Zlín – Litvínov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:3 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 7:5 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 1:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:5 (4:2, 0:1, 3:2)
HC Dukla Jihlava
Pátek 22.09.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 6. kolo

59:47
    Po dvou minutách za hrubost vyfasovali domácí Sacha Treille a jihlavský Nicolai Bryhnisveen. Bude se hrát čtyři na čtyři.
    57:59 Jiří RYS - 7:5
    Zdroj: Hokejka TV

57:59
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava snižuje na rozdíl dvou branek. V útočném pásmu se do volného kotouče pořádně opřel JIŘÍ RYS a jeho dělovka skončila až za Kacetlem. Bez asistence.

57:45
    Rozhodčí jim toho ovšem moc nedovolili a posílají oba borce na trestnou lavici na dvě plus dvě minuty za hrubost, respektive sekání. Hraje se pět na pět.

57:45
    Jiří Hunkes se hned při své premiéře v pardubickém dresu pustil do šarvátky s Tomášem Jiránkem!
    54:58 David TOMÁŠEK - 7:4

54:58
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    7:4! Ihned po vhazování v útočném pásmu nahodil kotouč na Škarka od modré Jacob Cardwell a po dorážce se může podruhé v dnešním zápase radovat DAVID TOMÁŠEK! Asistence: Jacob Cardwell a Ty Wishart.

51:25
    Petr Sýkora byl úplně volný před Škarkem, ale jihlavský brankář jeho pokus vyrazil lapačkou!

51:02
    Oddechový čas pro domácí.
    51:02 Martin KAUT - 6:4

51:02
    Úkol splněn, přesilovka byla bleskově využita po necelé půl minutě! Na modré napřáhl po Cardwellově přisunutí Ty Wishart a skákavý kotouč do jihlavské sítě procpal MARTIN KAUT! Asistence: Jacob Cardwell a Ty Wishart.

50:34
    Dynamo může své vedení navýšit v následující přesilové hře. Tomáš Kubalík totiž dostává dvě minuty za napadení.
    48:48 David TOMÁŠEK - 5:4

48:48
    Domácí se znovu díky DAVIDU TOMÁŠKOVI ujímají jednobrankového vedení! Nejprve krásně zpracoval padáček přes střední pásmo Sacha Treille a ihned poslal puk před branku, kde se o střelu pokusil Tomáš Vondráček a za Škarkova záda ji dorazil první jmenovaný – 5:4. Asistence: Tomáš Vondráček a Sacha Treille.
    41:34 Richard DIVIŠ - 4:4

41:34
    Začínáme od začátku! Minutu a půl po začátku třetí třetiny Jihlava dohání třígólové manko a vyrovnává stav utkání na 4:4. RICHARD DIVIŠ byl úplně volný před pardubickou brankou, dostal se ke kotouči po přihrávce z rohu hřiště a trefil se přesně. Asistence: Lukáš Žalčík a Lukáš Anděl.

38:13
    Série vyloučení má po krátké pauze pokračování. Jacob Cardwell bude dvě minuty odpočívat díky sekání.
    36:04 Filip SEMAN - 4:3

36:04
    Při hře čtyři na čtyři se prosazují hosté! FILIP SEMAN dostal před Kacetlem přihrávku na bekhend a zády k pardubickému brankáři dokázal rozvlnit síť! Asistence: Tomáš Jiránek a Erik de la Rose.

34:51
    Další vyloučení. Dvě minuty za podražení dostává Nicolai Bryhnisveen a Dynamo bude přece jen chvíli hrát přesilovku ve čtyřech proti třem.

34:08
    Z přesilovky toho ale moc nebylo. Po pětatřiceti vteřinách fauloval Ty Wishart a odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

33:33
    Po oslabení si Dynamo zahraje další početní převahu. Hlavní postava předešlého momentu Anatolij Protasenja inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

33:22
    Anatolij Protasenja se hbitě obtočil kolem domácího obránce a rázem byl úplně sám před Kacetlem! Kotouč za jeho záda ale dostat nedokázal.

30:22
    Přesilovka pro jihlavskou Duklu. Patrik Poulíček dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.

26:52
    Je tu další přesilovka pro Dynamo. Radoslav Macík dostává dvě minuty za vysokou hůl.

23:47
    Přesilovka pro Dynamo. Při svém pokusu o střelu přes obránce byl faulován Tomáš Vondráček a dvě minuty za podražení dostává Erik de la Rose.

22:39
    Anatolij Protasenja přistrčil kotouč Davidu Váňovi, jehož pokus Ondřej Kacetl jen tak tak vyrzil!

21:48
    Dukla si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Jacob Cardwell.

18:20
    V závěru úvodního dějství přesilovku okusí také jihlavská Dukla. David Tomášek míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
    14:54 Radek HUBÁČEK - 4:2

14:54
    Jihlavští snižují na rozdíl dvou branek! Erik De La Rose nahodil kotouč na branku a za Kacetla jej usměrnil RADEK HUBÁČEK. Branka je uznána i přes jasnou vysokou hůl hostů. Asistence: Erik de la Rose a Tomáš Jiránek.

12:16
    Oddechový čas pro hosty.
    12:16 Ján SÝKORA - 4:1

12:16
    Přesilovka našla po osmapadesátí vteřinách své využití! JÁN SÝKORA dorazil za Škarka předešlou střelu kapitána domácích! Asistence: Tomáš Rolinek a Marek Trončinský.

11:31
    Perret sám před Škarkem míjí!

11:18
    Domácí si dnes jako první zahrají přesilovku. David Kajínek dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
    09:34 Tomáš MOJŽÍŠ - 3:1

09:34
    Domácí vedou již o dvě branky! Obě nové posily odčinily své zaváhání při prvním gólu Jihlavy. Jiří Hunkes totiž vystřelil od modré čáry a za Škarka kotouč dopravil TOMÁŠ MOJŽÍŠ. Asistence: Jiří Hunkes a Patrik Poulíček.
    06:55 Petr SÝKORA - 2:1

06:55
    Východočeši svůj tlak dokázali přetavit ve vedoucí branku a otáčí vývoj dnešního utkání! Rozjetý Jordann Perret krásně našel ve druhé vlně najíždějícího PETRA SÝKORU, a ten jeho nabídkou nepohrdl. Asistence: Jordann Perret a Vladislav Bojko.

05:07
    Dynamo je v obrovském tlaku. Škarek během chvíle zlikvidoval snad čtyři gólovky domácích!

04:19
    Veliká šance Cardwella! Vysoký obránce svižně obkroužil branku a už to vypadalo, že zasune kotouč do odkryté branky, Škarek ale včas nastavil svůj beton!
    02:24 Sacha TREILLE - 1:1

02:24
    Odpověď domácích na sebe ale nenechala čekat příliš dlouho! David Tomášek šikovně našel SACHU TREILLEHO, který se procpal až před Škarka a procedil kotouč za jeho záda! Asistence: David Tomášek a Marek Trončinský.
    01:07 Lukáš ŽÁLČÍK - 0:1

01:07
    Po minutě a sedmi vteřinách otevírají skóre hosté z Vysočiny! Jan Zdráhal nahodil na Kacetla kotouč od modré čáry, pardubický brankář vyrazil před sebe a LUKÁŠ ŽALČÍK neměl s dorážkou žádný problém. Minusové body si připisují premianti v domácím trikotu Hunkes s Mojžíšem. Asistence: Jan Zdráhal.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 3. Treille (Tomášek, Trončinský), 7. P. Sýkora (Perret, Bojko), 10. Mojžíš (Hunkes, Poulíček), 13. J. Sýkora (Rolinek, Trončinský), 49. Tomášek (Vondráček, Treille), 52. M. Kaut (Wishart, Cardwell), 55. Tomášek (Cardwell, Wishart) – 2. Žálčík (J. Zdráhal), 15. R. Hubáček (E. de la Rose, Jiránek), 37. F. Seman (Jiránek, E. de la Rose), 42. Diviš (Žálčík, Anděl), 58. Rys

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes, Holland – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – M. Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran.
    HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek – T. Kubalík, Váňa, R. Hubáček – Jiránek, Čachotský, F. Seman – Rys, Žálčík, Hlinka – Anděl, Macík, Diviš – Protasenja.

Rozhodčí: Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek

Diváci: 7 277