Čeljabinsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Čerepovec – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.) | HC Slovan – Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.)

Jiří Novotný (TRK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:54
    Lukáš Radil (SPR) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:47 (15:04:18)

Statistiky: Střely: 59 – 52; Střely na bránu: 37-28; Vhazování: 30-21; Zablokované střely: 12-13; Hity: 7-6; Fauly: 1-2; Trestné minuty: 4-8.
    Traktor porazil Spartak Moskva a přiblížil se účasti v playoff!

Lukáš Radil sice na začátku druhé třetiny odpověděl na úvodní branku svého krajana Jiřího Novotného, jenže Traktor bleskově zareagoval, když mu po necelých dvou minutách od inkasovaného gólu vrátil vedení Nikolaj Bělov a Arťom Peňkovskij poté vstřelil na začátku druhé poloviny utkání vítězný gól. Sergej Šmejlov sice využil ve třetí třetině přesilovou hru, moskevskému týmu už se ale vyrovnat zásluhou Pavla Francouze vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk 3 Spartak Moskva 2.

59:19
    Spartak vybojoval po zákroku Pavla Francouze útočné pásmo a vyžádal si oddechový čas, během něhož už Nikita Bespalov určitě zůstane na střídačce a hosté to zkusí bez něj při hře bez brankáře. Je tomu skutečně tak!

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:33
    Spartaku se nedaří usadit v útočném pásmu a domácí nedávají hostům šanci odvolat brankáře.

57:56
    Spartak Moskva rozehrává akci od vlastní brány a brankář Nikita Bespalov zřejmě za chvíli vyrazí na střídačku.

56:43
    Jeden z hráčů Spartaku se ocitl v mezikruží ve skvělé šanci, Pavel Francouz ale jeho pokus vyrazil pravým betonem! Traktor zuby nehty drží jednobrankové vedení.

55:33
    Maxim Potapov byl zřejmě hráčem, který na levém křídle od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, a Pavel Francouz měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil!

54:50
    Čeljabinsk drží puk za svou bránou a jeden z domácích hráčů čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

53:53
    Nikita Li za bránou míchal s pukem a po vyjetí zpoza ní se snažil puk v blízkosti levé tyče zasunout mezi betony Pavla Francouze, ve své snaze ale za pískotu neuspěl.

53:18
    Nechci být špatným prorokem, ale Traktor přestal hrát a koleduje si o to, aby Spartak Moskva vyrovnal.

52:49
    Moskevský klub si začíná s přibývajícími minutami vytvářet obrovský tlak a domácí se pouze brání.

51:38
    Pavel Francouz nedokázal na ledě přikrýt puk lapačkou a Nikita Li vzápětí vypálil z pravého kruhu pro vhazování, český brankář ale dobře zasáhl a jeho pokus zastavil!

51:23
    Denis Tolpeko dobře vypálil z vrcholu mezikruží, jeho táhlá střela zápěstím ale skončila v lapačce Pavla Francouze, který si připsal pěkný zákrok a podržel svůj tým!

51:13
    Hokejisté Čeljabinsku na pravé straně obranného pásma přerušili útok Spartaku a o mantinel v neutrální zóně vyhodili puk do třetiny hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Dobrá práce domácích hráčů.

50:39
    Konstantin Klimontov na levém křídle v blízkosti střídaček napřáhl ke střele, která skončila v ochranné síti.

50:28
    Vladislav Provolněv vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před bránou Nikity Bespalova.

50:00
    Třetí třetina se přehoupává do své druhé poloviny a Spartak má ještě deset minut na to, aby vyrovnal.

48:43
    Brankář Spartaku už je zpět na nohou a zřejmě dnešní utkání v Traktor Areně dochytá. Jen on sám ale ví, jak na tom opravdu po zdravotní stránce je.

48:31
    Nikita Bespalov dobře zasáhl levým betonem proti střele Traktoru z levého křídla, jenže se během něho nepříjemně poranil a hra byla po chvíli přerušena.

47:35
    Spartak Moskva si sice během dnešního utkání nevytvořil příliš mnoho velkých příležitostí, když už se ale do nějaké dostal, tak z toho byl gól. Dokáží hosté vyrovnat?
    46:52 Sergej ŠMELJOV - 3:2

46:52
    Spartak právě vstřelil branku!
    SERGEJ ŠMELJOV z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde se od domácího obránce Arťoma Borodkina nešťastně odrazil k levé tyči a Pavel Francouz byl bezmocný. Hráči moskevského týmu dokázali skórovat v závěru přesilové hry a jsou zpět v zápase – 3:2! Asistence: Maxim Potapov a Vjačeslav Leščenko.

45:53
    Čeljabinsk snadno vyhazuje puk ze svého obranného pásma a Alexandr Šarov se navíc na levém křídle dostal ke střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Nikita Bespalov mu ale zabránil vstřelit gól v oslabení lapačkou!

45:25
    Spartak Moskva má k dispozici druhou přesilovou hru, přičemž první využít nedokázal. Co teď?

44:58
    Alexandr Černikov byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Spartak Moskva má možnost vrátit se zpět do zápasu.

44:50
    Spartak se na pravém křídle dostal k nahození, po kterém Pavel Francouz zaznamenal další snadný zákrok.

44:24
    Třetí třetina zatím nenabízí nikterak strhující hokej, ale ze strany Traktoru se není čemu divit, za dvoubrankového vedení je zbytečné hnát se bezhlavě do útoku.

43:20
    Maxim Jakuceňa do modré čáry nahodil puk na bránu Spartaku a Nikita Bespalov si připsal snadný zákrok.

43:08
    V dnešním utkání se již prosadili oba dva čeští útočníci, na straně Traktoru Jiří Novotný a v dresu Spartaku Moskva Lukáš Radil, který vyrovnával po trefě krajana na 1:1.

42:16
    Nikita Li na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování, Pavel Francouz ale jeho pokus ukryl v náručí.

41:40
    Konstantin Klimontov se snažil prosadit na pravém křídle podél hrazení, jenže skončil na kolenou a po jeho souboji s jedním hostujících hráčů se faul nepískal.

40:01
    Traktor má utkání proti Spartaku skvěle rozehrané a s přispěním českých hokejistů brankáře Pavla Francouze a útočníka Jiřího Novotného vstupuje do závěrečné třetí třetiny s dvoubrankovým vedením.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely: 51-31; Střely na bránu: 31-17; Vhazování: 23-14; Zablokované střely: 8-13; Hity: 3-6; Fauly: 0-2; Trestné min.: 2-8.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:18.
    Umíte rusky? Přečtěte si článek, proč je hlavní trenér Gatijatulin neprogresivnějším trenérem napříč celou KHL.

Lukáš Radil sice v úvodu druhé třetiny dokázal nádhernou střelou zápěstím po vhazování odpovědět na úvodní branku svého krajana Jiřího Novotného, jenže po necelých dvou minutách vrátil Traktoru rychle ztracené vedení Nikolaj Bělov. Čeljabinsk opět převzal otěže zápasu pevně do svých rukou a Arťom Peňkovskij na začátku druhé poloviny utkání poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V dresu Spartaku je dnes hodně aktivní Vjačeslav Leščenko, zatím se mu ale skórovat nepodařilo. Skóre po druhé třetině: Traktor Čeljabinsk 3 Spartak Moskva 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:22
    Před bránou Spartaku vznikl velký závar, Derek Roy se ale mezi kruhy pro vhazování ke střele nedostal.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:34
    Vjačeslav Leščenko znovu nebezpečně zahrozil, jeho střela z levého křídla ale minula vzdálenější pravou tyč!

37:54
    Jurij Petrov z pravého křídla nahodil puk na bránu Spartaku a Nikita Bespalov ho snadno ukryl v lapačce.

37:08
    Vyloučený Igor Mirnov se vrátil před pár okamžiky na led z trestné lavice a okamžitě se řítil do samostatného úniku, v blízkosti pravé tyče ale pod tlakem Pavla Francouze bekhendovou střelou překonat nedokázal!

36:40
    Spartaku Moskva se podařilo v rychlém sledu dvakrát vyhodit a v útočném pásmu znesnadňuje domácím rozehrávku. Hosté odvádí nyní v oslabení skvělou práci.

36:02
    Nikolaj Bělov na pravém křídle napřáhl k prudké střele, jeho pokus od modré čáry byl ale sražen mimo.

35:40
    Čeljabinsk se usadil v útočném pásmu, zatím ale jsou jeho přihrávky kolem brány Spartaku příliš pomalé.

35:01
    Arťom Peňkovskij střelou z mezikruží našel pouze náruč Nikity Bespalova, byl tam ale faul, po kterém Igor Mirnov dostal dvě minuty za podržení.

34:22
    Traktor Čeljabinsk v úvodním měření sil v letošní sezóně KHL porazil Spartak Moskva 2:1 a i dnes míří za vítězstvím, tentokrát ovšem v domácí Traktor Areně.

33:29
    Alexandr Šarov nabral na pravém křídle rychlost a v blízkosti pravé tyče napřáhl ke střele, kterou Nikita Bespalov bez problému ukryl ve svém náručí.

32:19
    Vjačeslav Leščenko se před bránou dostal k zablokovanému puku po střele jednoho z jeho spoluhráčů z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela po ledě ale zamířila vedle levé tyče. To byla velká šance, Pavel Francouz ale zasahovat nemusel!
    31:57 Arťom PEŇKOVSKIJ - 3:1

31:57
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    ARŤOM PEŇKOVSKIJ si sjel z pravého křídla do středu útočného pásma a z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování krásnou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Nikity Bespalova pod horní tyč. Brankář Spartaku sice ihned reklamoval nedovolené bránění brankáře, jenže pokud mu někdo zabránil v zákroku, tak to byl jeho vlastní spoluhráč Alexej Bondarev. Trvalo to sice hodně dlouho, ale po pečlivém přezkoumání videa byl gól uznán – 3:1!

31:30
    Ve druhé třetině se zatím na rozdíl od první ani jednou nevylučovalo, což je pro plynulost hry dobře.

30:41
    Derek Roy po levé straně zavezl puk rychle do útočného pásma, vzápětí se ale ocitl v rohu ledové plochy, kde se do zakončení nedostal a byl tvrdým hitem dohrán.

29:25
    Paul Szczechura se málem řítil do samostatného úniku, mezi dvojicí protihráčů se ale prosadit nedokázal.

28:38
    Igor Mirnov na opačné straně ledové plochy stejným způsobem dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jenže našel pouze lapačku připraveného Pavla Francouze!

27:43
    Ilja Zinovjev na levém křídle od mantinelu napřáhl k pěkné střele zápěstím, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče a poté se odrazila do ochranné sítě.
    26:54 Nikolaj BĚLOV - 2:1

26:54
    NIKOLAJ BĚLOV na vrcholu levého kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím, která nad pravým ramenem Nikity Bespalova zamířila do levého horního rohu brány. Traktor bleskově zareagoval na gól Spartaku a podruhé v zápase vede, tentokrát 2:1! Asistence: Alexandr Šinin.

26:02
    Spartak Moskva ve druhé třetině začal hrát, a přestože si nevytvořil velké množství šancí, dokázal vyrovnat.
    25:04 Lukáš RADIL - 1:1

25:04
    LUKÁŠ RADIL na vrcholu pravého kruhu pro vhazování po vyhraném buly Tima Stapletova napřáhl k rychlé střele zápěstím, která nad lapačkou Pavla Francouze vymetla bližší horní roh brány. Také na opačné straně se prosadil v dresu Spartaku Moskva český útočník a v Traktor Areně je skóre nerozhodné 1:1! Asistence: Tim Stapleton a Ryan Stoa.

25:01
    Denis Tolpeko nabral rychlost a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl přes jednoho z hráčů Traktoru ke krásné střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Pavel Francouz ji ale našel v lapačce!

24:55
    Hra se v úvodu prostřední části utkání hodně vyrovnala a Spartak se konečně začal dostávat do šancí.

23:53
    Vjačeslav Leščenko se ocitl před bránou po krásné kombinaci ve velké šanci, jenže fantastického českého brankáře Pavla Francouze propálit nedokázal!

23:24
    Paul Szczechura si vyjel zpoza brány do šance a v blízkosti levé tyče se snažil puk zamést mezi betony Nikity Bespalova, ve své snaze ale neuspěl a brankář Spartaku hru přerušil.

23:16
    Jurij Petrov před pár okamžiky v levém kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v náručí Nikity Bespalova.

22:44
    Hokejisté Traktoru napřáhli na pravém křídle k prudké střele, která byla v blízkosti přední tyče zablokována.

21:55
    Pavel Francouz vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Spartaku Moskva a poté holí v klidu rozehrál.

20:50
    Alexandr Vasiljev na levém křídle napřáhl z ostrého úhlu k nebezpečné střele, po které si Pavel Francouz na začátku druhé třetiny připsal první ostrý zákrok!

20:01
    Hokejisté Traktoru měli během první třetiny obrovskou převahu a do prostřední části utkání zaslouženě vstupují s jednobrankovým vedením, které má na svědomí Jiří Novotný.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely: 29-10; Střely na bránu: 20-5; Vhazování: 12-5; Zablokované střely: 4-5; Hity: 2-2; Fauly: 0-1; Trestné minuty: 2-6.

Druhá třetina začne přibližně v 13:22.

Traktor Čeljabinsk byl od úvodních minut utkání v domácí Traktor Areně jasně lepší a Nikita Bespalov musel předvést na rozdíl od Pavla Francouze, který se v bráně domácího celku nudil, několik zákroků, včetně dvou spektakulárních. V první třetině se hodně často vylučovalo a Traktor měl k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Ačkoliv ji ale využít nedokázal, krátce po jejím skončení se z dorážky prosadil Jiří Novotný, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně KHL. Skóre po první třetině: Traktor Čeljabinsk 1 Spartak Moskva 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

17:54
    Pavel Francouz si snadno poradil s nahozením Spartaku a během první třetiny nemusel ani jednou ostře zasahovat!
    17:42 Jiří NOVOTNÝ - 1:0

17:42
    Arťom Borodkin z vrcholu mezikruží napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou sice brankář Nikita Bespalov hrudí vyrazil, jenže pouze před sebe, čehož v blízkosti levé tyče využil JIŘÍ NOVOTNÝ a bekhendem puk z otočky poslal těsně nad ledem do odkryté brány. Český útočník vstřelil svůj první gól v letošní sezóně KHL a Traktor Čeljabinsk zaslouženě vede 1:0! Asistence: Arťom Borodkin a Maxim Jakuceňa.

17:33
    Vladislav Provolněv také naskočil z trestné lavice na led a Traktor se během přesilové hry nedostal ani k jedné střele.

17:15
    Spartaku se podařilo po dlouhých chvílích strávených v obranném pásmu vyhodit a Pavel Francouz za vlastní bránou v klidu rozehrával.

15:57
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě je minulostí a Spartak Moskva již brání ve čtyřech hráčích.

15:53
    Paul Szczechura napřáhl v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která skončila v náruči skvělého brankáře Nikity Bespalova!

15:33
    Vladislav Provolněv vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za zdržování hry, po kterém se Traktor zahraje krátkou přesilovou hru 5 na 3!

15:07
    Traktor nebezpečně vypálil z mezikruží a následná střela zamířila nad ledem těsně vedle pravé tyče!

14:58
    Arťom Borodkin napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla v mezikruží sražena mimo.

14:08
    Český útočník Jiří Novotný je po zbytečném vyloučení zpět na ledě a začíná přesilová hra Traktoru Čeljabinsku.

13:57
    Pozor! Spartak Moskva hrál během vlastní přesilové hry v šesti a dostal dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

13:01
    Vyloučený Vladislav Provolněv naskočil zpět na led a začíná krátká přesilová hra Spartaku Moskva.

12:08
    Jiří Novotný usedl na trestnou lavici za hození hole, ke kterému došlo v útočném faulu. Zbytečné vyloučení, po kterém se bude hrát ve hře 4 na 4 a poté začne přesilová hra hostujícího a zatím bezzubého Spartaku Moskva.

11:44
    Dmitrij Pestunov v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány, Nikita Bespalov ji ale horní hranou lapačky po fantastickém semaforu vyrazil do ochranné sítě!

11:01
    Jurij Petrov si najížděl nebezpečně před bránu na nahození z pravého křídla a Vladislav Provolněv ho evidentně podrazil. Jasné dvě minuty, po které si Traktor Čeljabinsk zahraje první přesilovou hru.

10:24
    Spartak Moskva se zatím nedostal ani k jedné střele, po které by Pavel Francouz musel výrazně zasahovat.

09:50
    Ryan Stoa si před jedním z protihráčů na pravém křídle skvěle pokryl puk a jednou rukou ho nahrnul po ledě na bránu Traktoru. Pavel Francouz si připsal povinný a snadný zákrok.

08:56
    Spartak Moskva je pod velkým tlakem a pouze vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
    08:03 Černikov si vylámal zuby na Bespalovi a vzápětí na tyči!

08:03
    Alexandr Černikov se před bránou dostal ke střele, kterou Nikita Bespalov fantasticky vyrazil levým betonem, a jeho následná dorážka skončila na pravé tyči!

06:57
    Derek Roy se dostal v pravém kruhu pro vhazování k odraženému puku a po krásném oblouku zamířil prudkou střelou zápěstím těsně nad!

06:00
    Traktor Čeljabinsk je během úvodních šest minut jasně lepším týmem, zatím se mu ale nepodařilo skórovat.

04:46
    Traktor nebezpečně vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a puk se po střele, která zamířila těsně vedle levé tyče, odrazil od mantinelu zpět před bránu, Alexandr Černikov ale z úhlu fantastického Nikitu Bespalova překonat nedokázal! Brankář Traktoru předvedl nádherného motýlka a po bleskovém přesunu si připsal spektakulární zákrok.

03:52
    Dmitrij Pestunov na pravém křídle z nulového úhlu nahazoval puk před bránu, před brankářem Spartaku ale zasáhl jeden ze spoluhráčů, který ho srazil mimo.

03:20
    Traktor se pokusil udeřit po pěkné akci na levém křídle, ke střele na bránu ale nakonec z úhlu nedošlo.

02:25
    Jeden z hráčů Traktoru byl v pravém rohu obranného pásma tvrdě sražen k ledu, faul se ovšem nepískal a hra plynula trochu překvapivě bez přerušení dále.

01:55
    Pavel Francouz v blízkosti své pravé tyče holí zastavil vyhozený puk Spartaku Moskva a zastavil ho pro jednoho ze svých rozehrávajících spoluhráčů.

00:26
    Alexandr Šarov se ocitl v blízkosti pravé tyče v první velké šanci, ani na dvakrát ale připraveného brankáře Nikitu Bespalova překonat nedokázal! Traktor začal zostra.

00:01
    Puk dopadl na led a v Traktor Areně bylo zahájeno utkání, v němž Čeljabinsk hostí po třech prohrách v řadě Spartak Moskva, který se bude snažit ukončit sérii pěti utkání bez bodu.

00:01

V Traktor Areně jsou právě představováni hráči domácího Čeljabinsku a po jejich seřazení na modré čáře si vyslechneme hymnu ruské federace.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Šinin (C), N. Bělov, Borodkin, Kolcov, A. Petrov (A), Petrikov, Mamajev, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Šarov – Pestunov (A), Roy, Zinovjev – J. Petrov, Černikov, Peňkovskij – Gubarev, Novotný, Šolochov.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Gilroy (A), Provolněv, Sergijenko, Bondarev (A), Kirillov, Dyblenko – Radil, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Bobrov, Leščenko, Šmeljov – M. Potapov (C), V. Berdnikov, N. Li – Tolpeko.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Daniel Konc. Čároví: Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pavel Francouz (TRK) 21 zápasů, 587 zákroků, 25 gólů, procentuální úspěšnost zákroků 95,9%
    Jiří Novotný (TRK) 0+2, +/- 0
    Lukáš Radil (SPR) 9+19, +/- -2

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

15.11.16 Spartak Moskva – Traktor Čeljabinsk 1:2
    Markus Svensson dovedl v letošní sezoně svůj tým k osmi výhrám

Spartak Moskva:

Spartaku Moskva se na rozdíl od svého úhlavního rivala CSKA v letošní sezóně KHL vůbec nedaří. Hokejisté hostujícího celku naposledy zvítězili 28. prosince 4:1 na ledě Soči a od té doby prohráli pět utkání v řadě. Spartak na ledě Čeljabinsku odehraje již osmi venkovní zápas v řadě a pokračuje ve velmi náročném tripu.

Traktor Čeljabinsk:

Traktor Čeljabinsk vyhrál pouze jeden z posledních šesti utkání, když 5. ledna zvítězil 3:1 na ledě Lady Togliatty a od té doby prohrál šest utkání v řadě. Naposledy Traktor v domácím prostředí Traktor Areny podlehl těsně 1:2 Soči, přesto se stále nachází ve Východní konferenci s 80 body na čtvrtém místě.

Nedělní program Kontinentální hokejové ligy odstartuje souboj dvou týmů, které se nachází v naprosto odlišném rozpoložení. Traktor Čeljabinsk úspěšně bojuje o pozice zajišťující účast v playoff, zatímco Spartak Moskva je v Západní konferenci třetí od konce a osmý Jokerit ztrácí propastných 15 bodů. Oba týmy se v letošní sezóně KHL střetnou podruhé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. Novotný (Borodkin, Jakuceňa), 27. N. Bělov (Šinin), 32. Peňkovskij – 26. Radil (Stapleton, Stoa), 47. Šmeljov (M. Potapov, Leščenko)

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Daniel Konc. Čároví: Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov