetinu.
   
  59:15
  Už jsou ale zpět a kombinují v okolí Šesťorkinovy brány.
   
  59:40
  Finům se nedaří udržet útočné pásmo.
   
  59:57
  Miro Aaltonen dostal nabito do mezikruží a střelou trefil pouze hruď připraveného brankáře Igora Šesťorkina.
   
  59:59
  Osm vteřin před koncem se proti sobě postaví na buly Dajcuk s Hintzem.
   
  Konec zápasu.
   
  Rusové ustáli finský tlak v závěru třetí periody a připisují si druhé vítězství na moskevském podniku Channel One Cupu a skončí na druhé pozici.
   
  Nejlepším hráčem Ruska v dnešním zápase byl vyhlášen Ilja Kovalčuk, autor vítězné branky dnešního duelu. Na straně Finska je vybrán útočník Henrik Haapala.
   
  Toto je ode mne pro dnešek vše. Loučím se s vámi s konstatováním, že ruská sborná skončí na domácím podniku druhá za Tre Kronor.

  U příštích hokejových onlajn přenosů se těším na počtenou. (17:28:37)

  Marcel Holl

  Branky a nahrávky: 2. Šalunov (Ljubuškin, Antipin), 8. J. Jakovlev (S. Plotnikov), 10. Tělegin (Kiselevič, Ožiganov), 33. Kovalčuk (Dacjuk) – 1. Pesonen (Mankinen), 37. Haapala (Hartikainen, M. Aaltonen), 41. M. Aaltonen (Hartikainen)


  Rusko: Šesťorkin (I. Sorokin) – J. Jakovlev, Kiselevič, A. Bělov (A), Ožiganov, Antipin, Bereglazov, Ljubuškin, Gavrikov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Barabanov, Tkačjov, Andronov – Sannikov, Šalunov, Kugryšev.
  Finsko: Ortio (Säteri) – Lepistö (C), Koivisto, Peltola, Eronen, Lehtonen, Gröndahl, Mikkola – Haapala, M. Aaltonen, Hartikainen – Pesonen, Kemppainen, Mankinen – Osala (A), Hintz, Manninen – Suoranta, J. Lajunen (A), Nättinen.

  Rozhodčí: Hodek, Hradil – Šeljanov, Šilov