Vsetín – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Kladno – Kadaň 3:2 (kon.) | K. Vary – Frýdek-M. 2:1 (po pr.)
Přerov – Prostějov 2:0 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 2:5 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 1:3 (kon.)
Slavia – Havířov 5:1 (kon.)
konec
HC Slavia Praha
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
AZ RESIDOMO Havířov
Sobota 09.09.2017, 17:30 • ZS Eden • WSM Liga • 1. kolo
Předzápasové kurzy: 1.6 4.65 4.05
Partner:
   
  58:49
  Poslední minutu okořenila menší potyčka, kterou vyvolal havířovský Staněk. Nelíbilo se mu počínání slávisty před brankou. Oba aktéři byli ocenění menší trestem za hrubost.
   
  53:44
  Slavia právě vstřelila branku!
  Pátá branka sešívaných a čtvrtá z hole LUKÁŠE KREJČÍKA. Slavia z tlaku vytěžila už pátou branku. Holý podruhé v krátkém časovém horizontu pálil z modré čáry. Tentokrát do jeho rány ostrostřelec Krejčík vložil hůl a Falterovi nedal šanci. Asistence: Zdeněk Doležal a Jan Holý.
   
  48:26
  To by byla odpověď. Šafránek z brejku ale rozezvučel jen tyčku.
   
  47:51
  Havířov právě vstřelil branku!
  Zvýšená aktivita hostů přináší ovoce v podobě první branky. JAN BAMBULA měl hodně prostoru mezi kruhy. Svižná střela se pro Frodla stala nechytatelnou. Dobrou práci na modré odvedli i clonící hráči. Asistence: Radek Pořízek.
   
  46:49
  O dorážku bojoval ve slibné pozici jak Chroboček, tak Beránek. Ani jeden nebyl u tyče Frodla úspěšný.
   
  45:18
  Ondráček vyloučen za sekání. Havířov bude usilovat o snížení v přesilové hře.
   
  42:07
  V předchozí akci si navíc Doležal neodpustil menší sekyrku a nabízí AZetu hru v přesilovce.
   
  41:38
  Další šance slávistů. Šmerha dostal puk na brankoviště. Tváří v tvář brankáři s forhendovou kličkou neuspěl.
   
  40:56
  Slavia právě vstřelila branku!
  Opatrný vstup do třetiny a je z toho překvapivá branka domácích. LUKÁŠ NEDVÍDEK měl puk v rohu kluziště. Zkusil nahodit. Do puku nejspíše jeden z obránců vložil hůl, čímž překvapila brankáře Faltra. Bez asistence.
   
  37:01
  Slavia právě vstřelila branku!
  HATTRICK je na světě. A znovu trefa v přesilové hře. Sešívaní to sehráli parádně. LUKÁŠ KREJČÍK dostal pas od Drtiny a pálil z první. Falter byl u své pravé tyče pozdě. Asistence: Jiří Drtina.
   
  36:10
  A další faul. Petran si v souboji pomohl háčkem a dveře na trestnou lavici se musí znovu otvírat. Slavia v početní převaze.
   
  35:04
  Slavia právě vstřelila branku!
  Druhá branka je na světě. Slavia z tlaku dokázala vytěžit branku. Na Drtinovu ránu havířovský gólman ještě dosáhl. Vyrazil ale jen před sebe, čehož perfektně využil LUKÁŠ KREJČÍK. Dobruslil celou situaci a náležitě se do dorážky opřel. Asistence: Jiří Drtina a David Šafránek.
   
  33:22
  Havířov nástup na led po zakázaném uvolnění hodně prodlužoval. Hráčská lavice dostává trest na dvě minuty.
   
  32:14
  Sešívaní ale svého soka z obrany nepustili. David Šafránek měl po krátké kombinaci ideální šanci skórovat. Z prostoru mezi kruhy chtěl mířit na vzdálenější tyč, kde bylo místo. Těsně minul a hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
   
  29:59
  Za hákování musí pykat Maruna.
   
  25:16
  Šance pro Slavii. Staněk dostává trest za podražení.
   
  25:16
  Kolařík skvěle dobrusloval akci svého týmu. Falter beton vyrazil jen před sebe a sešívaný obránce se snažil dorážet. Od trefy do odkryté části branky ho dělili jen centimetry.
   
  21:41
  O přesilovku Havířov připravil Fronk. Ten za zásah do oblasti hlavy a krku dostává menší trest a navíc osobní „desítku“
   
  21:02
  Na moc dlouho dobu si ale červenobílí neodpočinuli. Kasík dostává menší trest za nedovolené bránění a domácí se musí znovu bránit.
   
  18:49
  AZet má šanci srovnat. Nedvídek u mantinelu odpravil hráče AZetu. Při bodyčku ho však zasáhl i holí do obličeje a už pyká na trestné lavici.
   
  15:04
  Slavia právě vstřelila branku!
  Domácí otevírají skóre zápasu! LUKÁŠ KREJČÍK dostal puk mezi kruhy. Obránci mu dali dostatek prostoru na to, aby přesně zamířil. Na střelu k pravé tyči Falter nedosáhl. Asistence: Jaroslav Kasík.
   
  12:22
  Šafránek se snažil zakončit z bezprostřední blízkosti, kotouč ale nepřehodil přes beton gólmana. Na ledě navíc zůstal ležet Postnikov, který vlastním těle, blokoval dělovku slávistů. Z ledu mu museli pomoci spoluhráči.
   
  10:59
  Šance pro Slavii! Drtil rovněž míří za kart (nedovolené bránění) a domácí budou hrát přes minutu v 5 proti 3.
   
  10:17
  Sešívaní si vybojovali přesilovou hru. Petran s to přehnal s nasazením v osobním souboji a inkasuje menší trest za hrubost.

  David Soumar

  Branky a nahrávky: 16. L. Krejčík (Kasík), 36. L. Krejčík (J. Drtina, Šafránek), 38. L. Krejčík (J. Drtina), 41. Nedvídek, 54. L. Krejčík (Z. Doležal, J. Holý) – 48. Bambula (Pořízek)


  HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.
  AZ RESIDOMO Havířov: Falter (M. Laco) – Postnikov, Chroboček, Krisl (C), Drtil, Petran, Staněk – P. Beránek (A), Sikora, Tomi – Fronk, Rác, Kanko – Illéš, Hudeček, Kotala – Bambula (A), Maruna, Pořízek.

  Rozhodčí: Grech, Valenta – Rubáš, Šimán

  Diváci: 849