Lipt. Mikuláš – Detva 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 8:0 (kon.) | Nitra – Poprad 3:0 (kon.)
Trenčín – Skalica 7:5 (kon.)
HK Nitra
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 2:0
HK Poprad
sk Pátek 17.03.2017, 18:00 • Nitra Aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

47:19
    Macíka pri mantineli tvrdo atakoval Davydov. Následne Iľja Davydov ďalej obsekával Macíka a vyslúžil si za to dve minúty.

33:49
    Hlavný rozhodca je nekompromisný. Branislav Mezei si odsedí dve minúty za držanie.

31:11
    Presilovka Nitry sa však končí. Eric Hartzell mal problémy s pukom za bránkou a už sa k nemu blížil Murček. Pomohol si nedovoleným bránením.

28:20
    A Nitra môže ľahšie získať dvojgólové vedenie, keďže na trestnú lavicu putuje Tomáš Troliga. Kvôli krvi v Raisovej tvári dostáva 2+2.

18:37
    Poprad bude hrať presilovku. Marek Slovák dostáva dve minúty za sekanie.

12:09
    Ďalšie vylúčenie a predčasný koniec presilovky Popradu. Dve minúty pre Iľju Davydova za podrazenie.

10:58
    Popradčania si zahrajú presilovku. Marek Tvrdoň dostáva dve minúty za podrazenie.

08:10
    Druhý vylúčený Popradčan v tomto zápase. Peter Lichanec dostáva dve minúty za hákovanie.

04:56
    Presilovky Nitry sa však končí. Matt Cope dostáva dve minúty za sekanie. Bolo to trošku vymyslené vylúčenie, keďže Cope sa Fokina ani poriadne nedotkol. Taký bol však verdikt rozhodcu Jonáka.