Breda – Den Haag 0:1 (kon.) | Zwolle – Groningen 3:2 (kon.) | Eindhoven – Willem II 4:0 (kon.)
Excelsior – Venlo 0:2 (kon.)
PEC Zwolle
3:2 (1:1)
FC Groningen
Sobota 30.09.2017, 19:45Nizozemská Eredivisie • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

PEC Zwolle
    Domácí tým se v tabulce nachází na šesté přiíčce, která zaručuje postup do Evropské ligy. Z šesti zápasu si tým připsal tři výhry, dvě remízy a jednu porážku. V posledním zápase thráči odcestovali do Venla. Zápas anbídnul velice vyrovnanou bitvu, která nakonec skončila remízou 1:1. Nejlepším střelcem týmu je Youness Mokhtar, který si na svůj účet připsal čtyři branky. V dnešním zápase budu hráči plnit roli mírného favorita.

Hosté se v tabulce nachází na desáté příčce. Z šesti zápasu si tým připsal dvě výhry, dvě remízy a dvě porážky. V posledním zápase díky brance Idrissise hráči dokázali urvat tři body proti Twente. Nejlepším střelcem týmu je Mimoun Mahi, který dokázal vstřelit čtyři branky. Zápas byy měl nabídnut velice vyrovnanou bitvu, ve které budou rozhodovat maličkosti.

Posledních pět vzájemných utkání:
    FC Groningen 5:1 Zwolle
    Zwolle 0:4 FC Groningen
    Zwolle 1:3 FC Groningen
    FC Groningen 2:0 Zwolle
    FC Groningen 0:1 Zwolle

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Freire, Marcellis, Ehizibue – Thomas, Bakker, Saymak – Mokhtar, Nijland, Namli

FC Groningen: Padt, Warnerdam, Reijnen, Memisevic, te Wierik, BBacuna, Jenssen, Doan – Mahi, van Weert, Idrissi.

3
    Domácí hráči vyvíjí tlak na soupeře.

6
    Odkop od branky domácího týmu.

10
    Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.

11
    van Weert se dostal k míči v pokutovém území. Jeho rána letěla pouze nad branku.

12
    Po nepřesném centru si míč kryje Boer a ujímá se rozehrávky.

13
    Rohový kop budou rozehrávat domácí fotbalisté.

16
    Groningen právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení. Mimoun Mahi se blýskl skvělým centrem do vápna. JEho pass našel přesně kopačku RITSE DOANA. Ten si zpracoval míč a svou střelu usměrnil přesně mezi nohy brankáře. Asistence: Mimoun Mahi.
    16. DOAN - 0:1

19
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí hned na to vyrovnávají! Younes Namli vyslal zpoza vápna ránu na brankáře. Ten střelu dokázal jen vyrazit před sebe, kde už čekal jeden z domácích záložníku a poslal nahrávku STEFU NIJLANDOVI, který už neměl problém míč dorazit do prázdné branky.
    19. NIJLAND - 1:1

22
    Groningen kombinuje na vlastní polovině.

23
    Bakker si převzal míč uprostřed hřiště a snaží se vymyslet útočnou akci.

25
    van Weerth se ocitl v ofsajdové pasti a domácí fotbalisté budou zahrávat volný kop.

27
    Idrissi se snažil kličkovat v pokutovém území domácích, ale o míč velice rychle přišel. Boer bude odkopávat od své branky.

28
    Idrissi je opět u míče. Jeho centr doletěl na kopačky Mahiho, který ho nedokázal zpracovat. Bude se vhazovat.

31
    van Polen se provinil faulem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

33
    Hráči hostů se snaží dostat do pokutového území, ale míč velice rychle přišli a Bakker se hrne do rychlého protiútoku.

34
    Po nepřesném centru se Padt ujme odkopu od branky.

36
    Groningen má v posledních minutách více ze hry a snaží se najít ideální střeleckou pozici.

38
    Thomas si našel ideální střeleckou pozici a jeho rána zpoza vápna letěla pár centimetrů nad horní tyč.

40
    Groningen bude zahrávat standartní situaci kousek od rohového praporku. Centr doletěl pouze k prvnímu obránci. Bude následovat rohový kop.

41
    Jenssen se pokusil ohrozit brankáře z větší vzdálenosti. Střelu mu ale vůbec nesedla a končí na tribuně.

44
    Domácí hráči se snaží o závěrečný tlak, ale nedaří se jim dostat až do pokutového území.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídnul dvě branky. První branka padla v šestnácté minutě. Mimoun Mahi našel Ritse Doana a ten svou střelu umístil mezi nohy brankáře.Druhý gól padnul o tři minuty později, když Stef Nijland dokázal dorazit míč do odkryté branky. Druhá polovina prvního poločasu už nebyla tak atraktivní a nepadnul v ní gól.

46

48
    Zwolle se po rychle rozehrávce hrne do útoku.

50
    Mokhtarův centr doletěl pouze za hrací plochu. Bude se odkopávat od Padtové branky.

50
    Rozhodčí vytahuje první kartu utkání. Van Polen se prezentoval ostrým faulem a nic jiného než žlutá karta nemohla přijít.

52
    Mahi se prezentoval faulem uprostřed hrací plochy a bude se zahrávat standartní situace.

55
    Hosté se ujímají vedení! Juninho Bacuna si zpracoval míč a poslal kolmici na neobsazeného VAN WEERTHEHO, který míč dokázal procpat až do branky. Hosté si vedení jednoznačně zaslouží, protože v posledních minutách jsou jednoznačně lepším týmem na hřišti. Asistence: Juninho Bacuna.
    55. van WEERT - 1:2

55
    Žlutou kartu dostává Boer (PEC Zwolle).

58
    Zwolle se zmocnilo míče a snaží se dostat do nebezpečné situace.

60
    Po rohovém kopu došlo k zmatům v pokutovém území. Nejlépe se zorientoval THOMAS a z voleje vyslal ránu na branku. Padt si sice na míč sáhl, ale nebylo mu to moc platné. Míč se od jeho rukavic odrazil do tyče a poté do branky.
    60. THOMAS - 2:2

62
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Bakker, přichází Dekker.

64
    Odkop od branky hostujícího celku.

68
    Doan se snaží dostat do pokutového území soupeře. Centr nedoletěl na žádného ze spoluhráčů.

69
    Jenssen se uvolnil v malém vápně, ale jeho následna střela byla zblokována.

70
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Nijland, přichází Ondaan.

72
    Reinjen se provinil faulem uprostřed hřiště a domácí fotbalisti budou zahrávat volný kop.

74

77
    van Polen bude vhazovat poblíž branky soupeře.

78
    Domácí budou zahrávat standartní situaci kousek od pokutového území. Centr doletěl pouze k prvnímu obránci, který míč posíla mimo hřiště.

80
    Rohový pro hostující celek. Centr Doana přeletěl všechny hráče a bude se odkopávat od branky Boera.

81
    Souboj o míč uprostřed hrací plochy. Mahi se provinil faulem a hosté budou rozehrávat standartní situaci nedaleko od pokutového území.

84
    Žlutou kartu dostává Namli (PEC Zwolle).

84
    Další žlutá karta. Idrissi podržel za dres soupeře, bude zahrávat volný přímý kop.

85
    Žlutou kartu dostává Ehizibue (PEC Zwolle).

88
    Zwolle je v posledních minutách lepším týmem na hřišti a snaží se o závěrečný tlak.

90
    Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

90
    Levý obránce hostů právě obdržel červenou kartu po likvidačním faulu.

90+3
    Domácí si v posledních minutách urvali vítězství na svou stranu. YOUNES MOKHTAR si našel místo ke střele a jeho rána z leva mířila doprostřed branky. Padt odhadl směr střely, ale jeho zákrok nebyl jistý a míč mu prolétl mezi nohama.
    90+3. MOKHTAR - 3:2

Nakonec jsme se dočkali vážně skvělého fotbalu. Druhá půle nabídla opravdu vyrovnanou bitvu. Bojovalo se až do poslední minuty. Pár vteřin před koncem utkání domácí tým urval vítězství na svou stranu. Younes Mokhtar si našel místo ke střele a jeho rána z leva mířila doprostřed branky. Padt odhadl směr střely, ale jeho zákrok nebyl jistý a míč mu prolétl mezi nohama. Domácí tým se v tabulce posouvá na třetí příčku, která zaručuje postup do kvalifikace Evropské ligy. (21:41:42)

Marek Jašek

Branky: 19. Nijland, 60. Thomas, 90+3. Mokhtar – 16. Doan, 55. van Weert

Karty:   50. van Polen (ZWO), 55. Boer (ZWO), 84. Namli (ZWO), 85. Ehizibue (ZWO) – 84. Idrissi (GRO)   90. Warmerdam (GRO)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 13:14.