Buffalo – Florida 1:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.)
Toronto – Boston 3:2 (po pr.) | Dallas – NY Islanders 5:0 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
NY Rangers – Edmonton 4:2 (kon.) | Ottawa – Colorado 4:3 (kon.)
Ottawa Senators
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Colorado Avalanche
Sobota 11.11.2017, 19:15 • Ericsson Globe, Stockholm, Švédsko • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Ericsson Globe ve Stockholmu sledovalo 13 396 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (22:08:40)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Mike Hoffman (OTT) 2+0
    2. Erik Karlsson (OTT) 0+2
    3. Sven Andrighetto (COL) 1+1

Poslední vteřiny již Senátoři ustáli a také v druhém utkání NHL Global Series vítězí v poměru 4:3. Jako první se ale prosadilo Colorado, jež se ve 14. minutě radovalo po trefě Blakea Comeaua. Tato trefa byla v první třetině jedinou, nicméně ve druhé periodě jsme viděli hned čtyři góly.

Velmi záhy po úvodním buly druhé třetiny se prosadil Mike Hoffman, avšak Colorado se díky Alexander Kerfootovi znovu dostalo do vedení. Senátoři pak zásluhou Marka Stoneaopět vyrovnali, nicméně poslední slovo měl ve druhé části coloradský Sven Andrighetto.

Do třetí části se tedy šlo za stavu 2:3, ale ve 48. minutě se radoval Jonny Oduya. Ottawa posléze těžila ze střelecké převahy a v přesilové hře skóre na stranu kanadského celku převrátil Mike Hoffman. Laviny to v závěru zkoušely při powerplay, nicméně střídající Anderson branku neinkasoval.

59:54
    Dion Phaneuf (OTT), Alexandre Burrows (OTT) i Gabriel Landskog (COL) dostávají dvouminutový trest za hrubost. Jenže první zmíněný dostává dvě minuty navíc a je z toho přesilová hra pro Colorado.

59:54
    Gabriel Landeskog se nyní pustil do Phaneufa a ležícímu obránci Ottawy teď dokonce pomáhal i Anderson. Phaneufovu roli v šarvátce nakonec převzal Alexandre Burrows a bude se vylučovat.

59:52
    Jedno zakončení nyní neprošlo k Andersonovi, druhé šlo přesně do gólmanovy náruče.

59:32
    Oddechový čas pro Colorado.

59:32
    Cody Ceci puk přes mantinelu vyhodil na zakázané uvolnění.

59:08
    Barrieho svižnou střelu nyní dokázal zneškodnit Anderson. Ottawa pak kotouč dostala do středního pásma.

58:42
    Anderson zaváhal u zadního mantinelu a Colorado získává útočné pásmo. Bernier znovu na střídačce!

58:12
    Laviny se dopustily ofsajdu. Bernier tedy jede zpátky do brány.

58:07
    Zakázané uvolnění Ottawy a Jonathan Bernier míří na střídačku. Powerplay Colorada!

57:54
    Laviny se sice drží v útočném pásmu, ale kotouč je pouze u mantinelu. Vůbec se Laviny nedostávají k zakončení.

57:16
    Kerfoot si puk z levého kruhu navedl na bekhend. Jenže jeho bekhend byl zablokován Oduyou.

57:04
    Ottawa v plném počtu.

56:48
    V pohodě teď Ottawa vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Po předchozím přerušení se Colorado ne a ne dostat do výrazného tlaku.

56:09
    Landeskog puk po rychlém manévru navezl do brankoviště. Craig Anderson si však pohlídal prostor mezi betony.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 21. Hoffman (Brassard, E. Karlsson), 30. Mark Stone (E. Karlsson), 48. Oduya (N. Thompson, Pageau), 54. Hoffman – 14. Comeau (Barberio), 29. Kerfoot (E. Johnson, Andrighetto), 31. Andrighetto (Kerfoot, Mironov)

Ottawa Senators: Condon (31. C. Anderson) – Claesson, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Oduya, Ch. Wideman, Ceci, Harpur – DiDomenico, Duchene, Hoffman – Dzingel, Brassard (A), Mark Stone – Pyatt, Pageau, Burrows – N. Paul, N. Thompson.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – Barberio, E. Johnson (A), Girard, Barrie, Bigras, Mironov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Kerfoot, Jakupov – Nieto, Compher, Comeau – G. Bourque, C. Wilson, Grimaldi.

Rozhodčí: Pochmara, Kozari – Driscoll, Nowak

Diváci: 13 396