Švýcarsko – Rusko 2:6 (kon.) | Finsko – Švédsko 3:1 (kon.)
konec
Švýcarsko
2:6 (2:1, 0:0, 0:5)
Rusko
Sobota 11.11.2017, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 5.6 5.56 1.43
Partner:
   
  Dnešní utkání nabídlo celkem osm branek. Domácí Švýcarsko dlouho drželo své vedení a vypadalo to, že se dočkáme prvního velkého překvapení. Do závěrečné třetiny ovšem Sborná vletěla ve velkém stylu a nastřílela neuvěřitelných pět branek ( o čtyři góly víc než za první dvě periody). Švýcarsko má tak trochu smůlu, po skvělém výkonu s Kanadou a naší reprezentací opět nepřišli body. Rusko se v tabulce posunulo na druhou příčku za Švédy. (14:58:53)
   
  Konec zápasu.
  59:47 Vladimir TKAČOV - 2:6
   
  59:47
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Tak ještě jedna nejspíš poslední branka hostujícího celku. Kapitán Sergej Mozjakin se blýskl nádhernou otočkou a poté našel naprosto osamoceného VLADIMÍRA TKAČOVA, který už neměl moc práce dorazit puk do poloprázdné branky. Asistence: Sergej Mozjakin, Michail Grigorenko.
   
  59:10
  Rusko už bude utkání dohrávat v naprostém klidu v početní výhodě.
   
  58:00
  Hra byla přerušena, Valerij Ničuškin inkasoval ránu do kolena od svého spoluhráče a leží na hrací ploše.
   
  57:42
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Christian Marti – 2 min., sekání).
   
  57:16
  A opět brankář Hiller, tentokrát se blýskl skvělým reflexem lapačkou, chytl prudkou ránu od modré čáry.
   
  55:42
  Vladimir Tkačov se pokusil dorazit puk do branky, Hiller to tušil a dobře zareagoval betonem.
   
  54:18
  Do velké šance se dostal útočník Thomas Rüfenacht. Obránci Ruska se moc nedomluvili a před brankou se objevil naprosto osamocený již zmíněný útočník. Svou střelu ale poslal nad pravou tyč.
   
  53:20
  Rusko kontroluje hru a hráči si přihrávají v útočné třetině.
   
  52:12
  Po zákroku Sorokina se bude vhazovat před jeho svatyni.
   
  51:20
  Oddechový čas pro domácí.
  51:08 Michail GRIGORENKO - 2:5
   
  51:08
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusko se dostalo do přečislení z kterého nakonec vytěžilo další branku. Pavel Kraskovskij přenechal puk MIKHAILOVI GRIGORENKOVI, který svou střelu umístil do pravého dolního rohu. Asistence: Pavel Kraskovskij, Vasilij Tokranov.
  50:01 Valerij NIČUŠKIN - 2:4
   
  50:01
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A už je to o dvě branky. Po naprosté dominanci je tu další odměna. Kapitán Sborné Sergej Mozjakin přesně našel hokejku VALERIHO NIČUŠKINA, který zvolil střelu z první a jeho rána skončila přesně v pravé šibenici. Hiller se pozdě přemístil. Asistnece: Sergej Mozjakin, Bogdan Kiselevič.

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 15. S. Moser (Du Bois, Ambühl), 20. Praplan (Haas, Schäppi) – 5. Šalunov (N. Gusev, Nestěrov), 47. Kalinin (Grigorenko, Kraskovskij P.), 47. Nestěrov (N. Gusev, Chafizullin), 51. Ničuškin (Mozjakin, Kiselevič), 52. Grigorenko (Kraskovskij P., Tokranov), 60. Tkačov (Mozjakin, Grigorenko)


  Švýcarsko: Hiller (Senn) – Fora, Maurer, Loeffel, Genazzi, Du Bois (A), Kreis, Rüfenacht, Untersander, Marti – Baltisberger, Schäppi, Hofmann – Herzog, Suter, Scherwey – Ambühl, S. Moser, Praplan – Haas, Hollenstein.
  Rusko: I. Sorokin (Karejev) – Chafizullin, Tokranov, Zubarev, Vojnov, Nestěrov, Ljubuškin, Kiselevič, Gavrikov – Kalinin, Grigorenko, Ničuškin (A) – Mozjakin, Tkačov, Barabanov – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov (C) – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov.

  Rozhodčí: Rantala, Salonen – Elonen, Pessonen.