Chomutov – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 8:0 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
K. Vary – Kladno 3:2 (po pr.) | Slavia – Pardubice 5:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
8:0 (1:0, 6:0, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 22.09.2017, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, já se budu těšit u dalšího onlajnu, třeba už zítra, kdy hraje znovu vítkovická juniorka, tentokrát ale s Olomoucí, na počtenou. Mějte příjemný zbytek pátečního večera. (19:14:59)

Vše podstatné bylo odehráno ve druhé třetině. V první třetině měli hosté více ze hry, ale Daňa se jim překonat nepodařilo, první gól zápasu vstřelil až těsně před prvním hvizdem Krenželok. Ve druhé části se vítkovičtí rozjeli a zatížili konto soupeře hned šesti góly, dokonce vyhnali z branky gólmana Šimonů. Ve třetí třetině hráli domácí uvolněně, zlínští se pak i přes vysoký rozdíl skóre neúnavně snažili překonat vítkovického gólmana. To se nestalo, a tak si Daňa připisuje první letošní čisté konto.

59:58
    Ofsajd pro Zlín.

59:50
    Domácí posílají puk do středu kluziště.

59:35
    Gago dovezl kotouč do pásma, ale nevystřelil přesně.

59:18
    Zlínští rozehrávají od své branky.

58:30
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Raška, hosté dohrají dnešní zápas v přesile.

58:01
    Vítkovičtí hrají uvolněně, Huf je v pohotovosti.

57:33
    Dva nájezdy na domácí branku, ale Daňa kotouč za svá záda nechce pustit.

56:51
    Karafiát si řekl o kotouč, ale netrefil jej ideálně.

56:13
    Zdeněk se ocitl před Hufem, ale nastřelil jen jeho náruč.

55:49
    Hraje se od branky k brance.

55:00
    Baláž téměř od brankové čáry nahrával křižně na Klímu, ale ten byl rychlejší a kotouč už nezachytil.

54:28
    Baláž si sjel ke zlínské kleci, ale na Hufa nevyzrál.

54:00
    Zlínští stále zkouší prolomit vítkovickou branku.

52:35
    Kotouč skončil mezi diváky.

52:15
    Tato přesilovka nebyla ze strany Vítkovic nejlepší, zlínští se dostali do šance, ale ty v pohodě zlikvidoval Daňa. Gago se zapojuje do hry.

51:20
    Hosté byli proti, Dlabaja si vyšlápl na branku, ale Daňova vyrážečka byla na místě.

50:47
    Domácí se usazují v pásmu.

50:37
    Zlínští zamířili do pásma, Mikulec si řekl o puk, ale nemířil přesně.

50:15
    Za krosček je vyloučen hostující Gago.

49:59
    Vhazování po levici Hufa.

49:07

49:00
    Několik lehkých střel odrazil vítkovický gólman.

48:41
    Vítkovičtí v pásmu, Raška z otočky poslal puk na soupeřovu hůl.

48:36
    Pokus Kenši skončil v rohu.

48:14
    Střílené přihrávky dostali hosty z útočného pásma.

47:58
    Od modré pálil do klubka hráčů Martínek.

47:45
    Zlínští míří zpět k Daňovi.

47:07
    Za sekání je vyloučen domácí Kaláb.

46:56
    Gago s Dlabajou si ve středním pásmu sebrali kotouč, zamířili k vítkovické kleci, ale těsně před cílem přišli o puk.

46:20
    Berani kontrolují puk, hraje se ve středním pásmu.

45:52
    Ofsajd pro hráče v bílém.

45:04
    Štěpánkův pokus Huf v náručí neudržel, nikdo z vítkovických toho ale nevyužil.

44:41
    Na branku si najížděl Ficek, byl ale tísněn a tak se mu nepovedlo vystřelit podle představ.

44:20
    Domácí pokračovali v okupování hostující klece, ale Huf byl na svém místě.

43:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    RADIM TOMAN se přece jen prosazuje znovu, po nahrávce Gřesíka nedal Hufovi příliš šancí – 8:0. Asistence: David Gřesík, Daniel Krenželok.

43:02
    Toman v prostoru mezi kruhy vypálil z otočky hned z první, ale jen do Hufa.

42:35
    Dluhoš zastavil puk na modré, hosté budou moci rozehrát útok.

42:00
    Chaos kolem své klece ukončil Daňa přikrytím kotouče.

41:25
    Zbrklá rozehrávka tentokrát na straně domácích, vhazuje se u Daňa.

41:02
    Ficek ujížděl pro puk za svou branku.

40:41
    Plácanou do kotouče ukončilo zakázané uvolnění, vhazuje se u zlínské klece.

40:19
    Ofsajd pro Vítkovice.

40:09
    Vítkovičtí na skok u hostujícího gólmana a k brance se teď ženou hosté.

40:01

Druhá třetina vyšla domácím více než na výbornou, po využité přesilovce v úvodu třetiny a další rychlé brance se uvolnili a začal jich být plný led. Zlínští odolávali zhruba do půlky druhé části, ale znovu inkasovali dva rychlé góly, po nich přepustil gólman Šimonů své místo v brance kolegovi Hufovi. Před koncem třetiny zatížili vítkovičtí konto svého soupeře dalšími dvěma brankami a do kabin odcházejí spokojeni, sedmi gólovou ztrátu budou zlínští dohánět velmi těžce.

39:27
    Václavek se ochomýtl kolem vítkovické klece, Daňa ji ale ubránil.

39:06
    Vítkovičtí přišli v pásmu svou nepřesností o puk.

38:38

38:28
    Gřesík se rozjel na Hufa, ale nezacílil přesně, jeho rána orazítkovala zadní mantinel.

38:28
    Za podražení Budila je nařízeno trestné střílené. Budil následně dostává za nesportovní chování osobní trest do konce utkání a odchází předčasně do šaten.

38:14
    Za modrou pálil Václavek, ale přestřelil.

37:50
    Kotouč je daleko u Hufovy klece.

37:26
    Gago s Mikulcem ohrožovali Daňovu branku, ale skóre se nakonec nemění.

37:08
    Zlínští mají puk pod kontrolou, ale vítkovičtí jim zdatně narušují jejich souhru.

36:38
    Za nedovolené bránění bude pykat domácí Krenželok.

36:20
    Domácí pokračují ve svém brankostroji, tentokrát přidává svůj dnešní druhý gól DANIEL KRENŽELOK – 7:0. Asistence: Radim Toman, Jozef Baláž.

35:13
    Domácí využívají další přesilovku, po nahrávce Zdeňka překonává Hufa LUKÁŠ PETEREK – 6:0. Asistence: David Zdeněk, Michal Dang.

35:02
    Domácí v plném počtu, sehrají krátkou přesilovku.

34:54
    Vítkovičtí u kotouče.

34:29
    Na opačné straně se v mžiku objevil u Hufa domácí Baláž, ale hostující gólman stačil nastavit beton.

34:13
    Zlínští ujížděli na branku ve dvou, rychlou nahrávku Václavka se nepodařilo Jenáčkovi zachytit.

33:58
    Síly na ledě se vyrovnají, Gazda také usedá na trestnou lavici.

33:48
    Berani v pásmu, zvolna rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

33:32
    Domácí gólman chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale Dlabaja u pravého kruhu nedokázal této chvilky využít.

33:02
    Za hákování je potrestán domácí Štěpánek.

32:38
    Zlínští se snaží překvapit domácího gólmana, ale jejich nájezdy Daňa očekává.

31:28
    Daniel Šimonů přenechává své místo ve zlínské kleci svému jmenovci Danielu Hufovi.

31:28
    Vítkovice po další akci, téměř jako přes kopírák přidávají pátou branku, po nahrávce Klímy se do horní části klece trefuje DAVID GŘESÍK – 5:0. Asistence: Kamil Klíma, Dominik Klus.

31:06
    Oba týmy bojují o kotouč.

30:43
    Domácí zatloukají další hřebíček do zlínské klece, po rychlé nahrávce Rašky neměl už RADIM TOMAN před sebou nikoho jiného než Šimonů, kterého střelou do horní části branky překonal – 4:0. Asistence: Dominik Raška.

30:37

30:19
    Domácí brání svou klec zuby nehty, hosté jsou ve svých přihrávkách nepřesní.

30:04
    Berani přesun do pásma nezvládli, je pískán ofsajd.

29:46

29:05
    Rychlý přesun k brance předvedl Gago, jeho první střela se do branky nedostala, dorážku Daňa mezi betony udržel.

28:37
    Hosté mohou znovu zkusit přesilovku, za podražení odjíždí Toman.

26:38
    Zlínští se tlačí do branky, ale marně, domácí vyhazují puk daleko od Daňa.

25:45
    Gřesík se provinil hákováním a je potrestán.

25:39
    Dlabaja se ocitl v prostoru mezi kruhy, ale Daňa byl opět na svém místě.

25:27
    Dlabaja vyjel od mantinelu před Daňa, ale napálil puk rovnou do něj, valná hromada u domácí klece puk do branky nepustila.

25:20
    Oddechový čas pro domácí, kteří potřebují zklidnit hru.

25:12
    Berani v plném počtu.

25:00
    Tato přesilovka domácím nevychází zrovna podle představ.

24:04
    Hosté v pásmu, nejprve to zkusil Dluhoš, Daňa byl připraven, druhý pokus vyslal Karafiát, ale minul.

23:32
    Baláž nabral za svou brankou rychlost, blokující Gago jej nedohnal.

23:20
    Kotouč mimo hrací plochu.

23:12
    Za faul loktem odjíždí za katr hostující Martínek.

23:02
    Při signalizovaném vyloučení Zlína se domácí přesunuli k brance, Baláž ale nezachytil přihrávku.

22:50
    Útočící strany se rychle mění, gólmani jsou ve střehu.

22:00
    Oba týmy se ve středním pásmu přetahují o kotouč.

21:01
    Oddechový čas pro hosty.

21:01
    Domácí přidávají rychlou branku, po nahrávce Kučery a za přispění brankové konstrukce zvyšuje MICHAL DANG – 3:0. Asistence: Matěj Kučera, Lukáš Peterka.

20:45
    Vítkovičtí využívají přesilovku, Toman nabil na modré Krenželokovi, ten z první vypálil, kotouč do sítě umístil TOMÁŠ VILČEK – 2:0. Asistence: Daniel Krenželok, Radim Toman.

20:26
    Hosté vyhazují.

20:07
    Vhazování pro hosty, ale domácí dostali téměř hned puk pod kontrolu.

20:01

První třetina přinesla rychlý hokej, kdy ze hry měli přece jen o něco více zlínští. Ti měli k dispozici jednu přesilovku a jedno trestné střílení, to ale jejich nejlepší střelec Dlabaja neproměnil. Necelou minutu a půl před koncem první části vzal osud utkání do svých rukou Krenželok a pěknou trefou poslal domácí do vedení 1:0. Vítkovice budou mít ve druhé části ještě 1:11 dlouhou přesilovku, uvidíme, zda ji dokáží využít.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:52
    Od modré to z první napálil Štěpánek, ale mimo.

19:38
    Vítkovičtí vysílají jednu střelu za druhou, Kučera, Raška, Dang hledají místečko ve zlínské kleci.

19:11
    Za držení protihráče odjíždí mezi trestoměřiče hostující Augustín.

18:43
    Domácí okupovali branku Zlína, DANIEL KRENŽELOK si sjel pro puk a umístil jej do horní části branky – 1:0. Bez asistence.

18:14
    Dlabaja si najel až k Daňovi, svou kličku zakončil jen do jeho betonu.

18:14
    Za hákování Gřesíka je nařízeno trestné střílení.

18:14
    Klusovi na modré přeskočil puk hokejku, do úniku se poté dostal hostující Dlabaja, toho však v poslední chvíli zahákoval Gřesík.

17:48
    Hosté to mysleli dobře, nepočítali však s dobře postavenou hokejkou Štěpánka u branky, Gagův pokus zblízka mířil jen do Daňa.

17:25
    Vítkovičtí ujíždějí za kotoučem až ke své brance.

16:50
    Baláž si najel až před Šimonů, ale neuspěl, jeho spoluhráč z opačné strany klece vyprášil jen gólmanovy betony.

16:03
    Hosté se točí v útoku, ale Daňa je na svém místě.

15:38
    Lehké nahození Gharibyara Daňa nerozhodilo, v klidu zakročil lapačkou, zlínští se však alespoň dostali do pásma.

15:22
    Vítkovičtí svou vinou přišli o pásmo.

15:03
    Hefka se dostal do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:29
    Daňa si připisuje další dobrý zásah.

14:11
    Kotouč je přikryt lapačkou vítkovického gólmana.

13:57
    K Václavkovi přihrávka vůbec nedošla, Daňa si mohl oddechnout.

13:03

12:49
    Zlínští usazení v útoku, ale střílejí spíše z větší vzdálenosti.

12:12
    Vítkovický gólman odrazil několik dobrých pokusů Zlína, puk je mimo útočné pásmo hostů.

11:49
    Domácí zdatně narušují zlínskou rozehrávku od branky Šimonů.

11:39
    Ofsajd pro hosty.

11:13
    Baláž se dostal k puku a sám mířil na branku, nastřelil však tyč!!!

11:03
    Za hákování bude pykat domácí Klíma.

10:50
    Kombinací chtěli dostat puk do branky domácí, ale nedařilo se jim.

10:15

10:13
    Dang, Štěpánek i Raška se snažili dostat puk do branky, ale marně.

09:37
    Berani posílají už podruhé v krátkém sledu puk za Daňa a aktivně se snaží napadat rozehrávku Vítkovic.

09:08
    Vítkovičtí se až nyní začínají usazovat v útoku.

08:15
    Za sekání je vyloučen hostující Dlabaja.

08:01
    Malát vystihl rozehrávku a z mezikruží vyslal na Šimonů dělovku, hostující gólman zachytil puk do náruče.

07:58
    Hosté v klidu rozehrávají od své klece.

07:27
    Na opačné straně přikryl rychlý puk Daňa, a vhazování na podruhé vyhrávají domácí.

07:14
    Dang se řítil na klec zlínského Šimonů, ale ten měl dobrý výhled.

06:38
    Štěpánek se za svou brankou postavil nad zlínského hráče, kotouč je zašlápnut u mantinelu.

06:24
    Bude se vhazovat po levici Daňa, ale až poté, co si hlavní sudí vyleští své hledí.

06:01
    Kotouč míří k domácí brance, pod kontrolou jej ale má Krenželok.

05:31
    Od kruhu dobře mířil Martínek, ale vítkovický gólman si poradil.

05:14
    Hosté se dostali do situace dva na jednoho, Ficek velmi dobře vystihl střílejícího hráče, puk se pak přece jen dostal ke druhému zlínskému útočníkovi, ale Daňa kotouč odrazil.

04:46
    Rychlá akce domácích vypadala dobře, ale hra je přerušena pro ofsajd.

04:14
    Jenáček se snaží zklidnit hru, drží kotouč za svou brankou.

04:00
    Ve středním pásmu se bojuje o kotouč.

03:38
    Vilček byl připraven u branky, ale střílenou přihrávku neumístil.

03:03
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, bojují o prostor u zlínské klece.

02:38
    Balážovi přechod do pásma nevyšel, hosté ale v rychlosti posílají puk na zakázané uvolnění.

02:10
    Daňa posílá dlouhou rozehrávku na své spoluhráče.

01:53
    Nahozený puk za svou brankou sebral Martínek.

01:36
    Zlín využil chybné rozehrávky a snaží se usadit u branky.

01:18
    Hosté znovu u domácí branky, Daňa je na svém místě.

00:20
    Protiútok hostujícího týmu, Daňa prověřoval Augustín.

00:08
    Úvodní vhazování pro vítkovické, Balážova střela zlínského gólmana nepřekonala.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Malík N.) – Krenželok, Zdeněk, Štěpánek, Kučera, Ficek, Klus, Kaláb – Toman (A), Baláž (A), Vilček, Raška (C), Dang, Peterka, Klíma, Malát, Gřesík, Beránek, Potočný

Aukro Berani Zlín: Šimonů D. (Huf) – Martínek, Augustín, Gazda, Gába, Dluhoš, Budil (A), Jenáček (A), Marek – Kenša, Gago, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Gharibyar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek, Karafiát

Rozhodčí: Z. Kubičík – V. Bojda, T. Mikler.

V loňské sezóně se vítkovickým na Zlín vůbec nedařilo, ze čtyř zápasů si připsali jen bod za úvodní domácí prohru v prodloužení (2:3pp; 3:4; 1:5; 3:5). Uvidíme, jak se těmto týmům bude v prvním letošním vzájemném utkání dařit.

V neúplné tabulce patří vítkovickým jedna ze spodních příček, konkrétně 16. se třemi body, bilancí 1-0-0-2 a negativním skóre 10:15. Mužstvo Zlína je na tom i díky zápasu navíc lépe, patří mu 5. místo se sedmi body a bilanci 2-0-1-1 při skóre 11:12.

Nejlepším hráčem Vítkovic je aktuálně se šesti kanadskými body Jozef Baláž (2+4), nejlepším bekem se čtyřmi body Daniel Krenželok (2+2). V hostujícím celku se zatím nejvíce daří Danielu Dlabajovi se šesti body (5+1), z obránců pak se třemi body Jakubovi Jenáčkovi (0+3).

Vítkovičtí v předchozím utkání sehráli na svém ledě derby s Třincem, ze kterého vyšli vítězně 7:5. Zlínský tým má za sebou o zápas více, v kole předchozím podlehl na domácím ledě Mladé Boleslavi po prodloužení 3:4.

DHL extraliga juniorů pokračuje pátým kolem, Vítkovice v něm na svém ledě přivítají celek Zlína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 19. Krenželok, 21. Vilček (Krenželok, Toman), 22. Dang (Kučera, Peterka), 31. Toman (Raška), 32. Gřesík (Klíma, Klus), 36. Peterka (Zdeněk, Dang), 37. Krenželok (Toman, Baláž), 44. Toman (Gřesík, Krenželok)

Berani Zlín: Šimonů D. (od 32. Huf) – Martínek, Augustín, Gazda, Gába, Dluhoš, Budil (A), Jenáček (A), Marek – Kenša, Gago, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Gharibyar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek, Karafiát

Rozhodčí: Z. Kubičík – V. Bojda, T. Mikler