Heerenveen – Feyenoord 1:2 (kon.) | GA Eagles – Zwolle 1:3 (kon.) | Excelsior – Ajax 1:1 (kon.)
Alkmaar – Den Haag 4:0 (kon.)
AZ Alkmaar
4:0 (3:0)
HFC ADO Den Haag
Neděle 19.03.2017, 16:45Nizozemská Eredivisie • 27. kolo

Domácí potvrdili roli favorita a vyhrávají tento duel. (18:48:03)

90+3

90+3
    Abdenasser El Khayaty minul po zajímavé přihrávce branku soupeře.

90+3
    Randy Wolters má k dispozici pro hostující celek rohový kop.

90+2
    Mats Seuntjens rozehrával rohový kop, na který si nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal naskočit.

90+2
    Mnoho krásných šancí v nastaveném čase k vidění není, domácí kontrolují hru, hrají na polovině hrací plochy. Klidně míří za výhrou.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, zda se bude nastavovat.

89
    Stijn Wuytens rozehrává rohový kop, domácí tak mohou přidat další gól. Míč však končí mimo hrací plochu, následovat bude odkop od branky.

88
    Joris van Overeem výborně vystřelil, ale jeho ránu tak tak vyrazil brankář hostujícího celku.

87
    Randy Wolters rozehrával rohový kop, Donny Gorter následně hlavičkou minul levou tyčku branku.

85
    Guyon Fernandez zkoušel vstřelit alespoň čestný úspěch svého celku, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti byl zablokovaný.

83
    V poklidném tempu se dohrává zápas, zápas ve kterém vyhrávají s přehledem domácí fotbalisté.

82
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Dion Malone, přichází Abdenasser El Khayaty.

81
    Donny Gorter, obránce hostujícího týmu, rozehrával rohový kop. Na vysoký centr nikdo nedosáhl. Obrana domácích si dokázala poradit.

80
    Žlutou kartu dostává Stijn Wuytens (AZ Alkmaar).

79
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Guus Til.

79
    Žlutou kartu dostává Joris van Overeem (AZ Alkmaar).

78
    Domácí fotbalisté hrají takticky velmi dobře, drží hru daleko od své vlastní branky.

78
    Guyon Fernandez to udělal výborně, jeho střelecký pokus na poslední chvíli vyrazil brankář Tim Krul.

76
    Edouard Duplan se probojoval do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

74
    Tým HFC ADO Den Haag se snaží něco vymyslet před brankou domácích, zatím však marně hledají mezírky, kterými by mohli vést útok.

72
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dabney dos Santos Souza, přichází Levi Garcia.

70
    Fred Friday se probojoval do zakončení, jeho nepříliš povedená rána končí mimo branku. Následovat bude brankářův dlouhý odkop.

69
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Derrick Luckassen, přichází Ron Vlaar.

67
    Donny Gorter rozehrával rohový kop, po kterém se k míči dostala domácí obrana, která si dokázala poradit a směr hry se otáčí.

64
    Žlutou kartu dostává Tyronne Ebuehi (HFC ADO Den Haag).

63
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Ruben Schaken, přichází Randy Wolters.

63
    Dabney dos Santos Souza z rohového kopu hledal spoluhráče, který byl ovšem obsazený.
    61. Fred FRIDAY - 4:0

61
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Domácí v pohodě hrající přidávají další branku. Po dobré přihrávce od spoluhráče se do zakončení dostal FRED FRIDAY, který celkem snadno dokázal využít dezorientace obrany, a tak posílá míč za záda brankáře. 4:0. Asistence: Joris van Overeem.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce druhého poločasu, výborně hrají domácí, vedou o tři branky a hrají dál aktivně. Snaží se také Haag, který se ovšem ne a ne prosadit.

58
    Tyronne Ebuehi má k dispozici vhazování na útočné polovině, Haag se snaží vstřelit alespoň čestnou branku. Zatím ale marně, defenziva domácích hraje zodpovědně.

56
    Dabney dos Santos Souza rozehrával rohový kop. Míč poslal před branku, ale nebyl úspěšný v hlavičkovém souboji nikdo z jeho spoluhráčů.

54
    Jonas Svensson vystřelil jako obránce ze střední vzdálenosti, Wilfried Kanon dokázal jeho ránu zablokovat. Výborná defenzivní činnosti hostů.

53
    Ruben Schaken centroval míč před branku, hledal svého spoluhráče, ale brankář Tim Krul míč dokázal chytit, akce Haagu končí.

52
    Výbornou akci vymysleli domácí, po akci Matse Seuntjense se do zakončení dostal Dabney dos Santos Souza, který svým pokusem chtěl překonat brankáře soupeře. Míč však končí vysoko nad.

51
    Sledujeme pasáž hry, kterou symbolizují nepřesné přihrávky na střední a dlouhou vzdálenost.

49
    Derrick Luckassen se probojoval do dobré střelecké pozici, ale jeho projektil byl zablokovaný.

46
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Danny Bakker, přichází Tom Trybull.

46

Úvodní poločas vyšel domácím na výbornou, vstřelili tři branky, jsou lepší, mají více ze hry a míří za výhrou v tomto zápase. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Už se nic nestane, poločas končí.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec prvního poločasu.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločasu, uvidíme, zda se bude prodlužovat.

44
    Alkmaar kombinuje na své obranné polovině, snaží se najít cestu cestičku, kterou vést útočnou akci.

43
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu. Domácí se dostali do střelecké pozice, ale tak dlouho si dávali přednost až o míč přišli.

40
    Ruben Schaken se probojoval do střelecké pozice. Mohl ještě přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Jeho rána končí asi tak dva metry vedle.

40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hostující celek se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím však marně. Nyní neuspěl v dobré pozici Danny Bakker.

38
    Donny Gorter rozehrával rohový kop, následně se ale k míči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

36
    Žlutou kartu dostává Jonas Svensson (AZ Alkmaar).
    34. Joris van Overeem - 3:0

34
    Hostující defenziva chybovala, k míči se dostal Stijn Wuytens, který rychlým centrem vyslal do šance JORISE VAN OVEREEMA. Ten šel sám na branku, lobem dokázal prostřelit brankáře hostujícího celku. Asistence: Stijn Wuytens.

33
    Domácí fotbalisté hrají takticky velmi dobře, hrají na své polovině.

31
    Alkmaar hraje aktivně, akci vedl Jonas Svensson, který posílal míč před branku. Tam už byl obránce Den Haagu.

30
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene. Jonas Svensson výborně zastavil akci hostů hned při zrodu.

28
    Alireza Jahanbakhsh se tentokrát zkoušel dostat do zakončení, ale před brankou, když si dělal prostor, tak si pomohl faulem. Rozehrávají hosté.

26
    Alkmaar se vrací ke své aktivní hře, jako v prvních dvaceti minutách. Hostující defenziva má velké problémy.

24
    Hosté rozehrávají volný, před brankou se dostal hráč hostů k hlavičce, ale obrana si dokázala poradit.

22
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí dál pokračují v aktivní hře, ale už se netlačí do zakončení za každou cenu.

20
    Žlutou kartu dostává Derrick Luckassen (AZ Alkmaar).

19
    Tim Krul uvede míč do hry od domácí branky, a tak se hra stěhuje za polovinu hrací plochy. Výkop brankáře byl přesný, našel spoluhráče.

18
    Alireza Jahanbakhsh výborně zakončil rychlou akci svého celku, hostující brankář na poslední dokázal zasáhnout.

16
    Robert Zwinkels vykopával míč a našel své spoluhráče až ve středu hrací plochy.

15
    Hosté mohli snížit, hned dvakrát rozehrávali rohový kop, ale ani jednou se nikdo z hráčů Haagu nedokázal dostat do střelecké pozice.
    13. Dabney dos Santos Souza - 2:0

13
    Domácí v pohodě hrající navyšují sví vedení. Krásnou kombinaci zakončoval Stijn Wuytens přesnou přihrávkou na DABNEYE DOS SANTOS SOUZU, který přesnou ránou upravuje stav zápasu. Asistence: Stijn Wuytens.

11
    Derrick Luckassen se dostal do zakončení, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí velmi nepřesně. Míč je mimo branku. Následovat bude odkop.

10
    Derrick Luckassen se probojoval jako další domácí hráč do střelecké pozice, tentokrát však nedokázal Alkmaar zakončit přesně.
    8. Dabney dos Santos Souza - 1:0

8
    Alireza Jahanbakhsh vykouzlil přesnou přihrávku, kterou výborně poslal do prostoru, kde byl DABNEY DOS SANTOS SOUZA. Jeho rychlé zakončení končí v brance, a tak domácí fotbalisté vedou o jednu branku. Asistence: Alireza Jahanbakhsh.

7
    Joris van Overeem hledal spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale přihrávka postrádala přesnost.

5
    Sledujeme hodně aktivní přistup z obou stran, týmy hrají důrazně a nedarují si ani metr hrací plochy bez řádného boje.

4
    Donny Gorter rozehrával rohový kop, následně se nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dostat do zakončení.

2
    Domácí fotbalisté jsou v úvodu zápasu aktivnější, snaží se vstřelit vedoucí branku zápasu.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AZ Alkmaar: Krul – J. Svensson, van Eijden, Luckassen, Haps – M. Seuntjens, van Overeem, S. Wuytens – Jahanbakhsh, Friday, Souza.
    Náhradníci: Rochet – Bel Hassani, Garcia, Vlaar, Vaarnold, Til, M. Johansson, B. Rienstra.

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Meijers, Kanon, Meißner, Ebuehi – Gorter, D. Bakker, Malone – Duplan, G. Fernandez, Schaken.
    Náhradníci: de Boer, Šetkus – El Mahdioui, J. Schouten, El Khayaty, Wolters, Havenaar, Becker, David, Trybull..

Domácí jsou v tabulce sedmí, hosté sedmnáctí.

AZ Alkmaar z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Na penalty porazil Cambuur 1:0. Nestačil na Lyon 1:7 a Feyennord 2:5. Remizoval se Zwolle a Excelsiorem 1:1.

HFC ADO Den Haag z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Nijmegen porazil 1:0. Nestačil na G.A. Eagles 1:3 a 0:1 na Feyenoord. Remizoval 1:1 s Twente a Utrechtem.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí AZ Alkmaar a HFC ADO Den Haag.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.