Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 1:2 (po pr.) | Soči – Viťaz 2:5 (kon.)

59:46
    Viktor Fasth kryje střelu od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

59:10
    CSKA Moskva kontroluje hru a míří za výhrou.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:33
    Zakázané uvolnění se nepíská, a tak může hrát hostující Sergej Andronov.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Nahození ze středního pásma vyprodukovali hosté, ale domácí defenziva si dokázala poradit.

57:00
    Na ledové ploše není k vidění pěkný hokej, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme naprosto klidnou hru. Brankáři jsou bez práce.

55:26
    Ani jeden celek se nedostává do zakončení, sledujeme poklidný závěr třetí třetiny, Moskva stále vede o dva góly.

54:02
    Neftěchimik Nižněkamsk se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

53:35
    Mnoho času už domácím hokejistům nezbývá na vyrovnání, hosté hrají velmi zodpovědně a nedávají soupeři prostor pro zakončení.

52:25
    Domácí se snaží, snaha jim upřít nejde, ale nemohou se stabilněji propracovat před branku CSKA.

51:42
    Znovu zastavuje hru brankář Moskvy, vhazovat se bude před jeho brankou.

51:19

51:04
    Viktor Fasth kryje střelu z velké dálky, vhazovat se bude před brankou soupeře.

50:44
    Domácím fanouškům se nelíbí, jak jejich oblíbenci hrají početní výhodu, proto se z tribun ozývá pískot.

50:15
    Andrej Světlakov to udělal výborně, dostal se ke špatně odehranému kotouči a našetřil vteřinky v útočném pásmu z vyloučení spoluhráče.

50:01
    Domácí se opět nemohou probojovat do útočného pásma, CSKA se velmi dobře brání.

49:19
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., krosček).

48:44
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny a Neftěchimik stále ztrácí dva góly.

48:20
    Sledujeme rychlý hokej a domácí hráči se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.

47:41
    Domácí mají nyní k dispozici krácenou přesilovou hru, během které se pokusí snížit náskok hostů.

47:18

47:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Kuzmenko – 2 min., hákování).

47:00
    Sedm minut hry je třetí třetiny je pryč.

46:34
    Polovina přesilové hry je pryč. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

46:17
    Nižněkamsk se musí bránit tlaku soupeře, zatím se mu to daří.

45:52
    Hosté mají znovu k dispozici přesilovku a i tentokrát je herní vzorec naprosto stejný.

45:18
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., hrubost).

44:24
    Neftěchimik Nižněkamsk se nemůže dostat do tempa, naopak hosté v zápase jasně dominují a dělají se se soupeřem co chtějí.

44:01
    Nyní sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

43:37
    Domácí celek se i v plném počtu musí bránit a hosté dál pokračují v aktivní hře.

42:52

42:48
    CSKA Moskva se po pěkné akci usadila v útočném pásmu, Alexandr Popov měl před sebou prázdnou branku, ale nedokázal trefit přesně.

42:12
    Ville Kolppanen musel znovu zasahovat po střele od modré čáry. Hosté hrají velmi dobře početní výhodu.

41:44
    Takticky hrají hosté velmi dobře a nedávají domácím mnoho prostoru pro zakončení.

41:06
    Hostující celek má k dispozici další přesilovou hru, kterou hraje naprosto stejně jako ty předchozí. Znovu kombinace a křížná přihrávka na volného hráče.

40:52
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Igor Polygalov – 2 min., podražení).

40:21
    Nikita Kvartalnov se dostal do dobré střelecké pozice i do zakončení. Hostující brankář si nadvakrát dokázal poradit.

40:01

Domácí dokázali ve druhé třetině vyrovnat. Pak se ale dvakrát prosadili hosté, a tak CSKA Moskva po čtyřiceti minutách vede 3:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Domácí zahráli jen na icing, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

39:25
    V poklidném tempu se třetina dohrává, mnoho šancí nyní k vidění není.

39:00
    Nižněkamsk se pokouší třetinu dohrát bez další inkasované branky.

38:44
    Ville Kolppanen výborně přečetl hru a dokázal zastavit přihrávku brankovištěm na volného hráče. Vhazovat se bude před brankou domácích.

38:00
    Do konce druhé části hry zbývají přesně dvě minuty a sledujeme klidnější pasáž zápasu.

37:27
    CSKA se snaží přidat další branku, momentálně ale naráží na připravenou obranu domácího celku.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:24
    V poklidném tempu se dohrává třetina.
    35:50 Kirill PETROV - 1:3

35:50
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Díky pohledné kombinaci v přesilové hře se dostávají hosté do vedení o dvě branky. Střelou z první se do odkryté části branky prosazuje KIRILL PETROV. Asistence: Alexandr Popov a Andrej Světlakov.

35:40
    Nyní mají přesilovku hostující hokejisté, kteří mohou navýšit své vedení.

34:56
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Gilbert Brulé – 2 min., podražení).

34:30
    Hosté mají ponechanou výhodu.

34:00
    Gilbert Brulé se výborně probojoval do střelecké pozice, brankář Viktor Fasth své spoluhráče znovu skvěle podržel.

33:43
    Sledujeme aktivní hru obou týmů, snaží se získat převahu v útočném pásmu. Hra se zatím přelévá ze strany na stranu.

33:01
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, zatím jsme viděli tři branky a o jeden gól jsou na tom lépe hosté.

32:45
    Sledujeme aktivní hru domácího celku, ale do vyložené pozice se dostat nemohou.

32:20
    Viktor Fasth si nadvakrát dokázal poradit se střeleckými pokusy domácích. CSKA se na svého maskovaného muže může spolehnout.

31:40
    Neftěchimik Nižněkamsk se nemůže probojovat do útočného pásma, bránící se kvarteto hráčů hraje zodpovědně.

31:32
    Přesilovou hru si zahrají domácí, kteří tak mají možnost vyrovnat.

31:32
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., vražení na hrazení).
    30:01 Kirill PETROV - 1:2

30:01
    Díky pohledné akci se hosté berou vedení zpět na svou stranu, střelou do odkryté braky se prosazuje KIRILL PETROV. Asistence: Alexandr Popov a Bogdan Kiselevič.

29:41
    Hostující celek hraje v přesilové hře aktivně, snaží se něco vymyslet, ale proti je brankář Ville Kolppanen.

28:47
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Ljamin – 2 min., nedovolené bránění).
    28:24 Pavel PORJADIN - 1:1

28:24
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Krátce před polovinou zápasu je vyrovnáno. Ukázkově vyřešili domácí hokejisté situaci tři na jednoho. Po pěkné akci zakončoval střelou z první do odkryté branky PAVEL PORJADIN. Asistence: Richard Gynge a Gilbert Brulé.

28:10
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

27:14
    Gólman Viktor Fasth přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

26:18

25:50
    Maxim Mamin se dostal do zakončení, brankář Ville Kolppanen jeho pokus od modré čáry přizvedl nad branku do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu CSKA.

25:25
    Moskva špatně rozehrála, a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Nižněkamsku.

25:00
    CSKA se snaží přidat další branku, nicméně domácí defenziva hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru.

24:18
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., sekání).

23:53
    Sledujeme rychlý hokej, který nyní nenabízí mnoho šancí. Ani jeden celek se nikam nežene.

22:56
    Sledujeme přesilovou hru domácího celku.

22:08
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Grigorij Panin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Igor Mjasiščev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Michail Žukov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Michail Žukov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

21:43
    Do zajímavé pozice se dostala domácí první formace, ale zakončit se jí nepodařilo. Tak dlouho si dva hráči dávali přednost v zakončení, až o střeleckou pozici přišli.

21:20
    Hosté hrají v plném počtu.

21:03
    Neftěchimik Nižněkamsk se probojoval do útočného pásma, ale do zakončení už ne.

20:27
    Zápas pokračuje druhou třetinou, do které vstupují domácí v početní výhodě.

20:01

V první třetině jsme viděli poměrně aktivní hokej z obou stran. Jedinou branku úvodních dvaceti minut vstřelil ve čtvrté minutě hostující Greg Scott. SKA Moskva vede 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Do brejku se dostal jeden z hostujících hráčů, ale nezakončil.

19:30
    Už se toho mnoho pravděpodobně nestane.

19:15
    Hosté dostávají hru za branku Neftěchimiku a jdou střídat.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetiny, domácí jsou dál v útočném pásmu.

18:34
    Viktor Fasth kryje další střelecký pokus domácího celku, který je i díky přesilové hře aktivnější.

17:41
    Elitní přesilovková formace Nižněkamsku je na ledě, ale nemá prostor pro zakončení.

17:20
    Domácí hokejisté mohou vyrovnat v přesilové hře, zatím se ale nemohou probojovat do útočného pásma.

17:10
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž zápasu.

16:43

16:00
    Více než minuta přesilovky CSKA je pryč, hosté se nemohou stabilně probojovat do útočného pásma, naopak domácí velmi dobře brání.

15:30
    CSKA Moskva má kotouč za vlastní brankou, snaží se probojovat do útočné třetiny. Zatím marně.

14:43
    Přesilovka pro CSKA, které před malou chvílí zahrálo jen na icing.

14:43
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Michail Žukov – 2 min., sekání).

14:10
    Střelecky sledujeme poměrně divoké utkání, domácí vystřelili dvanáct rad, hosté jen o jednu méně.

13:57
    Ville Kolppanen kryje střelecký pokus Grega Scotta. Vhazovat se tak bude před brankou Nižněkamsku.

13:02
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat v neutrální zóně.

12:51
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

12:14
    Eduard Gimatov se dostal před branku Moskvy, mohl přihrávat na lépe postaveného spoluhráče, ale rozhodl se pro zakončení, se kterým si gólman CSKA poradil.

11:15
    Michail Naumenkov měl puk hluboko v útočném pásmu, pokoušel se najít spoluhráče před brankou, ale pas postrádal přesnost.

10:56
    Neftěchimik Nižněkamsk hraje za svou brankou a čeká na vhodný moment pro vytvoření útočné akce.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, k vidění není mnoho zajímavých momentů.

08:21
    CSKA Moskva se dostala do útočného pásma, do zakončení se probojoval Vladimir Žarkov, ale jeho rána jen o malý kousek minula branku.

07:56
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se bezhlavě nežene do útočení, k vidění je takticky vedený hokej.

07:00
    Sedm minuty hry je pryč, hosté se nyní dostali do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.

06:36

06:21
    Viktor Fasth kryje další pokus od modré čáry, přesilovka se blíží ke konci.

05:50
    CSKS se brání zodpovědně a domácí hokejisté nemají mnoho prostoru pro kombinaci.

05:10
    Domácí Geoffrey Kinrade se dostal ke střele od modré, ale brankář Viktor Fasth si dokázal poradit s jeho pokusem.

04:36
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., podražení). Přesilovou hru si zahrají také domácí hráči.
    03:10 Geoff PLATT - 0:1

03:10
    Moskva využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Dmitrij Kugryšev našel výbornou přihrávkou volného GEOFFA PLATTA, který z první překonal domácího brankáře. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Greg Scott.

03:00
    Moskva se nemůže probojovat stabilněji do útočného pásma, bránící se celek hraje velmi dobře.

02:38
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Makarov – 2 min., hákování).

01:50
    Ville Kolppanen si dokázal poradit se střelou od modré čáry. Vhazovat se bude v útočném pásmu CSKA.

01:23
    Igor Mjasiščev vybojoval v obranném pásmu kotouč, následně rychle hledal spoluhráče, ale pas byl nepřesný.

01:00
    Úvodní minuta hry v první třetině je pryč, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidný začátek zápasu.

00:14
    Hostující celek se probojoval do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím se ale CSKA nedostalo do zakončení.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen – Ljamin, Kinrade, Lekomcev, Ogurcov, Bryncev, An. Sergejev, Berezin – Sexton, Gynge, Brulé – Polygalov, K. Makarov, Stoljarov – Žukov, Porjadin, N. Kvartalnov – Koňkov, Jakimov, Gimatov.

CSKA Moskva: Fasth (Filoněnko) – Ožiganov, Děnisov, Kiselevič, Kutuzov, Panin, Mjasiščev, Naumenkov – Al. Popov, Tělegin, K. Petrov – Kugryšev, Platt, Scott – Světlakov, Mamin, Kuzmenko – Vorošilo, Košelev, Andronov – V. Žarkov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál celek CSKA Moskva všechny, takže favorit pro tento duel je jasný, jsou to hosté.

V tabulce Západní konference jsou hosté na druhém místě (28-2-6-6; 94 bodů) a v tabulce Východní konference jsou domácí na desáté pozici (14-6-1-21; 55 bodů).

Neftěchimik Nižněkamsk z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil 5:0 Soči. Nestačil na Nižnij Novgorod 2:4, Spartak Moskvu 1:3, Kazaň 1:2 a Vladivostok 5:7.

CSKA Moskva z posledních pěti zápasů všechny vyhrála. Poradila si s Chabarovskem 2:1, Vladivostokem 3:2, Kunlunem 2:0, Podolskem 5:2 a Ladou 5:4.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Neftěchimik Nižněkamsk a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. Porjadin (Gynge, Brulé) – 4. Platt (Kugryšev, Scott), 31. K. Petrov (Al. Popov, Kiselevič), 36. K. Petrov (Al. Popov, Světlakov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Kasutin) – Ljamin, Kinrade, Lekomcev, Ogurcov, Bryncev, An. Sergejev, Berezin – Sexton, Gynge, Brulé – Polygalov, K. Makarov, Stoljarov – Žukov, Porjadin, N. Kvartalnov – Koňkov, Jakimov, Gimatov.