San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 12.03.2017, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning a Florida Panthers.

Domácí tým je na pátém místě Atlantické divize se ziskem 71 bodů. Forma je u tohoto týmu střídavá, v posledních utkáních platí, že po výhře přijde porážka. Naposledy platila ta příjemnější varianta, Tampa Bay doma porazila Minnesotu 4:1, když dva góly dal Kučerov a jednou se trefili Hedman a Šustr.

Tyler Johnson 44 (19+25)

Hosté jsou na tom o dva body hůře, než jejich dnešní soupeř a se 69 body jim patří šesté místo v Atlantické divizi. Florida teď nezažívá dobré období, poslední čtyři zápasy totiž skončily porážkou. Naposledy se tak stalo na domácím ledě proti Minnesotě, která si odvezla body za výsledek 7:4. O čtyři góly Floridy se postarali Marchessault, Pysyk, Jágr a Barkov.

Jakub Kindl (FLA) 4 (0+4)

Zápas v Amalie Areně začne v jednu hodinu ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, Point, Palát (A) – Drouin, Gourde, Killorn – J.T. Brown, Peca, Erne – McKegg, Dumont.

Florida Panthers: Reimer (Berra) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Pysyk, Demers, Matheson – Jágr, Barkov, R. Smith – Sceviour, Trocheck, Huberdeau – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Malgin, MacKenzie (C), J. Jokinen (A).

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – Devorski, Racicot.

00:01

00:19
    Hned v úvodu se v brankovišti Floridy odehrál velký závar, Reimer nedokázal přikrýt volný puk a Palát nebyl daleko od toho, aby bekhendem dostal domácí do vedení.

01:45
    Domácí nahodili puk do útočného pásma, za brankou se ale k němu dostal hostující Petrovic.

01:59
    Vasilevskij si připsal první zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

01:59
    Nejprve tu ale máme šarvátku, do které se pustil domácí Brown a hostující Petrovic.

01:59
    Po dlouhém držení a několika úderech je po bitce, tohle asi nemělo vítěze. Jak J. T. Brown, tak i Alex Petrovic dostali pětiminutové tresty za bitku.

02:31
    Z ostrého úhlu to zkusil Sceviour, jeho střelu těsně nad ledem Vasilevskij kryl.

03:20
    Gólman domácích má připsán další zákrok, nyní proti Pysykově nahození od modré čáry.

03:37
    Florida je v úvodu aktivnější a gólmana Tampy Bay zaměstnává střelami z různých úhlů.

04:12
    Ze střední vzdálenosti vystřelil Trocheck, Vasilevskij vytěsnil svou vyrážečkou.

04:27
    A najednou tu byl brejk domácích dva na jednoho. Střelu na sebe vzal Drouin, Reimerovu branku jen těsně minul.

05:31
    Palát možná mohl po vyjetí zpoza branky sám zakončovat, rozhodl se ale najít Kučerova. Ten se k zakončení pro dobré pokrytí nedostal.

06:42
    Reimer podruhé zaváhal, opět se mu nepodařilo přikrýt volný puk a najednou z toho byla pološance pro domácí.

07:12
    Bude se vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu.

07:27
    Dvě minuty za držení dostal hostující Jason Demers.

08:02
    Z pravé strany pálil Kučerov, Reimer se ale stihl přilepit k tyčce a puk za svá záda nepustil.

08:37
    Od modré nahodil Hedman, před Reimerem přišla ještě teč, gólman Floridy ale i tentokrát odolal.

09:21
    Prostor si hledal Killorn, jeho pokus byl na poslední chvíli zblokován.

09:27
    Florida je v plném počtu, Demers se vrátil do hry.

10:42
    Tampa Bay si vybojoval za brankou Floridy puk, ke střele ovšem celá akce nevedla.

12:44
    Po docela pomalé rozehrávce do toho šlápl domácí Peca, vřítil se do pásma, následná střela švihem ale skončila mimo Reimerovu branku.

13:25
    Od pravého mantinelu to zkusil Šustr, Reimer sklapl betony a puk vyrazil před sebe.

14:22
    Je tu přesilovka pro Floridu, dvouminutový trest za hákování dostal Ondřej Palát.

15:16
    Trocheckova střela šla mimo, puk skončil v rohu kluziště.

15:30
    No a teď už letí ven z pásma. Oba týmy toho využívají pro střídání.

16:19
    Yandle nahodil od modré, Vasilevskij neměl puk v držení, tlak hostů pokračuje.

16:32
    Florida právě vstřelila branku!
    Po několika střelách se puk odrazil od Vasilevského a JAROMÍR JÁGR se z velmi ostrého úhlu trefil do odkryté branky naprosto přesně. Puk se za brankovou čáru odrazil od tyčky, tohle snad ani nešlo trefit lépe. Asistence: Aleksander Barkov, Jonathan Marchessault.
    16:32 Jaromír JÁGR - 0:1

17:30
    Tampa se snaží rychle vyrovnat, naráží ale na dobrou obranu Floridy.

18:12
    Teď už to ale málem vyšlo, v dobré pozici byl po zisku puku Drouin. Reimer se ale na brankové čáře zvládl roztáhnout a udržet svému týmu těsné vedení.

19:13
    Hosté dávají druhou branku. Po krátkém víření v pásmu vystřelil od modré čáry MARK PYSYK a puk prošel přes chumel hráčů za Vasilevského. Florida vede 0:2! Asistence: Reilly Smith, Aleksander Barkov.
    19:13 Mark PYSYK - 0:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina ve floridském derby se zatím vede lépe hostům. Dlouho se hrálo bez gólů, oba gólmani zvládali držet čisté konto, to ale skončilo v 17. minutě, kdy se z ostrého úhlu trefil Jaromír Jágr. Navýšení náskoku si pak Florida nechala na poslední minutu, kdy se po krátkém náporu trefil střelou z dálky Mark Pysyk.

20:32
    Po Barkovově přihrávce pálil z vrcholu pravého kruhu Ekblad, Vasilevskij s trochou toho štěstí střelu kryl.

22:26
    Hosté jsou i nadále aktivnější, Tampa Bay hraje v docela ospalél stylu.

22:58
    Hostující Ekblad se těžce zvedá z ledu, na vině byl Dumontův tvrdý hit. Toho si pak vzal do parády Yandle a byla z toho šarvátka.

22:58
    Domácí Gabriel Dumont dostal pětiminutový trest za bitku, stejný trest má i Keith Yandle, který navíc dostal dvouminutový trest za hrubost.

23:43
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku. Po rychlé kombinaci se puk dostal na pravou stranu, odkud se ranou z první prosadil NIKITA KUČEROV a trefil volný prostor v Reimerově brance. Asistence: Victor Hedman, Jonathan Drouin.
    23:43 Nikita KUČEROV - 1:2

24:46
    Na druhé straně se pokusil o akci Jágr, ostře zahranil, u toho ale trochu ztratil stabilitu a hlavně přišel o puk.

25:59
    Tampa Bay je rázem aktivnější a žene se za vyrovnáním.

26:17
    Na ledě zůstal další hostující hráč, je to Malgin a u mantinelu se to zase mele. Hráče Floridy přitiskl k mantinelu Strålman a hostující plejer narazil o hranu plexiskla.

26:17
    Vylučovat se bude pouze na straně FLoridy a bude to za tu šarvátku, Strålmanův bodyček byl čistý.

26:17
    Alex Petrovic dostal dvě minuty za hrubost a 10 minut osobní trest.

26:17
    No a Alex Petrovic dostává ještě jeden desetiminutový osobní trest, takže zápas pro něj končí.

26:35
    A další vyloučení, nyní na obou stranách. Domácí Ondřej Palát a hostující Colton Sceviour dostali dvě minuty za hrubost.

27:59
    Hraje se opravdu tvrdě, sledujeme teď spíše přehlídku osobních soubojů, než hokejový zápas.

28:17
    Florida je v plném počtu.

29:18
    Od modré pálil Šustr, Reimerovu branku netrefil.

29:24
    Série vyloučení pokračuje, dvě minuty za krosček na Jágra dostal domácí Luke Witkowski.

29:47
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

30:11
    Domácí vyrovnávají. Trocheck přišel o puk, před néj se natlačil YANNI GOURDE a byť byl faulován, dokázal Reimera překonat střelou po ledě. Dal svůj první gól v NHL a to dokonce ve vlastním oslabení. Bez asistence.
    30:11 Yanni GOURDE - 2:2

30:28
    Tampa Bay jde do tří, Andrej Šustr totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl.

30:31
    Ihned po buly se puk dostal k volnému Huberdeauovi, ten okamžitě vystřelil, ale Vasilevskij vytáhl skvostný zákrok lapačkou.

31:22
    Huberdeau prostrčil přihrávku skrz brankoviště, následná střela ale zacinkala na brankovou konstrukci.

32:20
    Trocheck zakládá na konci přesilovky další akci Floridy.

32:28
    Tampa Bay je už v plném počtu.

33:22
    Reimer přikryl puk, který od modré vystřelil Dotchin.

34:35
    Jágr napadal za brankou Tampy Bay, Šustr si ale dokázal poradit a rozehrát.

35:34
    Jágr opět u puku a opět se v pásmu potkal s Šustrem. Domácí obránce dokázal legendu o puk obrat.

36:06
    Střelou z otočky se prezentoval Killorn, Reimer kryl.

36:57
    Hostující Vanek se zleva dostal do útočného pásma a také do zakončení, Vasilevskij si poradil.

37:51
    Demers posunul na modrou na Pysyka, ten ihned vyslal na Vasilevského dělovku. Gólman Tampy Bay s menšími obtížemi vyrazil.

38:45
    Tampa Bay začíná stupňovat svůj tlak.

39:06
    Rychlá kombinace v pásmu Floridy vyvrcholila střelou Hedmana. Reimer měl dobrý výhled a dokázal ránu pokrýt.

39:06
    Po přerušení se za brankou hostů strhla poměrně velká šarvátka, rozhodčí budou mít zase práci.

39:06
    Dvě minuty dostal jak domácí Jake Dotchin, tak i hostující Vincent Trocheck. Oba pykají za hrubost.

39:40
    Z dobré pozici střílel Hedman Reimerovu branku minul jen o kousek.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a my nemáme vůbec jasno o tom, kdo bude v tomto utkání vítězem. Domácí Tampa Bay v této části utkání přidala na výkonu a odměnou je srovnání výsledku. Ve 24. minutě se ranou z první trefil Nikita Kučerov a v 31. minutě dal gól ve vlastním oslabení Yanni Gourde. Pro něj to navíc byl vůbec první gól v NHL.

40:43
    První vážnou akci třetí třetiny si připsal hostující Matheson. Po Smithově přihrávce vystřelil z levé strany, Vasilevskij zasáhl rychlou lapačkou.

40:52
    Znovu Matheson. Nyní si objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Vasilevskij tam byl včas.

41:58
    Florida je v úvodu aktivnější, domácí pouze trpělivě vyčkávají.

43:18
    Palát se musel před svou střelou otočit, Kučerovova přihrávka mu ne zrovna sedla.

44:03
    Oba týmy střídají za hry, dopředu se chystá Florida.

44:43
    Dvakrát to teď zkusil Šustr, Reimer oba jeho pokusy kryl, stejně jako ten v podání Killorna.

45:32
    Z takřka nulového úhlu vystřelil Sceviour, Vasilevskij dokázal tento nepříjemný puk přikrýt a udržet remízový stav.

45:40
    Na druhé straně ujížděl po levé straně Palát, Reimer jeho golfák chytil.

45:51
    Přesilovka pro domácí, dvě minuty za podražení dostal Derek MacKenzie.

46:29
    Smith s Trocheckem jeli proti Palátovi, ten dobrým postavením zablokoval možnou přihrávku a Trocheck musel střílet. Vasilevskij si s jeho střelou zápěstím poradil.

47:51
    Přesilovka Tampy Bay je u konce, tohle nebyla moc povedená dvouminutovka.

49:03
    Akce domácích tři na dva skončila nepřesnou střelou Drouina, puk se pak velice rychle dostal do středního pásma.

50:41
    Sledujeme teď tuhou bitvu o každý puk, o každý metr ledu.

51:40
    Od modré nahodil Pysyk, jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu. Na dorážku ale nebyl nikdo připravený.

52:39
    No, tohle nevypadalo zle. Yandle se nadechl k individuální akci a po překonání modré čáry vystřelil přes obránce. Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok.

52:51
    Na druhé straně vyzval Drouin přesnou přihrávkou Gourdeho. Ten ale zblízka nepropasíroval puk za Reimera.

53:20
    Neuspěl ani Witkowski, nesedl mu puk na hokejku a byla z toho nepovedená střela.

53:46
    Reimer přerušuje hru, přikryl puk po Strålmanově pokusu z ostrého úhlu.

54:14
    Gólman Floridy si poradil i s nepříjemnou ranou Hedmana od modré čáry, puk skončil v rohu.

54:59
    Zmatky před Vasilevským. Bekhendem to nejprve zkusil Trocheck, poté přihrál na Huberdeaua, nicméně ani jeho střela zblízka za brankovou čárou neskončila.

55:44
    Pecova tvrdá rána z první skončila na zadním mantinelu, Reimer tento pokus pouze kontroloval pohledem.

56:31
    Chvíli budou zápas řídit pouze tři rozhodčí, Pierre Racicot zamířil do útrob arény, zřejmě s nějakým zraněním.

57:08
    Zleva si nenápadné najel před branku Sceviour, dostal přihrávku a bekhendem mohl zakončovat do odkryté branky. Vasilevskij se ale stačil přemístit a vyrazit!

57:37
    Domácí dokonávají obrat a vedou! Od modré čáry nahodil Šustr, před Reimerem tečoval ONDŘEJ PALÁT a puk skončil za bezmocným Reimerem. Rozhodčí se šel ještě přesvědčit k videu, zda nebyla teč dosažena vysokou holí, ale po chvíli byl gól uznán. Asistence: Andrej Šustr.
    57:37 Ondřej PALÁT - 3:2

58:02
    Po krátké kličkované vystřelil Barkov, ale jeho krátký švih skončil v lapačce domácího gólmana.

58:02
    Hosté si berou oddechový čas.

58:02
    Reimer je na střídačce, začíná power-play Floridy.

58:20
    Definitivu na výhru mohl dát Palát, toho ale ještě před střelou zablokoval Trocheck.

59:01
    Garrisonova střela přes celé hřiště skončila mimo, je z toho zakázané uvolnění.

59:32
    Z levé strany vystřelil bekhendem Bjugstad, Vasilevskij schoval puk ve své výstroji.

59:36
    Marchessault vystřelil od modré, Vasilevskij předvedl nepříliš jistý zákrok, hosté ale nedokázali situaci využít.

Utkání je u konce, domácí Tampa Bay v něm dokonala obrat a získala důležité dva body do tabulky. Poslední třetina byla dlouho bezbranková, oba gólmani předváděli dobré zákroky a vypadalo to na prodloužení. Jenže v 58. minutě nahodil od modré čáry Šustr a Ondřej Palát tečoval puk za Reimerova záda. Tampa Bay otočila výsledek z 0:2 na 3:2 a svému diviznímu sokovi utekla o další dva body.

Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:08

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:11:32)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Gourde, 58. Palát (Šustr) – 17. Jágr (Barkov, Marchessault), 20. Pysyk (R. Smith, Barkov)

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – Devorski, Racicot

Diváci: 19 092